Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sabah ilk çalıştırmada yağ yakıyor motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    hepinize merhabalar motorumun piston silindir sekman sübabları değişti yağ yaktığı için bu değişimlerden sonra motorun ilk bi 100km de duman atma gibi sıkıntısı yoktu sonradan ufak ufak atmaya başladı şimdide ilk çalıştırmada baya bi duman atıyor ısınana kadar ısındıktan sonra dumanı kesiyor bu neden oluyor olabilir ustaya geri götüedüğümde yağ kaçıracak noktaları tek tek tespit edip tekrardan orjinal parçalar ile değiştirildi ama hala sabah ilk çalıştırmada duman atıyor yardımına ihtiyacım abiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Segman kırık mı acaba?

Yoksa supap keçeleri mi kaçırıyor?

Herşey olabilir. Ama temel mantık; ısınınca genleşerek boşluğu bir şekilde kapanan bir parçadan kaynaklı olarak silindire giren motor yağı söz konusu.

Ustanızı değiştirip motoru söktürmeden anlamanız zor. Veya bu iş için yapılan endoskoplardan birisi ile buji sökülerek silindir içi incelenmeli. Bu şekilde bir ihtimal sorun daha kolay bulunabilir. Tabi usta geçinen birçok vatandaşta bu alet yok. Endoskop varmı desen adam yüzüne tip tip bakıp "hastahane mi kardeşim burası, nereye bakıcaz" der
    efendy06 ve aggressive bunu beğendiler.

Motosikleti
    abiyağdan şüpeleniyorum ben benim motor kullanım kitapçığında 20w50 yağ kullanın diyor anlıycağın kalın seviyor yağı kalınlaştırsak 20w40 veya 15w50 kullansak bu duman atma olayı kesilirmi bilemiyorum subab konusuna dönersek sübab lastikleri orjinal ile değişti fabrikadan hatalıda gelmiş olabilir

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Segman kırık mı acaba?

Yoksa supap keçeleri mi kaçırıyor?

Herşey olabilir. Ama temel mantık; ısınınca genleşerek boşluğu bir şekilde kapanan bir parçadan kaynaklı olarak silindire giren motor yağı söz konusu.

Ustanızı değiştirip motoru söktürmeden anlamanız zor. Veya bu iş için yapılan endoskoplardan birisi ile buji sökülerek silindir içi incelenmeli. Bu şekilde bir ihtimal sorun daha kolay bulunabilir. Tabi usta geçinen birçok vatandaşta bu alet yok. Endoskop varmı desen adam yüzüne tip tip bakıp "hastahane mi kardeşim burası, nereye bakıcaz" der
    endoskopi desen ha diyecek milyon adam var :D
    aggressive bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    endoskopi desen ha diyecek milyon adam var :D
    bunlardan bir taneside benim usta

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ilk çalıştırmada mavi duman subap lastiklerinin sıkıntılı olduğuna işaret eder.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    sat sat sat :D söyle yeni yapıldı de , ne verirlerse sat, ülkemizde düzgün motor toplayan çok usta yok , genelde aynı zorlamayla 5000 km daha gider, çok çok iyi yapılmışi 10-20 binleri görür , metal yorgunluğu diye birşey var ,çinliyse zaten çok fazla km bekleme.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Sübap lastiğinii tek başına değiştirmek bazen çözüm olmaz sübap yamuksa yada guide lar da boşluk varsa zamanla takılan yeni lastikler de bozulacaktır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yag oldugundan emin misiniz? Duman yag dumani rengi ve kokusunda mi? Cunku soguk ve nemli sabahlarda yogunlasma'dan oturu kisa sure su buhari atabiliyor motorlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Evet duman beyaz ise su buharı olabilir, bugünlerde nem de düşük, statik elektrikten çarpılıp duruyorum...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yag oldugundan emin misiniz? Duman yag dumani rengi ve kokusunda mi? Cunku soguk ve nemli sabahlarda yogunlasma'dan oturu kisa sure su buhari atabiliyor motorlar.
    Evet arabalar dahi öyledir. Kışın motor ısınana kadar buhar yapar. Duman gibi gözükür.

Motosikleti
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sat sat sat :D söyle yeni yapıldı de , ne verirlerse sat, ülkemizde düzgün motor toplayan çok usta yok , genelde aynı zorlamayla 5000 km daha gider, çok çok iyi yapılmışi 10-20 binleri görür , metal yorgunluğu diye birşey var ,çinliyse zaten çok fazla km bekleme.
    çinli değil hintli benim motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyza duman ve pis bir koku geliyo ısınana kadar ve akşam iş yerinden çıktığımda motoru çalıştırdığımdada yağ yakıyor ısınana kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübap lastiğinii tek başına değiştirmek bazen çözüm olmaz sübap yamuksa yada guide lar da boşluk varsa zamanla takılan yeni lastikler de bozulacaktır
    sübablar yeni takıldı lastiklerle beraber ama neden böyle bir şey yapıyor hala anlamış değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

abiler şimdi ustayla görüştü ustanın bana değdiği silindirin üstünde çok az bi kırıklık varmış yağı ondan dolayı kaçırıyormuş bana inandırıcı gelmedi ama bakalım perşembe günü alıcam motoru bi test edicem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)