Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mitas MC50 Almayı Düşünüyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hacidayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso 2 için 20.000 gider diyen bir tek seni duydum bu zaman kadarAçık konuşmak gerekirse gidon 2 tık rahat dönücek diye günümüz şartlarında 2 katı fiyat vermeye gerek olmadığını düşünüyorum
    Bir büyüğüm var, adam 30 sene önceki karbüratörlü ss.lerden beridir motordan inmiyor, şu an Rospa akredite eğitmen eğitimi almakta ve Gs 1200 kullanmakta. Yani bu işlerde biraz tecrübeli, o bana en iyi lastiği de alıp kullansan 15000 km sonra çöpe at yeni takım al uyarısında bulunmuştu. Rosso.lar yumuşak hamurlu ve daha erken biter diye düşünüyorum ama olayı gidonun 2 tık rahat dönmesi gibi düşünmemek gerekir bence, en nihayetinde bizi yere bağlayan lastiktir ki bazen 5 cm erken durması, kaymaması bile canımızı ve malımızı kurtarabilir. Ama maalesef bu işler bütçe meselesi.
    hacidayi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin pilot street e o parayı vermeyin de , anlas mutlu eder mitas da.
    Anlas kullanmadım ama çevremden, lastikten anlayabilecek kullanıcılardan duyduklarım anlasın, mitastan performanslı olduğu.
    Lastiğin kaba görüntüsü bir sorun değilse ben olsam anlas a bir şans verirdim.

Rosso2 ler 250 ccde 20 bin km civarı gidiyor. Kilometreden bağımsız olarak 2 sene ömür biçebilirim her lastiğe...
    Rosso 2 nin, 2 avantajı var. İlki yumuşaklık, ikincisi Radyal olması. Bu lastiğe daha sportif bir karakter katıyor. Gidon hareketlerine daha hızlı tepkiler alabiliyorsunuz.

Ben 250cc de dr2 den sonra mitasa geçtim. Açıkçası rosso nun verdiği ekstra tutuşa çok da ihtiyacım olmadı. Aratmadı.
    Ama gidona sertçe yüklenen bi kullanım tarzım vardı ve radyal lastiğin eksikliğini(hızlı yön almasını) “ iki tık” hissetmiştim
    Anlaşın kaba görüntü tam tersine hoşuma gidiyor ama 560 TL yi de çöpe atmayalım durduk yere..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir büyüğüm var, adam 30 sene önceki karbüratörlü ss.lerden beridir motordan inmiyor, şu an Rospa akredite eğitmen eğitimi almakta ve Gs 1200 kullanmakta. Yani bu işlerde biraz tecrübeli, o bana en iyi lastiği de alıp kullansan 15000 km sonra çöpe at yeni takım al uyarısında bulunmuştu. Rosso.lar yumuşak hamurlu ve daha erken biter diye düşünüyorum ama olayı gidonun 2 tık rahat dönmesi gibi düşünmemek gerekir bence, en nihayetinde bizi yere bağlayan lastiktir ki bazen 5 cm erken durması, kaymaması bile canımızı ve malımızı kurtarabilir. Ama maalesef bu işler bütçe meselesi.
    Para bolsa atarsınız tabi Çoğu kişinin 15 bin km de latik değiştirme lüksü olmuyor. Bir de bunu kilometreden çok zamana bağlıyorum ben. 3 ayda da 15 bin yapılabilir 2 yılda da

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Bir de lastik 15 binde bitmiyor. Lastik yumuşak evet ama o kadar da değil. Kullanılacak motosikletin de 20-30 beygir olduğunu unutmamak gerek. Lastiği pek hırpalamıyor
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Senin lastiğin Anlas Tournee Sport. Başka lastik bakma. Ben de Wintergrip Pluslardan 1 Mayıs'da Tournee ye geçecem. 750 falan gibi bir fiyatı var. 140 lık ölçü (110 ön ile set) var. Tam bakmadın galiba. Umarım satın almadan hatadan döndürmüşümdür seni.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Alacak arkadaşlar , aldıktan sonra yorumlarınızı yazarsanız sevinirim bende yeni R25 aldım lastikler bitik , değiştirmem gerekiyor.
    Şu an Mitas MC50 ve Metzeller Lasertec 750 TL civarında görünüyor.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı banno1957 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacak arkadaşlar , aldıktan sonra yorumlarınızı yazarsanız sevinirim bende yeni R25 aldım lastikler bitik , değiştirmem gerekiyor.
    Şu an Mitas MC50 ve Metzeller Lasertec 750 TL civarında görünüyor.
    Şuanda burada konuşulana göre paran varsa kesinlikle Rosso 2 Paran yoksa Mitas MC50 yada Anlaş Tournee bunlardan birinden seçim yapıcaz ben şu anda %70 Mitastan yana kullanacağım ama bir an bir çılgınlık yapıp Rosso 2 alıp gidebilirim

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Şuanda burada konuşulana göre paran varsa kesinlikle Rosso 2 Paran yoksa Mitas MC50 yada Anlaş Tournee bunlardan birinden seçim yapıcaz ben şu anda %70 Mitastan yana kullanacağım ama bir an bir çılgınlık yapıp Rosso 2 alıp gidebilirim
    bende bir çılgınlık yapıp, anlas winter grip 2 alıp yazında kullanabilirim..
    hacidayi bunu beğendi.

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Herkese yorumlar için teşekkür ederim, muhtemelen yarın elime ulaşır lastiklerim şu an kargoda. Kanser olacağıma denemiş olurum. Umarım MC50'lerden memnun kalırım.
    Ama kafama koydum, bi aksilik olmadığı, ömrümüz yettiği sürece bir sonraki lastik değişimimde 160'lık Pilot Power'ı dayayacağım :D
    hacidayi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese yorumlar için teşekkür ederim, muhtemelen yarın elime ulaşır lastiklerim şu an kargoda. Kanser olacağıma denemiş olurum. Umarım MC50'lerden memnun kalırım.
    Ama kafama koydum, bi aksilik olmadığı, ömrümüz yettiği sürece bir sonraki lastik değişimimde 160'lık Pilot Power'ı dayayacağım :D
    Hayırlı olsun kardeşim iyi günlerde kullan.Kullandıktan sonra buradan memnuniyetini artı ve eksilerini kendince paylaşırsan herkes için iyi olur diye düşünüyorum.Bu arada 160'lık olayını ben çok araştırdım kesinlikle tavsiye etmiyolar haberin olsun motolastik'te Ersan Bey var mğkemmel bilgilendiriyor arayıp konuşmanı bi sormanı tavsiye ederim.CBR250R'a kesinlikle 160'lık olmaz demişti R25'in de jantları aynı olduğundan yola çıkarak sanada olmayacağını düşünüyorum çok fazla eksileri oluyor.Hepimiz motosiklet kullanıyoruz biliyoruz hatalarımızın çok telafisi olmuyo oyüzden riskleri olabildiğince azaltalım.İşin Gücün Rast Gelsin...

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    hayırlı olsun ve kesinlikle lastiklerin hangi yola nasıl tepki verdiğini yazarsan bizim içinde çok iyi olur.

Motosikleti
    YZF R25
    Hele bir gelsin lastikler kullanmaya başlayayım sizin gibi kafasında soru işaretleri olan biri olarak bütün deneyimlerimi paylaşacağım. CBR 125’imdeki Pilot Streetlerden hayli memnundum, ona rağmen Mitas’ın Pilotlardan kat kat üstün olduğu söyleniyor bakalım görelim
    oldcockroach, banno1957 ve hacidayi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rosso 2 nin fiyatı yüksek geldi bana , uygun bulursam kaçırmam tabi bana da Mitas daha sıcak geliyor

Motosikleti
    YZF R25

Geldiler bakalım...
    banno1957 ve burakrak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayırlısı olsun taktıktan sonra yorumlarınızı bekliyorum.
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Büyük sabırsızlıkla yorumlarını bekliyorum
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yapma be hocam ya. Hayır Motoron dergisinin ayaklık sürten testinide mi izlemediniz ne yaptınız?

https://www.youtube.com/watch?v=HA-qYKYsszs
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma be hocam ya. Hayır Motoron dergisinin ayaklık sürten testinide mi izlemediniz ne yaptınız?

Ya yemin ederim ruh hastası olcam sizin yüzünüzdenDur bulandırma adam iyi derse bende alıcam çok yerde okudum herkes Mitas Anlaş'tan daha iyi dediler.Bırak öyle kalsın valla lastik almıycam Irc'yle deva edicem sonunda
    Carlsberg bunu beğendi.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı asfaltta ırc lastik de ayaklık sürter. Bir de motoron incelemelerini uzun zamandır zorlama buluyorum. Kaliteli işler çıkmıyor
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Burada verilen bütün tavsiyeler için çok teşekkür ederim, beni yanıltmadınız, cidden haklıymışsınız.
    Çok ciddi söylüyorum ben böyle bir performans beklemiyordum. Lastikleri taktım, lastik rodajı felan yok, daha ilk sürüşte o mumlu tabakaya rağmen virajda diz değdirmeye çalışsam kaçırmaz bu lastik, yere yapıştı resmen motor bırakmıyor. IRC'ler ile yanlaya yanlaya geziyordum, şimdi istesem bile yapamayacağım neredeyse.
    Uzun bir süre kullandığım Pilot Streetlerden memnundum ama cidden söylediğiniz gibi mc50'ler bikaç gömlek üstünmüş. Daha mumlu haliyle böyleyse, 500km kadar sonra ne yapar bilmiyorum, parasının hakkını sonuna kadar vereceğine eminim. Umarım ömrü çok kısa olmaz, 10bin km götürse hiç yoktan kafi.
    Kullandıkça deneyimlerimi yine eklerim buraya, uzun kullanımda neler getirecek karşımıza görelim.
    Yukarıdaki kafasında soru işaretleri olan arkadaşlara da şunu söyleyeyim, o paraya böyle bi lastik bulamazsınız, stokları bitmeden alın geçin, pişman olmayacağınıza eminim.

BatuhanK, oldcockroach ve hacidayi bunu beğendiler.

Memnun kalmana sevindim. Mc50 sipariş verdiğimde irc den iyi olsun, idare etsin kafasıyla taktırmıştım. Daha sonrasında aynı sende olduğu gibi şaşırtmıştı lastik beni 10 binde lastik diş dernliği yarılanmaz rahat ol o konuda da. Kazasız belasız
    Carlsberg bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)