Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

500cc nakedden 125cc supermotoya geçiş.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik geleceğine eminim ancak MSX125 ile keyifli sürüş hızım 70km/h, MT-07 ile 110 km/h. Motosikletin kullanım klavuzunda özellikle belirtilmiş; "5000 d/dk üzerinde uzun süre çalıştırmayın". Trafik kurallarını da düşününce insan nefsine hakim olabiliyor. Tabi ki gerektiğinde sadece gaz açarak uzamanın keyfi başka, bir otomobilden kaza yapmamak için kaçış manevrası için harika. Bu tamamen keyif meselesi, MT-07 düşük ve ortalama hızlarda kullanıma (~100-120km/h) müsait kıvrak bir alet. Ne bileyim ben öyle seviyorum
    Dünyanın en sağlıklı ikinci el MT'si sende olabilir abi :D 3 sene daha satma bu sene A1den A2ye geçeyim, 2 sene sonra da A alınca ben talibim ona :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şasi den ziyade süspansiyonları rezalet.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    2009da 1000rr binenlerin şuan motoru yok :D sen yine iyisin öyle bir gerileme var ülke genelinde.

500cc motora rahat bakabilen 250 cc giderlerine çok diyor şu günlerde,

bende ekeonomik olsun diye saçmadır 125cc aldım heryere onla gidiyorum az yakıyor israf olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şasi den ziyade süspansiyonları rezalet.
    oo yasin ç :D halen mühendis edasında yorumlar ooo :D onun şaşisi bunun amortisörü ,bindiği tek motorda cbr250 komik çocuk

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Adı Apaçiliğe çıkmış motosikletci, Manitu'dan başka neye inanabilirki?
    Ya medeniyet diğip direneceksin, yada Manituya boyun büküp, delireceksin. :p

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum var. Ben hiç viraja yatan mt-07 görmedim. O yüzden aklımı çelmişti bu soru. Herkes bir dedikodudan çekinip gitmiyor mu? Yoksa gerçekten mi şasi bükülüyor? O yüzden sormuştum soruyu. Bir mt-07 gördüm viraja yatan, o da saçma sapan savruldu. Arkamdan geldiği için viraja giriş ve yatış açısını göremedim.
    Kullandığım iki adet MT-07 ABS [2015] var. Biri benim, diğeri şirketin. Şirkete ait olanda bahsettiğim demir mevcut, benimkinde ise yok. Her ikisinde de sakin kullandığım için şasenin esnemesinden kaynaklı virajda savrulma görmedim. Belki sakin kullandığımdan, belki de 180km/h ile E5 asfaltında pistte viraj alır misali yatmaya kalkmadığımdan... emin değilim

Bu soruyu gerçekten sağlıklı olarak cevaplayacak birinin "MT-07 + kaliteli lastik + eğitim" kriterlerini tamamlayarak pist ortamında makinenin limitlerine yakın ve limitlerini zorlayarak yapacağı sürüşlerin sonuçlarını paylaşması lazım. Yerli ve yabancı sitelerde konuyu araştırmak gerek. Benim yukarıdaki yazıda belirttiğim şase/blok bağlantılı koruma demirinin etkilerini sağlıklı bir ortamda deneme imkanım olmadığı için yorumum malesef sadece teorik olarak kalıyor. Farklı sitelerde deneyenlerin yorumları olumlu olsa da kendim denemeden yorum yapmam doğru değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünyanın en sağlıklı ikinci el MT'si sende olabilir abi :D 3 sene daha satma bu sene A1den A2ye geçeyim, 2 sene sonra da A alınca ben talibim ona :D
    Tabi, motosikleti gördün nerede nasıl muhafaza ediliyor... Belli olmaz, neden olmasın

Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009da 1000rr binenlerin şuan motoru yok :D sen yine iyisin öyle bir gerileme var ülke genelinde.

500cc motora rahat bakabilen 250 cc giderlerine çok diyor şu günlerde,

bende ekeonomik olsun diye saçmadır 125cc aldım heryere onla gidiyorum az yakıyor israf olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

oo yasin ç :D halen mühendis edasında yorumlar ooo :D onun şaşisi bunun amortisörü ,bindiği tek motorda cbr250 komik çocuk
    Küçükken ateşin yükselince ailen doktora götürmedi sanırım? Karşındaki kişiyi zerre tanımadan bu kadar haddini aşabildiğine göre edep ve terbiyen olmadığı belli. Zevzekliğin ve şımarıklığın da bir sınırı vardır.

