Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet kasko fiyatları uçtu mu ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bana cok pis girdi yine..

Geçen sene 1400 TL ye yatırdığım kasko bu sene 2050 TL ile en ucuz fiyat ! 6 yıldır kasko yaptırıyorum ve hiç hasar yok..
    bir senede %50 artmış nerdeyse.

Hayır bana özel bir durum mu var,kazık mı yedim onu anlamaya çalışıyorum.Aranıza kasko yaptıranlar varsa geçen sene ile bu sene aldıkları fiyatları yazarlarsa memnun olurum.

Acentenin söylediğine göre sigorta şirketleri motosiklet kaskosunda zarardalarmış,3 motorun 2 si kazaya karışıyomuş.Valla cevreme de bakınca haklı gibiler,motoru pert eden o kadar cok adam varki.

Arkadaşlar düzgün kullanın şu motoru ya,sizin yüzünüzden ödediğimiz fiyatlara bak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam öncelikle kasko zorunlu bir ihtiyac değildir, problemin varsa yaptırmayabilirsin.

Hiç bir manyak da gelip duvara tıra vurayım da ölürüp belki diye motor kullanmaz

Motosiklet kaskosunun zararları buyuk ihtimalle:

-Yükselen motor fiyatları
    -Yükselen yedek parça fiyatları
    -Yükselen vergi oranları
    -Yükselen kaza oranı

ile alakalıdır. "sizin yüzünüzden" diye bir tabir yanlış; kaskodan para almak ıcın iş çeviren kişileri saymaz isek ortada bir suç yok ki "onların yüzünden" olsun.

Adamın motoru var; kaskosu var dilediğini yapar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    1450 tl iken parayı bastırmışsan 2 bin tl olduğnda parayı bastırmışsan 3 bin tl yada 4 bin tl olduğunda gene parayı bastırıcaksın demekdir paran varsa bastırırsında senin hakkındır..

yani tuzun kurun paradan yana sıkıntın yok demekdir.. Heleki şu ekonomik sıkıntıda türkiye dar boğazdayken sen 2 bin tl motorun kaskosuna veriyorsan paran var demekdir.. motorunda yüksek ihtimal 60-70 bin tl yada üstünde bir motordur..

zaten kaskoda keyfi bir şeydir yaptırmak zorunda değilsin eğer o keyfi parayı ödüyorsan .. ve dediğine göre 6 yıldır hiç kazan yok güncel kasko değerinden yani tefe tüfe enflasyon değerinden 2 bin tl den kaskonu yapmışlarsa 6 yıl geri dönüm yapsan ..şimdiye kadar bugünkü güncel değerden 12 bin tl yi zaten kaskoya yatırmışsın ve hiç kaza yapmadığından yani kaskoyu kullanmadığından şimdiye kadar 12 bin tl ni çöpe atmşsın..

bu kadar paraları ödedikden sonra "Arkadaşlar düzgün kullanın şu motoru ya,sizin yüzünüzden ödediğimiz fiyatlara bak! " demekde ilginç kaçıyor...
    Göksel_Eren bunu beğendi.

Size özel bir durum yok sanırım, geçen yıl 1100TL'ye yenildiğim kasko bu yıl 1640 TL çıktı. Hasarsizlik bozulmamıştı. Ve geçen yıl kaskolayan Allianz bu yıl attı bizi, başka firmadan yapıldı.

Motosikletin piyasa rayic fiyatı şuanda güncel olarak nedir?

20 bin TL lik ( şuandaki 2. el piyasa rayici ) motosiklete 2 bin tl lik kasko yaptırmak mantıksız.. 50 bin TL üzeriyse evet olabilir..

Motosikletlerde kaza rasyosu çok yüksek.. Ve yedek parça fiyatları çok uçuk..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim motorun kaskosu geçen sene 2.400TL idi (ilk üzerime kayıtlı motorum ve A sınıfı ehliyetim 3 senelikti), bu sene %15 hasarsızlıkla 2.900TL. Size özel bir durum değil yani.

