Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

rks titanic sizce nasıl bir motor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vulture kullancısıyım, drift ile aynı motora ve motor yapısına sahip.

Drift kullancısı ile irtibatım yok ama vulture ile aynı oldugu için neden pişman oldugunuzu merak ettım.

Vulture su an kendi sınıfı içerisindeki en iyilerden birisi bence. ne arıza ne sorun hiçbir şey yaşatmadı bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 150,Honda Varadero XL 1000V
    Bahsettiğim motorun dışı sıfır sayılırdı.Hatta sıfır motor desem yeridir.Blok kısmı bile parlıyordu.Adamın çözemeyeceği birşey vardı demek ki.Çünkü aynı istikamete giderken oldu ve biz aynı hızda ve hizada yaklaşık 4 kilometre beraber gittik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Dostum kesinlikle şunu söylemek istiyorum Mondial kullanıcısı onlarca arkadaşım var ve hepsi şikayetçi.Aynı zamanda servis ve parça konusunda çok memnunlar fakat benim motosikletim önceden apacheydi ve benim motosikletim senede 2 kez bozuluyorsa Mondial senede 10 kez bozuluyordu.Mondialler resmen yolda giderken dökülecek gibiydi.Bir arkadaşım Mondial mash scooter kullanıyordu her gün küfür etmekten günahkar olmuştu ve sonra CBF almıştı rahat etmişti.Valtureye gelince bence şekli o kadar berbat ki... Ve bildiğimiz Cg gibi dümdüz kalas gibi motor.Onu da test etme imkanım oldu ve ben tecrübelerime dayanarak diyorum ki Mondial alınmaz.Fakat isteyen Mondial aldım isteyen Kanuni beni ilgilendirmez ama ben almam.Burada Mondial motoru savunan olursa da onunla tartışmam.Sonuçta herkesin kendi düşüncesi saygı duyarım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Mondial'in Mash modelinin sıkıntı açmaya müsait bir model olduğunu okumuştum, Vulture ise RKS almadan önce radarımda olan bir modeldi. Hem sınıfına göre kuvvetli, hem sıkıntısız, hem de kesmeye biçmeye çok müsaitti. Ben Titanic 150-S ile başlangıç yaptım. Hala o 150-S'in yakıt tüketim değerlerini ve parça ucuzluğunu özlüyorum. İstanbul-Bodrum, İstanbul-Çanakkale, defalarca İstanbul-Bursa yapmıştım. Hey gidi heyyyy..
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb 125e - Bajaj Chetak 150cc
    Tommygun abi parçaları o kadar da ucuz değil benim incelediğim kadarıyla.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial'in Mash modelinin sıkıntı açmaya müsait bir model olduğunu okumuştum, Vulture ise RKS almadan önce radarımda olan bir modeldi. Hem sınıfına göre kuvvetli, hem sıkıntısız, hem de kesmeye biçmeye çok müsaitti. Ben Titanic 150-S ile başlangıç yaptım. Hala o 150-S'in yakıt tüketim değerlerini ve parça ucuzluğunu özlüyorum. İstanbul-Bodrum, İstanbul-Çanakkale, defalarca İstanbul-Bursa yapmıştım. Hey gidi heyyyy..
    Reis,

2013 yilinda,

0km mağazadan

Gundialin 100luk vitesli bir modelini almiştim,10dk icinde kararla,arkadaşim sagolsun(yuzunede kalayladım)dedim biraz tecrube olsun,nerde trak orda birak hesabi..

1500tl verdim,ilk 50km de egzoz bogazdan koptu pancar motoru gibi eve zor geldim ertesi gun teslim aldigim servisin önune attim(ciddi anlamda attim,sinyaller ve dikiz aynasi kirildi)teslim alirken öylesine övdü ki fabrikasindaki pazarlama muduru gorse anlindan öperdi..

Neyse servis yapti teslim aldim,bir hafta sonra arka şasi demiri kirildi,arkadaşim abi gotur servise dedi,dedim ben gitmem gidersem kesin kavga ederim,verdim kendisi goturdu,anlattigina gore usta çok şaşirmiş imkansiz boyle birşey ilk defa goruyorum vs.demiş,

Ulan takoz,servise ilk gittigimde disarda sigara icerken,bizzat gordum baska bir gundialde benzer sekilde şasiden kopmuş..

