Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2012 model peugeot scooter alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

2012 model 400cc bi peugeot scooter begendim. 20 küsür bin km de temiz bir makinaya benziyor.

Yetkili servisi ile yaptığım görüşme üzerine motorun piaggio olduğunu üstünde pejo yazdığını belirtti.

sağlamlık konusunda oldukça başarılıymış ama parça fiyatları yüksek dedi.

Grenaj hariç parça bulamamak gibi bi derdi yokmuş.

Eş dost alma elinde kalır vb. söylemlerle beni biraz soğuttular açıkçası.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Karenaj yoksa mekanik parçalar da yoktur. Bunun dışında balataydı, varyatördü, diskti,filtreydi sanırım muadil parça vardır.

Motosikleti
    Artık Yok...
    2012 deyince satelis mi dedim acabada yazıyı okuyunca 400cc yazınca geopolis dir yüksek ihtimal.. o yıllarda pegout piaggio motoru kullanıyordu bütün serilerinde.. 250,400 ve 500 cc lerde.. o yıllarda satelisinde 400cc liği vardı ama o değildir herhalde çünkü o yıllarda satelisde en çok 250 ve 500 lükleri çok güzel satmışdı.. 400cc deki motor piaggio mp3,x8 400,xevo 400 ile aynı motordur..

yani illa pegout diye aratmana gerek yok motor parçasını piaggio diye aratırsan motorunun alayının parçasını bulursun sıkıntı olmaz..

Grenaj eskidende geopolis serisi için sıkıntıydı çünkü fazla tutmadı satmadı satelisin gölgesinde kaldı. kötü değil gayet güzel motordur pegout onu piaggio nun beverly havasında üretmeye kalkdı tabi asla bir beverly olamaz o ayrı .. sport cruise şeklinde üretti.. bagajı o yüzden beverliy gibi ufakdır topcase ister makina.. zamanında satmamasının bir nedeni de fiyatları gereksiz tuzluydu çok talep görmedi o yüzden..

performansı iyidir gayet memnun eder seni her yere uzun yolda dahil götürür..

geopolis tarzı sportcruiser makinaları seviyorsan beverliy 500 de bak derim on numara kalite makinedir.. ikinci elide vardır beverliy hastası bir kesim vardır çıkar elinden.. çünkü şahsına münhasır bir motordur beverliy..

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Üstünde fransiz içinde italyan..... Bu nasil bir filmdir yahu.

Şaka bir yana muadil parça seni bir yere kadar götürür ve muhtemelen son kullanici olursun. Muadil dediğinde piaggo hani.... model yada cc yukselticem derken astari yuzunu gecer. Piaggonun yada omunda çakmasinin arka varyatör fiyatina bak zaten hıııımmmmmm diyeceksin.

Para senin, zevk senin. Buna rağmen aceleci olmadan diger alternatiflere bak derim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstünde fransiz içinde italyan..... Bu nasil bir filmdir yahu.

Şaka bir yana muadil parça seni bir yere kadar götürür ve muhtemelen son kullanici olursun. Muadil dediğinde piaggo hani.... model yada cc yukselticem derken astari yuzunu gecer. Piaggonun yada omunda çakmasinin arka varyatör fiyatina bak zaten hıııımmmmmm diyeceksin.

Para senin, zevk senin. Buna rağmen aceleci olmadan diger alternatiflere bak derim.
    muadil değil orjinal parça piaggodur.. piaggio group avrupanın en büyük motorsiklet üreticisi yalnız ve çok kalitelidir üretimini çine kaydırmamış nadir firmalardan biridir.. bünyesinde motoguzzi den tut aprilla ,gilere,vespa, piaggio hepsi var.. 1985- 1986 model vespa px ler bugün hala tıkır tıkır yollarda gidiyor .. piaggionun motorunu kolay kolay öldüremessin iyidir o açıdan..

@logaritma tesekkurler bilgiler için geopolis evet. Benim canavari sattiktan sonra saga sola gitmeye arkadaslarin 125cc scooter ve cbf150 lerini falan aliyorum arada, çok güvensiz güçsüz geliyor.
    Almişken biraz yuksek cc li scooter olsun istedim.
    Motoru piaggio ise yedek parca biraz tuzlu olsa da bulunur.
    Servis on amortisor kisminda elektronik bir dengeleyici oldugundan bahsetti sorunluysa degisimi 10k tl leri bulabiliyormus. Kaza olmamissa 100k kmde bile bozulan birsey degilmis. Abs olmamasida buyuk bi eksi.
    Dusuk fiyati ve kalitesi de arti
    Baktigim modeller arasinda
    downtown 300i 350i
    xciting 400i 500i
    Xmax 400
    Sh300
    Srmax 350
    nexus 300 500
    Piaggio 300cc ve uzeri modelleri var.

