Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pantolon üzeri pantolon (Overpants) öneri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Spidinin bir modeli vardı. İsmini tam hatırlamıyorum
    chipsy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş yerinde kot giyemiyor musun ? Korumalı kot alsan ? iş yerinde korumaarını çıkarırsın günlük pantolon gibi giyersin ? hemde daha ucuz bi çözüm olur
    Serbest ama hep aynı pantolon ile gezmiş olcam. Üstüne giyersem yol dışında motor pantolonu kullanmamış olcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı rasitkoksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.torchsuits.com/torchprolight.html
    derim ben de...
    Mükemmel bir ürün. İnceledim. Bedene göre dikiliyormuş. Forumlarda fiyatı 2750 tl yazmışlar.
    Siz kullanıyor musunuz?

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla kardeşim seneler önce ben züğürtken; bol paça kot pantalon almıştım ve içine ucuza aldığım voleybol dizliklerinin ön kısmını kestirerek, aldığım kot pantalonun içine çok becerikli bir terzi abim sayesinde çift dikiş diktirtmiştim. o halde 7-8 ay rahatlıkla bindiydim. Görenler nereden aldın bunu çok güzelmiş falan dediydi...Bir de bilekli spor ayakkabının iç ve dış bilek kısmına, spor ayakkabıyla aynı renkte olmak üzere plastik koruma diktirdiydim. En az 15 sene önce olduğu için elimde numune yok ama fevkalade güzel ve sağlam olmuştu. Tabiki fabrikasyon ve marka ürünler kadar sağlam olmaz ama sandalet ya da şortla motosiklet kullanmaktan çok daha güvenlidir. Kısacası iyi bir terzi bulun derim. Tabi sen pantalon üzeri bir ürün istiyorsan eğer; al ince bir yağmurluk(bir kaç beden büyük olsun) ve bahsettiğim gibi ekipmanı diktir. Aynı işi görür.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Uzun süredir hem kışlık hem de yazlık modelini kullanıyorum.Her ikisinden de memnunum ancak fiyatı dediğiniz gibiyse ölmüşüz ağlayanımız yok memleketimize demektir...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serbest ama hep aynı pantolon ile gezmiş olcam. Üstüne giyersem yol dışında motor pantolonu kullanmamış olcam
    Şahsen işe giderken overpants yerine motosiklet kotu tercih ediyorum. Korumalarını çıkarmıyorum, çok ta göze batmıyor. Ayrıca kot çok rahat. Tabi bu deneyim markadan markaya değişiyor. İlk aldığım kot öyle değildi. Sonradan edindiğim Revit kot çok iyi. Ancak fiyat yine ucuz değil. Gel gelelim bir kere yapılacak harcamalar bunlar.

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim seneler önce ben züğürtken; bol paça kot pantalon almıştım ve içine ucuza aldığım voleybol dizliklerinin ön kısmını kestirerek, aldığım kot pantalonun içine çok becerikli bir terzi abim sayesinde çift dikiş diktirtmiştim.
    Tavsiye etmem bunu. Çünkü kaza anında korumalari yerinde tutacak olan şey kumaş ve dikişlerin sürtme anında bütünlüklerini korumalari. Normal kumaş ve iplikler öyle değil. Artık motosiklet için olan kot kumaşları kendinden Kevlar kullanılarak dokunuyor, ve iplikler de kevlarli, kopmuyor. Dikişler de en az çift, bazı yerler üçlü.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Pantolon üzeri pantolon (Overpants) kullanan yada tavsiye verebilecek kişiler var mıdır?

Amatörüm ve dizlik güven vermiyor. İşe gidiş gelişler esnasında giyip çıkarabileceğim pantolon arayışındayım. Kışın motoru hiç kullanmayı düşünmüyorum. O yüzden yazlık yada 3 mevsim (yazın baharlık katmanı çıkarılabilir) ürün bakıyorum. Diz ve kalça korumasına sahip olması gerekiyor. Mümkünse uygun fiyatlı olmalı...

Birkaç ürün gördüm web de. Revit Axis şahane bir ürün ama çok pahalı... LBC fiyatı uygun ama sanırım yazın kullanılamaz.. Ne önerirsiniz?

Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spidinin bir modeli vardı. İsmini tam hatırlamıyorum

Yazlık olarak fileli Spidi Mesh Leg modeli ve kışlık su ve rüzgar geçirmez Spidi Superstorm H2Out modeli mevcut. İkisini de kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama ben iki modeli de almayı planlıyorum.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim seneler önce ben züğürtken; bol paça kot pantalon almıştım ve içine ucuza aldığım voleybol dizliklerinin ön kısmını kestirerek, aldığım kot pantalonun içine çok becerikli bir terzi abim sayesinde çift dikiş diktirtmiştim. o halde 7-8 ay rahatlıkla bindiydim. Görenler nereden aldın bunu çok güzelmiş falan dediydi...Bir de bilekli spor ayakkabının iç ve dış bilek kısmına, spor ayakkabıyla aynı renkte olmak üzere plastik koruma diktirdiydim. En az 15 sene önce olduğu için elimde numune yok ama fevkalade güzel ve sağlam olmuştu. Tabiki fabrikasyon ve marka ürünler kadar sağlam olmaz ama sandalet ya da şortla motosiklet kullanmaktan çok daha güvenlidir. Kısacası iyi bir terzi bulun derim. Tabi sen pantalon üzeri bir ürün istiyorsan eğer; al ince bir yağmurluk(bir kaç beden büyük olsun) ve bahsettiğim gibi ekipmanı diktir. Aynı işi görür.
    İyi fikirmiş aslında ama sürtünmeye karşı polyester daha güvenli sanki. Bildiğimden değil. Ama bu fikri aklımın köşesine yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı rasitkoksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir hem kışlık hem de yazlık modelini kullanıyorum.Her ikisinden de memnunum ancak fiyatı dediğiniz gibiyse ölmüşüz ağlayanımız yok memleketimize demektir...
    Mail attım.
    4 mevsim 2700 tl
    yazlık 1620 tl

Pahalı geldi bana. Tabi orjinal ürünler de pek ucuz değil ama markasızlarda (yerli ürünlerde) ucuz alternatifler olunca iş değişiyor.
    Düşündüğümde + lar ve -ler birbirini nötrlüyor. Aktif motosiklet kullanımına geçip deneyimlerime göre değerlendirebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık olarak fileli Spidi Mesh Leg modeli ve kışlık su ve rüzgar geçirmez Spidi Superstorm H2Out modeli mevcut. İkisini de kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama ben iki modeli de almayı planlıyorum.
    Evet baktım bu modellere. İşyerimde kıyafet değiştirilebileceğim yer var. O yüzden ille de overpants olmasa da olur diye düşünmeye başladım.
    Hatta 3 mevsim (bahar ayları ve yaz) ürünler daha kafama yatmaya başladı. Bahar aylarında iç katmanı çıkarıp, yazın katmansız kullanmak kafama yatıyor maliyet açısından. Prohel 6767 ve Richa airvent evo bu bakımdan kafama yatıyor.

Yazlık olarak Richa summer cool alayım dedim başta, pantolon üzerine giymek için, ama baharda altta pantolon olsa da giren rüzgar üşütür değil mi? Üşütmez derseniz, baharda overpants olarak kullanırım, yazın da tek giyerim ve işyerinde çıkarıp pantolon giyerim.
    kalidor bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Gelişmelerle karşınızdayız

Prohel 6767 sipariş ettim ama Spider 2 geldi. Çok sevemedim. Bel tam oturdu ama bacaklar bol oldu. Duruşunu sevmedim pek.

Richa airvent evo sipariş ettim, bacaklar mükemmel oturdu ama bel kapanmadı (biraz göbek var). Sanırım avrupada kimsede göbek yok. Ürün mükemmel. Bayıldım, ama bel oturmayınca geri gönderdim. 3 mevsim kullanılabilir, çıkarılabilir iç katman var ve dışı file parçalara sahip. L olsaydı sipariş verecektim ama TR de başka yok.