Arkadaşim ordan sanayiye gidip,araya 5lik lama kaynattirip getirdi motoru,

Dedim ben binmem buna,o zaman dukkanim merkeze uzak oldugu icin acil malzeme alip gelmem gerekti dedim arabayla trafige takilmadan motora atlayip gideyim.

işimi hallettim dönerken motorun içinden garip ses geliyor(sanki içinde jeton kalmiş atari kabini gibi)demeye kalmadan motor sesi kesti,bir daha çalişmadi..şehir içinde olmasam ateşe verip yakacaktim..

Yol kenarina,trafigi engellemeyecek şekilde plakayi söküp devirdim öylece..

Taksiye atladim geldim.

Ertesi gun arkadaşima atla dobloya motor şurada hurdaya mi vercen,eritip kendine yuzuk mu yapacan,buraya getirmede ne yaparsan yap,

Fazla uzatmadan,motoru 20gun gormedim,arkadasim ``abi notere gelsene imzan lazim``o şekilde 500tl ye motor ustasina satmiş,akşama o parayida ezdik..

Velhasil,

Boyle bir macera mi denir,sazan avimi denir..bilemedim..
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı cgs35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tommygun abi parçaları o kadar da ucuz değil benim incelediğim kadarıyla.
    2016-2017 senesinde ben karenajdı,kapaktı çizildiğinde atıyor 50-60 TL.ye yeni parça satın alıyordum. Şu anki güncel fiyatları bilmiyorum. Dediğin gibi artık zamlanmış olup makul fiyatta olmayabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis,

2013 yilinda,

0km mağazadan

Gundialin 100luk vitesli bir modelini almiştim,10dk icinde kararla,arkadaşim sagolsun(yuzunede kalayladım)dedim biraz tecrube olsun,nerde trak orda birak hesabi..

1500tl verdim,ilk 50km de egzoz bogazdan koptu pancar motoru gibi eve zor geldim ertesi gun teslim aldigim servisin önune attim(ciddi anlamda attim,sinyaller ve dikiz aynasi kirildi)teslim alirken öylesine övdü ki fabrikasindaki pazarlama muduru gorse anlindan öperdi..

Neyse servis yapti teslim aldim,bir hafta sonra arka şasi demiri kirildi,arkadaşim abi gotur servise dedi,dedim ben gitmem gidersem kesin kavga ederim,verdim kendisi goturdu,anlattigina gore usta çok şaşirmiş imkansiz boyle birşey ilk defa goruyorum vs.demiş,

Ulan takoz,servise ilk gittigimde disarda sigara icerken,bizzat gordum baska bir gundialde benzer sekilde şasiden kopmuş..

Dedim ben binmem buna,o zaman dukkanim merkeze uzak oldugu icin acil malzeme alip gelmem gerekti dedim arabayla trafige takilmadan motora atlayip gideyim.

işimi hallettim dönerken motorun içinden garip ses geliyor(sanki içinde jeton kalmiş atari kabini gibi)demeye kalmadan motor sesi kesti,bir daha çalişmadi..şehir içinde olmasam ateşe verip yakacaktim..

Taksiye atladim geldim.

Ertesi gun arkadaşima atla dobloya motor şurada hurdaya mi vercen,eritip kendine yuzuk mu yapacan,buraya getirmede ne yaparsan yap,

Fazla uzatmadan,motoru 20gun gormedim,arkadasim ``abi notere gelsene imzan lazim``o şekilde 500tl ye motor ustasina satmiş,akşama o parayida ezdik..

Velhasil,

Yaw öyle demeyeydin iyidi. Bende 110uag yada 100uag modelini kovalayacaktım. Farkettimki benim MT-07 çok yakıyor ve sağa sola gitmek için böyle az az yakacak motosikletleri alıp, ömür boyu saklamak lazımmış da yeni anladım...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Reis,

2013 yilinda,

0km mağazadan

Taksiye atladim geldim.

