Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk Ciddi Kazamı Geçirdim ve Bırakma Aşamasındayım?

Motovento
    REKLAM ALANI

2 hafta önce normal bir şekilde yolumda seyrederken karşımdan gelen araba, dönüş olmayan yerden sinyal bile vermeden önüme kırdı ve ben de bodozlama olarak ona girdim. Çarptıktan sonra vücudumun sağ tarafı motorla araba arasında kaldı ve sola doğru düşerek sürüklendim. Ben yerde yatarken sürücü arabasından çıkıp yanıma geldi ve o sihirli sözcükleri söyledi:''Seni görmedim.'' Daha sonra motoru çekici; beni ambulans aldı. Neyse ki koruma kıyafetleri sayesinde morluklarla atlattım kazayı. Şimdi beni bırakma aşamasına getiren bu sihirli sözcüklere geri dönelim.

Motoru iyi sürdüğümü düşündüğüm için karşımdakiler hata yapsa bile ben her türlü kurtarırım diye düşünüyordum ama bu kazada anladım ki bazen öyle durumlar oluşuyor ki kurtulmanın tek çaresi bir anda kanatlarını çıkartıp üzerlerinden uçarak geçmek. Hayatlarımız, diğer insanların bizi görüp görmemesine bağlı eğer orada dizliğim olmasaydı hayatım boyunca topal kalacaktım. Hatta biraz daha hızlı olsaydım ölümcül bir kazaya bile dönüşebilirdi. Peki neden? Çünkü trafik kurallarını umursamayan düşük zekalı birisi, dönerken yolu kontrol etmedi diye

Sonuç olarak demek istediğim sizce hayatlarımız, başkalarının en ufak ihmalkarlığında kaybedebileceğimiz kadar ucuz mu? Mesela orada arabayla geliyor olsaydım büyük ihtimalle beni göreceği için kaza yaşanmayacaktı, yaşansa bile en fazla kaportada 2-3 çizik olacaktı. Hala kararımı veremedim sizlere de sormak istedim.

Not:Kaza raporunda karşı taraf %100 suçlu bulundu. Milyonlarca dolarlık sigorta şirketi tarafından yollanan eksper, 3-5 kuruş daha fazla kazanmak için kazada hasar gören parçaları servisin listesinden çıkardı.(Bir de böyle aptallıklarla uğraşıyorum) Ayrıca motorum 3 yaşından büyük olduğu için orjinal parçaların yerine de yan sanayi ürünleri takacaklarmış

Honda servisi tarafından hazırlanan kazada hasar gören parçaların bir kısmının listesi ve sigorta tarafından gönderilen eksperin üzerlerini çizişi:

Bu da cıbırın kazadan sonraki hali, kendisi şu an serviste ve hala perte çıkma ihtimali var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    yürekçe'nin yazdığı yazının bir kısmından izni olursa alıntı yapmak istiyorum.

İşin özü şudur arkadaşlar; hangi çocuk düşerse düşsün nasıl kalkıp yine ısrarla yürümeye çalışıyorsa, hangi kuş kanadı kırıldığı halde uçmak için çırpınıyorsa, hangi motosikletçi kazadan sonra yeniden motosikletine biniyorsa bilinsin ki; bunlar bir şeylere kafa tutmak değil, kafa tutan bir şeylere karşı yenilgiyi kabullenmemektir…. Yeter ki içinizdeki inancı, öğrendiğiniz tecrübeleri ve yaşayacağımız güzellikleri bir bardak çay gibi yüreğimizde, bilincimizde demleyip öyle koyalım hayatımızın sofrasına. İşte o zaman bizi biz yapan şeyin ne olduğunu bilebiliriz. Bu kimi için motosiklet kullanmak, kimi için bir uçurtma uçurmak, kimisi için sevgilisine sevgisini ilan etmek olsun… ama her ne olursa olsun,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Fren diye birsey olmayan sirf goruntu olsun diye 5 para etmez motoru alirsan ....

Basit bir frenin kurtaracagi yerde bodoslama arabaya giriyorsun

Abs li motor evet oda duramayip capabilir ama insan ustu bir guc ilesaniyede 30 kez fren yapar...

