Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Frenin Kilitli Kalması ve Dişli Yağı ile Zincir Yağlamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, 2016 pulsar ns 200üm var. Bugün biraz fazla arka fren kullandım. Nedendir bilmem arka fren maneti basılı kaldı gibi hissettim bi anda. Sanki motoru arkadan biri çekiyor gibiydi. Gerçektende öyleymiş. Manet biraz basık kalmış sanki çok minnak fakat arka fren tamamen kilitli duruyor. Ne yapacağımı bilemedim. Sizce sorun nerdedir ?

Birde sanayide kullanılan 90 numara dişli yağları ile zincirimi yağlasam daha ekomik ve sağlam olur mu diye düşünüyorum. Biraz paraya sıkışığımda bu aralar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zaten zincir yağı 90 numara yağdır. Diğerleri para tuzağı. Zincir temizlemek için de gaz yağı kullanılır. Tüp ürünler yine para tuzağı.
    SlimeDont bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tanermavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    140 numara yağı tavsiye ederim...
    SlimeDont bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arka fren pegi basili kalma olayi,

Arka disk fren merkezindeki havayi alin,ve balatalarin kontrolunu sağlayin.

90numara dişli yaği zincirin derdine dermandir.gayet güzel sürülür ve memnun kalinir.
    SlimeDont bunu beğendi.

Tamamdır. Teşekkür ederim vize haftam bittikten sonra motoru kenara çekelim bi bakalım...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    90 numara çok sıçrama yapabilir kendim 140 numara şanzıman yağı kullanıyorum o bile bal kıvamında olmasına rağmen baya sıçrıyor

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    90 numara yağ çok sıçrama yapıyor. Zincirin üzerinde iyi tutunmuyor ve çok çabuk kirlenerek özelliğini kaybediyor. Ben üşenmem her gün zinciri yağlayıp jantı temizlerim diyorsan kullan ama bir kere zinciri yağladım mı 500 kilometre dert etmeyeyim diyorsan adam gibi zincir yağı almanı tavsiye ederim.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    140 numara dişli yağını az sürersen çok az sıçrar. Bu yağ daha yapışkan ve ısıya dayanıklı.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ben ince makina yağı kullanmaya başladım. memnun kaldım. sıçrama yapıp sağı solu karartmıyor. ışıl ışıl parlıyor. sık yağlamak lazım ama değer..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)