Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motor grupları klüpleri hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben uzun yıllar hiç birine katılmadım ama çok gezilerine kortejlerine eşlik ettiğim gruplar oldu.. çoğuda kayboldu gitti.. bir ara furya vardı ingilizce isimlerle türkçe töreli böyle miks garip gruplar. red flanca orange filanca geneldede hayvan isimleri olurdu eagle wolf gibi bana çok tuhaf gelirdi niye ingilizce..

onuda geçdim bir ara banditos hells angel türevi gruplar vardı bayağı özeniyorlardı onlara onlarında hemen hemen hepsi kayboldu gitti..

siz ne düşünüyorsunuz bu konuda bence bir grubun misyonu olmalı yani işte ne biliyim misal akut gibi.. yada hayvanlara yardım derneği hay sev gibi.. bir amaç etrafında motorsiklet keyfi sevgisi birleşirse o iş daha kuvvetli olur gibime geliyor sadece lay lay lom gezme tozma buluşma değil..
    mesut hoca ve seyyah27 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Ben bir kaç mc ve rc klüpte bulundum ama kendimi oraya ait hissetmedim hiç, bir kaç zaman takıldım daha sonra ayrıldım, dernek tipi gruplarda da topluca gezdik bir süre sonra oda sarmadı tek başıma takıldım. Aslında bu gruplar ve klüpler hakkında fikirlerimi yazmak istiyorum ama burası karışır o yüzden yazmıyorum. kısaca insanın olduğu yerde her zaman olduğu gibi işler sarpa sarmaya başlar ve dağılır diyebilirim.
    logaritma bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Klüp olayı çok başka birşey arkadaşlar. Bildiğiniz üzere çok fazla mc ve rc klüp vardı. Bir çoğunun nesli tükendi fakat hala da çok fazla klüp var. Bazıları yaşam felsefesi ve motorculuk ruhu adı altında çok başka dünyalarda uçuyorlardı. İsimlerinin Ahmet ,Mehmet, Süleyman olduğunu unutup sanki Amerikanin arizona eyaletinde yaşıyormuş gibi davranınca , bizim Ülke şartlarına ayak uyduramayıp balon gibi söndü.
    Bence en güzeli Kafa dengi üç beş sağlam arkadaşla küçük bir grup kurup beraber takilmak.

Yanlız sürmekte çok güzel bir duygu tavsiye ederim.

Heee bu arada bende memlekette hatırı sayılır bir motosiklet kulübü üyesiyim.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Grup murup boş iş. Yakın arkadaşınız olsun yeter de artar. 5 parmağın 5inin bir olmadığı dünyada grup olup bir olmak zor.
    Son Ütücü ve mesut hoca bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende rahat edemiyroum yalan yok bir çanakkale kortejine katılmışdım ucu bucağı görülmeyen bir motor kalabalığı yüzlerce motor çanakkaleye gitmişdik yolda çok sıkılmışdım.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Hayvanlara yardım tarzı yakın hedefler koyup küçük küçük bunları gerçekleştiren gruplar olursa yada varsa katılmak isterim. Çok siyaset, gruplaşma, grup psikolojisi gibi amacını aşmayan gruplar olursa tadından yenmez

Motosikleti
    Artık Yok...
    aynen bende bundan sonra zaten o tip bir gruba katılırım katırlısam bir hayrımız faydamız olur hem bir araya geldikmi bir amaç konuşulucak projeler bir şeyler olur hem insanlar bile farklı bir gözle bakar yardım sever hayırseer insanlar gibi..

bu hayvenseverlik olur bir sürü dağlara bırakılmış terkedilmiş sahipsiz hayvanlar var onlara mama yemek götürmek yardım etmek olur işte akut tarzı arama kurtarma tarzı bir şey olur.. bir deprem yangın bir doğal afette yardım amaçlı..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Tek olmak en güzeli yada 1 adet artçı :D Bilmiyorum ben bu gitme ,gelme ,gezi işlerinde başkasına bağlı olasım gelmiyor.Evden ekmek almaya gideceğim diye çıkıyorum marmaristen ekmek alıp geliyorum :D o yüzden grup işi uzak kalıyor bana.Ayrıca memelektte siyasetten nötr kalınamıyor bunu başarmış bir grup varsa saygıyla selamlarım ama maalesef herkesin ve her şeyin bir siyasi görüşü olmak zorunda.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende bundan sonra zaten o tip bir gruba katılırım katırlısam bir hayrımız faydamız olur hem bir araya geldikmi bir amaç konuşulucak projeler bir şeyler olur hem insanlar bile farklı bir gözle bakar yardım sever hayırseer insanlar gibi..

bu hayvenseverlik olur bir sürü dağlara bırakılmış terkedilmiş sahipsiz hayvanlar var onlara mama yemek götürmek yardım etmek olur işte akut tarzı arama kurtarma tarzı bir şey olur.. bir deprem yangın bir doğal afette yardım amaçlı..
    Bu şekilde konulara eğilimli ,şuan kendince sokak hayvanlarina ve çeşitli yardımlaşma kuruluşlarına destek veren motosiklet klüpleride var. Mesela Silivri M.K bu konuda
    Örnek bir klüp takdir ediyorum kendilerini.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel olan kulüpler var.

ÇEşitli sosyal ve hayır gezileri aktiviteleri yapıyor.

Daha geçen gün gördüm, bir hastaneye gidip gitar saz calıp moral vermişler izmirde.

Ancak;

Yönetici grubu haric fazla beklentileri var.

Toplantıya gelme şartı
    Emir komuta
    eğitimler

vs.

