Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Böyle giderse katil olabilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençliğe hitabe gibi :D aboo ,okumadım ha
    "Gençliğe hitabe" değil ama, gençliğe hitaben yazdım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Merhaba, bir zamanlar iyi şöför olmak istiyorsan, git Türkiye'de araba kullanmayı öğren diyen yabancîları hatırlıyorm. Maalesef, bunu bile trafik terörüne çevirdiler. Motosiklet veya araba kullanırken, dakika başı bir vukuat, bir vaka eksik olmuyor. Bir ara kameraya kaydedeyim, karokola veririm, dedim. Ama okadar çok ki, işimden, günümden olurum. Trafik poliside bıkacak hali olmasada, o kadar vukuata yetişmek zor. Trafik terörüne ve trafikdeki umursamamazlığa anca Milli bir dayanışma ve medyada, okullarda işyerlerinde duyarlılığı vurgulamak yardımcı olabilir.
    Önemli olan sağ salim yoluna bakmak ve kötüye uymamak. Maalesf terör estiren, motosikletci gördümü, özgüveni dahada artıyor. Öylesine zehirli olduğunu göstericen. Saymıyorsa yediricen. Anlamıyorsa, hücreye tıkatıp, essek sudan gelene kadar d-övücen.
    Sen sen ol, kötüye tay olma. Motosikletini dikktli kullansan, hayat senin, keyf senin. Zoruna gidenin borusuna girsin, der keyfini bozmassın. Zaten, birçoğuyla uğraşmaya bile deymiz. Beş para etmez kişilikler veya hayattan soğumuş lauklar.
    StrEt, dostum, seni sevenlerin o saçmalıklara birnefeste gûler geçersin. Tekeriniz düz bassın.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @MrMud
    İçinde baya bir öfke taşıyorsun. Hepimizde o öfkeden birazcık var. Trafikte korunmasız bir durumda olmamız, biri tarafından kolaylıkla canımızın alınabileceği gerçeği bu öfkeyi besliyor. Youtube da son izlediğim videoda bir motosiklet sürücüsü makas atan otomobil tarafından bariyerlere sıkıştırılınca adeta çıldırıp saldırıya geçmişti. Çıldırdı, çünkü canını ne kadar kolay kaybedeceğini gördü. Bu gerçeği önceden anlayabilirsek en ağır tehlike karşısında bile soğukkanlı davranabiliriz. Yoksa bu kadar stres sürüş güvenliğimizi de sağlığımızı da bozar. Her an olabilecek süprizlere hazırmısın? Hazırım diyebiliyorsan kralı gelse seni kızdıramaz.

Kazasız belasız stressiz keyifli sürüşler...
    Bende ki bilinçsiz anlık saldırganlık değil.
    Bilinçli ve isteyerek yapıyorum.
    Bana havlayanı ısırmaya başladığım günden bu yana hiç psikolojik ve fiziksel olarak üzülen olmadım.
    Ama belirttiğim gibi, birisi beni sıkıştırmadan zırt birt selektör yapıyorsa mesela buyur geç derim hiç tutmam.
    Yeter ki kıçıma dayanıp, beni riske atmasin..

Ben taş atana ekmek atmak felsefesini terkedeli uzun zaman oldu.
    Kimseye durup dururken taş atmıyorum, ama bana taş atanın üzerine heyelan yıkmak için elimden geleni yapıyorum.

Ayrica oturup benimle 10dk muhabbet etseniz, "Lan sen sinirlenemezsin" dersiniz, öyle güleç ve pozitif insanım.
    Günümün 8/10'u gülmekle geçer.
    Motor üzerindeyken de böyle, şarkı söyleyerek sürerim motoru çoğu zaman.
    Ama dediğim gibi, boşver demekten, insan olmaktan canım bi defa sağlam yandı, bir daha tövbe.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @MrMud
    Karşısındakine zarar verme kararlılığı nedeniyle değil, sadece korktuğu için karşısındaki kişiyi vuran insan gördüm.
    Kimseye akıl vermek haddim değil.
    Temkinli olmak, her şeye hazır olmak iyidir diyorum. Ben öyle yapmaya çalışıyorum. Tavsiye ederim. Kazasız belasız keyifli sürüşler...
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla arkadaşlar isyanlarında haklılar. Aktif olarak hem motosiklet hemde araba kullanan bir kişiyim. Bende bir ara bunalıma girmiştim ülkemizdeki trafik kültürü yüzünden

Hatta gül gibi arabamı satıp "tuğralı doblo" almayı bile düşündüm ciddi ciddi, siz anlayın nasıl balataları sıyırdığımı

Sebebi MrMud'un da bahsettiği üzere bizim ülkemizde kurallı sürmeye çalışırsan olmuyor. Benim sorunum da çok sakin, kurallı ve efendi sürmeye çalışmamdı. "Trafiğe uyum sağlayarak" bu sorunları aştım. Böyle başa böyle tarak, en iyi çözüm yolu da benim için bu oldu.

Mesela eskiden şerit değiştirecekken sinyal verirdim, sinyali gören yan şeritteki araba hızlanır yol vermezdi. Şimdi sinyal minyal yok, yan şeritte bir boşluk varsa o boşluk benimdir, geçerim, bitti gitti.

Bir kavşağa geldik, milimine kadar arabanın burnunu sokar yol ister ve o yolu alırım, bitti gitti.

Artık taktik maktik yok, bam bam bam

Motorlaysam da trafikte görünmez adam olduğumu hayal ederek sürerim. Yani kimse beni görmüyor, ona göre hareket etmeliyim derim. İleride kavşakta araba mı bekliyor? Ben görünmezim ve her an önüme çıkabilir, yavaşlarım. Bir yerde dönüş var, yanımdaki araba sürücüsü cart diye önüme kırıp dönebilir, ya yavaşlarım yada hızlanıp onu geçerim, yanında asla gitmem.

Bizim ülke trafiğine maalesef ben böyle adapte oldum. Aksi takdirde sürekli insanlarla tartışmak, yok yol senindi benimdi münakaşaya girmek, vay efendim üzerime kırdı çek sağa deyip kavga etmeye çalışmak bana gereksiz geliyor. Çok sinirlenirsem okkalı bi küfür savurup yoluma devam ediyorum. Memleketteki her cahili dövmeye kalkarsak ohoooo, terminatör olmamız lazım
    oznkrçm ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)