Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

eKuralkan tarafından 16.000 TL ye satılan 2.el Dominar 400

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    ekuralkan ismi ile tek bayi üstünden satışa çıkan kuralkan Bajaj piyasasını bitiriyor mu? Zira severek kullandığım Pulsar 200NS ve Dominar’dan sonra Hintli kardeşlere olumlu bakıyordum. Hatta arkadaşıma da Dominar öneriyordum. Al sendr pişman olmazsın die. Lakin bugün ikinci el piyasasına tırpan gibi şu ilanı gördüm:

ekuralkan'dan KAÇIRILMAYACAK FIRSAT 2017 DOMİNAR 400 ŞOK FİYATA

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...68870350/detay

2019 dominarda gelmedi? Bajaj için Kanuni nadasa bırakılmıştı. Şimdi de Kanuni için Bajaj mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İlanı kaldırmışlar

Motosikleti
    MT-07
    O da enteresan olmuş. 16000₺ die ilan açtılar, sonra yalancı çıkarmak için ilan mı silindi? Dar alanda kısa paslaşmalar...

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    olaya bak sen.
    cillop gibi dominarı 16 binliraya ilana koymuşlar.
    görür görmez fotoğrafını aldığım iyi olmuş.
    nasıl bir vizyonsuzluktur bu?
    öldürün fiyatları motosikleti bide siz öldürün
    ikinci elini kimse hak ettiği fiyata satamasın.
    hani kullanıcıların arkasındaydı bu adamlar
    kimse madur olmasın diyolardı.
    kendilerinin yaptığı ne şimdi ?

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    ilan açıklamasında test sürüşlerinde kullanılmıştır yazıyor.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    15bin kmde test motoru için normal fiyat değil mi. Benim motor 8binde aksesuar ve pirelli lastik var 18e bile satılmadı. 30bindeki dominarlar 15bine 14500e ilanda. İlginç olan pulsarın ikinci elleri de 12-15 arası rs200 zaten japon olmuş galiba, fiyatlar o yönde
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    test motoru 15 binde kim kaldırdı, kim yatırdı, kim düşürdü belli değil üstüne kaç yüz kişi indi bindi belli değil..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim işyerinden bir arkadaş da 1600km'de test motoru Pulsar aldıydı geçenlerde... Ara ara öyle satış yapıyorlar demek ki.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    0 km. 'ye 28k da diyen var 20.490'da bu nasıl bir iş??? Başka markada böyle saçmalık yoktur herhalde!!!....Aradaki 7.500 liraya 0km. Kymco agility 125 var yaw.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    R25
    Boşa zamanımızı çalıyorsun konuyu kapatmalısın. Sıfırı 19900 tl bir kaç bayide zaten. Buda testte kullanılmış.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Logaritma bir tane sıfırı eksik yazmışsın . Kaç yüz değil kaç bin kişi indi bindi belli değil. Demek ki kendileri de o motorlardan ümidi kestiler ki
    satışa çıkarmışlar. Fabrika şartlarında bir bakım, üç beş badana boya sonra valla bu motorda ekmek var abi , bizim motorumuz maaaaayer abi.
    logaritma bunu beğendi.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bu motor bay-moto ilanında vardı. test motoru. teşhir ürün ve km bence yüksek. bu ilandan adamların bajajı bırakacağı sonucuna nasıl ulaştınızki. daha dün etkinlik düzenlediler. daha ben dominar almadım, az biraz dişlerini sıksınlar.
    kovboy03 bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuralkan keşke motorlarını ucuz satsa.
    "Yeni bayilik sistemi" diye lanse ettikleri sistemde herkesin kazanacağını söylüyorlardı.
    Şimdi bütün modellerin satış fiyatlarına bakın. Bajaj modelleri en pahalı nerede satılıyor? Herkes mi kazanacakmış, yoksa sadece Kuralkan'mı?
    Kuralkan Bajaj'ı bitiremez. Fakat, söylediğinin tam tersini yaparak kendisine olan güveni bitirebilir.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir distribütörün sahibinden'de ne işi var? Perakendeci gibi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralkan keşke motorlarını ucuz satsa.
    "Yeni bayilik sistemi" diye lanse ettikleri sistemde herkesin kazanacağını söylüyorlardı.
    Şimdi bütün modellerin satış fiyatlarına bakın. Bajaj modelleri en pahalı nerede satılıyor? Herkes mi kazanacakmış, yoksa sadece Kuralkan'mı?
    Kuralkan Bajaj'ı bitiremez. Fakat, söylediğinin tam tersini yaparak kendisine olan güveni bitirebilir.
    Bayilik diye birşey kalmadı kuralkan motorlarını internet üzerinden satacakmış göstermelik sağda solda 3-5 bayisi olacakmış o kadar.
    Hatta başarılı işler yapan Oktay Motor'un Bajaj bayiliğini devam ederken bitirdi kuralkan.

