Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Viraja Sert Giren Motosiklet Sürücüsü Bariyerlere Çarptı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu durumu yaşamamak için sürüş planlamasını daha doğru yapmalısınız. Bi çok şey yazılabilir bu konuda.
    Ama bu durum başınıza gelirse videodaki gibi frene basarak motosikleti yatırmaya çalışmayın.(Yarış tekniklerine hakim değilseniz) Hem dönemez hem de yeterince yavaşlayamazsınız.

Yapılması gereken şudur;
    1) Motosikleti dikleştirip frenlere asılın.
    2) Çok geç olmadan frenleri bırakıp, virajın içine dalın.
    Volkan76 ve Morphin bunu beğendiler.
    Az silindir, çok iş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma nedense rahmetlinin aşağıdaki kamu spotu geldi.

https://youtu.be/TOYGEN_lAYY
    işte biryerimizden çıkarmasınlar diye 125 cc aldık :D yoksa kesin çıkartırlardı hatta uğraşmazlardı bile direk gömün bunu böyle :D
    tommygun bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garip bir hareket irkilme falan yapıyor, motosiklet sağa sola sarsılıyor. Ya bilmiyordu virajı ya da başka bir şey oldu...
    Yatık frenlemeden ötürü muhtemelen arka tekerde abs devreye girdi. Abs olmadığında da motosiklet benzer tepkiler verebiliyor
    Az silindir, çok iş

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte biryerimizden çıkarmasınlar diye 125 cc aldık :D yoksa kesin çıkartırlardı hatta uğraşmazlardı bile direk gömün bunu böyle :D
    Allah gönlündeki motoru nasip eylesin, öyle deme 125 cc candır

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Amin cümlemize :D Lafım yok küheylanıma yokuşlarda biraz nazlanıyor ama olsun :D

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem acemi hem de görükle virajını bilmiyor. Oraya 100le girsen bile tam dönüşte hızını 60'a cekmen gerekiyor, öyle saçma bir viraj.

Motosikleti
    MT-07
    Wallahi candır. 5lt yakıyor bendeki namussuz. Evlat acısı gibi koyuyor. 144km olmuş. 2diş benzin gösteriyor...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wallahi candır. 5lt yakıyor bendeki namussuz. Evlat acısı gibi koyuyor. 144km olmuş. 2diş benzin gösteriyor...
    Heheheheheh aslan besleyen, yemini düşünmez

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    kesint mt07 dir dedim :D başlığı okurken :S 09 çıktı

Motosikleti
    MT-07
    Heheheheheh aslan besleyen, yemini düşünmez
    Yaw abi bırak böyle aslanı. Zaten sürekli kendimi 150-160km/sa bandında buluyorum. Basmayacağım basmayacağım diyorum ya üstüme sürüyorlar yada biri saçma sapan hareket yapıyor.

Dün Atatürk Havalimanı'nın oradayım. Bir clio soldan orta şeride geçti. Sinyal falan hak getire. Sonra oradan soldaki clio'nun üstüne sürdü. Korna çalınca tepki gösterdi araca çarpıyordu. Yanıma gelip sağımdan geçsene, arkadaşımla şakalaşıyorum diyor andaval. Bu pazarlamacı süt çocuklarını birgün fena döveceğim.

Söz konusu lavuk Beyaz Clio 4 kasa. Plakası 34 BJJ 913. Kiralık araba olduğu içinde söz konusu veledin götünde değil kaza yapma olayı.

Arkadaşımla şakalaşıyorum, ötede beride git diyor. Video'su da var. Sinirimden silmiyorum. Sonra dövüncede motorlu suçlu bla bla yapıyorlar. Sessiz sakin kullanınca anında cıvıyorlar. Bu sebeple geçip gidiyorum hepsini, bir an önce gideceğim yere gidiyorum. Uzun yola bu motorla çıkmadım Çanakkale harici. Onda da vaktim yok die abanmıştım. Güzel havalarda nasıl olur bilmiyorum? Zaten sürekli gazla die de insanı gaza getiriyor

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bendeki farklı mı bana motor ufak geliyor yine fazla yakıyor :D

Motosikleti
    MT-07
    Bendeki farklı mı bana motor ufak geliyor yine fazla yakıyor :D
    Sürüşünü bilmiyorum ama herhalde bana ufak geliyor lafını birde beni izlerken gör Motor yetmiyor lafı yeridir. Yettiriyoruz bizde garibanlıktan

