Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Bayiliği Açmak

Motovento
    REKLAM ALANI

motosiklet bayiliği açmak istiyorum açmak için şartlar varmı varsa bunlar neler bayiliği aldık diyelim motosikletleri alırken para ödüyormuyuz yoksa sattıkçamı ödüyoruz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben de nukleer fuzyonla calisan motosiklet uretmeyi planliyorum. Ne kadar isitmak gerekiyo plazmayi bilen var mi?
    toreador ve Green Arrow bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Hocam soruna cevap veremicem ama, inşallah bu işi yapmayı dusunmuyorsundur.
    Biten bir sektöre sıfırdan giriş yapmak pek akıllı işi değil çünkü.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de nukleer fuzyonla calisan motosiklet uretmeyi planliyorum. Ne kadar isitmak gerekiyo plazmayi bilen var mi?
    Füzyonsa iş zor abi motorun üstünde buharlaşabiliriz :D Şimdi baktım 100 M dereceymiş :D İstersen biz fisyon olayına girelim daha ucuz :D

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Füzyonsa iş zor abi motorun üstünde buharlaşabiliriz :D Şimdi baktım 100 M dereceymiş :D İstersen biz fisyon olayına girelim daha ucuz :D
    Atom bombasıyla aşık atmak varken Hidrojen bombası nie? die soruyu güncelliyorum

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Her markanın şartları değişebiliyor. Markanın kurumsallığı ve kalitesi de bu şartlara yansımaktadır. Sadece yedek parça + servis veya hem yedek parça+ servis hem de satış bayiliği alabilirsiniz. Kar oranları markaya göre de değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda markalar online olarak direkt satış yaparak, bayisine sadece servis, bakım, yedek parça ve montaj karı verme yolunu tercih etmektedir. Temelde ortak olarak istenilen şartlar genelde şu şekilde oluyor.

1.Yıllık belirlenen ciroyu aşmak durumundasınız. Bu durum bazen satış adedi (100 motosiklet gibi) bazen de parasal olarak belirleniyor. (Yıllık 100.000 TL gibi)
    2.Mağazanız bulunduğunuz ile göre değişebilse de belirli bir büyüklükte olması gerekiyor.
    3.Çalıştıracağınız teknik ve diğer personellerin belirli eğitimlere katılması ve belirli yetkinliklere sahip olması gerekiyor. Tamirci personelin ilgili eğitimlere katılması Satış personelinin ilgili markaya ait B2B (Bussines to Bussines) yazılımlarını kullanabiliyor olması gerekiyor.
    4.Belirli bankalardan DBS (Direct Billing System) ve veya teminat mektubu almanız gerekiyor.
    5.Maliye bakanlığı ve ilgili odalara kayıtlı olduğunuzu ve vergi, ssk v.b. gibi borçlarınızın olmaması gerekiyor.
    6.Belirli bir süre mali olarak faaliyet göstermiş olmanız ve bu alanda daha önce belirli bir ticaret tecrübeniz olması gerekmektedir.
    7.Herhangi bir yüz kızartıcı suç veya taksirli suç işlememiş olanız gerekmektedir.
    8.Bulunduğunuz il veya bölgede başka bir bayi var ise o bayinin satışlarını etkilemeyecek bir konumda olmanız gerekmektedir.

Dediğim gibi kimi markalar hiç bir şart koymuyor iken kimi firmalar bir düzine şart koşuyorlar. Kimiside şartları koyuyor ama esnek davranıyor iken diğer firma daha zorluk çıkarabiliyor.
    Kural [ Z ] ve hakohako bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her markanın şartları değişebiliyor. Markanın kurumsallığı ve kalitesi de bu şartlara yansımaktadır. Sadece yedek parça + servis veya hem yedek parça+ servis hem de satış bayiliği alabilirsiniz. Kar oranları markaya göre de değişiklik göstermektedir. Son zamanlarda markalar online olarak direkt satış yaparak, bayisine sadece servis, bakım, yedek parça ve montaj karı verme yolunu tercih etmektedir. Temelde ortak olarak istenilen şartlar genelde şu şekilde oluyor.

1.Yıllık belirlenen ciroyu aşmak durumundasınız. Bu durum bazen satış adedi (100 motosiklet gibi) bazen de parasal olarak belirleniyor. (Yıllık 100.000 TL gibi)
    2.Mağazanız bulunduğunuz ile göre değişebilse de belirli bir büyüklükte olması gerekiyor.
    3.Çalıştıracağınız teknik ve diğer personellerin belirli eğitimlere katılması ve belirli yetkinliklere sahip olması gerekiyor. Tamirci personelin ilgili eğitimlere katılması Satış personelinin ilgili markaya ait B2B (Bussines to Bussines) yazılımlarını kullanabiliyor olması gerekiyor.
    4.Belirli bankalardan DBS (Direct Billing System) ve veya teminat mektubu almanız gerekiyor.
    5.Maliye bakanlığı ve ilgili odalara kayıtlı olduğunuzu ve vergi, ssk v.b. gibi borçlarınızın olmaması gerekiyor.
    6.Belirli bir süre mali olarak faaliyet göstermiş olmanız ve bu alanda daha önce belirli bir ticaret tecrübeniz olması gerekmektedir.
    7.Herhangi bir yüz kızartıcı suç veya taksirli suç işlememiş olanız gerekmektedir.
    8.Bulunduğunuz il veya bölgede başka bir bayi var ise o bayinin satışlarını etkilemeyecek bir konumda olmanız gerekmektedir.

