Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yayaya çarpan sürücü ağır hasar alan arabası için ağladı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Aksaray’da yolun karşısına geçmek isteyen yayaya çarpan kadın sürücü kaza sonrası sinir krizi geçirerek ağır hasar alan arabası için ağladı. Ağır yaralı yaya hastaneye kaldırılırken, kadın sürücü, "Arabam ne hale geldi" diye gözyaşı döktü.

Kaza, Aksaray Hacılar Harmanı Mahallesi Otogar Yan Yol Terminal Kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Menşure Nur Y. (23) idaresindeki 51 AAH 718 plakalı otomobil, otogara yolcu bıraktıktan sonra yolun karşısındaki otomobiline gitmek isteyen Ayşe A.'ya (45) çarptı. Kazayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan kadın ilk müdahalenin ardından ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

"ARABAM NE HALE GELDİ"

Yayaya çarpan kadın sürücü kazanın etkisiyle sinir krizi geçirerek gözyaşlarına boğuldu. Kazanın şokunu üzerinden atamayan kadın sürücü Menşure Nur Y., bir süre sonra olay yerine gelen babasına ağır hasar alan arabasını göstererek, "Arabamı ne hale getirdi baba ya" diye ağlamaya devam etti. Kadın sürücü ifadesi alınmak üzere Aksaray Polis Merkezine götürülürken aynı sözleri polislere de söyleyerek, "Arabam ne hale geldi" dedi.

Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Medeniyetten önce para geldiği zaman böyle oluyor.
    birbilent, numan ve Shrieker bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enteresanmış. Yaya bir kadını ağır yaralamış. "Arabamı ne hale getirdi" diye ağlıyor.
    Bir insanın sahip olması gereken temel değerler vardır; Güvenilir olmak, Saygı, Sevgi, Empati, İyi kalpli olmak, Hakkaniyet, adil olmak gibi. "Karaktersiz insan" herhalde böylelerine deniyor.
    leons, mavellen, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Zamanla tuhaf bir hale dönüşüyoruz. Duygusuz, bencil, düşüncesiz.. İşin kötüsü bunun farkında bile değiliz.
    Shrieker bunu beğendi.

O ile başlayan kelimeyi kullansam Ban yerim.
    Pes denecek laf kalmamış .

Arabasını sevdiğim

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    o arabanın içinde can verirsin inşallah hem de en kısa zamanda.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Puh senin karakterine. O çocukta öğrendi şimdi birisine çarptığında ilk önce arabasına bakması gerektiğini!

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gök taşı lazım artık hard formatsız olacak gibi değil.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Suratına tükürülecek mahluk ama tükürük bile bu yaratıktan değerli

Vicdan herkeste olmuyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Psikopat deniyor buna, bunların yetiştirdiği çocuklar da psikopat oluyor. (Psikopat yerine Narsisist de kullanılabilir. Bizim memlekette her iki türden de bolca var...)
    leons bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Araba cidden pert olmuş.

Herkes şimdi gelip kadına giydirecek ama kadının psikolojisini az çok anlayabiliyorum.

Kazanın şokuyla yayaya kızmış. Büyük ihtimal göz göre göre olan bir kaza olduğu için yayaya sinirlenip araba ne hale geldi gibi bir psikoloji içine girmiş.

Arabayı yaptırmak ve üstüne eklenecek değer kaybını göz önünde bulundurunca Türkiye gibi bir ülkede olağan bir tepki.

Aynısı başıma gelse tabiki ağlayacak değilim ama bir yandan yayaya üzülürken bir yandan da arabaya bakıp ulan şimdi bide bununla ugrascaz araba pert oldu nasıl yaptırcaz simdi bunu diye iç geçirirdim. Bunu birtek ben değil herkes yapardı. Araba o şekilde pert olupta dert etmeyecek insan yoktur şu forumda.