Yüksek ihtimalle sen daha 18'e basmadan ben lisansı bitiriyordum. Bir daha ukala ve terbiyesizce çocuk vs diye hitap edersen anlayacağın dilden konuşup ailenin vermediği terbiyeyi veririm.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor MT-09

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Kullandığım iki adet MT-07 ABS [2015] var. Biri benim, diğeri şirketin. Şirkete ait olanda bahsettiğim demir mevcut, benimkinde ise yok. Her ikisinde de sakin kullandığım için şasenin esnemesinden kaynaklı virajda savrulma görmedim. Belki sakin kullandığımdan, belki de 180km/h ile E5 asfaltında pistte viraj alır misali yatmaya kalkmadığımdan... emin değilim

Bu soruyu gerçekten sağlıklı olarak cevaplayacak birinin "MT-07 + kaliteli lastik + eğitim" kriterlerini tamamlayarak pist ortamında makinenin limitlerine yakın ve limitlerini zorlayarak yapacağı sürüşlerin sonuçlarını paylaşması lazım. Yerli ve yabancı sitelerde konuyu araştırmak gerek. Benim yukarıdaki yazıda belirttiğim şase/blok bağlantılı koruma demirinin etkilerini sağlıklı bir ortamda deneme imkanım olmadığı için yorumum malesef sadece teorik olarak kalıyor. Farklı sitelerde deneyenlerin yorumları olumlu olsa da kendim denemeden yorum yapmam doğru değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Tabi, motosikleti gördün nerede nasıl muhafaza ediliyor... Belli olmaz, neden olmasın
    Abi uçmakdere virajları olmasada bir şile-ağva yoluna çıkarmak lazım senin Mt-07'yi

Angrypower İstanbul da motor kiralama yaygın bir haftasonu için kiralamanı öneririm. En iyisi kendin denemen.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor MT-09

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Abi uçmakdere virajları olmasada bir şile-ağva yoluna çıkarmak lazım senin Mt-07'yi
    O yolları birkaç kez tepti eğer o tip virajlardan bahsediyorsanız hiç sorun yaşamadım
    ...

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçükken ateşin yükselince ailen doktora götürmedi sanırım? Karşındaki kişiyi zerre tanımadan bu kadar haddini aşabildiğine göre edep ve terbiyen olmadığı belli. Zevzekliğin ve şımarıklığın da bir sınırı vardır.

Yüksek ihtimalle sen daha 18'e basmadan ben lisansı bitiriyordum. Bir daha ukala ve terbiyesizce çocuk vs diye hitap edersen anlayacağın dilden konuşup ailenin vermediği terbiyeyi veririm.
    kızdı , 35 yaşındayım ama içimdeki çocuğu öldürmedim, ve sende beni tanımıyorsun aa ne terbiyesizliğim kaldı ne birşey ,resmen özürlü dedin çok ayıp yasin ç :D gerçekten birşey bilmiyorsun , sen okurken biz hem okuduk hem motor tamir ettik + senin bindiğin değil bildiğin motor sayısı kadar motor söküp tamir etmişliğimiz var

bu konumda okuyup birşey olamamış,aslında motordanda anlamayan sen oluyorsun galiba, beni terbiye et ne olur

sen bana bildiğim halde insanlığı öğretmeye çalışıyorsun , bende sana az önce bana msjda yazdığın ve tanımadığın bu adamın özgürce yazdığı bir yoruma , sebep ve gerekçe göstermeden ve tanımadan , ne kadar motor bilgisi olduğunu bilmeden ağır eleştiri yapmanı kınıyorum ,almışsın yanına 2 şakşakçı çok cahilce.,varsaykı bilmiyorum cahilim, sataşmak büyük ayıptır, hatta sana ayıp ettiğini söyledim sen hakarete gittin :D bak halen hakeret yada sataşma yapmadan yazıyorum :D

diyorumki tavrın çok yanlış . bi konu altında bir adam birşey biliyordur veya bilmiyordur ,,ona sataşamazsın ,bu bir oyunda vuruldun diye karşı tarafa küfür etmekten ahlaksızlıktan başka birşey değil, aynı şeyi sana yaptım ,etki tepki resmen çıldırdın ,

yani gerizekalı olan ben olayım yada sorunlu olan , sadece biraz daha ılımlı ol. beni değilde başka insanları kırma yada gerilme , ankarada oturuyorum , belki anmostan felan daha önce görüşmüşüzdür.belkide birbirimizi tanıyoruz, yaptığın çok saçmaydı. ama ders alacak biri misin ? yada yaşının adamı

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:24 ----------

foruma yıllar sonra girip gördüğüm şu , bu forumdaki birşey bilen insanları kaçırmışlar, hiç tecrübesi olmayıp , zamanla olduğunu zannedip , kulaktan duyma bilgilerle ,yanlış bilgilerle millete yorum yapıyorlar, gerçekten bilen insanlarda var , hem bilip hemde yazı ile aktarmakta mesele .sürekli kendine hava basmış millet çok yanlış :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    benzin nerdeyse 7 tl oldu çok mantıklı iş yapmışsın. çevremdeki insanların çoğu şu anda garajlarından motoru çıkartmıyorlar sezon açılmasına rağmen..

