Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk kazamı yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Bugün küçükçekmece/tepeüstünden cennet mahallesine giderken önüme aniden küçük bir kız koşmasıyla bir kaza geçirdim.

Artçımla birlikte cennete gidiyorduk, ışıklarda durdum okulun çıkış saati olduğunu ve her tarafta öğrenciler olduğunu gördüm. Ve arkama dönüp;"Şimdi biri yola fırlar da çarpar düşeriz şansımıza" dedim. Yeşil ışık yandı 15 metre gitmiştim ki 20km hızla giderken aniden biri yola fırladı. Korna bastım ve daha çok hızlandı, frene bastım tam dururken kız motorun kafasına yandan çarptı ve bizim de dengemiz bozuldu yere düşüp 1 metre kadar sürüklendik. Kız yere bile düşmedi hiçbir şey olmadı kıza fakat korkmuştu bize bişey olmasından 5.sınıfa gidiyordu maksimum. Kalktım ayağa kaskımı eldivenlerimi çıkardım motoru kaldırdım. Arka fren ve pegin birleştiği yer kırılmıştı ve gidonun sağ tarafının gevşediğini gördüm. Motoru ustama götürdüm, gidonun sağ tarafı gevşemiş.

Arka frende bişey yok kaynaklanıcak dedi. Gidonu da sıkarız bişiy olmamış dedi.
    Şimdi size sorum: Sticker çıkarabileceğim bir yer varmı? veya çıkarırlarsa ne derecede iyi olur, su alırsa çıkar mı vs.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Çocuğa birşey olmadığı için çok şanslısın. Sana ve artçına geçmiş olsun. Güzel yapılmış ve güzel yapıştırılmış sticker sorun yaşatmaz. Reklamcılara gidebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuğa birşey olmadığı için çok şanslısın. Sana ve artçına geçmiş olsun. Güzel yapılmış ve güzel yapıştırılmış sticker sorun yaşatmaz. Reklamcılara gidebilirsin.
    Ben niye şanslı olayım dostum :D devlet uğraşırdı, ışıklarda yaya geçidi var. Benlik problem yok.

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    bildiğim kadarıyla ışıkta da geçse birine vurmak suç..vicdan tarafını da konuşmuyorum..

Motosikleti
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla ışıkta da geçse birine vurmak suç..vicdan tarafını da konuşmuyorum..
    Cadde üzerinde yola fırlıyorsa masrafımı bile karşılaması gerek üstad. Onca ışık ve yaya geçidi olmasına rağmen önüme fırlıyorsa benlik birşey yoktur.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Haklisin suçun yok ama bu ülkede hak hukuk arama sakin dikkatli ol yinede geçmiş olsun

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bahsettiğin küçücük ÇOCUK dostum. İşin para kısmını falan sittir et sen. O çocuğa vurunca yere düşürüp kafasını vursaydı asfalta kime devlet ne yapardı, ömür boyu ne çekerdin o zaman farklı olurdu. Sanki hiç çocuk olmadık. Hiç koşup yola fırlamadık. Çocuk işte.

Tekrar geçmiş olsun. Bu mesajımı asla eleştri şeklinde düşünme. Ucuz yırtmışsın farkında değilsin bence.

Yazmayı unutmuşum. Ufak bi kaynak pegi düzeltir. Herhangi bi reklamcı da stickerları güzel yapar. Sanırım grenajın stickeri soyuldu sürüklenince.
    coozz4242 ve 68charger bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Dediğim gibi normal yaşantıma devam ederken, intihar etmek isteyen birine vurduysam vicdan azabı çekmezdim açıkçası, hayatın tadını çıkarmaya devam ederdim. Çünkü uğraştığımla kalırdım. Düşünsenize bir sabah işinize/evinize gidiyorsunuz yavaş yavaş. Birden önünüze biri atlıyor, geldiğinizi görüyor buna rağmen hala üstünüze geliyor. Neticesinde fren yapıyorsunuz fakat yeteri kadar yavaşlayamayıp vuruyorsunuz. Çok saçma bence, olan size oluyor. Ülke tecavüzcüleri salıcağına şu intihar bombacılarına çözüm bulsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklisin suçun yok ama bu ülkede hak hukuk arama sakin dikkatli ol yinede geçmiş olsun
    Çok teşekkür ederim üstadım

