Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Böyle giderse katil olabilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşım herkesin yapısı,karakteri, gücü,sabrı farklı. MrMud kardeşim o şekilde alışmış, öyle bir durumda kaldığında kafa göz dalmayı göze alabiliyor. Senin yapında böyle bir şey yoksa sen millete dalaşma, senin geçmişinde sürekli kavga gürültü yoksa yine de millete dalaşma. Ben eskiden çantamda Thor gibi çekiç taşıyordum, gören uzaklaşıyordu. Ne oldu? Bana madalya mı taktılar? Taşımaya devam etseydim birgün ya birinin kafasını patlatıp içeri girecektim, ya da benden daha güçlüsüne denk gelip o çekici bir tarafıma monte edecekti. Herzaman güçlüden daha güçlüsü, deliden daha delisi, psikopattan daha psikopatı çıkacaktır. Sen yeter ki motosiklet üzerindeyken tehlike farkettiğinde o tehlikeden olabildiğince uzaklaş, sana yaklaşmasına izin verme.
    Oğuzhan10, hasmet, oznkrçm ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    memlekette kanun olsaydı ne sen öldürmek isterdin ne o senin canına kast ederdi SADECE DEVLET VERGİ ALIRKEN VAR

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk önce yorumların için çok teşekkür ederim. Geçte olsa acı tecrübeyle trafikte efendi olunmaması gerektiğini anladım. Bunları kulağıma küpe edip yoluma bakacağım. Ben böyle dövüşenlere ne gerek var boşverin kafasıyla bakardım ama işte bazen boşverin olmuyormuş. Ben trafikte sessiz kalıp tepki vermemeye çalıştıkça daha da yorulduğumu fark ettim.
    Sana hiç bir tavsiye de bulunmadım yazdığım yazıda dostum bunu bil.
    Yazdıklarım da tavsiye edilecek hiç birşey yok çünkü.

Sadece bu durum asla düzelmeyecek bunu bilerek sür yada sürme.
    Tek tavsiyem bu.

Diğerlerini uygularsan çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsin.
    Hayal edemeyeceğin kadar kötü hemde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım herkesin yapısı,karakteri, gücü,sabrı farklı. MrMud kardeşim o şekilde alışmış, öyle bir durumda kaldığında kafa göz dalmayı göze alabiliyor. Senin yapında böyle bir şey yoksa sen millete dalaşma, senin geçmişinde sürekli kavga gürültü yoksa yine de millete dalaşma. Ben eskiden çantamda Thor gibi çekiç taşıyordum, gören uzaklaşıyordu. Ne oldu? Bana madalya mı taktılar? Taşımaya devam etseydim birgün ya birinin kafasını patlatıp içeri girecektim, ya da benden daha güçlüsüne denk gelip o çekici bir tarafıma monte edecekti. Herzaman güçlüden daha güçlüsü, deliden daha delisi, psikopattan daha psikopatı çıkacaktır. Sen yeter ki motosiklet üzerindeyken tehlike farkettiğinde o tehlikeden olabildiğince uzaklaş, sana yaklaşmasına izin verme.
    +1

Kimsenin yaptığını yapma, sen kimse değilsin çünkü.
    Senin Mud olmadığın gibi, bende Oğuzhan değilim.
    Oğuzhan10 ve tommygun bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana hiç bir tavsiye de bulunmadım yazdığım yazıda dostum bunu bil.
    Yazdıklarım da tavsiye edilecek hiç birşey yok çünkü.

Sadece bu durum asla düzelmeyecek bunu bilerek sür yada sürme.
    Tek tavsiyem bu.

