Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yüzsüz satıcı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladığım kadarıyla motosiklet salihte ve Salih hakkaten düzgün esnaftir. Trameri saklamaktan ziyade bilmiyordur ancak bilmemesi kusur hanesine eksi yazar maalesef bu şekilde .

Yoksa baya eski motorcudur 2004te yoğurtçu parkının orda mağazası vardı diye hatırlıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla motosiklet salihte ve Salih hakkaten düzgün esnaftir. Trameri saklamaktan ziyade bilmiyordur ancak bilmemesi kusur hanesine eksi yazar maalesef bu şekilde .

Yoksa baya eski motorcudur 2004te yoğurtçu parkının orda mağazası vardı diye hatırlıyorum
    Bilmiyorsa Tremersiz, kazasız, değişensiz yazıp , 12 bin tl hasar kaydı vardır yazarmı sence ilana. Hemde fiyatını 10 bin tl arttırarak.
    Bencede o dediğin kişi ise hakikaten iyi esnafmış. Düdükleyecek adam arıyo .

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok yahu bu güngörenmis semti ,bambaşka biri alakası yok benim dediğim elemanla. Diğer ilanlarına bakinca elindeki arabalarin değeri forumdaki tüm motosikletlerin toplam değerinden yüksek maşallah. Neden böyle birşey yaptı bilinmez

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok iyi yapıyor hasar varsa motora çöp muamelesi yapan insanların hakkında böyle adamlar gelir ancak
    Umarim bir gun sende boyle kandirilirsin. Yada dur senin su abs li xmax ile bir patla. 10.000 bin tl olsun bakalim ne yapicaksin. At kafali seni.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarim bir gun sende boyle kandirilirsin. Yada dur senin su abs li xmax ile bir patla. 10.000 bin tl olsun bakalim ne yapicaksin. At kafali seni.
    Xmax de 3500 tl hasar kaydi var dert etmiyorum gayet uygun aldim

Merak etme senin gibi tongaya dusmem ben yasim 21 fabrikada maasim iyi

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok iyi yapıyor hasar varsa motora çöp muamelesi yapan insanların hakkında böyle adamlar gelir ancak
    Arada balık falan ye, kafan çalışsın.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şunu engelleyeyim en iyisi ya. Her konuda başlıktan bağımsız veya bağımlı boş yapabiliyor.

Konuyla ilgili de öyle şeyler görüp duyuyoruz ki ikinci el denince bile korkar olduk.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Ben satıcının motosikletten anlamadığını düşünüyorum. Muhtemelen bir galeri veya alsatçı olabilir. Eğer kötü niyetli biri olsa sorgulama ve bilgilenmeden sonra tramer bilgisini ilana eklemez. İlanı ilk açtığında tramersiz açıp daha sonra öğrendikten sonra düzeltme yerine ekleme yapmış dolayısıyla hem tramersiz hem hasar kaydı ilanda kalmış. Ben bu satıcının yüzsüz veya kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Zaten konuşma ve mesajlaşmanızda bu belli. Adama bu motor bize gelmez dediğinizde size üstelemeden ters birşey söylemeden tamam demiş.

Yani günümüzde zaten ilanı açan kişinin tramersiz veya hasar kaydı şudur diye belirtme gibi bir zorunluğu yok. Sanki hasar kayıtsız olsa alacağınız motorun kaza yapmadığından %100 emin olacaksınız. Ben bu devirde hasar kayıtlılar değilde hasar kayıtsızlardan daha çok korkuyorum açıkcası. Motosikleti almaya erken niyet etmişsiniz trameri sorgulamadan adama alıyorum demişsiniz. Aceleci davranıp sahiplendikten sonra karşınıza çıkan durum sizi sinirlendirmiş fakat adamı yüzsüz diye ifşa etmeniz bence hoş olmamış.
    mavzer-i ve arndiol bunu beğendiler.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    CIA sizden korkar valla bu ne teşkilat
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben satıcının motosikletten anlamadığını düşünüyorum. Muhtemelen bir galeri veya alsatçı olabilir. Eğer kötü niyetli biri olsa sorgulama ve bilgilenmeden sonra tramer bilgisini ilana eklemez. İlanı ilk açtığında tramersiz açıp daha sonra öğrendikten sonra düzeltme yerine ekleme yapmış dolayısıyla hem tramersiz hem hasar kaydı ilanda kalmış. Ben bu satıcının yüzsüz veya kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Zaten konuşma ve mesajlaşmanızda bu belli. Adama bu motor bize gelmez dediğinizde size üstelemeden ters birşey söylemeden tamam demiş.

