Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mitas MC50 Almayı Düşünüyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada verilen bütün tavsiyeler için çok teşekkür ederim, beni yanıltmadınız, cidden haklıymışsınız.
    Çok ciddi söylüyorum ben böyle bir performans beklemiyordum. Lastikleri taktım, lastik rodajı felan yok, daha ilk sürüşte o mumlu tabakaya rağmen virajda diz değdirmeye çalışsam kaçırmaz bu lastik, yere yapıştı resmen motor bırakmıyor. IRC'ler ile yanlaya yanlaya geziyordum, şimdi istesem bile yapamayacağım neredeyse.
    Uzun bir süre kullandığım Pilot Streetlerden memnundum ama cidden söylediğiniz gibi mc50'ler bikaç gömlek üstünmüş. Daha mumlu haliyle böyleyse, 500km kadar sonra ne yapar bilmiyorum, parasının hakkını sonuna kadar vereceğine eminim. Umarım ömrü çok kısa olmaz, 10bin km götürse hiç yoktan kafi.
    Kullandıkça deneyimlerimi yine eklerim buraya, uzun kullanımda neler getirecek karşımıza görelim.
    Yukarıdaki kafasında soru işaretleri olan arkadaşlara da şunu söyleyeyim, o paraya böyle bi lastik bulamazsınız, stokları bitmeden alın geçin, pişman olmayacağınıza eminim.

https://i.hizliresim.com/QLdnEk.jpg https://i.hizliresim.com/XMzgW7.jpg
    Tammmmmaaaammmmmm aradığım cevabı buldum pazartesi siparişini veriyorum.Lastik deposundan mı motolastikten mi aldın kardeşim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tammmmmaaaammmmmm aradığım cevabı buldum pazartesi siparişini veriyorum.Lastik deposundan mı motolastikten mi aldın kardeşim?
    N11'de hepsinden ucuza buldum, 758TL verip aldım, yanında da çikolata yollamışlardı hatta. :D -OnOffMoto
    2018 son haftalarda üretilmiş. https://urun.n11.com/motosiklet-lastik/yamaha-r25-mitas-mc-50-takim-lastik-sport-P330900617
    fazil ve hacidayi bunu beğendiler.
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Motosikleti
    Honda CBR650R
    N11'de hepsinden ucuza buldum, 758TL verip aldım, yanında da çikolata yollamışlardı hatta. :D -OnOffMoto
    2018 son haftalarda üretilmiş. https://urun.n11.com/motosiklet-lastik/yamaha-r25-mitas-mc-50-takim-lastik-sport-P330900617
    İkimizede hayırlı olsun kardeşim şu anda bende n11'den siparişi verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Bu lastiklerin havasını gene 29 in 29 arkamı yapıcaz yoksa bunlar ırc'den farklımı?
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Lastik havası standarttır. Değiştirilmez. Aynı ebatta, aynı motora, aynı hava basılır.
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik havası standarttır. Değiştirilmez. Aynı ebatta, aynı motora, aynı hava basılır.
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    YZF R25

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Bu lastiklerin havasını gene 29 in 29 arkamı yapıcaz yoksa bunlar ırc'den farklımı?
    Aman diyim, 29 ön 29 arka değil basınçlar. 29 ön, 33 arka basmanız gerekli, Hayırlı olsun, buyrun gelin birlikte viraj yapalım ��

Motosikleti
    MT-07
    Aman diyim, 29 ön 29 arka değil basınçlar. 29 ön, 33 arka basmanız gerekli, Hayırlı olsun, buyrun gelin birlikte viraj yapalım ��
    /DVWLNKDYDEDVÕQFÕ
    <DOQÕ]FDVUF
    gQ 200 kPa (2.00 kgf/cm2, 29 psi)
    $UND 200 kPa (2.00 kgf/cm2, 29 psi)

https://honda.com.tr/App_Assets/Mode...br-250r-kk.pdf

29/33 olduğunu neye dayanarak söyledin?
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    /DVWLNKDYDEDVÕQFÕ
    <DOQÕ]FDVUF
    gQ 200 kPa (2.00 kgf/cm2, 29 psi)
    $UND 200 kPa (2.00 kgf/cm2, 29 psi)

https://honda.com.tr/App_Assets/Mode...br-250r-kk.pdf

29/33 olduğunu neye dayanarak söyledin?
    Ovvv çok pardon, R25 için konuşuyordum ben, CBR olduğu hiç aklıma gelmedi kusuruma bakmayın, benim hatam.