Fiyatların bu şekilde artması da normal, sigortaların %80'i yurtdışında reasüransa tabi (yani yerli şirket riski dışarıya aktarıyor, komisyonculuk yapıyor sadece...), dövizdeki artışa bakarsanız hesap tutuyor. (Bu sene 2.900 / geçen sene 2.400 = %20 + %15 indirim = %35 - yani sigorta şirketinin fiyatları dövize endeksli...)

Şu kaskon varsa zenginsin muhabbetine uyuz oluyorum; zengin adam gider bir hasarda masrafını rahat rahat öder veya pert durumunda bastırır parayı yenisini alır. Benim motorumun yenisi 37.000TL, bir pert durumunda 37.000TL vermek benim bütçemi anlamlı ölçüde etkiler; o etkiyi sıfırlamak için de 2.900TL veriyorum haliyle. Çünkü geçen sene motorum çalındı, kaskosu olmasaydı yenisini alamazdım.

Hesap basit, buna laf edenler hesaptan falan anlamıyor veya riskleri küçük görüyorlar, başınıza gelince anlarsınız...

Fiyat artışları da fiilen kaza yapan sürücülerden çok ekonomide kaza yapan yöneticilerimizle ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Ha sıfırı 37.000'lik motora binip 2.900'lük kaskosunu ödeyebiliyorum diye zengin oluyorsam zenginim anasını satayım. Bütçem yetiyor...
    espresso ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun kaskosu geçen sene 2.400TL idi (ilk üzerime kayıtlı motorum ve A sınıfı ehliyetim 3 senelikti), bu sene %15 hasarsızlıkla 2.900TL. Size özel bir durum değil yani.

Fiyatların bu şekilde artması da normal, sigortaların %80'i yurtdışında reasüransa tabi (yani yerli şirket riski dışarıya aktarıyor, komisyonculuk yapıyor sadece...), dövizdeki artışa bakarsanız hesap tutuyor. (Bu sene 2.900 / geçen sene 2.400 = %20 + %15 indirim = %35 - yani sigorta şirketinin fiyatları dövize endeksli...)

Şu kaskon varsa zenginsin muhabbetine uyuz oluyorum; zengin adam gider bir hasarda masrafını rahat rahat öder veya pert durumunda bastırır parayı yenisini alır. Benim motorumun yenisi 37.000TL, bir pert durumunda 37.000TL vermek benim bütçemi anlamlı ölçüde etkiler; o etkiyi sıfırlamak için de 2.900TL veriyorum haliyle. Çünkü geçen sene motorum çalındı, kaskosu olmasaydı yenisini alamazdım.

Hesap basit, buna laf edenler hesaptan falan anlamıyor veya riskleri küçük görüyorlar, başınıza gelince anlarsınız...

Fiyat artışları da fiilen kaza yapan sürücülerden çok ekonomide kaza yapan yöneticilerimizle ilgili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Ha sıfırı 37.000'lik motora binip 2.900'lük kaskosunu ödeyebiliyorum diye zengin oluyorsam zenginim anasını satayım. Bütçem yetiyor...
    Benim x10 sanırım 30-35 bin tl civarı vardır bakmadım piyasasına ona rağmen Ben 2900 tl ödiyemem şahsen.. kaskoya 2900 tl her sene ödiyenede zengin derim geçerim bunda ayıp yanlış bir şeyde yok. zenginsen zenginsindir.. Allah malına mülküne parana bin bereket versin..

Kaza yaparsam bir şey olursa o zaman düşünürüm.. yapmassamda o sene 2900 tl param cebimde kalır.. benimde hesabım budur..

Çok şükür son 10 senedirde ciddi bir kazam olmadı büyük bir şey .. yani sizin güncel hesaplara göre ortalama son 10 yıldır 20 bin tl ile 29 bin tl arası cebimde param kaldı.. tabii kader kısmet işi yarın gideriz motoru çalarlar pert olur kaza olur bilemessin.

