Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 MARŞ BASMA SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba,

2017 model R25 motorum var, bazen marş bastığımda çok zor çalışıyor yani sert basmam gerekiyor.
    Önceden dokunduğumda çalışırdı bu aralar sert ve 1 saniye tuttuğumda çalışıyor.
    Marş düğmesinde mi sıkıntı var neden böyle bilmiyorum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    buji? geliyor benim aklıma

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı yusufeliacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

2017 model R25 motorum var, bazen marş bastığımda çok zor çalışıyor yani sert basmam gerekiyor.
    Önceden dokunduğumda çalışırdı bu aralar sert ve 1 saniye tuttuğumda çalışıyor.
    Marş düğmesinde mi sıkıntı var neden böyle bilmiyorum ?
    Marş tuşunu dikdörtgen bir çubuk olarak düşünürsek sen muhtemelen en sağ tarafına basıyorsun, bir de en sol tarafına yakın bir noktaya bas bakalım değişen bir şey var mı ? Yoksa Akü , Buji v.s. klasik şeyler ama benim marş tuşumda en sağa basınca almaz mesela, ilginç derecede en soluna dokununca alır, artık oksit midir nedir bilmiyorum.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş tuşunu dikdörtgen bir çubuk olarak düşünürsek sen muhtemelen en sağ tarafına basıyorsun, bir de en sol tarafına yakın bir noktaya bas bakalım değişen bir şey var mı ? Yoksa Akü , Buji v.s. klasik şeyler ama benim marş tuşumda en sağa basınca almaz mesela, ilginç derecede en soluna dokununca alır, artık oksit midir nedir bilmiyorum.
    Evet doğru öyle yapıyorum dediğini deneyeceğim akşam yazarım, ama akü ve bujiden olacağını sanmıyorum çünkü hiç tetiklemiyor yani anahtara basmıyor temazsızlık gibi bir his verdi bana.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kütüklügü aç biraz incele büyük ihtimal orda temazsızlık var
    içine birşeyler kaçmış olabilir belki
    kütüklügü açınca + - yap bakalım tek sefede marş yapıyormu
    bana basit bir sorun gibi geldi

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji? geliyor benim aklıma
    Hahhhah . Bence o r25 abs li değildir...

Abs li AT kafalı adam.... ( tıpkı dediğin gibi)

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı yusufeliacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet doğru öyle yapıyorum dediğini deneyeceğim akşam yazarım, ama akü ve bujiden olacağını sanmıyorum çünkü hiç tetiklemiyor yani anahtara basmıyor temazsızlık gibi bir his verdi bana.
    Aynısı bende de olduğu için anlıyorum seni, bende de marş basmıyordu yani görmüyordu nasıl desem sanki motosiklet kapalı da marş basıyorum gibiydi .. ama marş aldığı gibi tekleme bile olmadan yaz kış tertemiz çalışırdı, hali ile akü, buji olamazdı, neyse açıldı içi bakıldı falan, anladık ki tuşa bastığım yer ateşleme işlemini başlatamıyor, hafif soluna doğru basmam gerekiyor .. o günden beri tek marş devam, yaptığım tek şey parmağımı biraz sola kaydırmak oldu ... en en kötü ne olur ? marş düğmesi bölgesini değiştirisin, ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum hatta eminim yani R25 de marş almayacaksa ver ateşe .. sorunun tamamen tuşsal ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Marş kütüğü kısmı garanti kapsamında değişiyor olması lazım zamanında böyle bir bildirim vardı, marş düğmesi kısmına wd40 sıkın deneyin olmadı servise başvurun.

Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahhhah . Bence o r25 abs li değildir...

Abs li AT kafalı adam.... ( tıpkı dediğin gibi)
    Adam yorum yaptığına pişman olmuştur be bugün :D

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marş kütüğü kısmı garanti kapsamında değişiyor olması lazım zamanında böyle bir bildirim vardı, marş düğmesi kısmına wd40 sıkın deneyin olmadı servise başvurun.
    2017 de olmamsı lazım...Büyük ihitmal yıkamadan kaynaklı oksitlenme

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 de olmamsı lazım...Büyük ihitmal yıkamadan kaynaklı oksitlenme
    Onu bilemem ama bir ara böyle bir durum vardı, dediğin gibi oksitlenme olmuş olabilir açıp kontrol etsin veya wd40 sıksın olmadı bir şekilde servise götürüp baktırsın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

KhaledioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 2016
    Öncelikle merhaba arkadaşlar forum da yeniyim ) ben'de buna benzer bı sorun yaşıyorum.
    2016 R25 sahibiyim 3 hafta önce başıma geldi ve kafama takıntı yaptım.
    Motorcu arkadaşlarımla birlikte bir yere gidicektik,aşağıya indim motoru garaj'dan çıkardım ateşlemeye bastım.
    Normal bir şekilde çalıştı buluşma noktası 15 kilometredeydi erken gitmişim ) istop edip 5-10 dk bekledim,sonra yola çıkacakken ateşlemeye bastım ama almadı kontak kapatıp bir daha denedim bu sefer ateşlemeye 5 saniye bastıktan sonra çalıştı ama motor kendini çalıştıktan sonra 3 bin devire 5-6 saniye gibi bı sure sabitledi( gazı çevirmiyorum ) ve bunu her istop edip çalıştırmaya kalktığım da yapmaya başladı sorun ne olabilir acaba ?

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Pipet uçlu WD40 al, yıkamadan sonra tuşların içine sık.

KhaledioN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 2016
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pipet uçlu WD40 al, yıkamadan sonra tuşların içine sık.
    Onu da denedim hocam bunun tuşlarla alakası yok bence

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    Alıntı KhaledioN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba arkadaşlar forum da yeniyim ) ben'de buna benzer bı sorun yaşıyorum.
    2016 R25 sahibiyim 3 hafta önce başıma geldi ve kafama takıntı yaptım.
    Motorcu arkadaşlarımla birlikte bir yere gidicektik,aşağıya indim motoru garaj'dan çıkardım ateşlemeye bastım.
    Normal bir şekilde çalıştı buluşma noktası 15 kilometredeydi erken gitmişim ) istop edip 5-10 dk bekledim,sonra yola çıkacakken ateşlemeye bastım ama almadı kontak kapatıp bir daha denedim bu sefer ateşlemeye 5 saniye bastıktan sonra çalıştı ama motor kendini çalıştıktan sonra 3 bin devire 5-6 saniye gibi bı sure sabitledi( gazı çevirmiyorum ) ve bunu her istop edip çalıştırmaya kalktığım da yapmaya başladı sorun ne olabilir acaba ?
    Sorunun akü dostum. Başka yerde aramana gerek yok.Muhtemelen orijinal aküyle geziyorsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler