Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Böyle giderse katil olabilirim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar ben şimdiye kadar hep kurallara uyarak sürdüm motosikletimi, ilk önce mottoakademiden eğitimimi aldım sonra ekipmanımı fulledim. Abartı egzoz takmadım, kaldırımdan gitmedim ne bileyim hep efendiliğimi trafikte korumaya çalıştım. Ama benimde bir sabrımın sonu var. Son 1 aydır sanki araba sürücüleri hep birlikte anlaşmış gibi üstüme geliyorlar ve ben bu durumdan çok sıkıldım. En son babamın silahını alıp trafiğe çıkacağım ne olacaksa olsun mantığıyla ama bir yandan da kendimi tutmaya çalışıyorum. Bunun en son sebebi :

Dün iki şeritli yolda sol şeritte gidiyorum. Yanımda ki sağ şeritte de jip içinde 20'li yaşlarda gözünde gözlük bir çocuk ama zengin züppelerden olduğu çok belli. Neyse bu benimle yarışmaya kalktı, sol şeride girdi dibime kadar geldi hatta plakalığıma değdirdi ön tamponu. Ben aralardan geçtim şundan kurtulayım da muhattap olmayayım böyleleriyle diye neyse ilerden kavşaktan sağa dönerken bu geldi dibime girdi. Frene bastım motosiklet düşecek gibi oldu geri topladım. Sonra arkasından gittim, kaybettim bulamadım....(Hiç bir sebep olmadan sırf onun kaç yüz binlik arabasından daha ucuz ama daha iyi gittiği için öldürmeye kalkdı, öldürmeye çalışmasına mı yanayım yakalayıp sinirimi çıkaramadığıma mı yanayım...)

Diğer olay :

Kırmızı ışıkta sol şeritte bekliyorum, 3 şeritli yolda. Sola döneceğim, yeşil yandı birde ne göreyim en sağ şeritteki yaşlı adam sanki tır dönderir gibi en sol şeritte dibimde buldum adamı. Geçsene sağa dedim, ne yapıyon beni öldürcen dedim. Adamın söylediği :
    ''Ölürsen öl, hadi işine'' dedi.
    Sağ şerit bom boş inatla üstüme geliyor, üstüne birde ölürsen öl diye el kol yapıyor. Bunları takip ettim, kenara çek dedim. El, kol yaptı. Gaza bastı gitti, yüzü kireç gibi olmuştu moruğun. Şimdi bir şey yapsam o yaşlı olur ben küçük olur suçlu damgası yerim diye bu olayda da bir şey yapamadan evin yolunu tuttum.

Her iki olayda da hiç suçum yokken sadece motosiklet kullandığım için öldürmeye çalışmalarına artık katlanamıyorum. Bir insan hayatı bu kadar basit olmamalı. İki olayda da bir şey yapamamak beni çok doldurdu. Çok zoruma gitti. Hadi bir suçum olsa da ikimizde de suç vardı neyse desem.

Size sorum : Siz bu tür olaylarla karşılaşınca sakinliğinizi nasıl koruyorsunuz ? , Bu tür durumlarda ne yapmam gerekir yada ne yapmamam gerekir ? Motosiklete bir süre ara vermeyi düşünüyorum......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş hepimiz yaşıyoruz ve insanlar namert , olduğunda bi estağfurullah çek aklına seni sevenleri getir, onları da Allah'a havale et. Hayvan dövenlere çok kızıyorum bunların alayını sopadan geçirsen adam olmazlar ,çünkü karekter bozuk olunca sopa estetik kalıyor
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hepimiz yaşıyoruz ve insanlar namert , olduğunda bi estağfurullah çek aklına seni sevenleri getir, onları da Allah'a havale et. Hayvan dövenlere çok kızıyorum bunların alayını sopadan geçirsen adam olmazlar ,çünkü karekter bozuk olunca sopa estetik kalıyor
    Doğru diyorsun ama hiçbir şey yapmamış gibi gülerek hayatlarına devam etmelerine dayanamıyorum. Her ikisinin suratında da giderken hafif bir tebessüm aklıma geldikçe çıldıracak gibi oluyorum. Resmen hani ne oldu ne ypabildin diyorlar. Bir sene öncesine kadar bu kadar takmazdım ama artık amann boş ver deyip geçemiyorum artık...
    Biz ses çıkarmadıkça bunlar üstümüze geliyor...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

Size sorum : Siz bu tür olaylarla karşılaşınca sakinliğinizi nasıl koruyorsunuz ? , Bu tür durumlarda ne yapmam gerekir yada ne yapmamam gerekir ? Motosiklete bir süre ara vermeyi düşünüyorum......

Korumuyoruz ağa.

Valla ben yeni oldugum halde son 1 haftada 1 kişi ile fiziki 2 kişi ile sözlü tartışmaya girdim.

Ancak kendimiz bu hale getirdik; empati yaptıgımızda onların da bıkmış olacagını düşünüyorum.

Denk geldiğim olaylar:

-Aralardan gitmeye calısıp araba dikiz aynasına çarpan (kırıldı mı dikkat etmedim)
    -Aralardan giderken araca sürten (şöför fark etmedi)
    -Emniyet şeridinden kontrolsüz giden ve bu trafikte yasal bir hak olmamasına rağmen emniyet şeridine burnunu sokan araçlarla tartışan
    -Kontrolsüz sollama yapan; ya da dönüşlerde genişten alıp trafiği altüst eden
    -Egzoz ile ortalıgı ayaklandıran
    -Yaya yolundan bisiklet yolundan giden
    -Ters şeritten giden

yaklasık 9 ayda bunların hepsini ve daha fazlasını gördüm.

Ve her defasında bizim ölme riskimiz daha fazla diye kendimizi haklı gibi göstermeye calıstık.

Muhtemel adamlarda "yeter ulan" diyor artık.
    Oğuzhan10 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumuyoruz ağa.

Valla ben yeni oldugum halde son 1 haftada 1 kişi ile fiziki 2 kişi ile sözlü tartışmaya girdim.

Ancak kendimiz bu hale getirdik; empati yaptıgımızda onların da bıkmış olacagını düşünüyorum.

Denk geldiğim olaylar:

-Aralardan gitmeye calısıp araba dikiz aynasına çarpan (kırıldı mı dikkat etmedim)
    -Aralardan giderken araca sürten (şöför fark etmedi)
    -Emniyet şeridinden kontrolsüz giden ve bu trafikte yasal bir hak olmamasına rağmen emniyet şeridine burnunu sokan araçlarla tartışan
    -Kontrolsüz sollama yapan; ya da dönüşlerde genişten alıp trafiği altüst eden
    -Egzoz ile ortalıgı ayaklandıran
    -Yaya yolundan bisiklet yolundan giden
    -Ters şeritten giden

yaklasık 9 ayda bunların hepsini ve daha fazlasını gördüm.

Ve her defasında bizim ölme riskimiz daha fazla diye kendimizi haklı gibi göstermeye calıstık.

Muhtemel adamlarda "yeter ulan" diyor artık.
    Tamam ama makas atan arabalar, emniyet şeridinden gidenler, kırmızı ışıkta geçenler... v.b böyle araba sürücüleri var diye bizde onları öldürelim o zaman. İşte sorun burada başlıyor yukarda anlattıklarım gibi sırf motosikletçi olduğum için öldürmeye kalkıyorlar. Benim artık katlanacak gücüm kalmadı bunlara...

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim trafikteki tarzım
    tamamen umursamaz ve sakin sürmek
    2 seritli yol adam sagdan üstüme geliyor
    benim olduğum seride geçmek istiyor
    gaz bırakıyorum
    beni geçiyor 10 saniye sonra trafik oluyor usul usul yanında geçiyorum
    yandan bana afedersiniz ama gerizekalı gibi bakıyor
    üstüme kıranlar yoluma atliyanlar artistlik yapanlar umrumda değil
    trafikteki tek düşüncem motosikletim ile kaza yaparsam onu kaybetmekten korkmak
    çünkü 1 kere kaza yaptım diğerini istemiyorum
    hertürlü trafikte farkınızı ortaya koyuyorsunuz
    otoban harici agresif sürmüyorum çünkü makinenin hakkını veremiyorum
    motor Yamaha R25
    SavageGarden, Oğuzhan10 ve espresso bunu beğendiler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Böyle bir olay yaşadığımda ilk olarak kafamda yaşıyorum olacakları.