Arabanın pert olması sıkıntı değil onu yaptırmak sıkıntı. Kaskoyla uğraş kasko yoksa cebinden yaptıracaksin. Araba tamir süresiydi, takip etmesiydi, dosyası kağıdı kuregiydi tamir edilene kadar arabasiz kalmasiydi Durduk yere başınıza bir dünya iş açılırdı

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben olağan bulamıyorum bu tepkiyi; öncelikli endişenin yaralı insan olması gerekir. Cana geleceğine mala gelsin diye deyişimiz var yani...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Asıl söylemek istediklerimi buraya yazamıyorum çünkü çok ağır olur, Sözün bittiği yerdeyiz 😡

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Araba o şekilde pert olupta dert etmeyecek insan yoktur şu forumda.
    Genelleme yapmak iyi değildir.

Fakat ben insanlık dersi vermeye kalkışacak son kişiyim.
    Senden alıntı yaptım diye üstüne alınma.
    Ben başka bir soru soracağım.

O kadın bir yabancıya değil de kendi çocuğuna çarpsa ve hastanelik etseydi araba ne kadar umrunda olurdu?
    Yani bir insana değer vermek için onu sevmek gerekiyor.
    İnsanı sevmekte pek kolay bişey olmasa gerek.
    Çünkü olabildiğince sevgisiz ve tahammülsüz bir toplumuz.
    Bizi bu hale kim ya da ne getirdi?
    efendy06 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    #COQ
    Binbir emekle köşeye ata ata yıllar süren birikiminle aldığın arabayı o halde görünce ister istemez üzülür insan. Yanlış anlaşılmasın kadını savunmuyorum.
    Aynısı başıma gelse yayayada üzülürüm tabiki arabayı da o kadar dert etmem ama Türkiye'de yaşıyoruz ve arabalar hiçte ucuz değil. İster istemez o şekilde görmek insanı üzer. Beni buluyor böyle şeyler dedirtir. Yayaya da kizamazsin kendine de. Araba içinde yaya içinde üzülürsün.
    Kadın fazla tepki vermiş ama eminim yaya içinde üzülmüştür. Kazanın şok etkisiyle hareket ettiğini düşünüyorum

Motosikleti
    YZF R25
    Uzaygemisi arabanın pahalı olması ülkemizde onun insanlığını arabaya yüklemesini gerektirmiyor bu en hafif kelimeyle karaktersizliktir. İnsanlığın Türkiyesi şu ülkesi bu ülkesi olmaz. Aynı kadın diğer ülkelerde de kendi ülkesinde de bir terör saldırısı olduğunda eminim "banane " deyip geçecektir. Sende şimdi onu savunduğuna göre aynı kafadasınız işte ne denir ki size sizin gibiler yüzünden insanlığımızdan utanıyoruz...
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Bizi bu hale getiren her ne ise yazıklar olsun.

İnsan olmayı neden öğrenemiyoruz?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Olay Aksaray'da olduğu için utandım. Bu nasıl bi karaktersizlik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende şimdi onu savunduğuna göre aynı kafadasınız işte ne denir ki size sizin gibiler yüzünden insanlığımızdan utanıyoruz...
    Arkadaş kadın "doğru yapmış" dememiş, sadece onun gibi dışarıdan ve itici olmasa da kimin başına gelse eninde sonunda kendi çekeceği derdi de düşünür demiş, ki haksız da değil.

Tabii ki o hasarı görünce benim aklıma arabanın masrafı değil, o hasara neden olan insanın sağlık durumu geliyor. İnsanın yedek parçası yok. Araba pert olsa n'olur? Yan başlıkta tek köprü kemiği için yazılan dertler ibret verici. Durum böyleyken "n'olacak arabam" diye ağlayan ciddi derecede bencillik, empati ve sevgi yoksunluğu, vurdumduymazlık ve hafif psikopatlık göstermekte.

Açıkçası toplumun azımsanmayacak bir oranı da böyle bence. Yoksa ülke olarak şu an içinde bulunduğumuz durumda olmazdık. Başkasının çektiği dert çile çok umrumuzda değil. Çok küçük çıkarımız için insani prensiplerden çok kolay ödün verebiliyoruz.
    efendy06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)