Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motor grupları klüpleri hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de onu dedim geçen gün. ben bıraktığımda bi sürü motosiklet sitesi,grubu vs. vardı şimdi hepsi gitmiş ya da gizlenmişler.
    motosiklet.net bile eski halinde değil. (2010 ve öncesine kıyasla)
    burasının olayı farklı burdaki çoğu insanı zamanındaki o zamanın forum apaçileri kaçırttı scootercılar kendi forumlarıan gitti , endurocular kendi forumlarına çekildi ,cruisercılar kendi forumlarına çekildi herkes ondan koptu gitti.. bu sitedeki yönetici yada adminlerin bu konuda bir özeleştiri yapması gerekir .. zamanında çok insanlara göz yumdular yada kısa süreli ban verdiler o sıkıntılı insanlar bu foruma döndü ama güzel insanlar kaçdı gitti.. o insanlar gidince onlarla beraber onlarca kişide gitti..

bu forumdan 10-12 sene önce tanıştığım geziler yaptığım hala görüşdüğüm kendi forumlarında takılan insanlar hala mevcut

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben tek başıma daha çok zevk alıyorum Gerekirse ben giderim önden veya sonradan buluşurum, sonra ayrılsak bile ben gruptan koparım. Bana göre değil bu sürü halinde dolaşma fikri. Araba ile bile gidilecek yerin adresini ve koordinatlarını alırım ona göre takılırım. En uyuz olduğum şey grupça yola çıkmak. WC bile gideceksen sürü duruyor. Saçma sapan birşeyler oluyor...
    Yanlız kara kurt

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız kara kurt
    Bugün yağmurda sırılsıklam oldum. Sinir yaptım, yarında gideceğim motorla. Yağmurda sürüp, bulutta sürmeyeceksem ne anladım o işten...

Birde sözde artık ben tatlı su motorcusu olmuştum :(

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yağmurda sırılsıklam oldum. Sinir yaptım, yarında gideceğim motorla. Yağmurda sürüp, bulutta sürmeyeceksem ne anladım o işten...

Birde sözde artık ben tatlı su motorcusu olmuştum :(
    Yav decathlon dan bir pantolon bir yağmurluk birde çizme her yeri sel bassada gram ıslanmadım :D Ortalığı sel aldı yine devam :D
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla botlarımı iş yerinde unuttum. Otoparktan çıktım başladı yağmaya, tekrar otoparka giremeden sırılsıklam oldum. Çantamda sadece alt yağmurluk var idi. Rüzgardan üşütmeyeyim die giydim devam ettim. Mont sırılsıklam. Yazlık montum var içinde yağmurluğu ile. Yarın onu giyip giderim. yağmurluktan dolayı üşümeyeceğimi ümit ediyorum.

Bir musibet bin nasihattan iyidir mottosu ile deneyeceğim yarın. Asfalt kuru olur ise tadından yenmez

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yağmurlu havada daha çok seviyorum motor kullanmasını :D hele o ışıklarda durunca motordan buharlar yükseliyor ya böyle öf öf :D

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2003 senesinde iş değişikliği nedeniyle izmire yerleştim,iş yeri dışında kimseyi tanımıyordum,internette dolanırken forumları keşfettim,motor delisi o zaman çok popülerdi,aynı konularda yazıp çizen bazı arkadaşlar la önce forumda sonra buluşmalara gide gele kaynaştık ve beraber gezmeye başladık,o çekirdek grup bazı özel nedenlerle md' den ayrıldık ve egeriders grubunu kurduk,çok gezdik tozduk,yeri geldi günü birlik 350-400 km geziler yaptık vs,vs,vs.halen görüşüyoruz fakat Whatsaptan 😂 site zamanla kayboldu gitti,herkes evlendi ,çoluk çocuk sahibi oldu,iş güç geçim derdi derken mesafeler de açıldı,ben ve benim gibi birkaç arkadaş mecburen motosikletsiz olarak devam ediyoruz yaşamaya,ama dostluğumuz baki.bence bu iş biraz şans,ve ben bu sayede güzel dostlar edindim.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    motordelisine noldu peki site duruyor forum yok.
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç bir fikrim yok,takip etmiyorum uzun zamandır

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor delisi forum değilmiydi orda hakan vardı cdr600 vardı .. birde kaan abi vardı o zamanlar gv650 si vardı..

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Aynen burasıyla aynı zamanda yükselen forumdu ve büyüktü. Şimdi forumu yok haber sitesi olarak devam ediyor gördüğüm kadarıyla.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Grup tercihe göre yararlı yada yararsızdır !
    şaka bir tarafada sadece sürmeyen yada sadece yemek için bir araya gelmeyen gruplarda var.
    Bu arada be çatalca tarafındayım ve malesef genelde solo geziyorum oda ayrı bir keyif

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burasının olayı farklı burdaki çoğu insanı zamanındaki o zamanın forum apaçileri kaçırttı scootercılar kendi forumlarıan gitti , endurocular kendi forumlarına çekildi ,cruisercılar kendi forumlarına çekildi herkes ondan koptu gitti.. bu sitedeki yönetici yada adminlerin bu konuda bir özeleştiri yapması gerekir .. zamanında çok insanlara göz yumdular yada kısa süreli ban verdiler o sıkıntılı insanlar bu foruma döndü ama güzel insanlar kaçdı gitti.. o insanlar gidince onlarla beraber onlarca kişide gitti..