Diyelim ki atladım önüne indirdim arabadan tam kafa göz girecekken yedim kurşunu her şey bitti.

Ya da girdim tekme tokat adam düştü, vurdu kafayı yere öldü gitti. Anlık sinirle ben katil oldum, hayatım kökten değişti.

Bunları aklıma getirdikten sonra değer mi? Diye soruyorum kendime ve yoluma gidiyorum.

Sürücülerdeki dikkatsiz, bilinçsizlik, umursamaklık, kuralsızlık beni öldürebilir mi? Evet. Her an bu riskle karşı karşıya olduğumu biliyorum ve ona göre çıkıyorum trafiğe.

Atlattığım her kaza ya da kaza ihtimalinden sonra kimin suçlu olduğundan bağımsız olaya neyin neden olduğuyla ilgili kendimce analizimi yapıp bir daha bu duruma düşmemek için yapmam gerekeni öğrenmeye çalışıyorum.

Bazen o kadar saçma, mantıksız olaylar yaşıyorum ki elim ayağım titriyor, yaşadığım şoktan, adrenalinden. Ya ölürüm ya öldürüm dediğim bile oluyor ama işte sonra ne olacak? Sorusunu sorduğumda sakin kalıp yoluma devam ediyorum.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Valla hocam bende mt07 kullanıcısı olarak yanımdan geçen scooterlar(50-150 arası),cbfler vs'lere aldırış etmeden sürmeye çalışıyorum.Işıklarda motoru görüp gaz verip gaza getirmeye çalışanları görüyorum oralı olmuyorum. Ona rağmen trafikte başımdan onca olay geçiyor.Maalesef insanımız üşengeç,düşüncesiz,bencil kullanıyor araçları.Sinyal vermekten erinir,yol vermek zoruna gider vs vs. O yüzden kaşınanın açacasıksın önünü bırak belasını başkasından bulsun. Sen dikkatli şekilde sürmeye bak motorunu
    espresso ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i evo (2016), xtreme max 200 (2018)
    kimisi çekemediği için, kimisi aşağılık kompleksinden, kimisinin başkasına gücü yetmediğinden, kimisi direksiyona geçince kendini kral sandığı için, kimisinin psikolojik sorunları olduğu için, kimisinin motosikletle ya da bir motosiklet sürücüsüyle eskiden kötü bi anısı olduğu için, kimisi gerçekten trafikteki apaçilerden gına geldiği için, kimisi sırf zevk için üzerimize sürebiliyor.

Bunları bilerek ve kabullenerek aldık bu aleti. Ölmeden üzerinde durmaya çalışıyoruz. Bütün olayımız bu.

Sorunun çözümüne gelince, sharkspeedr2 gibi yapacaksın. Bazen görmezden geleceksin, bazen dalga geçeceksin, altındaki motorun cc si ne olursa olsun 100cc bile olsa, şehir içi trafikte sana karşı hiç bir şansı yok. Her türlü vites kolunu eline verirsin.

Sen yeter ki sakin ol. Ve mutlaka eğer yoksa bi kask kamerası al. İnşallah olmaz ama eğer ciddi bir durumda ihtiyaç duyarsan delil olarak kullanman gerekebilir.

Sakin sürüşler dileğimle.
    bursalıali ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    N/A
    Tasnif etmiyorum ama çokmu sinirlendin hayatını riske atmak istemiyor musun ozaman aynasını kır yada başka birşey arkana takılsın mahalleye kadar çek orda nabyorsanız yapın tüm mahalle
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bu kadar öfkeleniryorsan sorun sende ,

bizde bindik yıllarca ,bizde yaşadık ,

binerken, başlarken ,bize motosiklet özgürlüktür dediler,kandırıldık.... hep bi gaz vermeler , işte bana yakın geçtin ,üstüme kırdın....

kendimizi birşey zannettik trafikte, sonra sonra kabullendik ,aslında o yollar arabalar vb. için yapılmıştı ve motor aldığımız için biz suçluyduk,

hem motor hem araba kullanan birisi olarak ,alıp biniyorsan hep sen suçlusun

(en çok gezen adamlardan biriydim, işim olduğunda saatleri uygunsa metrobüs araba deniyorum ,motorlar artık yatar oldu binmiyoruz.ne kadar çok binersen o kadar erken ölürsün mantığını belledim... )
    zekeriyaimam ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Shadow VT750C - RR Daytona 250
    Oğuzhan kardeşim...

Maalesef millet umursamaz. 4 teker kullanan herkesin empati yapmasını bekleyemezsin. İyi niyetli şöförler de gördük.

Aslında sorun tamamen trafik eğitiminin yetersizliğinden kaynaklı. Daha ilkokulda bu eğitimin başlaması gerekli. Tartışma ortamı yaratma amacında da değilim. Bence eğitim Yaya dersiyle başlamalı, sonra bisiklet eğitimi, motorsiklet eğitimi, 4 tekerli veya iş sınıfına göre araç eğitimi gibi.. Kişi her branşta trafikteki kendi üzerine düşen görev ve sorumlulukları bilmeli. Böyle bir şey zor gibi ancak imkansız değil. Sistem düzelirse, insanlar trafikte birbirine saygı duyarsa bu tip sorunlarda ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Yanlış bir önerise eleştiriye açığım..

Saygılar; Tekerinize taş değmesin...
    Oğuzhan10 ve Kazım TOKMAK bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bu yüzden trafikte insan gibi surmeyip makas atan motorculara hak veriyorum.
    Tek tekerde makas atanlardan bahsetmiyorum Türkiye trafiğinde bulunduğumuzu unutmadan aralardan sıyrılıp araçlardan uzaklasmamiz gerekiyor. Efendilik trde sokmez Avrupa'da yaşamıyoruz
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

ERTOBİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Trafikte her türlü sürücü var. Bana yol veren de var , istemeyerek hata yapanda .Dikkatli ve agressif olmayan bir tarzımız olmalı.
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz.. Boşuna kızıyorsun...
    Oğuzhan10 ve ozansntrk bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Her koyun kendi bacağından asılır. Bana vuran adamdan ilk başta şikayetçi olmadım die mahkeme dilekçemin reddine karar verdi. O yüzden suçlu, suçsuz sorgulamam daha.

Vuruyorsan vur, kırıyorsan kır. Lakin burada sinirlendim ayağına girip şurada burada öğrendim die kendi yapacağın aksiyonlar için onay arama...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim hangi birini rehabilite edeceksin? Avrupa'da sığır sayısında birinciyiz ne de olsa.
    Daha sabah yaşadım meseala, hız sınırı 50 km olan bir yolda, 60-65 ile gidiyorum, ışıktan ilk ben çıktım, arkam boş. Birden aynadan bir Q7 belirdi, ama nasıl geliyor, selektör yapıyor, az ilerde hem viraz hem de durak var, biliyorum ki otobüs duraktan çıkarken baya bi yolu kaplayacak, hani otobüsü ve virajı geçer geçmez kaçacağım sağa. Neyse bu geldi beni silme geçti gitti. 1 km kadar sonra ışıkta trafik sıkıştı, bu ışıktan bi 200 mt kadar geride kaldı. Yavaşça, kafamı ona çevirerek,bi 6-7 saniye bakışarak geçtim yanından, yüz ifadesi çok şey anlatıyordu.
    Kazım TOKMAK ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her koyun kendi bacağından asılır. Bana vuran adamdan ilk başta şikayetçi olmadım die mahkeme dilekçemin reddine karar verdi. O yüzden suçlu, suçsuz sorgulamam daha.