Şimdi bütün bajaj kullanıcıların merak ettiği gibi bende merak içerisindeyim. Motorları Elden çıkarmalı mı ?

Motosikleti pazarda müşteri gözünde ayakta tutacak iki ana unsur var. Birincisi satış sonrası hizmet alma kolaylığı ve kalitesi, ikincisi ise 2.eldeki fiyat marj açıklığının dengesi.. Hyosung ta buna benzer nedenlerden dolayı son zamanlarında ciddi sorunlar yaşamaya başlamıştı.. Bayiler sıfır fiyatları yüksek diye satamayınca fiyatlar arasında çok fazla uçurum olmaya başlamıştı..

Malum sitede ilanda yazan fiyatın bir önemi yok.. Bu piyasa koşullarında sen motorunu bu fiyatlara satabiliyor musun olay bu..

Bajajın mevcut satış strateji tercihi bana göre yanlıştır..Fiyatlar iddialı falan değil Bajaj kalitesinde motosikletler için pahalı.. Hyosung meydan boşken uygun fiyatla satış yapmıştı. Bajajda öyle.. Ancak şimdi meydan boş değil.. Benelli var ürün gamı genişliyor. Hero da enteresan modeller var.. CFMoto agresif geliyor.. Yani Hala Bajaj ın fiyatlarımızda iddialıyız söyleminin realiteyle hiç ilgisi yok..

Sıfır ve 2.el arasındaki fiyat marjı ne kadar açılırsa..Bajaj o kadar çok zarar görecektir ve çok fazla değer kaybetmesi yüzünden alanlar 2 kere daha düşünecektir. Bajajın olması gereken fiyatları mevcut fiyatlarının %20 altıdır bana göre.. Bu oran ikinci eldeki handikabı ancak giderir..

Aynı mesele otomobil markalarında AUDI de var.. Audi de 2. elde çok fazla değer kaybeder. Bu nedenle filo şirketleri harici Audi yi bireysel müşteri çok beğeniyor olsa dahi nadir alır..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar buraya bile laf yetiştirirken sorduğunuz çok anlamsız olmuş :D Daha yeni forumlarda başlıklar açıp birbirilerine laf atıyorlardı Motosiklet ve motosikler kültürüyle ilgisi alakası olmayan beyaz eşyacı bisikletçi kafasıyla zaten ömrü çok uzun olacağını düşünmüyorum.

Motosikleti
    R25
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamlar buraya bile laf yetiştirirken sorduğunuz çok anlamsız olmuş :D Daha yeni forumlarda başlıklar açıp birbirilerine laf atıyorlardı Motosiklet ve motosikler kültürüyle ilgisi alakası olmayan beyaz eşyacı bisikletçi kafasıyla zaten ömrü çok uzun olacağını düşünmüyorum.
    Birinci yani yetkili birinin forumlarda olması bence güzel bişey, muhattap bulamamak tüketicinin derdi iken Ekrem amcanın herkese yardımcı olması hoş karşılanmalı. Tebrik ediyorum kendilerini.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni satış sistemlerinde satış sadece ekuralkan üzerinden yapilacak denildi. Yani diğer bayi ilanlarının kalkması da çok uzun sürmez.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)