Motor kullanmayi birakma xmax gibi yolu genisce gorebilecegin iki elin frende olacagi yolu iyice suzebilecegin bir motor almalisin

Sirf cbr goruntu icin aldin abs umrunda bile degil

..... korkun gececektir lutfen bu dandik motoru bi daha alma abs olann naked tarzi scooter tarzi bir motor al bu seni daha guven surus saglayacak

Korkun gececek benzer seyi ben pcx de cbr 125 de sym hd2 de yasadim

Xmax a hic yasamadim motor her seferinde durdu

Gecmis olsun en buyuk kazan bu olsun
    aslaner ve hyanax100 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Birakin. Arkaniza bile bakmayin. Can bu. Motosiklete farkli anlamlar yuklemeye, felsefe yapmaya, romantizme gerek yok. Zevk icin motosiklete biniyoruz. O kadar. Aldiginiz risk, alacaginiz zevke degmeyecekse hic akillica degil. Buna da karar verecek bizzat sizsiniz. Ancak bu soruyu soruyorsaniz, bence cevabi belli. En azindan ara verin bir sure. Ne zaman kendinizi iyi hissettiniz, o zaman baslayin tekrar. Tekrar baslamak hic de zor degil. Kaderin bir uyarisi gibi alin.

Benim de seneler once arka arakaya motosiklet uzerinde bir kac aksilik gelince basima birakmistim bir sure. Motosiklet cekinerek kullanilacak bir arac degil. Kendimi iyi hissedince basladim yine. Nacizane...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren diye birsey olmayan sirf goruntu olsun diye 5 para etmez motoru alirsan...
    Kusura bakma ama benden bile okuz adamsin yahu. Yuh. Azicik empati.
    pea ve Cloud bunu beğendiler.

Rhombeuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun..

Sizinde bildiğiniz gibi sorun motor kullanmakta veya sizde değil. Araba ile kaza yapsaydınız da bu kez sizi görmeyen bir kamyon olabilir ve her şey daha kötü olabilirdi o zaman kamyon yada bir tır almalıyım der miydiniz ? Sorun büyük olmak- kapartoya sahip olmak değil sorun mantık aramak. Öyle şeyler oluyor ki buralarda ben şaşırmayı çoktan bıraktım. Trafik kurallarına göre yol hakkı sizin olsa bile kontrollü geçmek lazım her zaman yoksa genalde böyle oluyor ve cevap evet hep aynı çünkü başka diyebileceği bir şey yok. Kural falan yok hocam bunu herkes anlasın artık!
    Bu yol ayrımına girdiyseniz bence bırakmanız sizin yararınıza olur tekrar geçmiş olsun diyorum ..
    aslaner, bursalıali ve Cloud bunu beğendiler.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Fren diye birsey olmayan sirf goruntu olsun diye 5 para etmez motoru alirsan ....

Abs li motor evet oda duramayip capabilir ama insan ustu bir guc ilesaniyede 30 kez fren yapar...

Motor kullanmayi birakma xmax gibi yolu genisce gorebilecegin iki elin frende olacagi yolu iyice suzebilecegin bir motor almalisin

..... korkun gececektir lutfen bu dandik motoru bi daha alma abs olann naked tarzi scooter tarzi bir motor al bu seni daha guven surus saglayacak

Arkadaşım adam kaza yapmış içi yanıyor. Sen orada 5 para etmez motor bilmem ne saçma sapan yorum yapıyorsun. Trafikte bir çok motosiklet var ABS'si olmayan. Burada suç arkadaşın ABS li motor sürmemesi değil karşıdaki dal..ğın trafiği hiçe sayması.Kazanın nası geliştiğini de bilmiyorsun ABS'li bir motorun kurtarıp kurtaramayacağınıda. Kurtarma ihtimali olsa bile ABS'li motor olunca motor havalanıp seni sakince yere bırakmıyor ayrıca. ABS'li motoru olupta kayan ölen düşen örnekleri saymaya başlasak...
    decwankel ve khaledome bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğuduysan bırak hocam; en temizi.

Bence cogu insan da soguyup bırakmak ıstıyordur ama soğuyamıyorlar.

Ayrıca farklı bir bakış açısı ile bakarsan araçların görmemesi fark etmemesi sorun değil; bizi gören tek canlı köpekler.

Evet doğru; köpekler.

Köpekler istisnasız her defasında havlar ya da inceden bi kovalar.

Arabalar zaten görmüyor; kamyonlar tırlar hakkında yorum bile yapmıyorum.

Kedilerin görmediğini bir kediye carpmamak için az kalsın duvara giriyorken anladım (ama park edınce yatak olarak kullanıyorlar seleyi)

Ve yayalar. En büyük nefretim yayalara.

Bende bir yayayım ama bisikletliden patenliye dikkat ediyorum. Ancak bir motosiklet sürücüsü olarak yayalardan cektiğimi kimseden cekmedim.

Arkadaş bi girsem motorla ben değil sen öleceksin; neyin kafası. Arabalar gecince yola fırlayanlar; bana bakıp yaya seridinin ortasında durup durmamı bekleyenler; kırmızıda duran araçların arasından geçerken benden yol isteyenler (şaka değil gerçekten adam aradan gecemedi motoru geri cek dedi)

Dert cok.

