Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar, herkese kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

Bu konunun çok açıldığnı biliyorum ama yakın zamanlarda açılmış bulamadığım için tekrar sorma gereği hissettim.

Aklımda 3 adet motor modeli var

1-) Bajaj NS 150
    2-) Hero Hunk 150
    3-) Honda Cbr 125

Bütçem motorlardan da anlaşıldığı üzere pek fazla değil. 2. el düşünüyorum çünkü herhangi bir kazaya karıştığım zaman bütçemin sarsılmasını istemiyorum. Değerli yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Honda CBR125R. NS150'ye bulaşma. Sorgulama, kurcalama
    Emron bunu beğendi.

KTM duke 250 sınıfının en iyi frenleri, lastikleri ve kaydırmalı debriyajı var, kalkışta da (0-60) rakiplerine göre daha hızlı ve torku sayesinde de eğlencelidir. 2.elde ucuza bulabilirsin özellikle 2016 modellerini.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İçlerinde en sorunsuzu muhtemelen CBR125 olmakla birlikte,her yanı grenajlı bir motor öğrenme aşamasında yaşayacağın düşmelerde bile bütçeyi zorlayabilir. Aklının bir kenarında bulunsun. Bajaj benim artık bedavaya bile alıp bineceğim bir motor değil. O konuda başkaca yorum yapmayacağım. Hero konusunda ise, sağlam olduğu falan söyleniyor ama, elbet sıkılacaksın. Sıkıldığında elden çıkartmak nasıl olur bilemiyorum.

Klasik tabirdir ama, ybr/cbf falan bak. Parçası var, sorunsuz, ve ikinci eli var.

Fiyatları içine sinmezse de mondial drift falan bak. Enazından bir piyasası var, satacağın zaman zor durumda bırakmaz pek.

Neden satmak konusuna bu kadar değindim, çünkü 6 ay ila 1 yıl arasında aldığın motor yetmeyecek, daha büyük bişey isteyeceksin ve elindekini satmaya kalkacaksın.

Alıntı SaygınKenobi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM duke 250 sınıfının en iyi frenleri, lastikleri ve kaydırmalı debriyajı var, kalkışta da (0-60) rakiplerine göre daha hızlı ve torku sayesinde de eğlencelidir. 2.elde ucuza bulabilirsin özellikle 2016 modellerini.
    Evet, tam acemilik atılacak motor. Bir tarafı bozulursa servis öper. Bir de düşer de parça değiştirmek durumunda kalırsa öpmekle de kalmaz. Bu arada en düşük fiyatlı duke250 14000 tl şuan. Hero'nun sıfırı 9000 tl.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Genelde ybr125 veya cbf 150 ile başlanırdı eskiden

Şimdi ise skalanın artmasından dolayı menü zenginleşti.Karenajlı motor almanı önermem muhakkak düşeceksin gururun ve cüzdanın incinmesin.

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde ybr125 veya cbf 150 ile başlanırdı eskiden

Şimdi ise skalanın artmasından dolayı menü zenginleşti.Karenajlı motor almanı önermem muhakkak düşeceksin gururun ve cüzdanın incinmesin.
    Okuduğum olumsuz yorumlar üzerine bajajdan vazgeçtim artık diyebilirim. CBF ve YBR de iyi bir seçenek olarak duruyor. Grenaj konusu da söylediğiniz gibi acemi olduğumdan illaki motora zarar vereceğim. CBR 125'in eski kasaları da hoşuma gidiyo. Hala kararsızım açıkçası ama muhtemelen CBF alacağım 2. el piyasasından dolayı

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Jellyboon442 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğum olumsuz yorumlar üzerine bajajdan vazgeçtim artık diyebilirim. CBF ve YBR de iyi bir seçenek olarak duruyor. Grenaj konusu da söylediğiniz gibi acemi olduğumdan illaki motora zarar vereceğim. CBR 125'in eski kasaları da hoşuma gidiyo. Hala kararsızım açıkçası ama muhtemelen CBF alacağım 2. el piyasasından dolayı
    CBF'de güzeldir,kolay alınır,kolay satılır,yakıtı azdır,parçalarını bakkala sorsan bulursun öyle bir motordur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)