Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA SPACY LASTİK TAVSİYESİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhaba arkadaşlar. Kısmetse haftaya pazartesi Spacy'me kavuşuyorum. Bugün kullanım klavuzunu okudum. Lastikleri Cheng Shin isimli çinli bir firma. Biraz araştırdığımda eski Mondialimde olan CST isimli ceset diye tanımladığımız berbat lastiklerle aynı olduğunu gördüm. Bu lastiklere güvenmiyorum. Yeni lastik aradım, ancak irc'den başka orjinal ebatlara uyan lastik göremedim. İrc'ler de kötünün iyisi olarak tanımlanıyor. Michelin city grip istiyordum ama ebatlarda sıkıntı var. Spacy konusu da hiç aktif değil. Tavsiyesi olan var ise bekliyorum. Motosikleti yaz kış kullanacağım ıslak performansı da önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Günceldir.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ırc kullanıyorum şuan gayet memnunum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Winter yani kış için olan modelini mi kullanıyorsunuz hocam?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    evet kış lastiği olanını kullanıyorum..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    honda spacy
    selamun aleyküm benimde spacy motorum var arka lastiği değiştirmeyi düşünüyorum hem lastik markasında hemde boyut olarak karar veremedim orjinal boyutu 100/90-10 ama ben bi büyük takmak istiyorum 90/100-10 mesela birde 3.50-10 lastik çıkıyor genellikle karşıma onun boyutları ortalama olarak nedir bir bilgisi olan varsa sevinirim iki gündür lastik bakmakla uğraşıyorum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    100/90 10 ile 3.5-10 arasında çok fark yok. 3.5-10 eni çok az daha dar boy olarak aynı diyebilirim. Ben de spacy alfa motoruma öne 110/70 -12 michelin power pure 2ct arkaya 3.5-10 michelin s1 taktırmıştım. Lastikler oldukça yumuşak bu yüzden konfor iyi ancak yağışlı havada ve ıslak zeminde çok kayıyor. Zaten yurtdışı lastik testlerine baktığımda sondan 3 ardasındaydı 2 lastik de. Alırken bunu bilmiyordum ancak pcx lere takılan city griplerle alakası yok diyebilirim. Şu an üzerinde orjinal fabrika verilerinde anlaş winter grip 2 lastikler var. 1 kez 2 derecede ıslak zeminde ön lastik kayması yaşadım. Ama bunun haricinde ıslak zeminde hiç kayması olmadı diyebilirim. Hatta hem ön hem arka hem de kombine sert frenlerde motoru dik tutarak yaptığım denemelerin hiç birinde kaymadı. Kayma yaşadığım tek olay yerlerin soğuk ve ıslak olduğu ve motor yana biraz yatıkken fren yapma nedenimden kaynaklanan düşük hızdaki bir kayma. Ön lastik yüksek hızlarda 80 üzeri hızlarda hafif titreşim yapıyordu ama bu da kullanımımın 1.ayında kayboldu. Özellikle arka lastik arıyorsanız 100/90 10 anlaş winter grip 2 öneririm. Zaten kuryeler de yaz kış bu lastiği kullanıyor. Anlaş kendi sitesinde de bu lastiklerin yaz ile de uyumlu olduğunu söylüyor. Sanki arabadaki karşılığı Goodyear vector 4 seasons gen 2 gibi. Bu lastik de kış desenli ama 4 mevsim kullanabileceğiniz bir karışımı var.

Motosikleti
    honda spacy
    ben motoru kışın ve yağmurlu havalarda dışarı hiç çıkarmam yani kışlık almama hiç gerek yok diye düşünüyorum anlamadığım nokta arka lastiğe 100/90-10 yerine neden 3.50-10 aldınız onu merak ettim bulamadığınızdan dolayı mı yoksa bir artısı mı var ?

Motosikleti
    Honda spacy alpha
    İlk alırken daha bayiden çıkartmadan Honda bayinde rutin olarak isteğe bağlı taktıkları lastiklerdi michelinler 100/90 -10 lastikler 3.5 -10 lastiklerden daha az yaygın durumdalar. 3.5-10 ile 100/90-10 lastiğin arasında neredeyse fark yok diyebilirim. Sadece yazın kullanacak olsanız da ben yazın küçük su birikintilerinde kaydım michelinlerle. Bence bunu da dikkate alın derim.

bRaun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl 2019 olmuş, konuyu tekrar gündeme getireyim.

Son olarak hangi lastikleri kullandınız ve yorumlarınız nasıl?

Antalya için hangi lastiği önerirsiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)