Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 400 test sürüşü ve izlenimler

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Selamlar,

Bu sabah Kawasaki Ninja 400'ün test sürüşüne gittim. bir deneme mahiyetine kel kör bir de video hazırladım.

Güzel motosiklet yapmış Kawasaki, umuyorum Türkiye'ye de Ninja 300 ile aşağı yukarı aynı fiyata gelir ve ara segmentte güzel bir alternatif olarak yerini alır.

https://www.youtube.com/watch?v=BYKbK-BV8hM
    hsndmrcn, gurucuk, oialdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Çok yırtıcı ya canını yediğim
    mithrelios bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Güzel inceleme , elinize sağlık.
    0-100 hızlanması cb500r' a göre nasıl acaba ?
    mithrelios bunu beğendi.

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel inceleme , elinize sağlık.
    0-100 hızlanması Cbr500r' a göre nasıl acaba ?
    Muhtemele 0-100'de CBR500r'ı yakalayabilir gibi (5-6 sn de 0-100 yapar). ben çok sonra farkettim gereğinden devirsiz kullandığımı ve vitesleri çok erken attığımı maalesef.

CBR500r daha büyük bir motosiklet, 30 kg var neredeyse aralarında. Açıkçası rahatlık olarak, güvenilirlik olarak CBR500r tercih edilir ancak bu Ninja 400 daha hafif ve yüksek devirli olduğu, yön değiştirmesi vb daha rahat olduğu için sürmesi daha keyifli. Ayrıca inanılmaz bir debriyajı vardı, evden baktım hem slip hem assist clutch varmış, spor kullanması çok daha zevkli olur bu motoru CBR500r'a göre. Şekli şemali, göstergesi vb de bence daha güzel.

Burada CBR500r ile asagi yukarı aynı fiyat olacakmıs (24.000 TL civarı), Ninja 300'de çok satan bir motosiklet buralarda, eminim bu da çok satılacaktır. Umarım Türkiye'de de mantıklı bir fiyata getirirler de oralarda da binilir.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Fena değil ama çok çarpıcı bir görünüme sahip değil bence.Son dönemlerde bu yırtıcı keskin hatlara sahip marjinal görünümü yakalamaya çalışan motorlar bir hayli piyasaya sürüldü Kawasaki güzel düşünmüş ama yeterli değil bana kalırsa arka stop haricinde öyle çok iyi denilecek bir tip göremedim ben.Performans konusunda çok iyi değil yeteri kadar olduğunu düşünüyorum.Bu motorda birde fiyatta avantaj olmazsa malesefki yüksek satış rakamlarına ulaşamazlar.Hatta yüksek şöyle dursun çok az satış yaparlar.
    mithrelios bunu beğendi.

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fena değil ama çok çarpıcı bir görünüme sahip değil bence.Son dönemlerde bu yırtıcı keskin hatlara sahip marjinal görünümü yakalamaya çalışan motorlar bir hayli piyasaya sürüldü Kawasaki güzel düşünmüş ama yeterli değil bana kalırsa arka stop haricinde öyle çok iyi denilecek bir tip göremedim ben.Performans konusunda çok iyi değil yeteri kadar olduğunu düşünüyorum.Bu motorda birde fiyatta avantaj olmazsa malesefki yüksek satış rakamlarına ulaşamazlar.Hatta yüksek şöyle dursun çok az satış yaparlar.
    Türkiye'de 45.000 TL gibi fiyatlardan bahsedenler olmuş. Gerçekten insan hayret ediyor...

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Güzel inceleme olmus.Ayagınıza elinize agzınıza saglk.

Yorumlar dıkkatimi cekti.''3 asgarı ücret maasında motor alınabılıyor.''
    Asgari ucret 2500 AU $..
    1 AU $,3 TL ise 7500 TL asgari ücret.

İlk ucakla avustralyaya yerlesecekler sıra almaya baslıyorum

Yıl olmuş 2018 o arka maşa nedir ya

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Şu motor 3 silindir olsa iyi iş yapardı bence

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Japon marka olmasa bizim malzeme uzmanları "o jantlar güven vermedi" diye başlarlardı. 176 cm boyunda birine ufak geliyorsa sıkıntı var demektir. Kawasaki ikinci bir SL faciası mı yarattı yoksa ? Başka başlık altında da yazdım, bu motora sırf bir tık daha hafif diye CFMoto 400 NK'nın iki katı para verilmez. CBR500R bundan çok daha iyi bir seçenek vana göre...

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıl olmuş 2018 o arka maşa nedir ya
    napsinlar abi butcesi dusuk kullanici icin motosiklet bunlar. ordan kesmisler ama super bir gosterge yapmislar, vites gostergesi var, devir saati analog, cok sekil cidden. Bi yerden kesip bi yere koyacaklar mecbur, butce belli :D

Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motor 3 silindir olsa iyi iş yapardı bence
    4 silindirlisi var 400cc (Honda CB 400). Cok yakiyor, Avrupa emisyon standartlarina uymuyor, pahali ama cok iyi sesi var ve acayip gidiyor. Herhalde bu kapasitede maliyet ve/veya emisyon standartlari kurtarmiyor 3. 4. silindiri.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon marka olmasa bizim malzeme uzmanları "o jantlar güven vermedi" diye başlarlardı. 176 cm boyunda birine ufak geliyorsa sıkıntı var demektir. Kawasaki ikinci bir SL faciası mı yarattı yoksa ? Başka başlık altında da yazdım, bu motora sırf bir tık daha hafif diye CFMoto 400 NK'nın iki katı para verilmez. CBR500R bundan çok daha iyi bir seçenek vana göre...
    Ever ergonomik olarak biraz dar ve arka selenin cikintisi durtuyor, iyi degil. sanirim 1.80'e kadar yine idare eder de sonrasi acayip sikisir. Ninja 300 kullanmadim ama SL'im oldu. SL'e de anca sigiyordum. Ancak bu motorun SL ile ilgisi yok, cok daha kaliteli, guclu bir motosiklet. SL'i o sinifta ABS li tek opsiyon oldugu icin almistim zamaninda, hem Kawasaki aldigima hem de Turkiye'de Kawasaki aldigima pisman ettirdi. Bunun oyle oldugunu sanmiyorum. Eger oyuncak istiyorsaniz, egleneyim istiyorsaniz bence Ninja 400 daha iyi bir alternatif, eger isinizi gorecek bir motosiklet istiyorsaniz CBR 500 R tercih edilir. Yani hobi motoru alayim arada gazlayim viraj. pist vb desem Ninja 400'um olsa tercih ederdim.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de 45.000 TL gibi fiyatlardan bahsedenler olmuş. Gerçekten insan hayret ediyor...
    Ninja 300 ABS burada 40 küsür zaten abisi..
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 ABS burada 40 küsür zaten abisi..
    bosver burda da domatesin bi kilosu 20-30 TL'ye geliyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada CBR500r ile asagi yukarı aynı fiyat olacakmıs (24.000 TL civarı), Ninja 300'de çok satan bir motosiklet buralarda, eminim bu da çok satılacaktır. Umarım Türkiye'de de mantıklı bir fiyata getirirler de oralarda da binilir.
    Mantık - Türkiye - Fiyat

Yok artık daha neler

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Videonuzu izledim,çok güzeldi. Aldınız mı ninja 400

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Güzel motosiklet bir yana buna lafım yok AMA ikinci eli 30 bin lira civarı olan 4 silindir Honda cbr650f varken,kimse ninja 400 e para vermez,saçmalık olur. Yakıt olarak ikiside aynı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)