Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bayiye gitmeden satın alma

Motovento
    REKLAM ALANI

bayide 2. el 250 Duke satılıyor ilk motorum olarak onu almak istiyorum yanlız istanbulda yaşamıyorum ve istanbula gitme gibi de bir imkanım yok, internet üzerinden motosikleti alıp notere gitmeden devir işlemleri halledilebiliyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Motoru görüp incelemeden alma derim.
    Göksel_Eren bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ilk motorum olacak diye kendini kaybetme kardeşim,aklını başına al,görmeden bakmadan domates bile alınmıyor,sen 2 ci el motor almayı düşünüyorsun,sakın öyle bişey yapma

git gör incele içine yatarsa bilene göster,olmadı expertiz yaptır öyle al,,piyasada taklalar atıp kahkülü kaymış yengeç gibi yan yan giden ne motorlar var bir bilsen ,biri sana denk gelirse saçlarını yolarsın

Motosikleti
    MT 25
    Ben 0 almıştım görmeden etmeden 0 olduğu için sorun yaşamadım. Görme şansım olmamasına rağmen görebilmek için çabaladım bu arada imkanım olsa görmeden almazdım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    ikinci el ve görmeden almak yan yana gelmemeli. Canınız çok yanabilir. Bu işlerden anlayan bir arkadaşınızla veya yardımcı olabilecek birisiyle yakın çevreden de bir motor alabilirsiniz illa bayiden alacaksınız diye bir şart yok

cevaplarınız için teşekkürler, ama konu dışına çıkılmış pek yardımcı olmadı malesef... aynı gittigidiyordan sipariş verir gibi motosiklet alabilir miyim? yasal işlemler nasıl olur? diye sormuştum, bende gidip görüp sürüp almak istiyorum ama gitme imkanımın zor olması ve yaşadığım şehirde pek motosiklet bayi-servis olmaması beni kısıtlıyor

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yavrum bu ekran kartı değil ki internetten siparişle alasın! gideceksin, göreceksin, ustaya göstereceksin. notere gidip tescil işlemlerini halledeceksin..

burası türkiye, adamı anında kerizlerler haberin olmaz.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı MrYasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplarınız için teşekkürler, ama konu dışına çıkılmış pek yardımcı olmadı malesef... aynı gittigidiyordan sipariş verir gibi motosiklet alabilir miyim? yasal işlemler nasıl olur? diye sormuştum, bende gidip görüp sürüp almak istiyorum ama gitme imkanımın zor olması ve yaşadığım şehirde pek motosiklet bayi-servis olmaması beni kısıtlıyor
    İnternet sitesi üzerinden alabilmen için
    Satıcının motoru senin alabileceğin şekilde satış sitesine koyması lazım.
    Buna Gerek yok.
    Havale yaparsın parayı olur biter.
    Hadi Parayı verdin diyelim, devrini nasıl alacaksın?
    Hadi onun için de İstanbul’da olan tanıdık birine vekalet verdin diyelim.
    Senin yerine motorun satışını da aldı.
    Eee görmeden motor alacaksın.
    Ne anladım bu işten!
    Galiba motorun parasını SEN KAZANMADIN.
    Bu kadar rahat ve sorumsuzca bir alışveriş çabası içerisinde olmandan bunu çıkardım.
    Ya da yaş 17
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    bayide 2. el 250 Duke satılıyor ilk motorum olarak onu almak istiyorum yanlız istanbulda yaşamıyorum ve istanbula gitme gibi de bir imkanım yok, internet üzerinden motosikleti alıp notere gitmeden devir işlemleri halledilebiliyor mu?
    'İnternet üzerinden satın alman' taraflar arasındaki ticari ilişkinin tamamlandığını gösterir. Yasal anlamda sahibi olabilmeniz için ya bizzat noterde devir işlemlerini halletmeniz, ya da sizin adınıza devir için herhangi birisine vekaletname vermeniz gerekmektedir. Bulunduğumuz durum itibariyle vekaletname verip vermemek sizin guveninize bağlı tabi. Tıpkı görmeden 2. El motosiklet almak gibi...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    notere gitmeden satış devri yapılamaz. ya bizzat gideceksiniz ya da vekaletname göndereceksiniz.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satıcıya noterden vekalet ve motorun parasını gönderirseniz. Yasal işlemleri sizin adınıza halleder. İşlemler bitince size motoru ve ruhsatı gönderir. Aranızda sözleşme yaparsınız önceden.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vekalet yolu ıle alabilirsin ama bu durumda satıcıya hem vekalet hem para yolladıgın için sonsuz guvenmen lazım.

satıcı tanıdık ıse sıkıntı yok ancak degıl ıse sakın kalkısma.

ikinci el motor görmeden alınmaz.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bence konu kesinlikle trol amaçlı açılmış...

İkinci el girmeden almayın. 250cc motorla eğitim almadan başlamayın.

Cuma akşamı çıkın yola, ctesi pazar Honda veya yamahada eğitim, motoru görme. ptesi satışı alıp yola çıkarsınız. Bir gün izin yeterli olur.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şartlarını oturduğumuz yerden anlamamız zor tabi ki ama bu kadar söylenene rağmen alırsan da olayın neticesini yazmayı unutma herkes sonucu merakla bekliyor, 10 gün sonrada yav burada usta yok motorun şurasından şu ses burasından bu tıngırtı geliyor diye konu açma.
    Konuyu açma sebebin mevzuatı öğrenmek ama cevapların forumun dayanışmasına ve motorcu kültürüne örnek olarak devam etmesi normal

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    cevap konu başlığında gizli.
    bayiye gitmeden motor alma!!!
    UzunYolAdami bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Al birader al. Süreci ve sonucu da buraya yaz. Bir tecrübe olur. Tekrar soran olduğunda ahanda buraya bak diyebiliriz.
    UzunYolAdami ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

bayii kabul ederse; parasini verdikten sonra cözum olur. tanidik birine yada bayiinin kendisine vekalat gönderirsin ucreti karsiliginda senin icin tum islemler halledilir ve ucreti karsiligi sana motosiklet kargolanir.
    buraya kadar sorunun cevabini almis oldun.

simdi gelelim senin hayal dunyani irdelemeye;
    - ilk motorum olacak diyorsun, belki binmeden denemeden marka model seciyorsun

- motoru görmeden sorunlari var mi yok bilmeden alacaksin, örnek; sasi/iskelette catlak var, ne yapacaksin.
    bir telefonla bayi atlayip yanina mi gelecek?

- adamlar sana km ile oynanmis, kirik, cizik sorunlu makina yolladiklarinda, bu deneyim ile anlayabilmen icin belkide aylar gececek.

- daha da cok sey yazarim ama kamil olana yeter bunlar.

özet geciyorum: bayiiye gitmeden motor ALMA
    hatta tanidik ve anlayan biriyle gitmeden, motoru ekspertize göturmeden, bir kac aylik garanti almadan satin ALMA

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    İkinci el motoru geçtim sifir taşıt alsan satış sonrası problem çıkarıyor deve dışı gibi firmalar.Daha ne diyeyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)