Açıkçası MC RC severim; ama 30 yaşında gidip de motosiklet kulübünün başkanından şart koşul emir şeyiyle ugrasamam.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    ben kendi grubumu kuruyorum , grubun ismi kimsesizler :D
    istanbul büyükçekmece ,beylikdüzü , hadımköy tarafında olup , böyle taşta toprakta ormanda mangal sucuk sevenlerle gezip yemeğimizi yiyip gelebiliriz,

lokanta ,kafe tarzı yerler sevenler gelmesin motor marka model ,akpli chpli farketmez :D parası olmayana benzin alır ,yemeğini yediririz
    espresso bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grup liderlerinin(montlarına yama yapıştıranlar) sürekli mastürbasyon yaptığı yerlerdir efendim, bulaşmayınız. Motosikletinizi sürünüz, diğer motosiklet kullanıcılarına(sizden farklı tarz kullanan) selam veriniz ve kimseyi ötekileştirmeyiniz. Gerisi hikaye
    ozansntrk, ÇELİKKAYA ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul büyükçekmece ,beylikdüzü , hadımköy tarafında olup , böyle taşta toprakta ormanda mangal sucuk sevenlerle gezip yemeğimizi yiyip gelebiliriz,

lokanta ,kafe tarzı yerler sevenler gelmesin motor marka model ,akpli chpli farketmez :D parası olmayana benzin alır ,yemeğini yediririz
    valla bende kısır / çay grubu kuracağım bizim bahcede.

Motosikletle gelene sınırsız çay; başka şekilde gelene 1 çay bedava

valla biz hanıma da motor alıyoruz; kendimiz MC olacağız; ben sonsuza kadar Prospect olacağım o ayrı
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Öncelikle motosiklet bi zevk işidir. Zaten insanlar 1 hafta boyunca çalışıyor yoruluyor,motosiklet e binmek istiyor,emir komuta olayına herzaman karşı olduk,zaten Motorcu özgür ruhludur,kısıtlanmayı sevmez ama biz buna grup sorumlusu diyelim yada başkan herneyse : bazı kurallar olması güzeldir ; örneğin bi gezi düzenliyosun adam kasksız geliyor,ben şahsen yanımda kasksız adamla yola çıkmam oyüzden basit kurallar olmalıdır,bu sadece 1 örnek.
    Yine örneğin bizim grupta grup sorumlusu vardır ama illa şöyle olacak böyle olacak demez,çoğunluk nereyi istiyorsa oraya gidilir demokrasi vardır vs... Grup motosikleti olan,olmayan herkese açıktır veya motor cc si önemli değildir,herkes katılabilir.

Bazen farklı farklı isimlerde gruplar açılır ve kapanır ama asıl motorcular mutlaka farklı isimlerdeki gruplarda tekrar buluşur.

Bir heves olarak motosiklet alan bir kisve vardır ,bunlar genelde ; askerlik,evlilik vs. Gibi durumlardan dolayı kısa bir süre sonra motosiklet olayını bırakır ama motor muhabbetleri ilelebet sürecektir 😃

Adana Motosiklet Grubu Moderatörü Bekir D. ( Facebook ) .

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Büyükçekmecede'yim. Grup eğlenceli görünüyor. Ama ben motora sadece hafta içi işe gidip gelirken binebiliyorum. Hafta sonu hanım ve çocuklarla arabayla geçiyor. Malesef hanımdan izin alamayacağım için katılamayacağım.

Aaa, ben de kılıbık motorcular grubu kurayım.
    levend84 ve ozansntrk bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    En güzel grup MOTORSİKLET.NET
    mesut hoca bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yıllar önce bir tane grubun websitesi vardı bendede o zaman cruiser makina vardı katılıyım dedim hep beraber cruise yaparız rütbeler vardı yavru kurt,çaylak,çavuş,uslu kurt gibi sonra websitelerine törelerimiz diye komik bir kurallar sıralamışlardı.. işin komik yanı bu kadar töre diyen grubun ismi ingilizce bir şeydi.. bazı gruplar zamanında gerçekden kendini arizona çöllerinde sanıyordu .. hayaller arizona çölü hayatlar başka başka..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş demek ki ayrı bir kültür, ayrı bir bakış açısı. Kadıköy yakasında ikamet ettiğim için buradaki cafe,pub ortamlarında çok kulüp üyesi görüyorum, hepsinde kulüp logolarının olduğu yelekler var. Motor sürmeseler bile adamlar yelekle takılıyor. Bazılarıyla muhabbetim de oldu, içlerinde pırlanta çocuklar da var ama bana uygun değil gibi sanki. 3-5 arkadaş sürmek farklı işin içine hiyerarşi,kanun,gelenek,emir komuta durumları girdiğindeki durum farklı.
    xabdullah42 bunu beğendi.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ben de onu dedim geçen gün. ben bıraktığımda bi sürü motosiklet sitesi,grubu vs. vardı şimdi hepsi gitmiş ya da gizlenmişler.
    motosiklet.net bile eski halinde değil. (2010 ve öncesine kıyasla)

Motosikleti
    MT-07
    Abi ben tek başıma daha çok zevk alıyorum Gerekirse ben giderim önden veya sonradan buluşurum, sonra ayrılsak bile ben gruptan koparım. Bana göre değil bu sürü halinde dolaşma fikri. Araba ile bile gidilecek yerin adresini ve koordinatlarını alırım ona göre takılırım. En uyuz olduğum şey grupça yola çıkmak. WC bile gideceksen sürü duruyor. Saçma sapan birşeyler oluyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)