şu anda 600-700cc lik bir motorun randımanlı kullanılırsa her gün ayda 2 bin liraya yakın yakıt masrafı var. bir asgari ücretlinin maaşı kadar nerdeyse..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Direk MT07 ile tecrubem olmadi, ancak orta ve yuksek cc Japon ve Avrupa motosiklet tecrubeme dayanaraktan olusan sahsi fikrim su sekilde:

şase muhtemelen iyidir. Oynak şase iyi olmadigi gibi kazik gibi şase de iyi degildir aslinda. Belli bir miktar esneklik lazim. Bir de uygun fiyata gayet guzel bir şase dizayn etmek mumkun, Japonlar da cok iyi dizayn ediyorlar zaten.

Problem muhtemelen suspansiyondur. Cunku iyi suspansiyon harbi pahali.

Ancak bu demek degil ki MT7'nin suspansiyonu kotudur. Muhtemelen gunluk akilli uslu kullanim icin fazlasiyla yeterlidir, hem de rahattir.

Ancak limitlerde kullaninca sorun illa ki olur. Cunku iyi suspansiyon sadece yolu iyi tutmakla kalmiyor, tekerin yolla iliskisini gidon ve şase uzerinden surucuye bildiriyor. Limit tam olarak nerede bildiriyor. Limiti gectiginde de aninda koyvermiyor, yavas yavas birakiyor.

O yuzden kaliteli suspansiyon, siradan insanlarin bile guvenle ve rahatlikla limitlere yakin kullanmasini saglar, zevk almasini kolaylastirir. Ancak vasat suspansiyonlu bir motosikletle profesyoneller bile tereddutlu ve cekingen kullanir, cunku kullanirken motosiklete degil, gecmis deneyimine dayanmak zorunda kalir.

Motosikleti bizzat denemedigim icin sacmaliyor da olabilirim... Ama kullananlara mantikli geliyorsa oyledir muhtemelen.

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Yakıt konusunda er5 den sonra çok mutluyum hatta motosikletin tepesinden inipte mesajları okumaya yeni fırsatım oldu, ülkemizin bozuk yollarında çok güzel sürüş sağlıyor bundan sonra supermotoya devam sezon sonuna doğru ya xt660 yada temizini bulursam drz400sm alıp yoluma devam ederim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben bu yakıt mevzusunu önceki motorlarımda idrak edemiyordum insanlar çevremde motorun çok yakıyor diyorlardı bende yok yahu iyi diyordum bahsettiğim motorlar vn900,tdm850 falan çünkü hayatımda ona göre şekillenmişdi bazı yerlere minübüsle bazı yerlere metroyla gidiyordum motoru devamlı çıkarmıyrodum yakıtta o denli çok etkilemiyordu..

ne zaman bu x10 aldım hayatım boyu ilk defa yakıt ekonomisi neymiş idrak ettim.. meğerse ben önceki motorlarımda sürmüyormuşum çok elzem yada uzun yol olmadıkça.. motor az yakdıkça üstünden inmiyorsun normalde eskiden minübüs metroyla gittiğim her yere şimdi motorla gidiyorum az yakan motor farkında olmadan sana çok km ler yaptırıyor.. normalde yapmıycağın yolları gitmiyceğin yerlere gidiyorsun.. yakıt az oldumu sürdükçe süresin geliyor..
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu yakıt mevzusunu önceki motorlarımda idrak edemiyordum insanlar çevremde motorun çok yakıyor diyorlardı bende yok yahu iyi diyordum bahsettiğim motorlar vn900,tdm850 falan çünkü hayatımda ona göre şekillenmişdi bazı yerlere minübüsle bazı yerlere metroyla gidiyordum motoru devamlı çıkarmıyrodum yakıtta o denli çok etkilemiyordu..

ne zaman bu x10 aldım hayatım boyu ilk defa yakıt ekonomisi neymiş idrak ettim.. meğerse ben önceki motorlarımda sürmüyormuşum çok elzem yada uzun yol olmadıkça.. motor az yakdıkça üstünden inmiyorsun normalde eskiden minübüs metroyla gittiğim her yere şimdi motorla gidiyorum az yakan motor farkında olmadan sana çok km ler yaptırıyor.. normalde yapmıycağın yolları gitmiyceğin yerlere gidiyorsun.. yakıt az oldumu sürdükçe süresin geliyor..
    Motosiklet yakmayınca sürmeside daha keyifli oluyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Egee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yakmayınca sürmeside daha keyifli oluyor
    Benim gibi 6-7 litre yakan motorlardan 3-4 litre yakan motora düşdünmü zaten yakmıyor gibi bir şey..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)