Velhasil,

Başkan senin başına gelen çiğ tavuğun başına gelmemiştir. RKS ile Bodrum dönüşü Aydın'da egzoz korumanın civataları uçmuştu vibrasyondan, ben de sanayiye girip ücretsiz civata taktırıp bir de agaların çayını içmiştim. Motor basitti, ekonomikti, sıkıntı olsa bakkal bile sıkıntısını çözebiliyordu. Şu anki motorda geçen hafta Fİ ışığı yandı, 1 hafta sonra yetkili serviste diagnostik sonrası hatanın sebebinin oksijen sensörü olduğunu öğrendik, öyle kolay kolay bozulmayan oksijen sensörünü de ayı gibi öküz gibi artık ne yapmışsak kırdığımızı bugün kendi ustamda tesadüfen farkettik motoru lifte kaldırdığımızda. Debriyaj kütüğü yalama, helicoil mı yapsak başka motordan mı adapte etsek, kafamda deli sorular. Allahtan motor bloğu sağlam (Şimdilik)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw öyle demeyeydin iyidi. Bende 110uag yada 100uag modelini kovalayacaktım. Farkettimki benim MT-07 çok yakıyor ve sağa sola gitmek için böyle az az yakacak motosikletleri alıp, ömür boyu saklamak lazımmış da yeni anladım...
    Sen Wolf'ü kuzene verme, cidden az yakıyor tam senlik
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Sen Wolf'ü kuzene verme, cidden az yakıyor tam senlik
    Hergün darlıyor. Motorum da motorum die. Havalar İçanadolu'da soğuk olmasa, direk sürerek götürüp, al ve sonsuza kadar sus diyeceğim
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Başkan senin başına gelen çiğ tavuğun başına gelmemiştir. RKS ile Bodrum dönüşü Aydın'da egzoz korumanın civataları uçmuştu vibrasyondan, ben de sanayiye girip ücretsiz civata taktırıp bir de agaların çayını içmiştim. Motor basitti, ekonomikti, sıkıntı olsa bakkal bile sıkıntısını çözebiliyordu. Şu anki motorda geçen hafta Fİ ışığı yandı, 1 hafta sonra yetkili serviste diagnostik sonrası hatanın sebebinin oksijen sensörü olduğunu öğrendik, öyle kolay kolay bozulmayan oksijen sensörünü de ayı gibi öküz gibi artık ne yapmışsak kırdığımızı bugün kendi ustamda tesadüfen farkettik motoru lifte kaldırdığımızda. Debriyaj kütüğü yalama, helicoil mı yapsak başka motordan mı adapte etsek, kafamda deli sorular. Allahtan motor bloğu sağlam (Şimdilik)
    Abi aman diyeyim,

motor yorgun mu acaba??

Kawa bu yahu,ha deyince parçada bulunmuyor,

En iyisi bu halde binme,

Guvendigin ustaya ver,

Motoru komple soysun,şaşiye baglanti yerlerine,elektrik tesisatlarina bir baksin,acele etme..binme bu halde..

Ne olacagi belli olmaz..motor dedigin nedir,sokayım egzozuna!!!

Sana birşey olmasin..

Motosikleti
    MT-07
    Motorun üstünden inmiyor ki motorun tamamına bir göz gezdirsin

Motosikleti
    ......
    2010-2012 model

Yamaha crypton al

Km ye bakma hiç,60-70bin vs. Hiç farketmez al arkana bile bakma..
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi aman diyeyim,

motor yorgun mu acaba??

Kawa bu yahu,ha deyince parçada bulunmuyor,

En iyisi bu halde binme,

Guvendigin ustaya ver,

Motoru komple soysun,şaşiye baglanti yerlerine,elektrik tesisatlarina bir baksin,acele etme..binme bu halde..

Ne olacagi belli olmaz..motor dedigin nedir,sokayım egzozuna!!!

Sana birşey olmasin..
    Performansta problem yok hart diye yüksek hızlara çıkıyor, bu hızlarda titreme,zorlanma, garip sesler yok. Lakin egzoz orijinal da olsa oynama var, egzoz borusunda kaynak var, kaynaklayan adam borunun açısını az biraz farklı yapsa oksijen sensörü şasi vs değmeyecekmiş. Lakin dipdibe kaynatmışlar, ben de ya sürttüm, ya tümsekten dana gibi geçtim ya da kaldırımdan inerken sensörü bir şekil temas ettirmiş, kırmışım. Ninja 250R oksijen sensörü de uyumlu, ustamda çıkma Xmax sensörü var onu da deneyeceğiz, bakalım FI ışığını söndürecek mi
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    2010-2012 model

