Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kapora verildi, motor gelmedi, ÖTV indirimi sonrası gelirse ne olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Kırçıllı bir konu, bilmiyorum bilen çıkar mı..

Motor bayide yok, ÖTV indiriminden yararlanmak üzere kapora verildi ve sözleşme yapıldı. Peki 31 Mart sonrası gelirse, ÖTV indirimi konusu ne olur? Durduk yere fazla para istemesinler!?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçtiğimiz hafta,

Ötv indirimi 30-06-2019 a kadar uzatildi.
    chipsy ve Volkan76 bunu beğendiler.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Pcx125
    ötv indirimi 30/06/2019 tarihine kadar uzatıldı
    chipsy ve Volkan76 bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Çok teşekkürler.
    Haber izlemediğim belli oldu

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İşiniz uzatma sayesinde hallolmuş ama bu ihtimali baştan netleştirseymişsiniz daha iyi olurmuş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sözleşme yapılmış ise; orada fiyat yazar zaten sizi etkilemez.

ÖTV indirimi ile beyazeşya mobilya aldım birkaç ay sonrasına, sözleşmede yazan tutar beni ilgilendiriyor.
    chipsy bunu beğendi.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözleşme yapılmış ise; orada fiyat yazar zaten sizi etkilemez.

ÖTV indirimi ile beyazeşya mobilya aldım birkaç ay sonrasına, sözleşmede yazan tutar beni ilgilendiriyor.
    devletide faturanın kesildiği tarih ilgelendiriyor yanlız.
    chipsy bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    10 gün önce "1 haftaya gelir " dendi. Bugün sordum hala ses yok. "Etkilenmem değil mi" dedim "hayır seni bağlamaz" dediler. Ama içime kurt düştü. ALlah'tan indirim uzatılmış.
    07DFB18 bunu beğendi.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 gün önce "1 haftaya gelir " dendi. Bugün sordum hala ses yok. "Etkilenmem değil mi" dedim "hayır seni bağlamaz" dediler. Ama içime kurt düştü. ALlah'tan indirim uzatılmış.
    "hayır seni bağlamaz" diyen kişinin "ALLAH birdir" dediğinden başka sözüne inanma arkadaşım.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Eminim satıcının feleği şaştı. Seninle anlaştığı fiyata dolar bazında r25 almak için 3-5inden olacak diye. Dolar fırlayınca sana o fiyata r25 getiremezdi. Ama şu an yine 535' lerde. Dahada düşmez. Bugün yarıjn alır motorunu, tahminimce. Sen bağlamaz, doğru. Fes edebilirmi, bilmem. Ama imnmişken al gülüm vergülüm, işin hallolur, diye düşünüyorum.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim satıcının feleği şaştı. Seninle anlaştığı fiyata dolar bazında r25 almak için 3-5inden olacak diye. Dolar fırlayınca sana o fiyata r25 getiremezdi. Ama şu an yine 535' lerde. Dahada düşmez. Bugün yarıjn alır motorunu, tahminimce. Sen bağlamaz, doğru. Fes edebilirmi, bilmem. Ama imnmişken al gülüm vergülüm, işin hallolur, diye düşünüyorum.
    İçime kurt düşürdünüz şimdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hayır seni bağlamaz" diyen kişinin "ALLAH birdir" dediğinden başka sözüne inanma arkadaşım.
    İçime kurt düşürdünüz şimdi.

Motosikleti
    NC750X
    Kırçıllı bir konu, bilmiyorum bilen çıkar mı..

Motor bayide yok, ÖTV indiriminden yararlanmak üzere kapora verildi ve sözleşme yapıldı. Peki 31 Mart sonrası gelirse, ÖTV indirimi konusu ne olur? Durduk yere fazla para istemesinler!?
    sizi etkilemez motorunuz çoktan gelmiş olur.. ancak kapora vermek demek motoru o fiyat üzerinden alabileceğiniz manasına gelmez.. motora zam gelirse yansıtıp yansıtmamak galerinin elinde( genelde yansıtmamaya çalışırlar) ancak devletin aldığı vergi söz konusu ise hiç kaçarı yok.. isterse yasa 1 gün önce değişmiş olsun yansıtırlar. çünkü artık faturayı ötv dahil ederek kesmek zorundalar..
    Garip ve 07DFB18 bunu beğendiler.

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devletide faturanın kesildiği tarih ilgelendiriyor yanlız.

o kısım bizimle alakalı bir durum değil. Sözleşme detayında tüm kalemler gösterilir; vergisi vb.

Dediğim gibi kendim ötv indiriminden alışveriş yaptım henüz parayı ödemedim, eşyaları henüz teslim almadım. ÖTV indirimi sonrası sözleşme öncesinde yapıldıgı için yine aynı tutarı ödeyeceğim.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    o kısım bizimle alakalı bir durum değil. Sözleşme detayında tüm kalemler gösterilir; vergisi vb.