Motosikleti
    R25
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cadde üzerinde yola fırlıyorsa masrafımı bile karşılaması gerek üstad. Onca ışık ve yaya geçidi olmasına rağmen önüme fırlıyorsa benlik birşey yoktur.
    Işık mışık bilmem mesela Gürcistan da yaya yola adımını attığı an araç durmak zorundadır. Son bir kaç ayda bu olay 🇹🇷 de de uygulanmaya başlandı ama kuralları nedir bilemem

Motosikleti
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işık mışık bilmem mesela Gürcistan da yaya yola adımını attığı an araç durmak zorundadır. Son bir kaç ayda bu olay ���� de de uygulanmaya başlandı ama kuralları nedir bilemem
    Usta ona bir lafım yok, tabiiki de biz de durmalıyız. "Aaa yaya gidem de üstünden geçem" gibi bir mantık yok. Biz de duruyoruz. Ama durmanın imkansız olduğu zamanlar var.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben niye şanslı olayım dostum :D devlet uğraşırdı, ışıklarda yaya geçidi var. Benlik problem yok.
    Bu ne korkunç bir yorum inanamıyorum. Ufacık çocuğun hayatı söz konusuyken sizin için önemli olan haklı olmak mı? 20Km hızla gidiyorum yazmışsınız, 20km hızla giden bir motosiklette durmaya çalışırken nasıl 1metre sürüklenebildiniz? 20km ortalama bir insanın hızlı koşma hızına tekabül ediyor. Ayrıca 20km hızla giderken bir çocuğun fırladığını görüp önce fren yerine neden kornaya bastınız?

Dediğiniz gibi, kimse yayaya gidipte vurayım demez, kaza kazadır. Fakat 20km hızla giderken bile duramadığınız anlar varsa, eğitim almanızı tavsiye ederim.

Geçmiş olsun tekrardan.
    bursalıali, Y.o.K ve yağızkoç05 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1000 defa dedik anlamiyorsunuz kendinize cok guveniyorsunuz abs motor alin

Ayrica yaya dusunsun bana birsey olmaz deme hayatinda hic mahkemelik olmadigin belli sucu sana yikarlar burasi muz cumhuriyeti

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Anlamamışsın kardeşim. Allah göstermesin ama bir gün bir trafik kazasında bir yayanın öldüğü bir kazaya karışırsan yıllarca gideceğin mahkemelerde anlatırlar.
    Arkadaşın babası araba ile gidiyor. Çocuk yandan fırlayıp arabanın sağ kapısına çarpıyor ve maalesef ölüyor. Bak araba çocuğa çarpmıyor çocuk arabaya yandan çarpıyor düşün. Kamera kaydı da var. Arkadaşın babası maddi durumu oldukça iyi, iyi avukatlar tuttu, dünya kadar mahkemeye gitti geldi. Çocuğun ailesine kan bedeli diye ev aldı aile davadan vazgeçti. Yine de kamu davası açıldı yıllarca uğraştı.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD ( 2013 )
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 defa dedik anlamiyorsunuz kendinize cok guveniyorsunuz abs motor alin

Ayrica yaya dusunsun bana birsey olmaz deme hayatinda hic mahkemelik olmadigin belli sucu sana yikarlar burasi muz cumhuriyeti
    Hocam her başlığın altında yorumun var ve hepsi abs li motoru övmek için

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Kanunlarin duzenlenmesi gerek, avrupadaki gibi olmali. Trafik isigi olan yerde yaya da arac da isiga gore hareket eder, isik yoksa yaya gecidine yaya yaklasiyorsa hiz azaltilir gerekirse durulur. Avrupada trafik isigi olan bir yerde size yesil yaniyoken yaya atlar ve carparsaniz suclu olmazsiniz, aksine yayaya ceza yazarlar. Ama malesef muz cumhuriyetinde kim once davranirsa o yol onun hakkiymis gibi bir algi var, mahkemelerde vaktiniz heba olur dert anlatmaya calisirken. Birde tehlike gorunce korna , devir yukseltip ses yapma gibi seylere girmek yerine fren yapip kendimizi garantiye alip oyle kornaya abanmaliyiz, herseyin sirasi var. onlarca video gordum fren yapsa cok rahat kacinabilcekken egzoz bagirtip carpani