Vuruyorsan vur, kırıyorsan kır. Lakin burada sinirlendim ayağına girip şurada burada öğrendim die kendi yapacağın aksiyonlar için onay arama...
    Ben sinirlendim ayağına yatıp hiçbir şeye sebep aramıyorum. Sen ilk önce bana demeden kendin sakin ol şampiyon, ben hiçbir zaman aksiyon aramadım motosiklet kullandığım zamanlarda velevki aradım bunun içinde kimseden onay aramaya kalkmadım. Sende dolmuşsun dolmuşsun bize...., bir sorumu okusaydın, ne demek istediğimi anlasaydın ondan sonra gelseydin Kardeşim git araba sürücülerine çat bize ne çatıyorsun. Benim araba sürücüleriyle tartışmam bitti birde sen çıktın.... asdfgh

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Arkadaşlar ben şimdiye kadar hep kurallara uyarak sürdüm motosikletimi, ilk önce mottoakademiden eğitimimi aldım sonra ekipmanımı fulledim. Abartı egzoz takmadım, kaldırımdan gitmedim ne bileyim hep efendiliğimi trafikte korumaya çalıştım.
    Üzülerek belirtiyorum senin hatan bu dostum...
    Şu saydıklarının hepsi bu ülkede hata...

İsterse linc gelsin burada sorun yok, açık konuşucam.

Biri beni sıkıştırıyor mu ?
    Korna çalmam, el kol yapmam, direkt camına yumruğu vururum, napiyosun felan mı dedi ?
    Ağız dolusu, kuduz köpek gibi "Hass..tir lan kaybol p.. kurusu" derim.

%99.9'u camını kapatır "En iyisi uzak durmak" seçeneğine başvurur.
    Yok o da benden çirkef mi çıktı ?
    Ya vurur düşürür (hiç olmadı), yada çek lan kenara der, bu oldu...

Çektim kenara, sonrası Allah kerim, kim kimi yerse.
    Yeri geldi kafama bijon anahtarıyla vuran da oldu ama kaska önem veren bir insanım cok şükür, bijon anahtarı bile çimdik yemiş kadar canımı yakmadı, ama eminim gözümün altına ayni noktaya kevlarlı iki yumruk yiyen ben olsaydım cidden canım yanardı...
    Kavga etmeden sonunu düşünmek gibi huyum yok, kavga bittikten sonra ne yapmam gerektiğini düşünürüm hep.
    Yersek güzel bi dayak, hayırlısı derim, el elden üstündür.
    Göze alarak giriyorum bu topa...

Tek başımayım ve 1 araba dolusu adam benim hayatımı riskemi attı ?
    Aptal yada He-man değilim, çıtımı çıkarmadan takip ederim umarım arabalarını bi yere park edip uzaklaşmazlar...

Biliyorum hödükçe geldiğini, sığırlık olduğunun, insanlık dışı olduğunun da farkındayım...
    Ben çocuk yaşlardan bu yana motor üzerinde ömür geçirmiş, yaklaşık 10 yıldır aktif bir şekilde haftanın ortalama 5 günü, günde "En az" 1-2 saat motor süren bir insanım.
    Değil yaptığım toplam Kilometreyi hatırlamak, kaç yıldır motor sürdüğümü bile hatirlamayacak kadar çocuk yaşlardan bu yana motor üzerindeyim...
    Bunca zaman boyunca anladığım birşey var ki, trafikte insan olunmaz...

Olunmuyor kardeşim, çok uğraştım çok mücadele ettim olunmuyor.
    Sırf trafikte insan olmaya çalıştığım için, 10 gün komada yattım, gözümü açınca da 6 ay koltuk değneklerine mahkum yaşadım.
    Koltuk değneklerinden kurtulduktan sonra da yaklaşık 1 sene yer yer acısını çektim bu "İnsan olmaya çalışmanın"...

En büyük çözümü araziye kaçmakta buldum hep ama, sadece arazi ile doyamadım motora elimde değil.
    Bütün ömrümü ormanda geçirmek gibi bi şansım olsaydı hiç düşünmezdim ama malesef...