bu forumdan 10-12 sene önce tanıştığım geziler yaptığım hala görüşdüğüm kendi forumlarında takılan insanlar hala mevcut
    Skutercilerin ayrı bir formu mu var? Bilmiyordum. Linkini gönderir misin bir bakayım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Skutercilerin ayrı bir formu mu var? Bilmiyordum. Linkini gönderir misin bir bakayım.
    Bayadır var burdan vermiyim reklama girmesin ben üyesi değilim gerçi ama eski bir forum orasıda burası kadar olmasada.. zaten tahminim burdan kopan bir grup kurdu diye düşünüyorum..

grup veya klup guzel isler eger ki birkac kisi yönetimde ben olacagim ve hersey bende sorulur demeyecekse.
    arkadas ortaminda takilir gibi samimi ve saygili olmak kaydiyla...
    grup islerinde en sevmedigim seylerde iki tanesi
    1- zaten haftaici calisiyoruz cogu zaman haftasonu motor surebiliyoruz diyebilen bir insana da haftasonu klupte angarya isler iteleniyor.
    yok esyalar tasiancak, divar boyanacak, yok etkinlik vs...
    neyse parasi olan versin haftasonumu da yeme...
    2- surus yapilacagi zaman illa baskan yada ona benzer bir cins ortaya cikar ve genelde goldwing sahibidr, böyle isikar, anteler vs ile en önde surecektir ve kimse onu gecemez. kervan kaldirir gibi surusu baslatir, kervan durdurur gibi surusu bitirir. suru psikolojisi..
    kac yasinda adamim, senin egonu tatmin etmek icin, ailemden caldigim haftasonunu kuyruk gibi pesine takilip heba edecek halim yok.

en guzeli, 2-3 tane kafa dengi arkadas bulup keyfine takilmak.
    espresso, E.Yzr ve kdiner bunu beğendiler.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Hells angels hala devam ediyor kulüpcülüğü ilk başlatan kulüptür 2 dünya savaşı bitiminde kuruldu türkiye de varlar
    Kardeşlik üzerine kurulu bu kulüp yok sa 2 dünya savaşından sonra günümüze kadar gelemez

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Konu güzel,hatta 10 numara bir konu,bencede yanınızda sağlam bir arkadaşınız olsun ,gerisi hikaye ,ama sosyal medyadaki guruplar bence çok önemli,motorlarımız hakkında bilgi paylaşımı oluyor ,bir sorun oldumu, çözüm noktasında yardım alabiliyor ve bir başka arkadaşa yarımda buluna biliyorsunuz,veya motosiklet sarf malzemesini daha hesaplı veya bulunamayan bir parçayı hemen buluna biliyor,ama çoklu gurupla gezmeyide çok sevmiyorum gezilecek görülecek yerlerde fikir ayrılığı yaşanıyor o zaman iyi olmuyor, aklıma gelenler bunlar, hayırlı akşamlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hells angels hala devam ediyor kulüpcülüğü ilk başlatan kulüptür 2 dünya savaşı bitiminde kuruldu türkiye de varlar
    Kardeşlik üzerine kurulu bu kulüp yok sa 2 dünya savaşından sonra günümüze kadar gelemez
    Kardeşlikten ziyade suç üzerine kurulu bir örgüt. Dünyada uyuşturucu örgütleri ve pezevenkler bitmediği gibi onlar da bitmez. Dünyanın hemen hemen her yanında suça bulaşmışlar. Wikipedia'da kaynaklarıyla listelenmiş hepsi, yemedikleri halt yok.

Motosiklet klubu adı altında boy gösteren organize suç örgütleri bir yana, internet üzerinden organize olup, bir araya gelip, birlikte motosiklet süren gruplar oldukça faydalı bence. Arkadaşlık, öğrenme, güvenlik, vs. Yalnız sürerken en büyük tehlikelerden biri olan trafikte görünmeme direk kalkıyor ortadan ilk başta.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    kulakdan duyduğun bilgilerle vikipedi çöplüğüyle her lafa inanma örgüt değil motorsiklet kulübüdür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulakdan duyduğun bilgilerle vikipedi çöplüğüyle her lafa inanma örgüt değil motorsiklet kulübüdür
    Tabii ki bir motosiklet kulübü. Ama uyusturucu ve silah kacakciligi, harac toplama, kara para aklama, santaj, cinayet, tefecilik, fuhus, hirsizlik gibi suclardan sabikali bir "motosiklet kulübü."

Dünyanın her yerinde işlediği suçlar ayyuka çıkmış, doğduğu yerde bile FBI ve CIA tarafından "organize suc orgutu" olarak siniflandirmis bir sözde klubu aklamaya çalışmanız ilginç. Yoksa Hells Angels veya özentisi bir MC'nin üyesi misiniz?

Eğer öyleyse, siz bilirsiniz tabi ama, tavsiyem bu konuya daha çok yazmayın. Çünkü gördüğüm kadarıyla bu insanların madara olmaya tahammülleri çok olmuyor. Eninde sonunda sağa sola boş tehditler savurup, arazi olup gidiyorlar. En azından şimdiye kadar izlenimimiz bu şekilde oldu.

Eğer öyle değilse de, çırağına ders veren usta edasıyla senli benli yazmayı bırakmayı deneyebilirsiniz mesela... Sonuçta sizin gibi ben de fikrimi ifade ediyorum burada.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)