Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yayaya çarpan sürücü ağır hasar alan arabası için ağladı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şoka giren insanın karakteri değişir mi?
    yürekçe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Dini imanı dünya malı olanlara örnek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ŞU TEPKİYİ KİMSE BANA NORMAL OLARAK SUNAMAZ BİRAZ EMPATİ YAPIN BİZİM SEVDİKLERİMİZ YOĞUN BAKIMDA OLSAYDI AYNI TEPKİYİ VEREBİLECEK MİYDİNİZ ?
    Cevap vereyim MUHTEMELEN HAYIR....
    Normal olarak sunmuyorum, mesajımdan da bu açık net belli. Ancak ille de tek noktadan bakmakta ısrarcısınız.

Madem öyle şöyle bir soru sorayım:

Mesajlara bakıyorum, herkes pek bir erdemli... Peki bu ikinci el araç satıyorken km azaltıp hasar saklamaya çalışan insanlar kim? Ülkede yüzlerce gazeteci içeri atılırken umrunda olmayan kim?

Sokak köpeğine eziyet edilince bizden iyi insan yok... Kötü bir davranış gördüğümüz anda erdem abidesi kesiliyoruz... Oh, yaz göm kafana göre, ne kaybedersin ki, bilakis prim yaparsın. Ama kaybedecek bir şeyimiz olduğunda böyle davranmıyoruz çoğumuz ki ülke olarak bu durumdayız... Herhalde tek biz iyiyiz, ama herkes kötü...

Diyeceğim o ki, durumu görüp, ne ifade ettiğini iyi anlayıp, fark oluşturacağı zaman, acıtmasına rağmen doğruyu tercih etmek önemli... Yoksa ben de küfredeyim bu kadına, da değişen ne?
    decwankel bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    https://www.facebook.com/11628464844...0408/?sfnsn=mo

Buda Aksaray haberdeki olayda Aksaray'da. Gerçi haberdeki araç Niğde plakalı.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şoka giren insanın karakteri değişir mi?
    hayır, sadece bilinçaltımız yani gerçek biz ortaya çıkar.
    Bu yüzden kızdığımızda ağzımızdan çıkanlara 'biz bile şaşarız(!)" aslında hepsi bastırılmış düşünce ce duygularımızdır. Bu yüzden, pek çok meslek sınavı -yüksek stres altında- yapılıyor.
    Tepki için yorum yapnıcam, akşama kadar onca kişi yola atlayıp sağına soluna bakmadan yürüyor, koşuyor. Sürücüler aniden dönüyor, duruyor.
    Herkes bir ucundan facia!!!
    Ama bizi bu hale getirmelerine izin verdiğimiz için zavallıyız..
    Feci zavallılarız anlayacağınız..
    The Dude ve Gietti17 bunu beğendiler.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hani deniyor ya "ya bunun vicdan azabı kendisine yeter" veya "kafayı yastığa rahat koyabiliyor mu acaba" diye. Öyle bir şey yok. Herkes rahat uyuyor, kimse vicdanını sorgulamıyor. Uzun zamandır kimsenin vicdan falan salladığı falan yok. Öldü gitti beni de yaktı diye her gün ilave küfür bile ediyor karşı tarafa belki. Ama bu yanlış bir düşünce-davranış. Böyle yapmamalıyız.

Adam-kadının bir yakını beni bir gün bulur ve intikam alır mı düşüncesi bu tip insanlar için daha büyük. Ölen-kalan kimse sahipsiz değil. Düzgün gidenleri buradan tenzih ederim ancak, biz de motorla yayaya, çocuğa, kadına bilinçsizce artistlik yaparken "ya bu kadının-çocuğun anası-babası-kocası-dayısı-kardeşi beni gidona oturtur mu acaba" diye aklımızı başımıza devşirmeliyiz.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba cidden pert olmuş.

Herkes şimdi gelip kadına giydirecek ama kadının psikolojisini az çok anlayabiliyorum.

Kazanın şokuyla yayaya kızmış. Büyük ihtimal göz göre göre olan bir kaza olduğu için yayaya sinirlenip araba ne hale geldi gibi bir psikoloji içine girmiş.

Arabayı yaptırmak ve üstüne eklenecek değer kaybını göz önünde bulundurunca Türkiye gibi bir ülkede olağan bir tepki.

Aynısı başıma gelse tabiki ağlayacak değilim ama bir yandan yayaya üzülürken bir yandan da arabaya bakıp ulan şimdi bide bununla ugrascaz araba pert oldu nasıl yaptırcaz simdi bunu diye iç geçirirdim. Bunu birtek ben değil herkes yapardı. Araba o şekilde pert olupta dert etmeyecek insan yoktur şu forumda.