Gerçek bir fakir olarak ben yazabilirim sanırım buraya;

Motorumu ikinci el altım 3500 tl ; 2900 liraya da aynı motoru bulabiliyoruz biraz daha araştırma ile.

Vallaha zenginsiniz motor parasına kasko yaptırıyorsunuz

Allah daha çok versin işin esprisi; ben sadece konuyu acan arkadaşın üslubuna anlam veremedim.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Aynen, ben sağlamcı adamım, veririm parasını kafam rahat eder. Ki zaten başıma da geldi yani, kasko olmasa çok sağlam tekme yemişti bütçem.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Dalga geçiyor sanırım.

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1450 tl iken parayı bastırmışsan 2 bin tl olduğnda parayı bastırmışsan 3 bin tl yada 4 bin tl olduğunda gene parayı bastırıcaksın demekdir paran varsa bastırırsında senin hakkındır..

yani tuzun kurun paradan yana sıkıntın yok demekdir.. Heleki şu ekonomik sıkıntıda türkiye dar boğazdayken sen 2 bin tl motorun kaskosuna veriyorsan paran var demekdir.. motorunda yüksek ihtimal 60-70 bin tl yada üstünde bir motordur..

zaten kaskoda keyfi bir şeydir yaptırmak zorunda değilsin eğer o keyfi parayı ödüyorsan .. ve dediğine göre 6 yıldır hiç kazan yok güncel kasko değerinden yani tefe tüfe enflasyon değerinden 2 bin tl den kaskonu yapmışlarsa 6 yıl geri dönüm yapsan ..şimdiye kadar bugünkü güncel değerden 12 bin tl yi zaten kaskoya yatırmışsın ve hiç kaza yapmadığından yani kaskoyu kullanmadığından şimdiye kadar 12 bin tl ni çöpe atmşsın..

bu kadar paraları ödedikden sonra "Arkadaşlar düzgün kullanın şu motoru ya,sizin yüzünüzden ödediğimiz fiyatlara bak! " demekde ilginç kaçıyor...

Yahu durumun iyi olmasıyla alakası ne? Adamlar çatır çatır motor çalıyor 15bine motor alan da ister istemez güvenilir otoparkı yoksa kasko yaptırmak zorunda kalıyor. Bakın çalıntı sayfalarına günde kaç tane motor düşüyor, senelirdir bulunmayan 10binliğinden 90binliğine bir dünya motor var. Kasko tamamiyle eşşeğini sağlam kazığa bağlamaktır. Kilidimi takarım düzgün kullanırım, lakin çalınırsa güvencem vardır. Bu bence 1.500 tlye de 2000 tl'ye yapılsa zenginlik göstergesi olmaz. 20binlik motorun çalınıp bulunmadıktan sonra, 2 bine kaskoya vermediğin paranın hiçbir önemi kalmıyor çünkü.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı montanaturne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu durumun iyi olmasıyla alakası ne? Adamlar çatır çatır motor çalıyor 15bine motor alan da ister istemez güvenilir otoparkı yoksa kasko yaptırmak zorunda kalıyor. Bakın çalıntı sayfalarına günde kaç tane motor düşüyor, senelirdir bulunmayan 10binliğinden 90binliğine bir dünya motor var. Kasko tamamiyle eşşeğini sağlam kazığa bağlamaktır. Kilidimi takarım düzgün kullanırım, lakin çalınırsa güvencem vardır. Bu bence 1.500 tlye de 2000 tl'ye yapılsa zenginlik göstergesi olmaz. 20binlik motorun çalınıp bulunmadıktan sonra, 2 bine kaskoya vermediğin paranın hiçbir önemi kalmıyor çünkü.
    ben yazacaktım bunları,sen once davranmışın.
    Motorum çalınır korkum olmasaydı kasko yaptırmazdım sanırım.

