Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar
    150cc çinli bir motora sahibim,bugün orta sehpada motoru temizlerken elimle zinciri kontrol edeyim dedim
    Arka tekeri az bişey dönderdim zincir gerginliği 3-5 cm boşluk var yine az bişey çevirdim bu sefer zincir çok gergin oluyor sebebi nedir sizce normal bişey midir?
    Bu arada zincir gerdirme seviyesi iki taraftada aynı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben cevabı buldum da soruyu unuttum.

...

bolkenki bolluğu normal sen gergin olduğu halini kafana takma

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Benimki de öyle dişliler bozuk dediler. Ama yozgat'taki bir usta dedi. Ne kadar güvenilir bilemem.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Zinciriniz bozulmuş diye düşünüyorum. Eski motorum da üşengeçlikten dolayı yağmurdan sonra zinciri yağlamadan uzun süre kullandığım için benim zincir de böyle olmuştu bundan dolayı zincirimi değiştirmek zorunda kalmıştım.

Zinciri taktıralı 2000 km anca olmuştur hemde sık sık yağlardım zinciri
    Tek teker yapmaya çalışıyordum acaba o yüzden mi oldu

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Zincir sizlere ömür...

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Aynısı başıma geldi. Zinciriniz düzensiz bir şekilde uzamadan kaynaklı bozulmuş. Yakında tak tak diye ses çıkaracak. Dişliler ile birlikte zinciri değiştirmen gerekiyor malesef.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Zincirin bozulmuş veya bozulmak üzere. Bu şekilde kullanmaya devam ettiğinde önce her turda tık tık ses yapmaya başlayacak sonra ses artarak ŞRALK ŞRALK haline gelecek. Ayrıca büyük ihtimalle dişliler de gitmiştir.

2000 kilometrede bu hale geldiyse ya başta bozuk dişli üzerine sağlam zincir taktın ve dişli zinciri bozdu yada aşırı hor kullandın ve baklalar yüke dayanamadı. Kaliteli bir zincir- dişli seti almanı tavsiye ederim.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Herkes benzer şeyleri söylemiş ancak ben bu durum bitmiş dişlilerle oluşuyor diye biliyordum; zincir dişlilerin bir daha iyi kısmında tutunuyor bir bitmiş kısmında tutunamıyor gibi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Bir ihtimal daha var. Oda bazı arka dişliler oval oluyor. Bunu bilmeyen çok ”usta” var. Dişli düz bir dairedir, fakat ortadaki boşluk tam merkezde değil. Öyle bir arka dişlin varsa, zinciri geredken, tekeri çevirerek dışklinin geniş tarafındauken zinciri germen gerek. Sinra dsr kısmında zjncir daha gevşek olur. Dar kısmında gerersen, geniş kısma gelince zincir aşırı gerilip, ses yapar, dişlilere xarar verir ve zinciride bozar. Arka dişlini merkezden kenara kadar ölç, farklı mesafelerdeyse, dışlin oval, ve değiştirdinmi ovsl olanla değiş. Yansanayiler oval olmaya bilir.
    Benimkiside oval. Sebebi, torkun çok beygirin az, beygirin çok torkun az olduğu devirlerde denge sağlamak. Oval dişli küçük cc;lerde var sanırım, yüksek cc'lerde tork ve beygir gücü 0 denecek kadar düşmüyor, artı yüksek hızlarda sarsıntıyada seb3p olabilir, diye tahmin ediyorum. Oval arka dişli aratsan googlede çıkıyor, yoksa, oek bilinip, bildirilmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler