Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBF Yağ yakmaya çözüm nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Selâm aleyküm arkadaşlar. Benim CBF güzel yağ yakıyor. Neredeyse 500 km'de yarım litre. Bu iş için kesin çözüm nedir? Biraz para harcamaya bişey demem. Cbfden vazgeçmek istemiyorum. Tanıdığınız bildiğiniz var mı teknik olarak bu işi halledebilen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kaç numara yağ kulanıyorsun

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500'de yarım litre mi? benzin yerine yağ yakıyor galiba senin motor hocam.

ben üç yıldır kullanıyorum, hiç eksiltme yapmadı..

Motosikleti
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç numara yağ kulanıyorsun
    15w40 var hocam

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500'de yarım litre mi? benzin yerine yağ yakıyor galiba senin motor hocam.

ben üç yıldır kullanıyorum, hiç eksiltme yapmadı..
    valla ben de bu kadar ummuyordum. 2000 kmde yarım litre kabul de 500de çok :(

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yüksek devirli kullanırsan deli gibi yakıyor.. o yüzden 7 bin devir geçmediğin zamannerdeyse yakmıyor.

düşük devirde kullanıp o kadar yakıyorsa motor bloğunda veya segmanlarda en kötü sorun vardır.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    500 km'de yarım litre yağ yakmak nedir sağlıklı bir motosiklette bu imkansız, yağı benzin deposuna doldursan gene yarım litre yakamaz, ayçiçek yağı mı kullanıyorsun. Benim CBF'i arada kontrol ediyorum eksilme fark edemedim şu ana kadar. Motorun kaç binde acaba?
    Weak are prey

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km'de yarım litre yağ yakmak nedir sağlıklı bir motosiklette bu imkansız, yağı benzin deposuna doldursan gene yarım litre yakamaz, ayçiçek yağı mı kullanıyorsun. Benim CBF'i arada kontrol ediyorum eksilme fark edemedim şu ana kadar. Motorun kaç binde acaba?
    trollük mü yapıyor acaba diyerekten şüphe duymaya başladım.

Motosikleti
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16binde hocam. Yağ biraz kalitesiz doğru. Ama bu kadar yakması yine de normal değil. Ama deviri çok yüksek tutuyorum genelde
    trollük mü yapıyor acaba diyerekten şüphe duymaya başladım.
    Hocam işim gücüm yok sabahın köründe trol başlık mı açıcam

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16binde hocam. Yağ biraz kalitesiz doğru. Ama bu kadar yakması yine de normal değil. Ama deviri çok yüksek tutuyorum genelde
    7000 deviri geçme!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    500 km de yarım litre yağ yakan motorun egzozundan masmavi duman atar , cbf 150 kullanıcıları tecrübeli motorculardır ölçümde hata olacağınıda zannetmiyorum ama gerçekten çok fazla ? o kadar yağ yakan motorun bujiside yağlanır ateşleme problemleri yaşamıyormusun , arkadaşlar 7000 devri geçme yazmışlar , birkaç defa kullanma imkanım oldu , cbf150 7000 nin altında hiç gitmiyormuş gibi gelir alışık olmayan adama bu kadar fazla tüketim yuksek devirlede alakalı olamaz , tahmini yorumum segman kırmış olabilir veya supap gaydlarinda aşırı boşluk olabilir , karter havalandırması sıkıntılı olabilir..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yağ tapasini kontrol edin,sızma var mi?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    20w50 veya 10w60 yağ tercih edebilirsiniz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kesin ve net olarak yazıyorum; CBF150 yağ yakmıyor. Bu klişeyi bırakalım artık. Problem yanlış yağ kullanımı.

Ben CBF150' yi sıkıştırarak ve sürekli yüksek devirde kullanırdım. CBR250R' dan ona geçince ister istemez bunu yapıyordum. Buna rağmen yağ yakma sorunu yaşamadım. Ne zaman ki denemek için yanlış yağ kullandım, o zaman 1000km' de 400gr' a kadar çıkan yağ tüketimi ile karşılaştım. Ve yağı tekrar değiştirerek orjinal önerilen yağ ile devam ettiğimde sorun derhal, sihirli bir değnek dokunmuşçasına düzeldi.

Sorun sadece kullandığınız yağın viskozitesi değil. Yanıldığınız kısım burada başlıyor.