Diğerlerini uygularsan çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirsin.
    Hayal edemeyeceğin kadar kötü hemde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

+1

Kimsenin yaptığını yapma, sen kimse değilsin çünkü.
    Senin Mud olmadığın gibi, bende Oğuzhan değilim.
    Yok zaten her söyleneni yapsaydık , ben görüşlerin için teşekkür etmiştim....
    MrMud bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaşlar ben şimdiye kadar hep kurallara uyarak sürdüm motosikletimi, ilk önce mottoakademiden eğitimimi aldım sonra ekipmanımı fulledim. Abartı egzoz takmadım, kaldırımdan gitmedim ne bileyim hep efendiliğimi trafikte korumaya çalıştım. Ama benimde bir sabrımın sonu var. Son 1 aydır sanki araba sürücüleri hep birlikte anlaşmış gibi üstüme geliyorlar ve ben bu durumdan çok sıkıldım. En son babamın silahını alıp trafiğe çıkacağım ne olacaksa olsun mantığıyla ama bir yandan da kendimi tutmaya çalışıyorum. Bunun en son sebebi :

Dün iki şeritli yolda sol şeritte gidiyorum. Yanımda ki sağ şeritte de jip içinde 20'li yaşlarda gözünde gözlük bir çocuk ama zengin züppelerden olduğu çok belli. Neyse bu benimle yarışmaya kalktı, sol şeride girdi dibime kadar geldi hatta plakalığıma değdirdi ön tamponu. Ben aralardan geçtim şundan kurtulayım da muhattap olmayayım böyleleriyle diye neyse ilerden kavşaktan sağa dönerken bu geldi dibime girdi. Frene bastım motosiklet düşecek gibi oldu geri topladım. Sonra arkasından gittim, kaybettim bulamadım....(Hiç bir sebep olmadan sırf onun kaç yüz binlik arabasından daha ucuz ama daha iyi gittiği için öldürmeye kalkdı, öldürmeye çalışmasına mı yanayım yakalayıp sinirimi çıkaramadığıma mı yanayım...)

Diğer olay :

Kırmızı ışıkta sol şeritte bekliyorum, 3 şeritli yolda. Sola döneceğim, yeşil yandı birde ne göreyim en sağ şeritteki yaşlı adam sanki tır dönderir gibi en sol şeritte dibimde buldum adamı. Geçsene sağa dedim, ne yapıyon beni öldürcen dedim. Adamın söylediği :
    ''Ölürsen öl, hadi işine'' dedi.
    Sağ şerit bom boş inatla üstüme geliyor, üstüne birde ölürsen öl diye el kol yapıyor. Bunları takip ettim, kenara çek dedim. El, kol yaptı. Gaza bastı gitti, yüzü kireç gibi olmuştu moruğun. Şimdi bir şey yapsam o yaşlı olur ben küçük olur suçlu damgası yerim diye bu olayda da bir şey yapamadan evin yolunu tuttum.

Her iki olayda da hiç suçum yokken sadece motosiklet kullandığım için öldürmeye çalışmalarına artık katlanamıyorum. Bir insan hayatı bu kadar basit olmamalı. İki olayda da bir şey yapamamak beni çok doldurdu. Çok zoruma gitti. Hadi bir suçum olsa da ikimizde de suç vardı neyse desem.

Size sorum : Siz bu tür olaylarla karşılaşınca sakinliğinizi nasıl koruyorsunuz ? , Bu tür durumlarda ne yapmam gerekir yada ne yapmamam gerekir ? Motosiklete bir süre ara vermeyi düşünüyorum......
    Sadece motosiklete değil, otomobillere de yapıyorlar aynısını. Hayvan için otomobil, motosiklet farkı yok.
    MrMud ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    MT-07
    En son babamın silahını alıp trafiğe çıkacağım
    Haklısın... Birde ben çıktım

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keskin sirke küpüne zarar kanka.
    Geçenlerde trafikte biri yok yere el kol yaptı. İlk sefer sallamadım, ikincide gülerek nabıyonuz la dedim. Üçüncüde gittim arabayla vurdum arabaya. İndim aşağıya fırçaladım ettim bunlardan ses yok, arabanın içinde aslan olanlar kedi oldu. Oldu da, ya o arabadan iki tane psikopat inseydi, silahla bıçakla birbirimizi yaralasaydık ne olacaktı? Bok yoluna gitmek...
    Kimseye karışmıyorum şimdi geçip gidiyorlar. Hiç gerek yok, yaşıyorsan et içinden küfürünü devam et. Kavga etmeyle bitmeyecek kadar çok adam var
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cekip vurma kararliliginiz olmadigi muddetce silah tasimayin. Trafikte silah caydirici degildir, olum veya hapis sebebidir.