Ön (1 kişi):
    200 kPa (2.00 kgf/cm², 29 psi)
    Arka (1 kişi):
    225 kPa (2.25 kgf/cm², 33 psi)
    Ön (2 kişi):
    200 kPa (2.00 kgf/cm², 29 psi)
    Arka (2 kişi):
    225 kPa (2.25 kgf/cm², 33 psi)

Motosikleti
    MT-07
    Aynen bende de mt-25 var. Karıştırdığını düşündüm ama bilmeyenler yanlış basmasın die buraya linkini bıraktım.

Motosikleti
    Mz 251 ETZ, Mondial 150 MH Drift BAJAJ DOMİNAR 40
    Hazır lastik konusu varken konuyla tam alakalı olmasada bende lastik hakkında bilgili arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum kışın motosikletim için metzeler me22 lastik aldım henüz takmadım ama bildiğim kadarıyla lastik takılırken lastiğin üzerinde balans’ı en aza indirmek için sibop kısmına denk gelmesi gereken noktada “sarı”, yada “kırmızı” ile işaretlenmiş bir kısım olması gerekiyor ne kadar baktıysam lastiğin üzerinde böyle bir işaret göremedim ben, şimdi ben bu lastiği takarken neye göre takıcam? Bu balans muhabbetini nasıl halledicem..?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R

Nasıl oldu lastikler ?

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl oldu lastikler ?
    Aldığımdan beri çatır çatır kullanıyorum, 600km kadar oldu, henüz çok bir şey söylemek için erken ancak yarı yolda bırakmadı hiç.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Aldığımdan beri çatır çatır kullanıyorum, 600km kadar oldu, henüz çok bir şey söylemek için erken ancak yarı yolda bırakmadı hiç.
    Yağmurda nasıl ? sürme şansın oldu mu ?

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda nasıl ? sürme şansın oldu mu ?
    2 defa sürdüm sağanak altında, teki karla karışık oldu hatta nisanın ortasında, açıkçası çok zorlamak istemediğimden uslu uslu sürdüm ama pek bir sıkıntı hissetmedim, en azından 70-80'li hızlarda asfalt altımdan kaymadı.

Sonuç olarak kesinlikle aldığınıza pişman olacağınız bir lastik değil, ayrıca desenleri de çok güzel

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Bende MC 50 soft aldım takalı 200 km i geçti ama şimdilik öyle ahım şahım bir farkını görmedim açıkçası.

Motosikleti
    YZF R25
    Ahım şahım fark derken IRC'ler ile mi yoksa düz MC50 modeli ile mi?
    IRC'den bahediyorsanız böyle bir şeyin mümkün bile olabileceğini sanmıyorum, bende irc'den geçtim, şahinden lamboya binmiş gibi oldu.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Geçenlerde şöyle bir deniyelim bakalım dedim ben performansindan gayet memnun kaldim tabi buyuk sehirlerin ayna gibi asfaltinda ne olur bilemem 10. Dakikadan sonra guzel virajlar basliyor ;
    https://www.youtube.com/watch?v=Jw7qmF8Brzw&t=940s" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Ahım şahım fark derken IRC'ler ile mi yoksa düz MC50 modeli ile mi?
    IRC'den bahediyorsanız böyle bir şeyin mümkün bile olabileceğini sanmıyorum, bende irc'den geçtim, şahinden lamboya binmiş gibi oldu.
    Evet IRC’den geçtim. Bana çok hissettirmedi bilemiyorum. Belkide hava basıncından siz hava basıncını siz 29-33 olarak mı basıyorsunuz ?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İcefrog hocam Mc50 soft tan bahsediyorsunuz. Çok şaşırdım bu duruma. Ben Irc den sonra, soft olmayanını takıp ilk frene bastığımda “yooook yaaa, ciddi mi?” tepkisini vermiştim. Lastiklerin üretim tarihleri nedir

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Hadi karıştırayım ortalığı :D michalin pilot street mi mc50 mi deseler?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)