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Kanunları geçelim insanımızın düzelmesi lazım. Ufacık çocuk ne anlar ışıktan üst geçitten trafikte öncelikten. Her an önümüze biri çıkabilecek gibi kullanmalıyız şu mereti. Trafikte arabanın otobüsün arasından önümüze çıkan mı dersin,üst geçit kullanmayıp gecenin zifiri karanlığın da karşıdan karşıya geçeni son anda gördüklerimiz mi dersin saymakla bitmez. Motorcu adamın kaportasının kendisi olduğunu kabul ediyoruz ve iki üç kişilik kullanmalıyız. Hepsi bir tarafa çocuğa birşey olmadığına dua edin yoksa uğraşırdınız. Geçmiş olsun tekrar
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunları geçelim insanımızın düzelmesi lazım. Ufacık çocuk ne anlar ışıktan üst geçitten trafikte öncelikten. Her an önümüze biri çıkabilecek gibi kullanmalıyız şu mereti. Trafikte arabanın otobüsün arasından önümüze çıkan mı dersin,üst geçit kullanmayıp gecenin zifiri karanlığın da karşıdan karşıya geçeni son anda gördüklerimiz mi dersin saymakla bitmez. Motorcu adamın kaportasının kendisi olduğunu kabul ediyoruz ve iki üç kişilik kullanmalıyız. Hepsi bir tarafa çocuğa birşey olmadığına dua edin yoksa uğraşırdınız. Geçmiş olsun tekrar
    bu tür durumlarda hep Barkın'ın ölümüne neden olan dingil aklıma geliyor.

salak sacma diziler izleyip triplere girenler.
    chaqalqarlos bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tür durumlarda hep Barkın'ın ölümüne neden olan dingil aklıma geliyor.

salak sacma diziler izleyip triplere girenler.
    Onlar dediğiniz gibi ayrı dert. Allah böyle insanların sebebiyet vereceği kazadan beladan herkesi korusun.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Alıntı chaqalqarlos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste maalesef tek bir adimla olmuyor, kanunlar toplumsal bilinc ile gelmeli ve bu is bize yetisecek bir konu degil. Yayalarin kendilerini ve trafikte ne yapabileceklerini ogrenmeleri türkiye sartlarinda minimum 10 yil sürer (cezalar ve caydirici onlemler alinmazsa daha da fazla) ve bu sure sonunda anca kendi cocuklarina egitim verebilirler oda 10 yil surse kafadan gitti 20 yil. Birak 20 yili 20 dk sonra ölmeyecegimizin garantisi yok o yuzden köklü degisiklik bekleyene kadar paranoyak gibi sürmeye , kendi kendimizi frenleyip özellikle sehir icinde yol bos ta olsa 40 km civarini gecmemek gerekli ki acil bi durumda rahatlikla durulsun. Allah hepimize kazasiz belasiz ve hergun biraz daha duzelen bir toplumda motosiklet kullanmayi nasip etsin, yoksa her önüme araba kirdiginda acaba simdi mi ölecegim diye dusunmekten ruhum harap olacak

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı okaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste maalesef tek bir adimla olmuyor, kanunlar toplumsal bilinc ile gelmeli ve bu is bize yetisecek bir konu degil. Yayalarin kendilerini ve trafikte ne yapabileceklerini ogrenmeleri türkiye sartlarinda minimum 10 yil sürer (cezalar ve caydirici onlemler alinmazsa daha da fazla) ve bu sure sonunda anca kendi cocuklarina egitim verebilirler oda 10 yil surse kafadan gitti 20 yil. Birak 20 yili 20 dk sonra ölmeyecegimizin garantisi yok o yuzden köklü degisiklik bekleyene kadar paranoyak gibi sürmeye , kendi kendimizi frenleyip özellikle sehir icinde yol bos ta olsa 40 km civarini gecmemek gerekli ki acil bi durumda rahatlikla durulsun. Allah hepimize kazasiz belasiz ve hergun biraz daha duzelen bir toplumda motosiklet kullanmayi nasip etsin, yoksa her önüme araba kirdiginda acaba simdi mi ölecegim diye dusunmekten ruhum harap olacak
    O yüzden MT07 kullanmama rağmen 50CC'lik scooter edasıyla gidiyorum ) Çünkü İstanbul trafiği bunu gerektiriyor malesef. Düzelene kadar böyle devam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)