Eger magandalarin yaptiklarini sindiremiyorsaniz, o trafikte motosiklet kullanmaktan vazgecmenizi, en azindan vezgecmeyi ciddi ciddi dusunmenizi oneririm.

Yasamak guzeldir.
    Siz kendinizi ikiye bolseniz kimse degismez.
    Bu gidisle bir gun onlardan biri olabilirsiniz.
    Ancak maganda araba, maganda motosikleti eninde sonunda ezer.
    O yapamasa bu yapar. Dun olmazsa bugun olur. Ama olur.

Ayna kirma gibi bir sey okudum. Bunu ciddi ciddi dusunenin de, yapanin da, Allah belasini versin. Cunku aynasi kirilan kisi, bunun acisini baska bir motosikletliden cikaracak bir gun.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasnif etmiyorum ama çokmu sinirlendin hayatını riske atmak istemiyor musun ozaman aynasını kır yada başka birşey arkana takılsın mahalleye kadar çek orda nabyorsanız yapın tüm mahalle
    Tam da aklımdan geçeni demişsin hocam,birkaç kere yapmadım değil,hak ediyorlar
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar illa yapacaksanız milletin ağzını,burnunu kırın ama malına zarar vermeyin. Ne zaman "ayna kır" tavsiyesi duysam şu video aklıma geliyor.
    https://youtu.be/yf17DXoGZns
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cekip vurma kararliliginiz olmadigi muddetce silah tasimayin. Trafikte silah caydirici degildir, olum veya hapis sebebidir.

Eger magandalarin yaptiklarini sindiremiyorsaniz, o trafikte motosiklet kullanmaktan vazgecmenizi, en azindan vezgecmeyi ciddi ciddi dusunmenizi oneririm.

Yasamak guzeldir.

Ayna kirma gibi bir sey okudum. Bunu ciddi ciddi dusunenin de, yapanin da, Allah belasini versin. Cunku aynasi kirilan kisi, bunun acisini baska bir motosikletliden cikaracak bir gun.
    ayna kırmayı bende sakıncalı buluyorum, bu araba sürücülerine bir fırsat daha vermek istemiyorum zaten yeterince sebep gösterip çiğnemeye çalışıyorlar lakin sizin ayna kıran motorculara verdiğiniz bedduayı da yanlış buluyorum hocam, eleştirirsiniz ama beddua verirseniz geri döner diye halk arasında söylenir, öyle her şeye beddua verilmez....

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Fakat, bence biraz daha soğukkanlı olmalısın. Ben olsam ne yapardım? Yaşadığım şu olaydaki gibi davranırdım

Trafikte seyir halindeyken aynı zamanda bir tartışmayı sürdürmeye çalışmak. Sadece iki tarafı değil bütün trafiktekileri tehlikeye atar. Bunu ehliyet alırken öğretiyorlar.

"Forumda beline silahı koy. Çek vur" diye nasihat verenler de çıkabilir. Sen aklın yolundan git.

Kazasız belasız aklıbaşında sürüşler...
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Fakat, bence biraz daha soğukkanlı olmalısın. Ben olsam ne yapardım? Yaşadığım şu olaydaki gibi davranırdım

Trafikte seyir halindeyken aynı zamanda bir tartışmayı sürdürmeye çalışmak. Sadece iki tarafı değil bütün trafiktekileri tehlikeye atar. Bunu ehliyet alırken öğretiyorlar.

"Forumda beline silahı koy. Çek vur" diye nasihat verenler de çıkabilir. Sen aklın yolundan git.

Kazasız belasız aklıbaşında sürüşler...
    Sağolun, motosiklete 2017 yılında başladım o zamandan buyana bu kadar çok sinirlenmiyordum. Aslında tam tersi çok sakin bir yapım vardır. Şiddeti çok gereksiz ve saçma bulurum ama bir müddet sonra ezmeye çalışıp üstüne o tebessümleri görünce benim hiç bir hatam olmamasına rağmen. Öldürmeyi sanki normal bir şeymiş gibi karşılamaları benim sinirlerimi bozdu ve bunun üst üste gelmesi iyice sinirlerimi yıprattı. Hani herkesin bir patlama noktası olurmuş ya o dönemden geçiyorum şu anda ama bir müddet ara verirsem eski halime geleceğimi düşünüyorum. Yorumlarınız için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Yasamak guzeldir.