Arkadaşlar illaki aranızda arabası olanlar vardır.Cevremdeki kişilere araba kasko fiyatları çok arttı mı diye sorduğumda hiç de oyle %50 arttı falan demiyolar.

Motorsikletlere cok fena girdi bu sene,bence oyle yani.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim de kasko yaptırmamın %90 sebebi çalınma riski... Kalan risklerin karardaki ağırlığı %10.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Eskiden sadece calinmaya karsi kasko yapilabiliyordu.
    2009 yilinda motoru 10.000TL'ye ikinci el olarak almistim (Fz6) sonra 140TL'ye sadece calinmaya karsi kasko yaptirdim. (Normal kasko 650TL civari idi)
    Sonra kaldirdilar, bir daha da yaptirmadim.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kosko candır abi kafan rahat yok şurasını kitleyim yok burası sağlam mahalle değil korkun yok direksiyonu kilitle keyfine bak para var huzur var

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden sadece calinmaya karsi kasko yapilabiliyordu.
    2009 yilinda motoru 10.000TL'ye ikinci el olarak almistim (Fz6) sonra 140TL'ye sadece calinmaya karsi kasko yaptirdim. (Normal kasko 650TL civari idi)
    Sonra kaldirdilar, bir daha da yaptirmadim.
    Evet şimdi öyle bir opsiyon olsa ben de kullanırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı cinsherif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kosko candır abi kafan rahat yok şurasını kitleyim yok burası sağlam mahalle değil korkun yok direksiyonu kilitle keyfine bak para var huzur var
    Valla ben bahçeye koyuyorum + disk kilidi + teknotakip alarm. O kadar da rahat değil kafa; sonuçta çalınma durumunda en az iki ay uğraşıyorsun paranı alana kadar.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Yani, çalïndımı paranı alana kadar aylarca uğraş, sonra istediğin motoru almak için uğraş, enflasyonu ekle filan, fişman.
    Şahsen, senede o kadar kaskoya vereceğime motora garaj bile haptırırım. 20-40 bin liraya atolye dikilir. Veya güvenlik sistemini uydu takip sistemine kadar geliştiririm. Sorun, ortakıkda biryerde kamyonet veya minibüse kaldırıp kaçırmaları. Yapabileceklerini dahada yazmak istemiyorum, hırsıza fikir vermek istemiyorum.
    Ama, kasko fiyatları çokmuş. Adamakıllı iş yapacaklarına, arada tüccar olmuşlar, Komisyoncu olmuşlar. Sigortacıyım diyor, hırsızla uğraşmak istemiyor. Vay an... halimize. Anaşının kuzusuna aslan parçası yediriyoruz bee.

Motosikleti
    Artık Yok...
    birde şuda var kasko bir kere çaldırdınmı para ödüyor ikincisini öyle bir prim çıkartıyorki yani nazikçe yapmıyor... seni bir nevi kara listeye atıyor riskli kullanıcı sınıfına.. cyan arkadaşımız çaldırmış mesela ona ikinci kez yapmışlar uygun prime .. belki geçmişlerinden belki sağlam referansları olduğundan bilemiyorum ama genelde yapmıyorlar yapmıyor derken tekrar ediyim öyle rakamlar çıkartıyorlarki uçuk kaçık yaptırmaman için elinden geleni yapıyorlar.. mesela şu anda standart motorsiklet kaskosu 2 bin liraysa 5-6 bin lira gibi rakamlar çıkartıyorlar.. rakamları misalen verdim örnek olsun diye..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Motor kardeşimin üstüneydi. Bu aldığım üstüme ilk motorum. Yalnız kardeşim de olaydan 5 ay sonra sigortasını yeniledi ona öyle bir sürprim uygulanmadı. Yapan yerler / durumlar olabilir tabi... Bizdeki örnek öyle değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)