Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yamaha mt 25, r 25 geri çağırma

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı volume81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Top speed sevmem sevene de mani olmam,

MT25 kullanıcısı olarak düzgün sessiz bir kask ile bile 130'dan sonrası sürekli gittiğimde problem oluyor.

birde 100-120 arası ince bir titreme var.

Ancak bazı bilgiler yanlış doğrusunu vermek istedim.

1) 12000rpm R/MT 25 motoru için maksimum güç verdiği devir ( Redline 14.000-14.250 rpm diye biliyorum )

bu durumda aşağıdaki görselde gördüğünüz üzere 156km/h değil 165km/h gerçek hız
    https://i.ibb.co/tsC73XB/12.png

2) Kadran hızı / Reel hız sürekli tartışılan bir konu birde buna GPS'in ölçtüğü hız diye parametre ekleniyor onun doğruluğu vs hiç girmiyorum.

Enteresan şekilde R/MT 25'lerde kadran gerçek hıza çok yakın değerler gösteriyor ( bana kalsa fazla göstersin iyi olur hoş olur )

3) 14.000rpm'i 6. viteste görebilir göremez tartışmasına girmeden şunu söyleyeyim 14.000 çevirdiği taktirde top speed 192.7km/h görünüyor.

https://i.ibb.co/Ns8y9tK/14.png
    Size zahmet R25 in digaostic line verin de 14 bin devirde kaç HP imiş ona da bakalım.😂😂😊

Arabaların bir çoğunda yakıt ekonomisi için son hız son vştesde değil de bir alt vitesde olur .

Yukarda ki vites oranları verileri dogru ise hesap dogru dur . Kahır kalem ile hesapladım aşağı yukarı aynı çıkıyor .
    Son hız 165 dır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GPS verileri doğru olması için yolda eğim olmaması gerekli. Kadranda gösterilen değerler yüksek çoğunlukla. 150 ile gittiğini söyleyen pulsarı 135-140 ile solladım. Başka bir zamanda Alfa Romeo ile beraber giderken alfanın kadran 120 gösterirken benim kadran 130 civarı gösteriyordu.

56hp cbf500 görmüyor 190'ı bu arada

Motosikleti
    R125 >> MT25
    R25 lerin kadranında gps ile kıyasla %10 luk bir sapma var. Çoğu motosiklette olduğu gibi. Gps 100 gösterirken ibre 110 gösteriyor isteyen deneyebilir.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Bugün İzmir İzmoto yamaha servisine gittim , kontrol ettiler , radyatör hortumu değişecekmiş , parça geldiğinde arayıp çağıracaklarmış

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-25
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size zahmet R25 in digaostic line verin de 14 bin devirde kaç HP imiş ona da bakalım.😂😂😊

Arabaların bir çoğunda yakıt ekonomisi için son hız son vştesde değil de bir alt vitesde olur .

Yukarda ki vites oranları verileri dogru ise hesap dogru dur . Kahır kalem ile hesapladım aşağı yukarı aynı çıkıyor .
    Son hız 165 dır.
    Diagnostic arıza tespit diagnostic line derken dyno grafiği istiyorsunuz sanırım güç ile orantılı birşey yok ki ortada ?

12bin devirde 34hp mi 36hp mi ne yamahanın açıkladığı bunu her zaman her yerde verecek diye bir kural yok ( hava sıcaklığı, rakım, oksijen oranı,nem oranı gibi milyon tane sebeb var az yada çok çıkması için )

Arabaların çoğunda dediğiniz mevzu bazı araçlarda son vites over drive olarak geçer, yani son viteste olabildiğinde uzun oran kullanılır ki yakıt ekonomisi sağlansın.Ama bu demek değildir ki son vites her araçda over drive ve top speed sondan bir önceki viteste ölçülür.

Son hız 165'i son olmayan viteste niye ölçüyorsunuz ve bunu nasıl son hız olarak kabul ediyorsunuz onu anlamadım ? 6. viteste hızlanmıyor mu hız artmıyor mu ?

kadran sapması için söylüyorum 14.000devirde 192 kmh/h yapıyor bu vites oranları ile kadranda 196 gösteriyor. ( isterse 200 göstersin neyse de reel'de yaptığı hız 192km/h )

GPS ile ölçecekseniz öncelikle GPS'in eğim ölçebiliyor ve bunu ne kadar hassasiyet ile yapabiliyor olduğunu bilmek lazım.

Eğim ölçemeyen telefon GPS'i ile baktım az/fazla gösteriyor demek kadranda 500 yaptım daha giderdi ama yol yetmedi demek gibi bişey.

GPS ile ölçüm yapmak için buna özel üretilen cihazlar bulunuyor ( Pbox-Vbox-Dbox gibi cihazlar ) ( bu cihazlar aynı anda çok fazla GPS uydusuna bağlanıp eğim de dahil olmak üzere bir çok parametre ile gerçek hızı çok çok düşük sapmalar ile ölçebiliyor )

şöyle bir cihaz kendileri:

Motosikleti
    YZF R25
    Değiştiren oldu mu ? Fiyat alındı mı sizden ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı yağızkoç05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değiştiren oldu mu ? Fiyat alındı mı sizden ?
    Ben değiştirdim.
    WhatsApp dan Yamaha görevlisi bir arkadaşım motorunu servise bırak dedi, öğlen bıraktım akşama doğru aldım ve tek kuruş ödemedim. Al git dediler
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    Benimkini değiştirdiler ücret almadılar
    yağızkoç05 bunu beğendi.

erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Geçen hafta sonu 1000km bakımında radyatör hortumum değisti bakım ücreti hariç herhangi bir ücret talep edilmedi.
    yağızkoç05 bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    İyimiş o zaman, soğutma suyu için alıyorlar demişlerdi ama onu da almamışlar demekki..

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    soğutma suyunu kaba alıp tekrar dolduruyorlar .

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)