Daha tmm budur dedigim bi modele denk gelemedim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Peugeot, piaggio farketmez, fiyatı uygun geldiyse alınır evladiyelik motordur. Yalnız satmaya kalkarsan piyasası olmadığından dolayı zor satılır ve zarar ettirir. Kısa vadede satmak acil ihtiyaç için paraya döndürmek gibi bir düşüncenizin olmaması lazım. İstanbulda çok iyi ustaları var, parça sıkıntısı olmaz motorla ilgili. Grenaj kırılması durumunda diğer markalarda da durum aynı. Parçaları ithal olduğundan ötürü döviz kuru ile orantılı olarak yüksek gelebilir tabi.
    Bir de 125cc ye göre 400cc yakıt tüketimi sizi üzer, maxi Scooter istiyorsanız 250cc idealdir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bakdığın motorların hepsi güzel ama bazıları evlat olur elinde.. sh300,srmax350 misal bunları alırsın almasına ama elinden çıkarman çok zor olur . her motor satılır satılmaz diye bir şey yok ama çok zor çıkar elinden..

o listedeki elden çıkıcak en kolay rahat piyasada tutan motor xmas dir.. çok beğendiğimden değil ama ikinci eli peynir ekmek gibidir zararda ettirmez..

yoksa downtown on numara şahane motordur, xcting de çok güzeldir , nexus 500 ler rokettir zaten onun hastasıda ayrı var ama parçaları çok pahalıdır.. piaggio da güzeldir x9 , beverliy serisi,x8 serisi falan.. zaten gilera,aprilla nın motorlarıda piaggio motoru..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Xmax nmax disi motor alan akilsizdir yada fakir

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax nmax disi motor alan akilsizdir yada fakir
    Yamaha alınca ben

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muadil değil orjinal parça piaggodur.. piaggio group avrupanın en büyük motorsiklet üreticisi yalnız ve çok kalitelidir üretimini çine kaydırmamış nadir firmalardan biridir.. bünyesinde motoguzzi den tut aprilla ,gilere,vespa, piaggio hepsi var.. 1985- 1986 model vespa px ler bugün hala tıkır tıkır yollarda gidiyor .. piaggionun motorunu kolay kolay öldüremessin iyidir o açıdan..
    Piaggo dedigin gibi onyillardir kimsenin refere etmesine gerek duymadan kendini kanitlamis bir kalite ikonudur. Peugeot ise kendi tasarimi haricindeki tum parcalari muadil olarak sunuyor. İkame demiyorum muadil diyorum. Muadilde sikinti yok, çünkü muadilin sahibi piaggo dur. Ama ikame olsa sikinti buyuk.

Ulkemizde muadil, uyumlu orjinal parça değil de, yan sanayi kalitesi belirsiz anlasildigi surece sizin gibi dogru soyleyenler ile ticari inatçilar arasinda çok tartismalat olacaktir.

Kisaca, muadil orjinal menşeili uyumlu parça... ikame ise uyumlu ama kalitesi kontrolsüz parçadir.

Zaten bunu satmayı düsünmüyorum. Yıllarca binerim yan motorum olur derdindeyim. Tek kafamı kurcalayan abs sinin olmaması. Alışmışız abs nin rahatlığına bir daha limona dikkat edeceğiz simdi bakalım hayırlısı. Yorumlara teşekkürler.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @logaritma tesekkurler bilgiler için geopolis evet. Benim canavari sattiktan sonra saga sola gitmeye arkadaslarin 125cc scooter ve cbf150 lerini falan aliyorum arada, çok güvensiz güçsüz geliyor.
    Almişken biraz yuksek cc li scooter olsun istedim.
    Motoru piaggio ise yedek parca biraz tuzlu olsa da bulunur.
    Servis on amortisor kisminda elektronik bir dengeleyici oldugundan bahsetti sorunluysa degisimi 10k tl leri bulabiliyormus. Kaza olmamissa 100k kmde bile bozulan birsey degilmis. Abs olmamasida buyuk bi eksi.
    Dusuk fiyati ve kalitesi de arti
    Baktigim modeller arasinda
    downtown 300i 350i
    xciting 400i 500i
    Xmax 400
    Sh300
    Srmax 350
    nexus 300 500
    Piaggio 300cc ve uzeri modelleri var.

Daha tmm budur dedigim bi modele denk gelemedim.
    sym maxıscoterlara bır bak derım konforu 10 numaradır

sym 400 ve 600 e de baktım ama fiyat performans ürünü gelmediler bana pek. 600 ün yakıtıda içiyormuş diye okudum.

En ideali kymco downtown 350i ama yancı motor olmak için çok pahalılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kayınço markamı Allah korusun ilana koydum yüzüne bakan yok

Motosikleti
    Artık Yok...
    piaggio x9 lara bak derim beverliy500 lere bak derim.. x9 ların abs lileride vardı.. piaggioların hepsinde cbs zaten standart kombine fren..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)