Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Başlarken Virago XV 595 ya da Freedom 250 ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En 500 bakabirsin aynı motor kle 500 ,er-5 de kullanılıyor mekanik olarak 92 den 2006 ya kadar üretilmiş motor sağlamdır ,kendini ispat etmiştir. 14 yıl aynı motor kullanılmıştır.

Klasik sorunları hız göstergesi , zincirden ses gelir ama sorun değildir .

Sıralı iki silindir oldugu için cholper cıların V motor fetişhisti oldugu için sevmezler diye biliyorum. Bu fetishistlikleri nedendir bilmiyorum ses olabilir .

Not : choper motor tarzım degıl sadece öneri bakman için söyledim.

Edit 676401543 bu elemanı tanımıyorum ama satıcı güven veriyor gibi duruyor .
    Cevaplıyorum fetişizmin sebebini hocam. KLE500 nedir? Enduro. ER-5 Nedir? Naked. Bu motorlarda kullandığın bloğu götürüp cruiser motora koyduğunda cruiser ruhunu taşımıyor alet. Sadece görüntüsü bile v-twin tercihi için yeterli. Dahası, onun kıpraşımı, sesi, torku, her şeyi başka oluyor.
    Yoksa koy hayabusa motorunu suzuki intruder'e, aha 1300 cc cruiser oldu. Ama işte öyle olmuyor.
    kaanklky bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Tam olarak öyle değil kle500 çok sürdüm severimde , en500 üm vardı yaklaşık 3 sene çok kısa süre al sattan takasdan elime zamanında xv535 de geldi bir kaç ay sürdüm..

En500 ile Kle500 sürersen sürüş dinamikleri çok farklıdır..en500 tam bir sport cruiserdır.. bunu yapan kawasaki mühendislik derecesi bana göre en yüksek firmalardan biri aynı motoru koyuyor olabilir ona görede gerek kasada gerek motorda ince yada büyük düzeltmeler yapıyorlar sürüş dinamiklerine sana o ruhu veriyor.. şu andada aynı işi yapıyor 650cc lik motoru verys er6f er6n vulcans hepsine koyuyor ama hepsinin sürüş dinamikleri farklı aynı motor değil olsa zaten bunca yıldır millet almaz kawasaki diye bir firma ortada olmaz..

Bunu tek kawada yapmıyor hondada yapıyor diğerleride yapıyor. hondanında ctx700 bildiğin nc700 motoru ve dct şanzımanı var..

xv ye gelince temizini bulman önemli almak değil.. piyasadakilerin %90 ı oynanmış bakımsız motorlar sağlam full bir kontrolden geçirilmeli şaftı krankı segman piston.. temizi evladiyelik al çocuğuna kalsın leşide hem çok yakar hemde üzebilir. her yeni başlayanın fiyatından ötürü 535 lere bir gözü kayıyor..

Arkadaşlar merhaba ben 24 yasindayim 192 boy 100 kiloyum ve cruiser hastasıyım küçüklükten beri. Ilk defa motorsiklet alacam.kafamda gv 250 ve gv 650 var. Ama gv 650 baslangic motoru değil diyorlar sakaya gelmez diyorlar. Biraz gözüm korkuyor. Fakat cruiserler bana kucuk geliyor. Gv 650 boyut olarak tam oturuyor bana. Son olarak dikkatli bir adamim ve canım tatlidir yani motoru dikkatli kullanirim. Gv 650 bana uyar mi sizce? Cok agresif bir makineymis ve ben onceden bir kac kez vitesli motorsiklet kullandim.oncesinde ozel direksiyon dersi alip sonrasinda bu motoru alsam herhanhi bir sorun teskil eder mi?