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    MT-09 yüksekk torklu bir motor. Sola dönen viraja, sollamadan dolayı, sol şeritte başlıyor. Hızïnı hemen azaltmadan ziade yetişirim diye sağ- sol manevra yapıyor. Ve vitesi düşürmesede (görünmüyor), gazı kesiyor. Bu hareket, motorun yüksek torkundan dolayı, yatırmaya çalışırken, drift etkisi yaratıyor. Arka teker yana geliyor. Bu durumda arka absin hiç bir funksiyonu kalmıyor. Arkafreni kullanılsa bile, öyle durumda daha çok drift etkisi yaratır. Düzeltmeye çslışınca, sağ-sol-sağ hareketi, motosikletteki yükü sağ sola savuruyor ve önfrene asılınca, ön tarafda yalpalamaya başlıyor ve motor tamamen kontriolden çıkıp en son imve aldığï yünde ilerliyor. Umarım, arkadaş sağlığına kavuşur, olayı kendisi anlatır ve bizde tahministan'dan kurtuluruz. Geçmiş olsun, tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yaw abi bırak böyle aslanı. Zaten sürekli kendimi 150-160km/sa bandında buluyorum. Basmayacağım basmayacağım diyorum ya üstüme sürüyorlar yada biri saçma sapan hareket yapıyor.

Dün Atatürk Havalimanı'nın oradayım. Bir clio soldan orta şeride geçti. Sinyal falan hak getire. Sonra oradan soldaki clio'nun üstüne sürdü. Korna çalınca tepki gösterdi araca çarpıyordu. Yanıma gelip sağımdan geçsene, arkadaşımla şakalaşıyorum diyor andaval. Bu pazarlamacı süt çocuklarını birgün fena döveceğim.

Söz konusu lavuk Beyaz Clio 4 kasa. Plakası 34 BJJ 913. Kiralık araba olduğu içinde söz konusu veledin götünde değil kaza yapma olayı.

Arkadaşımla şakalaşıyorum, ötede beride git diyor. Video'su da var. Sinirimden silmiyorum. Sonra dövüncede motorlu suçlu bla bla yapıyorlar. Sessiz sakin kullanınca anında cıvıyorlar. Bu sebeple geçip gidiyorum hepsini, bir an önce gideceğim yere gidiyorum. Uzun yola bu motorla çıkmadım Çanakkale harici. Onda da vaktim yok die abanmıştım. Güzel havalarda nasıl olur bilmiyorum? Zaten sürekli gazla die de insanı gaza getiriyor
    Dövmek de çözüm değil, iyileştiklerinde daha beter trafik canavarı oluyor p.z.venkler. En iyisi günümüz tıp teknolojisinin bile çare olamayacağı, iyileştiremeyeceği bir hale sokmak. Artık koma olabilir, kötürüm bırakma olabilir, katana ile el ayak kesme olabilir. Tamamen senin sinir katsayına ve yaratıcılığına bırakıyorum.
    Furkan_venus bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Dövmek de çözüm değil, iyileştiklerinde daha beter trafik canavarı oluyor p.z.venkler. En iyisi günümüz tıp teknolojisinin bile çare olamayacağı, iyileştiremeyeceği bir hale sokmak. Artık koma olabilir, kötürüm bırakma olabilir, katana ile el ayak kesme olabilir. Tamamen senin sinir katsayına ve yaratıcılığına bırakıyorum.
    Yok yeterince şiddet uygular isen korkudan trafiğe bile çıkamaz. Psilojik deneylere maruz bırakacaksın bunları.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sürüşünü bilmiyorum ama herhalde bana ufak geliyor lafını birde beni izlerken gör Motor yetmiyor lafı yeridir. Yettiriyoruz bizde garibanlıktan
    Bir ara gittiğim yolun videosunu atayim :D in çık in çık yollarda motor bayılıyor kiloda olunca haliyle deviri yuksek tutuyoruz o zamanda yakıyor :D

Motosikleti
    MT-07
    Bir ara gittiğim yolun videosunu atayim :D in çık in çık yollarda motor bayılıyor kiloda olunca haliyle deviri yuksek tutuyoruz o zamanda yakıyor :D
    Benim emti 25’te aynı halt. Güçlü birşeyler lazım ki kaldırsın kiloları. Yoksa sıkıntı

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bkz.: Bariyere kitlenmenin sonuçları vol. 357

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Eğitim niyetine "yapılmaması gerekenler" videoları arasına konulabilir.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    Tracer700
    Bazi arkadaslar soruyorlarya viraja motosikleti yatirmadan girebilirmiyim(kontra vermeden)?iste cevap bu videoda.Bende her zaman salmasi olmayan tekne gibi kaya kaya bariyerlere gidersin diyorum.Gecmis olsun arkadasa..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)