Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küçük plaka vs TÜV

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Dostlar, herkese merhabalar !

Ellerinizden öper, benim küççük bir Honda Nc700d integra motorum var.Önümüzdeki ay da Tüvtürk amcasına muayene için gideceğiz.

Bir eksiğim gediğim yok çok şükür. Ancak motoru aldığımda üzerinde ufak mühürlü plakalardan vardı bende hiç değiştirmedim.

Bu ufak plakanın hiçbir yerinde vida yok. Ayrıca daha önce bir kez Tüve bu plakayla girmiş ve sorunsuz geçmiş.
    (Plakanın üzerinde tüv damgası da var.)

Son günlerde plakadaki vidalara ve standart ebatlara çok dikkat edildiğini duydum.

Sizce bu plakayla Tüv muayenesinden geçer miyim yoksa yeni plaka bastırmalı mıyım?

Dipnot: Plakadaki kedi şeysi güvenlik amaçlı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ellerinizden öper, benim küççük bir Honda Nc700d integra motorum var.Önümüzdeki ay da Tüvtürk amcasına muayene için gideceğiz.

Bir eksiğim gediğim yok çok şükür. Ancak motoru aldığımda üzerinde ufak mühürlü plakalardan vardı bende hiç değiştirmedim.

Bu ufak plakanın hiçbir yerinde vida yok. Ayrıca daha önce bir kez Tüve bu plakayla girmiş ve sorunsuz geçmiş.

Son günlerde plakadaki vidalara ve standart ebatlara çok dikkat edildiğini duydum.

Sizce bu plakayla Tüv muayenesinden geçer miyim yoksa yeni plaka bastırmalı mıyım?

https://i.hizliresim.com/y66z0M.jpg
    Gitmeden bir sor bence en iyisi, çünkü plakanın şekli şemali ile ilgili hassasiyet 2018 de başladı. Benimkinde vidalar vardı daksille boyadım geçtim.
    SuleymanE bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    plakan küçük değil. sadece kenarlarını kırpmışlar.
    bişey demezse ne ala
    ama bişey derse hakkıdır.

tut ki bişey demediler. şansılısın.
    eğer sistem değişmediyse gişelerden geçerken plaka okuyucu kameralar plakayı okuması için kenardaki siyah çerçeveye ihtiyaç duyar.
    geçişi algıladıktan sonra çekilen fotoğraftan plakayı algılayıp kenardaki siyah yerden kırpıp tarama sistemiyle plakayı okuyor.
    kenardaki siyah çerçeve olmadığı için kırpacak alanı anımsayamıyor ve plakanı okuyamıyor.

tabi yeni bir yazılım gelişmediyse.
    geliştiyse bilmiyom nasıl işlediğini.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmeden bir sor bence en iyisi, çünkü plakanın şekli şemali ile ilgili hassasiyet 2018 de başladı. Benimkinde vidalar vardı daksille boyadım geçtim.
    İşin ilginç yanı bundan önceki motorum olan Xmax250'de bahsettiğin gibi plakamda vidalar vardı, bende vida başlarını beyaza boyayarak Tüvden geçmiştim. Bir arkadaşım benden 3 ya sonra kendi motoruyla aynı yerde tüve girdi ve vidalar yüzünden kaldı, yeni plaka bastırdı.

Aslında yeni plaka bastırmak sorun değil hepi topu 20tl gibi bir ücret ama hazır miss gibi ufak plaka varken değiştirmek istemiyorum.

Eski sahibi de bir levhaya yapıştırıp vidasız çok güzel montaj yapmış. Bu güzel halini bozmak istemiyorum, derdim o

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakan küçük değil. sadece kenarlarını kırpmışlar.
    bişey demezse ne ala
    ama bişey derse hakkıdır.

tut ki bişey demediler. şansılısın.
    eğer sistem değişmediyse gişelerden geçerken plaka okuyucu kameralar plakayı okuması için kenardaki siyah çerçeveye ihtiyaç duyar.
    geçişi algıladıktan sonra çekilen fotoğraftan plakayı algılayıp kenardaki siyah yerden kırpıp tarama sistemiyle plakayı okuyor.
    kenardaki siyah çerçeve olmadığı için kırpacak alanı anımsayamıyor ve plakanı okuyamıyor.

tabi yeni bir yazılım gelişmediyse.
    geliştiyse bilmiyom nasıl işlediğini.
    Valla hocam sende haklısın, adamlar "bu plaka geçmez, yallah değiştir de gel" dese hiç itiraz etmem zaten

Ben bunu ufak plaka sanıyordum meğerse plakam sadece kenarlardan kırpılmış orijinal ebat demek, buna gerçekten dikkat etmemiştim.