Şimdi 2 ürüne odaklanmış durumdayım.
    Armode Free: 4 mevsim bir ürün. Az da olsa file parçalar var, yazın hava girer. İçinde 2 ayrı katman var ve bağımsız çıkabiliyor. 550 TL civarında fiyatı var.
    Alpine Andes Drystar: Beden seçeneği olmayan satıcılarda 800 TL civarına satılıyor. Beden seçeneği olanlar 1000tl. En güzel tarafı, 180 cm altındakiler için short seçeneği yani bacak boyu daha kısa olan modelleri var.

Bu kadar detay vermekteki 2inci amacım, benim gibi webde bilgi arayanlara yardımcı olmak. O yüzden bu modeller hakkında bilgi verecek arkadaşlar sadece bana değil, başkalarına da yardımcı olmuş olacak.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Gelişmelerle karşınızdayız

Prohel 6767 sipariş ettim ama Spider 2 geldi. Çok sevemedim. Bel tam oturdu ama bacaklar bol oldu. Duruşunu sevmedim pek.

Richa airvent evo sipariş ettim, bacaklar mükemmel oturdu ama bel kapanmadı (biraz göbek var). Sanırım avrupada kimsede göbek yok. Ürün mükemmel. Bayıldım, ama bel oturmayınca geri gönderdim. 3 mevsim kullanılabilir, çıkarılabilir iç katman var ve dışı file parçalara sahip. L olsaydı sipariş verecektim ama TR de başka yok.

Şimdi 2 ürüne odaklanmış durumdayım.
    Armode Free: 4 mevsim bir ürün. Az da olsa file parçalar var, yazın hava girer. İçinde 2 ayrı katman var ve bağımsız çıkabiliyor. 550 TL civarında fiyatı var.
    Alpine Andes Drystar: Beden seçeneği olmayan satıcılarda 800 TL civarına satılıyor. Beden seçeneği olanlar 1000tl. En güzel tarafı, 180 cm altındakiler için short seçeneği yani bacak boyu daha kısa olan modelleri var.

Bu kadar detay vermekteki 2inci amacım, benim gibi webde bilgi arayanlara yardımcı olmak. O yüzden bu modeller hakkında bilgi verecek arkadaşlar sadece bana değil, başkalarına da yardımcı olmuş olacak.
    Bende Alpinestar DryStar Montu var... yazın giymen mümkün değil onu. Su geçirmez astarı havada geçirmiyor... o iki havalndırma cebiyle olcak iş değil pişersin. Ben ucuz fileli bi mont aldım ekstradan
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Alpinestar DryStar Montu var... yazın giymen mümkün değil onu. Su geçirmez astarı havada geçirmiyor... o iki havalndırma cebiyle olcak iş değil pişersin. Ben ucuz fileli bi mont aldım ekstradan
    Çok teşekkürler.
    İki ucu pis değinek. Yazlık alınca sıkıntı, 4 mevsim sıkıntı...
    Revit GTR yazlık mont aldım. Sadece bahar ve yaz kullanacağım diye. Ama sonra kafam dank etti, baharda rüzgar geçirmez içlik olmadan giyemem. Mecbur neopren yelek bakıyorum şu an.
    Pantolonda ise aklım başıma geldi. O yüzden dışı fileli, içinde de katman olan çok mevsimli ürün bakıyorum. Armode Free file nedeniyle kafama yattı, ama markasız üretimlerde maalesef ki bi sıkıntı oluyor. Marka alayım dedim, fileli çok mevsimliler 1200 den başlıyor, hatta yok bile.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Şu iç dizliği alıyorsun, istediğin pantolonu "içine" giyiyorsun...

https://www.motosikletaksesuarlari.c...LIK_40198.html

Kazada da test ettim. 60 km ile direkt dizlerimin üstüne düştüğüm bir kaza idi ve yatağa düşmüş gibi oldum, dizim hiçbir hasar almadı. 3 tane korumalı pantolonum daha var ve hiçbiri bu iç dizlik kadar güven vermiyor çünkü hepsinin pantolonla beraber sağa sola kayabiliyor ama bu iç dizlik dizini ve kaval kemiğinin bir kısmını (bot hizasına kadar) sarıyor.

Kalça koruması için ise korumalı şort alabilirsin. İş yerine gidince tuvalete gidip korumaları çıkartırsın şort kalır. Boxer giymene de gerek yok.

kuzenim s1000 alırsam 2 tulum üst üste giyerim demişti o aklıma geldi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)