Kullanıcısı olarak ve daha fazla uzatıp kafa şişirmemek adına kesin çözümü yazıyorum;

MOTUL 5100 10W-40 veya 15W-50 yarı sentetik kullanın. Sorununuz çözülecektir

Yağ değişimine kadar en fazla 100 gr kadar eksiltecektir. Eğer ki bu yağı kullanmaya devam ettiğiniz ve 2.000km' de bir değiştirdiğiniz halde hala sorun yaşıyorsanız motorda ciddi bir mekanik arıza söz konusudur. Belirttiğim yağı kullandıktan sonra burada sonucu yazarsanız diğer kullanıcılar için de bir kaynak oluşturur. Sonucu bekliyoruz
    DENİZKIYISI ve SlimShady1 bunu beğendiler.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin ve net olarak yazıyorum; CBF150 yağ yakmıyor. Bu klişeyi bırakalım artık. Problem yanlış yağ kullanımı.

Ben CBF150' yi sıkıştırarak ve sürekli yüksek devirde kullanırdım. CBR250R' dan ona geçince ister istemez bunu yapıyordum. Buna rağmen yağ yakma sorunu yaşamadım. Ne zaman ki denemek için yanlış yağ kullandım, o zaman 1000km' de 400gr' a kadar çıkan yağ tüketimi ile karşılaştım. Ve yağı tekrar değiştirerek orjinal önerilen yağ ile devam ettiğimde sorun derhal, sihirli bir değnek dokunmuşçasına düzeldi.

Sorun sadece kullandığınız yağın viskozitesi değil. Yanıldığınız kısım burada başlıyor.

Kullanıcısı olarak ve daha fazla uzatıp kafa şişirmemek adına kesin çözümü yazıyorum;

MOTUL 5100 10W-40 veya 15W-50 yarı sentetik kullanın. Sorununuz çözülecektir

Yağ değişimine kadar en fazla 100 gr kadar eksiltecektir. Eğer ki bu yağı kullanmaya devam ettiğiniz ve 2.000km' de bir değiştirdiğiniz halde hala sorun yaşıyorsanız motorda ciddi bir mekanik arıza söz konusudur. Belirttiğim yağı kullandıktan sonra burada sonucu yazarsanız diğer kullanıcılar için de bir kaynak oluşturur. Sonucu bekliyoruz
    hocam ben tam sentetik kullanıyorum, bir sorun teşkil etmiyor. her seferinde ölçüm yapıyorum ve herhangi bir eksilmeye rastlamadım..

Motosikleti
    ......
    hocam ben tam sentetik kullanıyorum, bir sorun teşkil etmiyor. her seferinde ölçüm yapıyorum ve herhangi bir eksilmeye rastlamadım..
    Reis,okunmuş yağ kullaniyor olabilirsin.veya fabrikasyon okunuyor olabilir.

Neyse şaka bir yana,elf moto4 15W-50 yari sentetik cbf150 nin ilacidir.kansere,basura,damar tikanikligina şifadir.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reis,okunmuş yağ kullaniyor olabilirsin.veya fabrikasyon okunuyor olabilir.

Neyse şaka bir yana,elf moto4 15W-50 yari sentetik cbf150 nin ilacidir.kansere,basura,damar tikanikligina şifadir.
    muhahaha. yazdığın ürünü not aldım. bir dahaki sefere kullanacağım.

Motosikleti
    MT-07
    Yani kısacası cbf150 olan adam yarı sentetik yağ kullanınca derdi tasası kalmaz. Bunu not alın. Sonra yolda kalmayın

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    valvoline , yağ yakan arabalar için bir yağ üretmiş , kesinlikle segmanlardan sızmıyor yağ :D

belki motosiklet içinde yapmışlardır.

tanıtan firma yetkilisi arabanıza bunu alın satarken koyun , yağ yakıyorsa bu yağ varken duman atmaz dedi :S kanımız dondu

Motosikleti
    ......
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valvoline , yağ yakan arabalar için bir yağ üretmiş , kesinlikle segmanlardan sızmıyor yağ :D

belki motosiklet içinde yapmışlardır.

tanıtan firma yetkilisi arabanıza bunu alın satarken koyun , yağ yakıyorsa bu yağ varken duman atmaz dedi :S kanımız dondu
    Valvoline 4T 10 40 olani var,almayi dusunuyorum.

40 gayme

Eyi diyollar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

muhahaha. yazdığın ürünü not aldım. bir dahaki sefere kullanacağım.
    Kabizliga bile eyi geliyormuş.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    10-40 castrol ile cbf150 4000km de 400ml yağ yakıyordu kullandığım dönemde 2007-2010-2012 model sıfır sayılabilecek düşük km de motorlardı.

yakmasın istiyorsan 10-60 elf ama soğuk havalarda ısınana kadar biraz yoruyordu motoru.

senin motorda bir problem var ama o kesin.

cbf e kalıcı yağ yakma olayını engellemek için mühendis bir abimiz geliştirme yapmış

http://savasbariskorucan.blogspot.co...-problemi.html

inceleyebilirsiniz.
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)