Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda kefilsiz senetsiz diyor ne kadar doğru ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    iyi forumlar herkese cb 125 vardı Motorsiklet bana ufak geliyordu sattım kenara azda olsa para koydum kurumsal bir firmada çalışıyorum sağa sola mağazalara desteğe çok gidiyorum konu şu bugün dolmuşta iken honda bayisi gördüm daha önce gördüm dikkat etmemiştim kapıda kredi kefilsiz senetsiz 36 ay taksit imkanı yazıyor dolmuşta suyum çıkıyor artık ve motosiklet almak istiyorum tekrar akdeniz bölgesi olduğu için sıcağı meşhur şimdi sormak istediğim bu şekilde motorsiklet alan oldumu bankya başvurup mu kredi çekiyorlar adıma faizi çok yüksek olur mu ve honda motorsiklette önereceğiniz motorsiklet varmıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkçe tercümesini ve noktalama işaretlerini koyarsak arkadaş bunu diyor: (yanlışlar vardır ama hiç olmamasından iyidir)

iyi forumlar herkese. Bende cb125 vardı ama motorsiklet bana ufak geliyordu; sattım kenara azda olsa para koydum. Kurumsal bir firmada çalışıyorum, sağa sola mağazalara desteğe çok gidiyorum. Konu ise bugün dolmuşta iken honda bayisi gördüm, daha önce de gördüm fakat dikkat etmemiştim. Kapıda kefilsiz kredi, senetsiz 36 ay taksit imkanı yazıyordu. Burası Akdeniz bölgesi olduğu için sıcağı meşhur bu nedenle dolmuşta suyum çıkıyor ve tekrar motosiklet almak istiyorum. Şimdi sormak istediğim bu şekilde motorsiklet alan oldu mu hiç? Bankaya başvurup mu kredi çektiyorlar? Bu durumun faizi çok yüksek olur mu ve honda motorsiklette önereceğiniz motorsiklet var mıdır?

Cevap verecek olursak bizim burada bir bayi de aynısı yazıyorduç 150-R için konuşmuştum. Anlaşmalı bankadan bir miktara kadar hızlı kredi alabiliyorsun. Sanırım su an telefon satıcıları da aynı şekilde yapıyor. Herneyse; motosiklet bayisi de aynı şekilde yaptırıyordu. Tabi kredi tarihine göre değişir ancak en düşük krediyi göz önüne alırsak muhtemel 10 bin tl fiyatı olan motor 17 bin tl'ye falan gelecektir sana.
    nazar48 bunu beğendi.

Motosikleti
    cıbır
    özür dilerim hocam düzelttiğin için teşekkür ederim o kadar fiyatı bulur mu yahu 7 bin çok fazla faizl :(
    YaLnız kaLmaktan korkmuyorum da,motosikletsiz kalmaktan korkuyorum.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Hondada şu an kampanya var. 20bin ile 50bin TL arasi sıfır faiz. Hondanin sitesinde detaylara bakabilirsiniz. Crf250 rally ya da çantalı yeni forza250 çiçek gibi olur.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Faiz oranları pek hoş değil şu aralar. Sizin de gördüğünüz kampanyada muhtemelen ya yüksek faizden tüketici kredisi kullandırtıyorlardır ya da aracın üzerine rehin koyup taşıt kredisi veriyorlardır. Bu tarz kredilerde muhtemelen kasko yapma mecburiyeti olabilir. Aylık düzenli ödemelerle motosiklet sahibi olursunuz olmasına ama bu iş size pahalıya patlayabilir. Ben ilk motorumu da 2. motorumu da tüketici kredisiyle almak durumunda kaldım. Maalesef gelirim yükselse bile para biriktiremiyorum, tasarruf yapamıyorum anca borçlanarak mal sahibi olabiliyorum. Borcuma sadığım.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Taksitle motosiklet gibi pahalı şeyleri satın almak çok sıkıntı açıkçası nakit olarak parasını ödeyemediğim şeyleri satın almam.
    Weak are prey