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim öyle küçük hacim büyük hacim takıntım yoktur herkes her hacimden başlayabilir eğitimini alırsa.. yalnız gv650 gerçekden biraz tecrübe istiyor ilk başlayana git nc750 al derim git nc700 al derim ama git gv650 al demem.. sürdüğüm motr sürdüğüm için diyorum.. gv250 bak derim oda kalıplı yapılıdır hiç 250cc lik makine gibi durmaz.. motordan anlamayan biri dışardan baksa 600 lük falan der.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim öyle küçük hacim büyük hacim takıntım yoktur herkes her hacimden başlayabilir eğitimini alırsa.. yalnız gv650 gerçekden biraz tecrübe istiyor ilk başlayana git nc750 al derim git nc700 al derim ama git gv650 al demem.. sürdüğüm motr sürdüğüm için diyorum.. gv250 bak derim oda kalıplı yapılıdır hiç 250cc lik makine gibi durmaz.. motordan anlamayan biri dışardan baksa 600 lük falan der.
    Yani diyorsunuz ki egitimini alsanda olmaz. Fakat 100 kilo olmam yaniltmasin sizi kuvvet olarak guclu bir adamim spor falan kucuklukten beri yapıyorum.egitimini alip brn bu motoru almak istiyorum tam benim icin yaratilmis sanki motora bayılıyorum icim eriyor resmen tehlikeli rvet ama yapacak bir sey yok. Ne demis aristoteles insanlarin haayatta yasam amaci mutlulugu elde etmektir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorla beraber eğitimini alırsan adac gibi ona lafım olmaz o zaman al derim. ama ben alır sürerim diyorsan atletik sporcu kaslı olman 100 kilo olman klasik acemi hatası gazda elini takılı bıraktığında yada gazın ayarını kaçırdığında yada viraja yanlış girdiğinde seni kurtarmaz.. sonra sokratesin yanında tartışmak zorunda kalırsın baba senin lafa uyduk bak yanına geldik ne iş diye ) Allah korusun şaka yapıyorum ..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak öyle değil kle500 çok sürdüm severimde , en500 üm vardı yaklaşık 3 sene çok kısa süre al sattan takasdan elime zamanında xv535 de geldi bir kaç ay sürdüm..

En500 ile Kle500 sürersen sürüş dinamikleri çok farklıdır..en500 tam bir sport cruiserdır.. bunu yapan kawasaki mühendislik derecesi bana göre en yüksek firmalardan biri aynı motoru koyuyor olabilir ona görede gerek kasada gerek motorda ince yada büyük düzeltmeler yapıyorlar sürüş dinamiklerine sana o ruhu veriyor.. şu andada aynı işi yapıyor 650cc lik motoru verys er6f er6n vulcans hepsine koyuyor ama hepsinin sürüş dinamikleri farklı aynı motor değil olsa zaten bunca yıldır millet almaz kawasaki diye bir firma ortada olmaz..

Bunu tek kawada yapmıyor hondada yapıyor diğerleride yapıyor. hondanında ctx700 bildiğin nc700 motoru ve dct şanzımanı var..

xv ye gelince temizini bulman önemli almak değil.. piyasadakilerin %90 ı oynanmış bakımsız motorlar sağlam full bir kontrolden geçirilmeli şaftı krankı segman piston.. temizi evladiyelik al çocuğuna kalsın leşide hem çok yakar hemde üzebilir. her yeni başlayanın fiyatından ötürü 535 lere bir gözü kayıyor..
    İşte sport cruiser olur, ama arkadaşların bu motordan beklentisi chopper olması ki bu paralel çift silindir, ER-5'den devşirme blokla pek mümkün değil.
    Bir de beygir gücüdür torktur falan bir tarafa, v-twin'in görüntüsü olmadan olmaz.
    logaritma bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Parça bulma konusunda katılmıyorum hocam sana her parçası rahatlıkla bulunuyor. Fazla yakma konusun da haklısın yeni teknoloji motorlara göre fazla yakıyor ama öyle ocağa incir ağacı dikecek cinsten değil. Zincir bakımı derdi olmaması da ayrı bir rahatlık.
    Virago icin orjinal parcalari Webike.com'dan getirtiyorum ben, Japonya'dan 2 haftada geliyor, ama pek ucuz sayilmaz. Eskiden ebay'den cok alirdim, artik alamiyorum, paypal calismiyor. Siz nereden temin ediyorsunuz?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virago icin orjinal parcalari Webike.com'dan getirtiyorum ben, Japonya'dan 2 haftada geliyor, ama pek ucuz sayilmaz. Eskiden ebay'den cok alirdim, artik alamiyorum, paypal calismiyor. Siz nereden temin ediyorsunuz?
    özeline yazıyorum bakarsın

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Ben monifold buji kabloları gaz teli vs hepsini türkiyeden buldum. Hangi parçayı bulamadın hocam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)