Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Mitas MC50 Almayı Düşünüyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi karıştırayım ortalığı :D michalin pilot street mi mc50 mi deseler?
    Samimi söylüyorum, uzun süre pilot street kullanmış ve gayette memnun kalmış biri olarak net şekilde cevabı mc50 bu sorunun.

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İcefrog hocam Mc50 soft tan bahsediyorsunuz. Çok şaşırdım bu duruma. Ben Irc den sonra, soft olmayanını takıp ilk frene bastığımda “yooook yaaa, ciddi mi?” tepkisini vermiştim. Lastiklerin üretim tarihleri nedir
    Aynen öyle, soft olmayan modeline bile ircden geçtikten sonra motor havada süzülürken yere yapışmış gibi oldu, soft için tutmuyor demek... bilemedim :D
    Taklitler Aslını Yüceltir!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konuyu açan arkadaş almış ama kullanıcısı olarak ben yine de tavsiye edeyim.

Öncelikle şunu belirteyim, Rosso II'yi hiç kullanmadım. Bir de artık Eylül'den sonra kronik sinüzit dolayısıyla motoru kaldırıyorum. Yani kışın motosiklet kullanmıyorum bunu da eklemiş olayım.

Mitas MC 50 Soft bir takım bitirdim. Geçtiğimiz eylül aynıda tekrar MC 50 Soft taktırdım. Şu anda Rosso'ların fiyat skalasını bilmiyorum. Ciddi bir fark varsa MC 50 Soft'u gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Gayet güven veren bir lastik.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Yanlış anlaşılmasın tutmuyor demedim ‘ çok bir fark hissedemedim şu an ‘ karalamıyorum lastiği.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi karıştırayım ortalığı :D michalin pilot street mi mc50 mi deseler?
    eşeğin bilmediği ot karnını ağrıtırmış bende pilot street kullanıyorum şu anda o yüzden mitas mı pilot mu emin olamamıştım ama mitas alacağım ilk fırsatta

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Konuya bir güncelleme yapmak istedim.

5 aydan biraz daha uzun süredir Mitas lastiklerle 6bin km’den fazla yol yaptım.

Tecrübelerimi objektif olarak aktarmam gerekirse lastikler ne çok iyi ne çok kötü, tam fiyatının lastiği. İlk 3bin km gerçekten mükemmeldi, rossodan aşağıya kaldığını düşünmüyordum. Sonra biraz gevşedi ama yine çok iyidi 2bin km kadar daha bu şekilde devam etti, 5bin km geçtikten sonra hafiften kaçırmalara, ilk zamanlardaki performansı aratmaya başladı. Şu an söylediğim gibi 6bin km kadar oldu hala iyi olduğunu düşünüyorum, muhtemelen 10binden fazla rahatça götürecek.

Öneri konusuna gelirsek, önerir misin diye sorarsanız, öneririm ama nasıl öneririm... şöyle; eğer ki o an irc gibi bitmiş berbat lastikleriniz varsa ve yeni lastiğe ihtiyaç duyuyorsanız, aynı zamanda elinizde az para var ve bütçenizi çok da zorlamak/aşmak istemiyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Aldığınıza pişman olmazsınız kesinlikle ancak iyiki bunu almışım be! de dedirtmez.
    En büyük önerim, eğer yapabiliyorsanız biraz daha bekleyip rossoları çakıp geçmeniz.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yeni başlık açmak yerine bu başlığa yazacağım...

Bu yıl Haziran ortasında motor 5200 kmdeyken Anlas WG2 leri depoya kaldırıp, Mitas MC50 taktım.

Şu ana kadar 6.000 km oldu.

Dün gece Hezarfen havalimanı dönüşü bu lastik beni iyice korkuttu.
    En kısa sürede söküp Anlasları taktırmalıyım.

Tüm yaz kendi kendime söylendim durdum.
    Hep lastiğin yanaklarının ortasından daha iyi tuttuğunu hissettim.

Dün gece orjinal sayfasını okuyunca nedenini anladım.
    Fiyat/performans sağlamak için, lastiğin ortası sert, yanakları yumuşak hamur şeklinde üretilmiş.