Dediğim gibi kimi markalar hiç bir şart koymuyor iken kimi firmalar bir düzine şart koşuyorlar. Kimiside şartları koyuyor ama esnek davranıyor iken diğer firma daha zorluk çıkarabiliyor.
    Çok güzel anlatılmış ama başlık sahibinin ciddiyetinden şüpheliyim. Böyle bir niyeti olan vatandaş başlığı burada "bu dükkan nasıl açılır" şeklinde değil de belki "bu dükkanı nerede açarsam ne satarsam ne kadar talep olabilir" diye sosyal medya talep araştırması tadında açardı diye düşünüyorum.

Tabi ki genç arkadaşlarımızın hevesli olması güzel şey ama niyetiniz ciddiyse biraz da resmi dairelerde işler nasıl yürür, muhasebeci ne iş yapar neye ne kadar masraf gider, X bölgedeki kira giderleri o bölgedeki X ürünün talebi ile örtüşür mü v.s. diye bakmalı. Niyetiniz ciddiyse ilk iş marka/modele göre piyasa araştırması yapıp bölgenizdeki emsal potansiyel rakiplerin iş hacmini gözlemleyip karar almalısınız. Yoksa keyif sizindir, "-Hayatta herşey bir tecrübedir" der kendinizi avutursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atom bombasıyla aşık atmak varken Hidrojen bombası nie? die soruyu güncelliyorum
    EMP varsa nötron da atamazsın. Ben tercihimi MOAB ve EMP' den yana kullanıyorum. Alan/Etki oranı ile sonrası için kullanılabilirliği daha yüksek

Veya hiç uğraşmayın, bir AC-130 Gunship gönderin, o halleder

İşler çığırından çıkarsa bir TSAR Bomb atın, olay bitti

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bomba işinden hiç anlamıyorsunuz

canım cekti be worms atmak lazım

oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı sorun değilde de selenin altı çok ısınır yahu. Alet edevat kebap olur resmen...
    oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel anlatılmış ama başlık sahibinin ciddiyetinden şüpheliyim. Böyle bir niyeti olan vatandaş başlığı burada "bu dükkan nasıl açılır" şeklinde değil de belki "bu dükkanı nerede açarsam ne satarsam ne kadar talep olabilir" diye sosyal medya talep araştırması tadında açardı diye düşünüyorum.

Tabi ki genç arkadaşlarımızın hevesli olması güzel şey ama niyetiniz ciddiyse biraz da resmi dairelerde işler nasıl yürür, muhasebeci ne iş yapar neye ne kadar masraf gider, X bölgedeki kira giderleri o bölgedeki X ürünün talebi ile örtüşür mü v.s. diye bakmalı. Niyetiniz ciddiyse ilk iş marka/modele göre piyasa araştırması yapıp bölgenizdeki emsal potansiyel rakiplerin iş hacmini gözlemleyip karar almalısınız. Yoksa keyif sizindir, "-Hayatta herşey bir tecrübedir" der kendinizi avutursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

EMP varsa nötron da atamazsın. Ben tercihimi MOAB ve EMP' den yana kullanıyorum. Alan/Etki oranı ile sonrası için kullanılabilirliği daha yüksek

Veya hiç uğraşmayın, bir AC-130 Gunship gönderin, o halleder

İşler çığırından çıkarsa bir TSAR Bomb atın, olay bitti

Emp’den Sonra bak bakalım karbüratörlü kara düzen motorlar nasıl revaçta olur

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    şu devirde çöpe atacak çok paranız varsa arayıp motosikletini satmak istediğiniz firma ile iletişime geçin. Binbir çeşit farklı varyant var sorunuza cevap verene kadar ölçülmesi gereken. Siz bir bayi bir pcx, xmax vs sattığında o motosikletten kaç para prim kazanıyor önce böyle basit şeyleri öğrenip bu işi tekrar düşünmeniz gerekir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O olayların hepsini hallettim de hava soğutma mı su soğutma mı yapsam kararsız kaldım. Su soğutma sorunlu olur gibi geliyor bana. Bi sürü parça, gereksiz kompleks sanki... Bi de yağ soğutma varmış o nasıl oluyor hiç bilmiyorum.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O olayların hepsini hallettim de hava soğutma mı su soğutma mı yapsam kararsız kaldım. Su soğutma sorunlu olur gibi geliyor bana. Bi sürü parça, gereksiz kompleks sanki... Bi de yağ soğutma varmış o nasıl oluyor hiç bilmiyorum.
    Bence likit nitrojen ile ısınma sorununu çözeriz gibi :D

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    dini bütün sensör takalım. iman gücüyle süreriz motosikleti

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=S1nLfIzKgHY
    Ya o sensörde menfaat için dini bütün çıkarsa ? :D

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=S1nLfIzKgHY
    Desenize boşuna uğraştık füzyonla filan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)