O magandaların, ayıların istediğini yapmış olurum motosikletimi bırakarak. İnadına motor süreceğim, onlar ve onun gibi olan tüm araba sürücülerinin inadına süreceğim. Onların gülmesine asla izin veremem. Sinirlerim trafikte biraz yıpranmış olabilir ama kısa sürede toparlanacağım inşallah

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Arabacılarda da motorcularda da belli bir kesim var apaçi. Ne yapsakta bitmez bunlar orası kesin. Ama son zamanlarda gerçekten sınırları zorluyorlar. Efendi gibi sürsende gelip buluyorlar abi. Ben kış aylarında da kullandım. Tek tük oluyordu bu tarz olaylar sanki son iki haftadır patlama var. Her gün bişeyler geçiyor başımdan. Sezon açılınca merak ediyorum buraları. Acaba bir buluşma ayarlayıp kozlarımızı paylaşsak mı bunlarla Yoksa canımızdan olucaz trafikte

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Gecenlerde bahcelievler hasan dogan spor komplesin yan yolunda dere yolunda sag seritte giderken bi anda serviscinin birisi onume kirdi frene asilmasam.kaldirima.firlicakdim isiklarda yakaladim kirdim onune dedim dayiij senin anani sikeyim orosbu evladi bir tanede vurdum basdim gaza yol aldim emanet olsa o anlik sinirle acimazdim bole picler yuzunden katil olunur evet..

Memlelette çok fazla psikopat var. Hiç kafanı yorma...

Bu arızalar otomobille giderken bile üzerinize gelebiliyorlar. Motosiklet kullanırken hiç şansınız olmaz. Şansını zorlamamak lazım.

Bir keresinde motosikletimle Yalova'ya giden feribottta yanında durduğum otomobilin sürücüsü Yalova'da indikten sonra Bursa yakınlarına kadar peşimdeydi. Daha sonra beni solladı. Tam geçerken üzerime kırdı. Ve gaz açıp gitti. Bütün ömrümü harcasam bu sürücünün beynindeki arızayı bulamam. Tahminen Yontma Taş devrinden kalma bir beyin taşıyor. Belki de beyin olmaksızın yaşayabilen bir canlıdır. Onun için hiç kafamı yormadım. Olayı unutup yoluma devam ettim. Tavsiye ederim. Çok da güzel iyi güzel oluyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O magandaların, ayıların istediğini yapmış olurum motosikletimi bırakarak. İnadına motor süreceğim, onlar ve onun gibi olan tüm araba sürücülerinin inadına süreceğim. Onların gülmesine asla izin veremem. Sinirlerim trafikte biraz yıpranmış olabilir ama kısa sürede toparlanacağım inşallah
    Onlarin umrunda değil sizin ne kullandığınız... Olay kimin pipisinin büyük olduğu... Adam bunu ispatlamak için kendisinin ve başkalarının hayatını tehlikeye atmayı göze almış durumda. Akıllıca yöntem, bu manyaklardan uzaklaşmak... Ancak "Gülmelerine izin vermemek" gibi tabirler sizin de çatışma isteğinize işaret ediyor.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzülerek belirtiyorum senin hatan bu dostum...
    Şu saydıklarının hepsi bu ülkede hata...

İsterse linc gelsin burada sorun yok, açık konuşucam.

Biri beni sıkıştırıyor mu ?
    Korna çalmam, el kol yapmam, direkt camına yumruğu vururum, napiyosun felan mı dedi ?
    Ağız dolusu, kuduz köpek gibi "Hass..tir lan kaybol p.. kurusu" derim.

%99.9'u camını kapatır "En iyisi uzak durmak" seçeneğine başvurur.
    Yok o da benden çirkef mi çıktı ?
    Ya vurur düşürür (hiç olmadı), yada çek lan kenara der, bu oldu...