Benim gözlemimse şöyle;

Lastik sanki hava sıcaklığına göre farklı davranım sergiliyor. Sıcaklık 16-17 C lere düştükten sonra çok geç ısınıyor lastik.
    Henüz 6.000 km ve bir yaz sezonu kullanmış olmama rağmen orta kısım sertleşmiş gibi hissediyorum. İlk sayfada bir kullanıcı daha bahsetmiş "10.000 km kullandıktan sonra lastik sertleşti" diye.

Yanakların daha yumuşak, orta kısmın sert olmasını sevmedim. Kullanım sırasında beni yanıltıyor. Yinede bu özelliği seven mutlaka çıkacaktır.

Dün gece Hezarfen Hadımköy arası 12 C de hafif çizeleyen yağmurda resmen slalom yaptım. Tem'e çıktığımdaysa neredeyse yolun tüm kıvrımlarını hissettim.

Sahil yolunda yerdeki şeritlerden geçerken kıç attırıyor mc50 lastik.

Sanırım bu lastikleri bir yaz daha kullanıp atmak zorunda kalacağım.

Mitas MC50 alacaklar bu orta kısım sert, yanaklar yumuşak olayını bilerek alsınlar. Bir süre kullanımdan sonra orta kısmın sertleştiğinide bilsinler.
    Herkesi yanıltmayabilir ama beni yanıltıyor bu sertlik farklı.

Son olarak; ekim-kasım aylarında çok sıkıntı yaşadım lastikte. Hava basıncımı sorunlu diye düşünerekten aynı güzergahta, en dipten en tepeye farklı hava basıncıyla denedim.
    Sonuç aynı. Havadan değil. Problem lastikte.

Motosikleti
    MT-07
    Alma o lastiği didim didim dinletemedim. Lastikte f/p olmuyor ne yazıkki. Ben road4’lerle bile f/p die girdiğim bu yolda motoruma uygun lastik olmadığı için sıkıntılar yaşıyorum. Walla abi ben senin yerinde olsam 1sezon daha kullanmam. Bu kadar sıkıntı yaşatıyorsa, motora binerken zevk yerine içime korku doluyorsa, o lastiklerle vedalaşma zamanı gelmiş demektir.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alma o lastiği didim didim dinletemedim. Lastikte f/p olmuyor ne yazıkki. Ben road4’lerle bile f/p die girdiğim bu yolda motoruma uygun lastik olmadığı için sıkıntılar yaşıyorum. Walla abi ben senin yerinde olsam 1sezon daha kullanmam. Bu kadar sıkıntı yaşatıyorsa, motora binerken zevk yerine içime korku doluyorsa, o lastiklerle vedalaşma zamanı gelmiş demektir.
    Levend84 çeldi aklımı, öyle aldım

Bu başlık altında benim gibi 6.000 kmde lastiğin sertleştiğini söyleyende var 10.000 de sertleştiğini söyleyende var.

İki aydır sahil yolunda işaretlerden geçerken kıç atıyor. E5 te şerit değiştirirken hem ön hem arka oynuyor beyaz bölümlerde.
    Ben hiç patinaj çekmezdim kalkışta. 10 günde 3-4 kez pati çekti.
    Dün gece Çatalca yollarında (havalimanı-hadımköy yolu asfalt hep) sanki yerler buzda, lastik kayıyordu. Önden Rx3 gidiyordu Anlas lastikli. O hiç böyle hissetmemiş.

Lastiğe gözle bakarsan 20.000 km daha gider dersin. Neredeyse hiç aşınma yok.
    Her tür hava basıncını denedim. Sorun havadan da değil.
    Okumamıştım ama şu yanakların kaydırmadığını hissediyordum. E5 şeritlerde daha çok belli oluyordu.

Doğru dersin. Belki önümüzdeki yaza takmam bu lastikleri bi daha...

Bundan sonra benim için Mitas bitmiştir. Canımı sokakta bulmadım. 200 lira fazla verir, Türkiye şartlarına daha uygun lastik kullanırım

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)