Arabanın pert olması sıkıntı değil onu yaptırmak sıkıntı. Kaskoyla uğraş kasko yoksa cebinden yaptıracaksin. Araba tamir süresiydi, takip etmesiydi, dosyası kağıdı kuregiydi tamir edilene kadar arabasiz kalmasiydi Durduk yere başınıza bir dünya iş açılırdı
    Değerlendirmenizde hastaneye kaldırılan insancağızı katmamanız içler acısı ve utanç verici. Gerçekten böyle düşüncelerde aynı insanlar var, bende sizi çok iyi anlayabiliyorum. Arabanın hasarı tamir süresi bir dünya şeyi değerlendirene kadar yayayı değerlendirmeyi düşündünüz mü hiç ?

Belki birdaha yürüyemiyecek belki birdaha ayağa kalkamayacak belki birdaha gözlerini açamayacak.

Arabayı ne hale getirdi ? Bu cümlenin hiçbir şekilde anlaşılacak bir yanı yok. Bir insan süper güçleri olan bir kahraman değilse arabaya ne yapabilir ? O arabayı o hale getiren insanın kemiklerini düşünebiliyormusunuz ?

Bir araçla çarpıştığınızda haklı haksız bu tip değerlendirmeler doğru olabilir. Fakat çarptığı bir canlı olunca kabul edilemez bir durum. Kendi sevdiklerimizin yerine koyalım o kazada insanı. Dünya malı dünyada kalır. Eğer forumda bir canlıya çarptıktan sonra aracını düşünecek bir allahın kulu varsa da allah onu bildiği gibi yaptın. Aracı yaptırmak sıkıntı demişsiniz, Yazık gerçekten.

Kafesin içinde olmadığınız tüm otoyollarda karşınıza her an bir canlı çıkabilme ihtimalini asla unutmamak gerekiyor. Akli dengesi bozuk, hareket kabiliyeti kısıtlı bir insan olabilir. Böyle bile olsa kendi isteğiyle bir araca en fazla ne yapabilir ? Aynasını kırabilir belki lastiklerini indirebilir daha fazla ne yapılabilir ? Aracı karşınıza bir canlı çıktığında durduramıyacak hızda araç kullanıyorsanız afedersiniz bi zahmet aracı onarım süresini dert etmeyin.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Kadın şok geçiriyor. Kadının yaşadığı durumu görmezden gelerek yorum yazmak acımasızlık olur. Araba 5-10 binliraya yapılır. Yaya ölürse eğer 100 bin liraya tutacağı avukat onu kurtaramayabilir.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır, sadece bilinçaltımız yani gerçek biz ortaya çıkar.
    Bu yüzden kızdığımızda ağzımızdan çıkanlara 'biz bile şaşarız(!)" aslında hepsi bastırılmış düşünce ce duygularımızdır. Bu yüzden, pek çok meslek sınavı -yüksek stres altında- yapılıyor.
    Tepki için yorum yapnıcam, akşama kadar onca kişi yola atlayıp sağına soluna bakmadan yürüyor, koşuyor. Sürücüler aniden dönüyor, duruyor.
    Herkes bir ucundan facia!!!
    Ama bizi bu hale getirmelerine izin verdiğimiz için zavallıyız..
    Feci zavallılarız anlayacağınız..
    Kadının ağzından çıkan lafları şoka girmesine bağlayanlar olmuş. Bu kişilerin yazdığınız ilk cümleyi okuyup anlamaları lazım.

Şoka girdiği için karakteri bozulmamış. Şoka girince bozuk karakteri ortaya çıkmış.
    Lucas ve yürekçe bunu beğendiler.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    kadınların çoğu maalesef böyle... hatırlarsanız aylar önce bir kadın da ceza yediği için çğlık çığlığa bağırıp duruyordu... şokta dediler onun içinde ... bu kadın nasıl şokta?, kameraların, çevresindekilerin bal gibifarkında... el bebek büyütülüp sorunlarla hiç karşılaşmamış hep babası halletmiş herşeyini... ne yapacağını bilmiyor sadece kendini düşünüyor babasına şikayet ediyor zavallı yayayı... çünkü alışmış şikayet etmeye... sorumluluk hiç almamış hayatında...sıkışınca şikayet et ,topu başkasına at...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kadınların tek derdi paradır hayat boyu bakacağına inandığı zengin koca bulduğu anda size tekmeyi basar ,,,, forumda bunu anlayamayacak saf arkadaşlar var hala galiba

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)