Soğuduysan bırak.
    aslaner bunu beğendi.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin

Çok ciddi soruyorum. Beyniniz olması gerektiği gibi çalışıyor mu ?

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Zannetmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Benle derdiniz ne ? Abs olmayan motosiklet onune kiran herkeste en buyuk risktir kendim cbr 125 sahibiyim durmuyor o motor denge merkezi diye birsey yok arka frene istedigin gibi bas direk kazikliyor .... cbr varken kac kez carpma riski yasadigi saysam sabah olur hepside frene bagli .....

Niye simdi hic oyle birsey yasamiyorum ? Hepiniz motor ustasisinizn bi benmi acemiyim ? 100 bin km motor surdum benmi acemiyim hepsi istanbulda

Cbr 125 bi insan niye alir ? Ne handikapi var ? Her alan kaza yapip satiyor direksiyon demiri dahi hepsine kriiktir saga sola cok yapisir benimki 2 kez kaza gecirmisti ben cbr 125 dengesiz olduhunu anladigim gun direk satttim scootera gectim ?

Deneyimlerimi yasadiklarimida anlatmak suc mu ? Destek olmam yardim etmeye calismak ?

Yazim tarzim ters olabilir arkadasa gecmis olsun dedim daha diyeyim ?
    batuhan13, leons ve hyanax100 bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    yanına çentik atılanları mı yaptırıyor sadece anlamadım

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Sanırım üslubun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benle derdiniz ne ? Abs olmayan motosiklet onune kiran herkeste en buyuk risktir kendim cbr 125 sahibiyim durmuyor o motor denge merkezi diye birsey yok arka frene istedigin gibi bas direk kazikliyor .... cbr varken kac kez carpma riski yasadigi saysam sabah olur hepside frene bagli .....

Niye simdi hic oyle birsey yasamiyorum ? Hepiniz motor ustasisinizn bi benmi acemiyim ? 100 bin km motor surdum benmi acemiyim hepsi istanbulda

Cbr 125 bi insan niye alir ? Ne handikapi var ? Her alan kaza yapip satiyor direksiyon demiri dahi hepsine kriiktir saga sola cok yapisir benimki 2 kez kaza gecirmisti ben cbr 125 dengesiz olduhunu anladigim gun direk satttim scootera gectim ?

Deneyimlerimi yasadiklarimida anlatmak suc mu ? Destek olmam yardim etmeye calismak ?

Yazim tarzim ters olabilir arkadasa gecmis olsun dedim daha diyeyim ?

Yanlış bilgi vermediğin sürece kimsenin seninle problemi yok tabi ki; ama üslubun yanlış.

Az önce son mesajlaarına baktım son 7 mesajının 5'inde ya absyi övmüşsün ya scooter'ı.

Her konuya girip bunu yapıyorsun.

Adam kask önerisi istiyor; abs'lı motor öneriyorsun.

Yapma hocam soyle.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R

yanlış anlama beni yaşının kaç olduğunuda bilmiyorum ama okadar yanlış konuşuyorsunda sanki evde eşinle kavga etmişsinde sinirini çıkarcak yeri burada bulmuşsun gibi...cbr250r kullanıyorum ama fanı değilim yarın gidip r25 yada başka bişey alabilirim.Araştırmadan ABS konusunda bilmişlikte yapma bence gerçek ABS sadece BMW'lerde var.Etkisi yokmudur tabiyki vardır ama yorumların yanlış üslunu biraz daha düzeltip daha tatlı bir dille yazmış olsaydın seni ciddiye alabilirdi insanlar...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı aslaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak demek istediğim sizce hayatlarımız, başkalarının en ufak ihmalkarlığında kaybedebileceğimiz kadar ucuz mu? Mesela orada arabayla geliyor olsaydım büyük ihtimalle beni göreceği için kaza yaşanmayacaktı, yaşansa bile en fazla kaportada 2-3 çizik olacaktı. Hala kararımı veremedim sizlere de sormak istedim.
    Geçmiş olsun diyorum ve hayatın ne kadar basitçe kaybedilebildiğini hatırlatıyorum.

Bu, siz motosiklet kullanırken aniden önünüze çıkan bir otomobil olarak,

Otomobilinden aniden inip karşıya geçmeye çalışan bir yayayla karşılaşma olarak,

Aralardan geçerken sağ kapıyı açan vatandaşın kapısına tam göğüs hizasında çarpma olarak,

Virajın ortasındaki kum saçıntısı olarak gelebileceği gibi;

Hayatınızın en güzel döneminde 4. derece kanser hastası olduğunuzu öğrenerek,

İş yerinde gömleğinizin bir parçası torna miline takılması ile çekilerek,

Dışarıda yediğiniz yemek yüzünden evde uyku esnasında belirtilerini göstermeye başlayan gıda zehirlenmesi veya

Ani bir kalp krizi veya kanınızdaki bir yağ embolisi oluşumuyla ani bir beyin felci geçirmenizle de olabilir.