Yani günümüzde zaten ilanı açan kişinin tramersiz veya hasar kaydı şudur diye belirtme gibi bir zorunluğu yok. Sanki hasar kayıtsız olsa alacağınız motorun kaza yapmadığından %100 emin olacaksınız. Ben bu devirde hasar kayıtlılar değilde hasar kayıtsızlardan daha çok korkuyorum açıkcası. Motosikleti almaya erken niyet etmişsiniz trameri sorgulamadan adama alıyorum demişsiniz. Aceleci davranıp sahiplendikten sonra karşınıza çıkan durum sizi sinirlendirmiş fakat adamı yüzsüz diye ifşa etmeniz bence hoş olmamış.
    Altın elbiseli adam'dan aldım motoru demek çok etik ve gerçek bir oldu sanırım sizin için?

Ben Barkın'la çalışıyordum. Böyle bir motosikleti yoktu. Yitip gitmiş bir insanın adıyla pirim yapmaya çalışmasına ne diyeceksiniz? Yüzsüzü bırakın şerefsiz bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu engelleyeyim en iyisi ya. Her konuda başlıktan bağımsız veya bağımlı boş yapabiliyor.

Konuyla ilgili de öyle şeyler görüp duyuyoruz ki ikinci el denince bile korkar olduk.
    eleştirmek gizli hayranlıktır ;) engellemek yerine bunu yazmandan belli, at kafasından sevgiler

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    2 net-tartışmasız durum var;

1-Satıcı bu motoru alırken mutlaka kendisi de bakmıştır. Hasar kaydının olduğunu bilmediğini düşünmüyorum.

2- Plakadan falan artık herkes sorguluyor. Eksper raporu bile çıkarıp aracın nerede nesi var biliyor. Bunları baştan yazmamak yanlış. Boşuna karşı tarafın zamanını çalma. Boşa zamanı çalınan kişiler de her zaman karşı taraf için olumsuz düşünür.

Çok kibarca yazıp anlattım. Bunları yemeyin-yemiyoruz. Satıcılar da yutturma çabasından vazgeçmeliler. Bu işlerle ilgili bazı düzenlemeler bile geliyor.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Galericiden iğne almam.
    YZFR25 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    tramer'e göre plaka değişimi var. ona rağmen plakadan hasar çıkmış. bu da ayrı bir gariplik.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı c20let adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tramer'e göre plaka değişimi var. ona rağmen plakadan hasar çıkmış. bu da ayrı bir gariplik.
    Bak işte, insanları kandırmanın ayrı bir yolu da bu. Ne olmalıydı, hasar kaydı eski plakada mı kalsın?
    Zamanında bir araç alma niyetimiz oldu, galeriden, aradık sorduk, eleman dedi ki; kazası belası yok, hasar kaydı yok, gelin bakın. Aradan bir kaç saat geçti, sesi böyle tok çıkan, ağzı iyi laf yapan, araç alım satım işleri ile uğraşmış bir abimize rastladık, durumu anlattık. Dur bir de ben arayayım dedi. Aradı elemanı, gayet sert bir tonla, kendisini başka bir ilde görevli başkomiser olarak tanıttı. Galerici eleman dökülmeye başladı;-şimdi amirim, siz işin içindesiniz bilirsiniz. Bu aracın plakası değişmiş, şimdi bu arabada pert kaydı çıkıyor, acaba aldığımız plakanın eski sahibinin aracından mı kalma bu kayıt.
    Sövdük, kapattık.
    Yani plaka değişince hasar kaydı plakada kalma diye bir şey söz konusu değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)