Yamaha crypton al

Km ye bakma hiç,60-70bin vs. Hiç farketmez al arkana bile bakma..
    Yaw kovalayacağım da soluksuz 40-50km gider mi? Ben işin o kısmındayım. Anladımki belli bir olgunluğa geldikten sonra, motor üstünde 80-90km/sa hızlara çıkınca, trafikte bir şekilde karışıp gidebiliyorsun. Zaten sabahları trafikten kimse hareket edemiyor, akşamları duran trafikte 40-50 ile emniyet şeridinde veya normal araçlarla aynı hızda akıp gidiyorsun. O yüzden mesai gidiş-dönüş saatleri içinde istersen H2R sahibi ol, herşey nafile.

Motosikleti
    ......
    Performansta problem yok hart diye yüksek hızlara çıkıyor, bu hızlarda titreme,zorlanma, garip sesler yok. Lakin egzoz orijinal da olsa oynama var, egzoz borusunda kaynak var, kaynaklayan adam borunun açısını az biraz farklı yapsa oksijen sensörü şasi vs değmeyecekmiş. Lakin dipdibe kaynatmışlar, ben de ya sürttüm, ya tümsekten dana gibi geçtim ya da kaldırımdan inerken sensörü bir şekil temas ettirmiş, kırmışım. Ninja 250R oksijen sensörü de uyumlu, ustamda çıkma Xmax sensörü var onu da deneyeceğiz, bakalım FI ışığını söndürecek mi
    Dogrudur abi,motoru kullanan sensin,detaylarini bilemem ama sanki mekanik olarak göremedigin yerlerde bir oynama vs.var gibi..140-150kmh ile giderken ruzgar sesi haric birsey duymaman normal..yinede bir elden geçirt motoru,

Sakata gelme,sonradan vah deme..

Can guvenligi başta gelir..gerisi her şekilde hallolur..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Yaw kovalayacağım da soluksuz 40-50km gider mi? Ben işin o kısmındayım. Anladımki belli bir olgunluğa geldikten sonra, motor üstünde 80-90km/sa hızlara çıkınca, trafikte bir şekilde karışıp gidebiliyorsun. Zaten sabahları trafikten kimse hareket edemiyor, akşamları duran trafikte 40-50 ile emniyet şeridinde veya normal araçlarla aynı hızda akıp gidiyorsun. O yüzden mesai gidiş-dönüş saatleri içinde istersen H2R sahibi ol, herşey nafile.
    40-50km elektrikli motorlar bile gidiyor yaw..

Bunlari dert etme,yari otomatik motor sonuçta,sol eline soda şişesi mi alirsin yoksa marpuç mu orasi sana kalmiş..

Her şekilde A noktasindan Z noktasina gidersin(bak Z diyorum,B demiyorum)

Motosikleti
    MT-07
    40-50km elektrikli motorlar bile gidiyor yaw..

Bunlari dert etme,yari otomatik motor sonuçta,sol eline soda şişesi mi alirsin yoksa marpuç mu orasi sana kalmiş..

Her şekilde A noktasindan Z noktasina gidersin(bak Z diyorum,B demiyorum)
    Mantıklı walla. En temizi crypton kovalamak. Piyanocu fan'ıyım die gezerim artık.

Motosikleti
    Rks Titanic 150,Honda Varadero XL 1000V
    Yamaha crypton... Yediemin de çalışırken dükkanın motoru vardı.Aynı zamanda Honda spycy vardı.Size şu kadarını diyorum o Yamaha ne ben de spycy bıraktı ne Apache.Gerçekten yerden yere mi vurmadım,hor mu kullanmadım,kaza mı yapmadım ne ben söyleyeyim ne siz sorun.Diyorum ki basit küçük ama mükemmel bir motosiklet.Her şekilde motorcuda yedek bulunması gereken motor ve yazlık yerler de bulunması gereken bir motor.Onca yaptıklarıma rağmen sanki motor değil minik tank mübarek.Hele ki bir yakıtı var evlere şenlik.Şu güncel fiyatlarda herkesi kendine hayran bırakır.Yedek olarak alın kesinlikle şiddetle tavsiye ediyorum... NOT: Başka tavsiye olarak Yamaha bws 100,kymko agility 125,Honda beat bunlar scooter.Ben olsam yedek motor olarak vitesli asla tercih etmezdim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)