Çektim kenara, sonrası Allah kerim, kim kimi yerse.
    Yeri geldi kafama bijon anahtarıyla vuran da oldu ama kaska önem veren bir insanım cok şükür, bijon anahtarı bile çimdik yemiş kadar canımı yakmadı, ama eminim gözümün altına ayni noktaya kevlarlı iki yumruk yiyen ben olsaydım cidden canım yanardı...
    Kavga etmeden sonunu düşünmek gibi huyum yok, kavga bittikten sonra ne yapmam gerektiğini düşünürüm hep.
    Yersek güzel bi dayak, hayırlısı derim, el elden üstündür.
    Göze alarak giriyorum bu topa...

Tek başımayım ve 1 araba dolusu adam benim hayatımı riskemi attı ?
    Aptal yada He-man değilim, çıtımı çıkarmadan takip ederim umarım arabalarını bi yere park edip uzaklaşmazlar...

Biliyorum hödükçe geldiğini, sığırlık olduğunun, insanlık dışı olduğunun da farkındayım...
    Ben çocuk yaşlardan bu yana motor üzerinde ömür geçirmiş, yaklaşık 10 yıldır aktif bir şekilde haftanın ortalama 5 günü, günde "En az" 1-2 saat motor süren bir insanım.
    Değil yaptığım toplam Kilometreyi hatırlamak, kaç yıldır motor sürdüğümü bile hatirlamayacak kadar çocuk yaşlardan bu yana motor üzerindeyim...
    Bunca zaman boyunca anladığım birşey var ki, trafikte insan olunmaz...

Olunmuyor kardeşim, çok uğraştım çok mücadele ettim olunmuyor.
    Sırf trafikte insan olmaya çalıştığım için, 10 gün komada yattım, gözümü açınca da 6 ay koltuk değneklerine mahkum yaşadım.
    Koltuk değneklerinden kurtulduktan sonra da yaklaşık 1 sene yer yer acısını çektim bu "İnsan olmaya çalışmanın"...

En büyük çözümü araziye kaçmakta buldum hep ama, sadece arazi ile doyamadım motora elimde değil.
    Bütün ömrümü ormanda geçirmek gibi bi şansım olsaydı hiç düşünmezdim ama malesef...

Ne zaman ki aklım başıma geldi, huzurluyum.
    Çiçek gibi sürüyorum motorumu, bir Allah'ın kulu korkudan değil yaklaşmak, olduğum şeritte durmuyor kolay kolay.
    Birisi beni fiziksel olarak tehlikeye atacak bir hareket mi yaptı ?
    Yapabileceğim en büyük çirkefliği yapıyorum.
    Atalarımız tarih boyunca çok büyük sözler etmiş, ve bunlardan en sevdiklerimden biri "Dinsizin hakkından, imansız gelir."

Bana bir köpek getirin, konuşarak anlaşırım, çok ciddiyim.
    Eninde sonunda dediklerimi anlamasa bile iç gücüleri sayesinde hislerimi anlarlar ve tepki verirler.
    Ama trafikteki beyinsizlerle konuşarak anlaşmak mı ?
    Size kolay gelsin ben almayayım...

Yaptığım büyük yanlış, olmaması gerek, bana yakışmıyor bunu kendim de biliyorum.
    Evli iseniz bunu sakın yapmayın, çocuğunuz varsa "ASLA" yapmayın.
    Arkanızda bakımınıza muhtaç biri varsa yapmayın.
    Ne olursa olsun yapmayın elbette.
    Bu yaptıklarımı tavsiye edecek yada çözüm diye sunacak değilim, çünkü bu yaptığım kumar ve kaybetme olasılığı %50...

Ben zamanında insan olmaya çalışmanın bedelini çok acı ödedim.
    Aylarca hayatım zehir zindan oldu, üzerinden çook zaman geçmesine rağmen hâlâ yer yer acısını çekerim...

Bir sürekli bana fazla yaklaşmadan yol mu istiyor ?
    Hemen buyur derim yol veririm.
    Sinyal mi verdi, hemen yavaşlarım.
    Tali yoldan çıkmayı mi bekliyor, istemese bile yol veririm.
    Nasıl olsa hepsinden hızlıyım geç git derim, yeter ki beni fiziksel riske sokmasın...