Dediğim gibi kendim ötv indiriminden alışveriş yaptım henüz parayı ödemedim, eşyaları henüz teslim almadım. ÖTV indirimi sonrası sözleşme öncesinde yapıldıgı için yine aynı tutarı ödeyeceğim.
    İçimi rahatlatacak bir yorum...
    Yani zam da gelse, ÖTV de gelse (ki uzatıldı) sözleşmede yazan tutar geçerli değil mi?

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ötv yatmadan fatura kesemez.Ötv içinde motor bilgileri gerekli.Süre geçerse güncel ötv ödemek zorunda.Cebinden yada senden.Biri bu parayı öder.

İçimi rahatlatacak bir yorum...
    Yani zam da gelse, ÖTV de gelse (ki uzatıldı) sözleşmede yazan tutar geçerli değil mi?
    Aynen hocam.

Sözleşmede genelde yazar:

Toplam 10bin TL
    Alınan 500 TL
    Kalan 9500 TL

Ödeme şekli : taksit nakit vs.

İçin rahat olsun. Sözleşme yapıldıktan sonra bir sıkıntı olmaz. Ancak sözleşmeye bak; toplam tutar değil sadece alınan kapora yazıyor ise sonrasında sözleşmeye fiyatı farklı yazma hakkı olur.
    chipsy bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Aynen hocam.

Sözleşmede genelde yazar:

Toplam 10bin TL
    Alınan 500 TL
    Kalan 9500 TL

Ödeme şekli : taksit nakit vs.

İçin rahat olsun. Sözleşme yapıldıktan sonra bir sıkıntı olmaz. Ancak sözleşmeye bak; toplam tutar değil sadece alınan kapora yazıyor ise sonrasında sözleşmeye fiyatı farklı yazma hakkı olur.
    Yanlış bilgide ısrar etmeyin.

Sözleşmeler mevzuata aykırı olamaz. Bugün ÖTV'siz olarak düzenlediğin sözleşmeye konu mal, ÖTV yürürlüğe girdikten sonra teslim edilirse ÖTV doğar. Devlet ÖTV'yi sözleşmeye bakmaksızın alır. Devlet vergi konusunda özel hukuk sözleşmelerini dikkate almaz. O gün ÖTV yürürlüktedir ve ödenecektir.

Bir de olaya şu taraftan bakın: Sözleşmeyi satıcı ve alıcı kendi arasında yapar. ÖTV'yi tahsil edecek olan Devlet sözleşmeye taraf değil. Sözleşme devleti bağlamaz. Yürürlükteyse ÖTV'yi alır.
    chipsy bunu beğendi.

Şöyle bir durum var.

Eğer bayiler net bilgi vermedi ise eksik kalmış.

Genelde fiyatlarda yazılıdır.

‘Vergi oranlarında yapılacak değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır’

Onun için ÖTV garantisini kimse veremez. Verirse tamamen özel bir durumdur.

Net konuşmakta fayda var. Şu anda ÖTV teşviği haziran sonuna kadar uzadığı için sorun yok. Ama haziran ayında yapılan alımlarda dikkatli olmak gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:31 ----------

Burada yazdığı gibi...
    chipsy bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat zamlı gelirse sende zamlı alırsın ,kaparo sadece o motora talibim başkasına satma demek. Ki biri 1000 tl fazla versin senin motor öldü bile diyebilirler ki denilmişliği var birçok sözde esnaf tarafından
    chipsy bunu beğendi.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgide ısrar etmeyin.

Sözleşmeler mevzuata aykırı olamaz. Bugün ÖTV'siz olarak düzenlediğin sözleşmeye konu mal, ÖTV yürürlüğe girdikten sonra teslim edilirse ÖTV doğar. Devlet ÖTV'yi sözleşmeye bakmaksızın alır. Devlet vergi konusunda özel hukuk sözleşmelerini dikkate almaz. O gün ÖTV yürürlüktedir ve ödenecektir.

Bir de olaya şu taraftan bakın: Sözleşmeyi satıcı ve alıcı kendi arasında yapar. ÖTV'yi tahsil edecek olan Devlet sözleşmeye taraf değil. Sözleşme devleti bağlamaz. Yürürlükteyse ÖTV'yi alır.

Ekleme:

ÖTV'yi ilk olarak malı ithal eden öder. Zincirleme olarak nihai tüketiciye kadar gelir.

İthalat 29.06.2019'da gerçekleşir, teslim 30.06.2019'dan sonra yapılırsa, nihai tüketici ÖTV ödemeyebilir. Bu sizin yaptığınız sözleşmeden dolayı değil, ithalat tarihinden dolayıdır. Yani sözleşme tarihiniz 01.02.2019 olsun, sözleşmenizde 60 punto "ÖTV yoktur" ibaresi olsun, ithalat tarihi 01.07.2019 ise ÖTV ödersiniz.
    chipsy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)