Tercih sizin. Hayatı korkarak veya istediğiniz şekilde yaşama imkanına sahipsiniz
    istanbu_gezg, aslaner ve Thesinner83 bunu beğendiler.
    ...

Motosikleti
    xsr 900
    sanırım internetin yeni modası bu, kendisine küfür edilmesinden hoşlananlar türedi.
    eskiden ödümüz kopardı birisi arkamızdan bir şey der mi diye şimdi alenen size küfür edilsin istiyorsunuz.
    bir çeşit mazoşizm herhalde.

kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun, bence abs li motor yerine güvenlik eğitimleri tavsiye edilmeli, konuşulmalı.
    kazanın tam olarak nasıl olduğunu ancak orda olan bilebilir, abs li motor daha önce duracak diye bir kural yok ama doğru frenleme ve ağırlık transferi ile abs li yada abs siz motorda daha kısa mesafede durmak mümkün. Yada eğitimin en çok sevdiğim kısmı ileri bakış ve olacakları olabilecekleri önceden tahmin etme (planlama) çalışmaları.
    tekrardan geçmiş olsun, motorunuzu yaptırıp bir eğitim tazeleme işine girişin bence.
    aslaner bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..

Bıkmadan bu videoyu paylaşıyorum örnek olsun diye, senin kaza da buna benzer birşey olmuş sanırım.

Burada NCnin uzunlar yanıyor, çakarlı sis farları açık ve tiger egzoz var yani motoru görmemesi, duymaması imkansız normal şartlarda fakat adam yola bakmıyor ki görsün, yanındakilerle muhabbet ediyor yol fln umrunda değil

Burada kaza yapmamamın tek sebebi arabayı gördüğüm anda önüme atlayabilir düşüncesiyle kendimi sağa atmam, gazı kesip frene basmaya hazırlanmak ve araba burnunu çıkardığı anda frenlere asılmak. Yani adamın kör ve beyinsiz olduğu varsayımıyla hareket etmek, ona göre pozisyon almak. Başka türlüsü Türkiye'de ölüme davet çıkarmak oluyor.
    aslaner, espresso, myagdi ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motorunu yaptır, brandasını ört ve kapalı garaja koy. En az 1 ay kullanma. Kaza sonrası duygusal travma zor atlatılır ama geçecektir elbet. Geçmiş olsun.
    aslaner bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Geçmiş olsun.

@istanbu_gezg
    Adama bir sorsana frene basacak vakti olmuş mu? Abs dediğinin ne işe yaradığını bile bilmiyorsun. BMW 1100 rt kullandım. Abs vardı. Ama Abs var diye kaza yapmayacak diye birşey yok. Kaza zırhı falan mı zannediyorsun absyi? Yeri geliyor frene basmayı bırak gazı bırakacak fırsatın olmuyor. Anla artık. Abs iyidir, olması gerekir. Ama önüne lönk diye kıran hırbodan kurtarmaz seni. O kadar araba kaza yapıyor her gün. Hepsinde Abs var Asr var ESP var ama genede kaza yapıyorlar. Niye?

Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yürekçe'nin yazdığı yazının bir kısmından izni olursa alıntı yapmak istiyorum.

İşin özü şudur arkadaşlar; hangi çocuk düşerse düşsün nasıl kalkıp yine ısrarla yürümeye çalışıyorsa, hangi kuş kanadı kırıldığı halde uçmak için çırpınıyorsa, hangi motosikletçi kazadan sonra yeniden motosikletine biniyorsa bilinsin ki; bunlar bir şeylere kafa tutmak değil, kafa tutan bir şeylere karşı yenilgiyi kabullenmemektir…. Yeter ki içinizdeki inancı, öğrendiğiniz tecrübeleri ve yaşayacağımız güzellikleri bir bardak çay gibi yüreğimizde, bilincimizde demleyip öyle koyalım hayatımızın sofrasına. İşte o zaman bizi biz yapan şeyin ne olduğunu bilebiliriz. Bu kimi için motosiklet kullanmak, kimi için bir uçurtma uçurmak, kimisi için sevgilisine sevgisini ilan etmek olsun… ama her ne olursa olsun,
    Çok saçma, evlenip çocuk sahibi olduğunda gel bi daha oku.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler