Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Belek İçin Rota

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Selamlar, önümüzdeki hafta arabaya atlayıp Ankara'dan Belekde yer alan bir otele 2-3 günlük bir ara dinlenmeye gideceğiz.

Sorum şu arkadaşlar, ben yıllardır Afyon/Sandıklı/Burdur rotasından gider gelirim Antalya'ya ancak bu rotadan gidince Belek çok terste kalıyor ve bütün şehir içi trafiğine girmek gerekiyor Antalya'nın.

Navigasyona sordum, Seydişehir üzerinden ve yolun çoğunluğunu (Mesela Yunak üzeri) bölünmemiş eski yollardan oluşturarak bir rota çizdi, kısa yol dedi, düzgün yol bulmasını sağlayamadım.

Seyahatin çoğunluğu gece olacak, dolayısı ile manzara falan çok da mühim değil. Elimde 2 ihtimal var;

1-Sandıklı/Burdur yada Sandıklı/Isparta
    2-Konya

Konya üzerinden gidince Konyadan sonra yol eskiden (2005-2006 yılları) baya sıkıntılıydı, gece seyahati için düşündürdü, gerçi telefonu co-pilot olarak kullanıp bilmediğim yollarda rahat edebiliyorum ancak yakın zamanda hiç gitmedim. Sandıklı hattı ise gideceğim yere baya ters düşüyor, ve sabah mesai başlangıç trafiğinin tam ortasında bütün Antalya'yı geçmem gerekecek gibi görünüyor.

Yakın zamanda gidip gelen arkadaşlar, bu rotalardan birini önerebilir mi yahut benim fark etmediğim bir alternatif var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gece geçecek olmasan sana güzel bir güzergah çizerdim. (Motorla mı geleceksin-araba ile mi tam anlamadım ama.) Sen bildiğin yolu takip et, Çubuk Beli'inden aşağı sallanınca, hemen Antalya Organize Sanayi'nin ordan, sola doğru yeni bir kuzey çevre yolu yapıldı. O yolu takip ederek, Antalya'nın çıkışına (yani Aksu'ya ) çıkarsın, hiç trafik görmeden.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    Burdur yerine Ispartayı seçerseniz daha mantıklı.
    Afyondan sonrası için yorum yapabilirim ancak.
    Gece sürüşünde bile yorucu bir yol değil.
    efendy06 bunu beğendi.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Motosikletle gidilebilecek en güzel yollardan birisidir Konya Antalya yolu, en son 1 ay önce geçtiğimde 30 km kadar bölünmemiş yol vardı oralarda da yol genişletme çalışması başlamıştı. Yollar aşırı virajlı bazıları çok keskin ve dik, ayrıca yol kenarlarındaki çakıl taşları bazen çok tehlikeli olabiliyor. Eğer aşırı virajlı yol seviyorsanız Konya-Seydişehir-Antalya yolu tam sizlik.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı AliR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle gidilebilecek en güzel yollardan birisidir Konya Antalya yolu, en son 1 ay önce geçtiğimde 30 km kadar bölünmemiş yol vardı oralarda da yol genişletme çalışması başlamıştı. Yollar aşırı virajlı bazıları çok keskin ve dik, ayrıca yol kenarlarındaki çakıl taşları bazen çok tehlikeli olabiliyor. Eğer aşırı virajlı yol seviyorsanız Konya-Seydişehir-Antalya yolu tam sizlik.
    Mesajda da belirttiğim gibi, malesef araba ile gideceğim. Motorla gidecek olsam tek geçerim Konya üzerinden gidişi. O virajlara dalmak dururken ne işim var başka yolda
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Yamaha YZF R125
    Hocam arkadaşın da dediği gibi , kuzey çevre yolunu öneririm.Şehri görmeden Aksu' ya girersiniz.

Motosikleti
    Bakınıyor.
    Şehir merkezine girmeden beleğe ulaşabiliyorsunuz zaten gece çevre yolunda trafik namına birşey olmaz.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bir Antalyalı olarak önerebileceğim en iyi rota

efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Son an değişikliği ile, spice hotel dolu olduğu için Lara'da bir otele rezervasyon yaptırdım. Karayel arkadaşın önerdiği rota hala en iyi seçenek gibi duruyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)