Motosikleti
    cıbır
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksitle motosiklet gibi pahalı şeyleri satın almak çok sıkıntı açıkçası nakit olarak parasını ödeyemediğim şeyleri satın almam.
    2500 tl aldığın ücretle nasıl nakit alacaksın ? hiç para harcamadan sürekli birikim yaparsam belki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faiz oranları pek hoş değil şu aralar. Sizin de gördüğünüz kampanyada muhtemelen ya yüksek faizden tüketici kredisi kullandırtıyorlardır ya da aracın üzerine rehin koyup taşıt kredisi veriyorlardır. Bu tarz kredilerde muhtemelen kasko yapma mecburiyeti olabilir. Aylık düzenli ödemelerle motosiklet sahibi olursunuz olmasına ama bu iş size pahalıya patlayabilir. Ben ilk motorumu da 2. motorumu da tüketici kredisiyle almak durumunda kaldım. Maalesef gelirim yükselse bile para biriktiremiyorum, tasarruf yapamıyorum anca borçlanarak mal sahibi olabiliyorum. Borcuma sadığım.
    kredi çıkmıyor hocam bana 2012 yılında avukatlık oldum ufak miktardan halende çıkmıyor yoksa düşünmeden alırım.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı motorcrus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500 tl aldığın ücretle nasıl nakit alacaksın ? hiç para harcamadan sürekli birikim yaparsam belki.
    Dedim ya "ödeyebiliyorsam" CBF'i almadan önce CRF almaya niyetliydim parayı o zaman paramı denkleştiremediğimden alamamıştım, yoksa borç alıp alabilirdim, şuan durumum var üzerine biraz daha biriktirip CBF'i satarsam alabilirim. Herkesin düşüncesi farklı tabi, ben borçlu olduğum zaman içim pek rahat etmiyor.
    Weak are prey

BtlZg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koçfinans üzerinden kredi çekiyorlar, kefil senet olayını bilmiyorum.. yıllık faiz oranının %40 olduğunu öğrenince gerisini önemsemeden oradan ayrıldım..
    sey_47 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu meşhur salako filminde rol alan uzun saçlı, saz çalan adam vardı bildin mi? urfalı babi derler, yılmaz kayral gerçek ismi..
    bir gün durakta otobüs beklerken iki gencin konuşmasına şahit olmuş. erkek olan kıza sürekli "hadi bize gidelim, bize gidelim koleksiyonumu göstereyim sana" diyerek ısrarlı tavırlar sergiliyormuş. Urfalı babi dayanamamış ve kızın kulağına eğilerek: 'inanma seni s**ecek' demiş.

kefilsiz, senetsiz motor verelim diyorlarsa, dostum inanma seni s**ecekler..
    SlimShady1 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir git konuş bence, merak ettım mevzuyu.

kefilsiz senetsiz kredisiz ise geriye ipotek fln kalıyor ya da adam cıplak fotoğraflarını cekip her taksit bedelinde birisini iade ediyor

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    [QUOTE= ya da adam cıplak fotoğraflarını cekip her taksit bedelinde birisini iade ediyor [/QUOTE]

Dün akşam "Uykusuz" dergisini okudum. Baştan sona kadar.. Şu üstteki yazı kadar gülecek bir şey bulamadım..

Çok güldüm..

Sayın "arndiol" önceki yazılarınızda da rastladığım olmuştu, çok esprili ifadeleriniz var.

Not: Konu dışı oldu ama, konuyu açan arkadaştan özür dilerim..
    arndiol bunu beğendi.
    Sadece gideceksin.

Motosikleti
    NC750X
    cb250r ı çok beğeniyorum ben de

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Genelde bu tarz kampanyalarda liste fiyatından verirler motosikleti,o zaman pek bir esprisi kalmaz.

Motosikleti
    cıbır
    dediğiniz şekilde kefil senet olayı yalan adınıza kredi çekiyor motora el koyuyor en iyisi kredi çekmek mantıklı olan .

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)