Büyük ihtimalle bana şöförler odasının yolu gözüktü o zaman

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    motosiklet için standart ebat 15x24cm'dir. Plakanız bundan küçükse sıkıntı çıkabilir.
    SuleymanE bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

https://i.hizliresim.com/y66z0M.jpg
    Plaka yenileme 35 tl,plakalık seviste reklamlı olanı bedava :D bence 2 kere git gel yapma değiştir plakayı olsun bitsin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Hayalimdeki motoru kullanıyorsun :D Allah kaza bela vermesin :D
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    motosiklet için standart ebat 15x24cm'dir. Plakanız bundan küçükse sıkıntı çıkabilir.
    Bu bilgi iyi oldu, teşekkür ederim. Akşam garaja gidip şu plakanın ebatlarını bir ölçeyim.

Kenarları olmadığından büyük ihtimal daha ufak çıkacak sanırım.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka yenileme 35 tl,plakalık seviste reklamlı olanı bedava :D bence 2 kere git gel yapma değiştir plakayı olsun bitsin :D

Hayalimdeki motoru kullanıyorsun :D Allah kaza bela vermesin :D
    Amin, çok sağol. Darısı başına, inşallah en kısa zamanda sana da nasip olur

Valla çok doğru diyorsun, akşam ebatlarını ölçeceğim, standarttan ufaksa zorlamaya gerek yok yeni plaka bastıracağım.

Servisten de bitane plakalık isterim gitmişken, honda servisi de şöförler odasına yakın hem

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu bilgi iyi oldu, teşekkür ederim. Akşam garaja gidip şu plakanın ebatlarını bir ölçeyim. Kenarları olmadığından büyük ihtimal daha ufak çıkacak sanırım.

Amin, çok sağol. Darısı başına, inşallah en kısa zamanda sende alırsın

Valla doğru diyorsun, akşam ebatlarını ölçeceğim, standarttan ufaksa zorlamaya gerek yok yeni plaka bastıracağım.

Servisten de bitane plakalık isterim, servisi de şöförler odasına yakın zaten
    Ben plakadan kaldım :D 2 gün havalar güzel diye polisler çevirme üstüne çevirme yaptılar durdurmadılar Allahtan :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Tabletten bakıyorlar ya plaka girip o fena eskiden gönderiyorlardı yaptır diyorlardı.
    SuleymanE bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Bölgeye göre değişiyor, muğla bölge 12x18 veriyor şöförler odası.

Etrafındaki siyah çerçeveyi ben her zaman keserim sorun yaşamadım. Zaten plastik plakalığın içine koyunca o çerçeve gözükmüyor, bu işlerle bu kadar ince uğraşmasınlar, moto hırsızlığına yoğunlaşsınlar.
    SuleymanE bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Plaka 15x25 kenarları çerçeveli ve vidasız olması lazım. Ama size şimdi bu plakayla geçemezsiniz dersem tamamen atmış olurum. Çünkü muayeneyi yapan teknisyenden teknisyene iş değişiyor. Kimisi tam kurallardaki gibi plaka istiyor muayeneden bırakıyor , kimisi hiç önemsemiyor. Bu yüzden her kafadan farklı ses çıkıyor.
    SuleymanE bunu beğendi.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Eski motorumda app küçük ve mühürlü plaka vardı geçen yaz muayeneye girdim adam kendi eliyle yapıştırdı plaka stickerını sorunsuz geçtim bu yaz yeni motorumu muayeneye soktum plakada delik var diye geçmedi ağır kusur verdiler halbuki delikler çerçeve kısmında okumayı engellemeyecek konumdaydı muayeneden verilen kağıtla şöförler odasına gittim yeni plaka bastırdım yapıştırıp tekrar girdim ve geçti yani özetle eskiden bakmıyorlardı ama plaka yönetmeliği değişti ve her tür kesik delik vs ağır kusura giriyor ama burası türkiye tüvden geçer polis ceza yazar şansına
    SuleymanE bunu beğendi.

En güzeli devletin verdiği standart plakayı kullanmak, ne şeytanı gör ne salavat getir demiş atalarımız.
    SuleymanE bunu beğendi.

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bölgeye göre değişiyor, muğla bölge 12x18 veriyor şöförler odası.

Etrafındaki siyah çerçeveyi ben her zaman keserim sorun yaşamadım. Zaten plastik plakalığın içine koyunca o çerçeve gözükmüyor, bu işlerle bu kadar ince uğraşmasınlar, moto hırsızlığına yoğunlaşsınlar.
    Düzeltme yapıyorum, 2018 den itibaren artık muğla bölgesi de 24cm veriyormuş. Demek plaka vs kırılsa tabak gibi plaka ile yenileyeceğiz

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltme yapıyorum, 2018 den itibaren artık muğla bölgesi de 24cm veriyormuş. Demek plaka vs kırılsa tabak gibi plaka ile yenileyeceğiz
    Aynen tabak :D

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya bende de ayni sorun var. normal plakanin siyah kenarliklari kesik.

martta vize var, ne yapayim diye düşünüp duruyam.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    İl ilçeye göre bile değişiyor.07/ Finike ilçesi şöforler odası bariz bir şekilde standart dışı plaka basıyor ve Kumluca TÜVTÜRK den geçiyor.ben Finike de seyyar istasyon da plaka da 2 vida ile geçtim.ruhsat sahibi iseniz emniyetten kağıt alıp bastırın.yok şansımı denerim diyorsanız sadece Zaman kaybınız olur pek birşey farketmez .ben şansımı denedim geçtim.(ruhsat sahibi cezaevinde olduğu için)

Motosikleti
    Dostlar insanın kafası karışıyor. İki yıl önce motor için şöförler odasından minik app plaka basılıp veriliyordu. Bir arkadaşıma yeni motor alırken rica ettik hususi o şekilde plaka basılıp verilmişti.

Ancak son zamanlarda işler iyice değişti. Muayenede çok daha fazla dikkat etmeye başladılar. Motorun sağına soluna değil direkt plakasına bakıyorlar. Özellikle vida olan plakaları affetmiyorlar, vida kesin kalma sebebi buralarda.

Şimdi ben bu plakayla ve ruhsatımla direkt şöförler odasına gitsem, eskiyi verip yenisini bastıramaz mıyım? Bence olur gibi

Emniyete gitmek zor geliyor, lanet olasıca federaller peşimde ve aynasızlarla uğraşmayı hiç istemiyorum

Şaka bir yana trafik şubede deli gibi sıra oluyor, ne zaman gitsem hep bir aksilikle karşılaştım.

Bu işi şöförler odasından halletmem lazım ...

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Dostlar insanın kafası karışıyor. İki yıl önce motor için şöförler odasından minik app plaka basılıp veriliyordu. Bir arkadaşıma yeni motor alırken rica ettik hususi o şekilde plaka basılıp verilmişti.

Ancak son zamanlarda işler iyice değişti. Muayenede çok daha fazla dikkat etmeye başladılar. Motorun sağına soluna değil direkt plakasına bakıyorlar. Özellikle vida olan plakaları affetmiyorlar, vida kesin kalma sebebi buralarda.

Şimdi ben bu plakayla ve ruhsatımla direkt şöförler odasına gitsem, eskiyi verip yenisini bastıramaz mıyım? Bence olur gibi

Emniyete gitmek zor geliyor, lanet olasıca federaller peşimde ve aynasızlarla uğraşmayı hiç istemiyorum

Şaka bir yana trafik şubede deli gibi sıra oluyor, ne zaman gitsem hep bir aksilikle karşılaştım.

Bu işi şöförler odasından halletmem lazım ...
    O zaman vizeye gir plakadan kal sonra sana verdikleri kağıtla şöförler odasına git olay tamam emniyet filan hiç karıştırmak istemiyorsan
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Plakamı ölçtüm, 11x17cm çıktı. Bu plakayla muayeneden geçmem bir mucize olur. Ben şöferler odasına bu ufak plakayla gidip bir şansımı deneyeyim.

Eskiyi getir yenisini götür kampanyası kapsamında belki işi uzatmadan verirler şu plakayı

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Plakamı ölçtüm, 11x17cm çıktı. Bu plakayla muayeneden geçmem bir mucize olur. Ben şöferler odasına bu ufak plakayla gidip bir şansımı deneyeyim.

Eskiyi getir yenisini götür kampanyası kapsamında belki işi uzatmadan verirler şu plakayı
    Ben denedim burada vermediler.antalya Finike .belki sizin orada verirler.adamlar birnevi kendini garantiye alıyorlar .bu plakayı neye göre bastın diye ilerde sıkıntı yaşamamak için.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)