Özetle, bu ülkede motor sürmek, özellikle İstanbul gibi şehirde böyle beyler.
    Zor, tehlikeli.
    Bunu kabul ederek sürün, burda veya herhangi bir yerde ne yaparsak yapalım bu olaylar bitmeyecek.
    Çünkü bunların sebebi, motor sürmek/sürmemek, motorcuyu sevmek/sevmemek değil.
    Bu olayların kaynağı cehalet.

Cehaleti konuşarak ve anlatarak yok etmek için, cahil bireyin maksimum 15 yaşında olmasi gerek, 15 yaş bile fazla bana gore ama iyimser düşünceyle 15 yaşından sonra kimse iflah olmaz.

Yani ?
    Ailesi eğitebildiyse ne alâ, eğitemediyse geçmiş olsun..
    Boşuna yıpratmayın kendinizi, düzelmeyecek bu cehalet.
    Düzelirse de hic birimizin görme sansı yok çünkü bu ülkede cehaletin silinmesi en az 50-100 sene sürer.

Ya alışıp kabullenin, yada kendinizi boşuna yıpratmayın bırakın motor sürmeyi.
    Motor sürmeden de yaşarsınız büyük dert değil.
    Yok motorsuz yaşayamam diyen bir insan zaten bu olayları kabullenip dert etmez.

Saygılar.
    gençliğe hitabe gibi :D aboo ,okumadım ha

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Onlarin umrunda değil sizin ne kullandığınız... Olay kimin pipisinin büyük olduğu... Adam bunu ispatlamak için kendisinin ve başkalarının hayatını tehlikeye atmayı göze almış durumda. Akıllıca yöntem, bu manyaklardan uzaklaşmak... Ancak "Gülmelerine izin vermemek" gibi tabirler sizin de çatışma isteğinize işaret ediyor.
    Aynen katılıyorum.
    Bu tiplerin araç içindeyken bunları yapmalarinin tek sebebi, araç dışında yapacak cesaretleri olmaması.
    Araç içinde olmanın verdiği "Basar gaza kaçarım, olmadi kapıyı kitlerim" güvencesi.
    Bu tipler yaya haldeyken aynı tavırları ancak bir şartla sergilerler, o da yanlarında destek alacakları birileri varsa.

En basit örnek, bire bir tartışsanız karşınızda titreyecek bir adamın yanında 5 arkadaşı olsa ve siz tek olsanız arkadaşlarının gazına gelip horozlanabilir.
    Bu kişilerin de araç içinde olma güvencesi var.
    Çoğunda aşağılık kompleksi var, "Lan motorcu beni geçti, benden hızlı ve akıcı gidiyor ben neden gidemiyorum" triplerinin sonucu, motorcuya zarar verip, engel olup hırs almaya ego tatmin etmeye gidiyor.
    Çünkü egosunun ona "Helal be nasılda korktu motorcu senden, bak hızlı ama korkak" demesini istiyor...

Çok gördüm karısından izin alamayıp motor süremeyen, korkudan binemeyen, beceriksizlikten binemeyen, ufak bi kazadan sonra totosu yemeyen...
    Haliyle zamanla içinde ki bu ukte büyüyüp kuyruk acısına dönüşüyor.

@MrMud
    İçinde baya bir öfke taşıyorsun. Hepimizde o öfkeden birazcık var. Trafikte korunmasız bir durumda olmamız, biri tarafından kolaylıkla canımızın alınabileceği gerçeği bu öfkeyi besliyor. Youtube da son izlediğim videoda bir motosiklet sürücüsü makas atan otomobil tarafından bariyerlere sıkıştırılınca adeta çıldırıp saldırıya geçmişti. Çıldırdı, çünkü canını ne kadar kolay kaybedeceğini gördü. Bu gerçeği önceden anlayabilirsek en ağır tehlike karşısında bile soğukkanlı davranabiliriz. Yoksa bu kadar stres sürüş güvenliğimizi de sağlığımızı da bozar. Her an olabilecek süprizlere hazırmısın? Hazırım diyebiliyorsan kralı gelse seni kızdıramaz.

Kazasız belasız stressiz keyifli sürüşler...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)