Ne zaman ki aklım başıma geldi, huzurluyum.
    Çiçek gibi sürüyorum motorumu, bir Allah'ın kulu korkudan değil yaklaşmak, olduğum şeritte durmuyor kolay kolay.
    Birisi beni fiziksel olarak tehlikeye atacak bir hareket mi yaptı ?
    Yapabileceğim en büyük çirkefliği yapıyorum.
    Atalarımız tarih boyunca çok büyük sözler etmiş, ve bunlardan en sevdiklerimden biri "Dinsizin hakkından, imansız gelir."

Bana bir köpek getirin, konuşarak anlaşırım, çok ciddiyim.
    Eninde sonunda dediklerimi anlamasa bile iç gücüleri sayesinde hislerimi anlarlar ve tepki verirler.
    Ama trafikteki beyinsizlerle konuşarak anlaşmak mı ?
    Size kolay gelsin ben almayayım...

Yaptığım büyük yanlış, olmaması gerek, bana yakışmıyor bunu kendim de biliyorum.
    Evli iseniz bunu sakın yapmayın, çocuğunuz varsa "ASLA" yapmayın.
    Arkanızda bakımınıza muhtaç biri varsa yapmayın.
    Ne olursa olsun yapmayın elbette.
    Bu yaptıklarımı tavsiye edecek yada çözüm diye sunacak değilim, çünkü bu yaptığım kumar ve kaybetme olasılığı %50...

Ben zamanında insan olmaya çalışmanın bedelini çok acı ödedim.
    Aylarca hayatım zehir zindan oldu, üzerinden çook zaman geçmesine rağmen hâlâ yer yer acısını çekerim...

Bir sürekli bana fazla yaklaşmadan yol mu istiyor ?
    Hemen buyur derim yol veririm.
    Sinyal mi verdi, hemen yavaşlarım.
    Tali yoldan çıkmayı mi bekliyor, istemese bile yol veririm.
    Nasıl olsa hepsinden hızlıyım geç git derim, yeter ki beni fiziksel riske sokmasın...

Özetle, bu ülkede motor sürmek, özellikle İstanbul gibi şehirde böyle beyler.
    Zor, tehlikeli.
    Bunu kabul ederek sürün, burda veya herhangi bir yerde ne yaparsak yapalım bu olaylar bitmeyecek.
    Çünkü bunların sebebi, motor sürmek/sürmemek, motorcuyu sevmek/sevmemek değil.
    Bu olayların kaynağı cehalet.

Cehaleti konuşarak ve anlatarak yok etmek için, cahil bireyin maksimum 15 yaşında olmasi gerek, 15 yaş bile fazla bana gore ama iyimser düşünceyle 15 yaşından sonra kimse iflah olmaz.

Yani ?
    Ailesi eğitebildiyse ne alâ, eğitemediyse geçmiş olsun..
    Boşuna yıpratmayın kendinizi, düzelmeyecek bu cehalet.
    Düzelirse de hic birimizin görme sansı yok çünkü bu ülkede cehaletin silinmesi en az 50-100 sene sürer.

Ya alışıp kabullenin, yada kendinizi boşuna yıpratmayın bırakın motor sürmeyi.
    Motor sürmeden de yaşarsınız büyük dert değil.
    Yok motorsuz yaşayamam diyen bir insan zaten bu olayları kabullenip dert etmez.

Saygılar.
    ozansntrk, Kazım TOKMAK, hasmet ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzülerek belirtiyorum senin hatan bu dostum...
    Şu saydıklarının hepsi bu ülkede hata...

İsterse linc gelsin burada sorun yok, açık konuşucam.

Biri beni sıkıştırıyor mu ?
    Korna çalmam, el kol yapmam, direkt camına yumruğu vururum, napiyosun felan mı dedi ?
    Ağız dolusu, kuduz köpek gibi "Hass..tir lan kaybol p.. kurusu" derim.

%99.9'u camını kapatır "En iyisi uzak durmak" seçeneğine başvurur.
    Yok o da benden çirkef mi çıktı ?
    Ya vurur düşürür (hiç olmadı), yada çek lan kenara der, bu oldu...

Çektim kenara, sonrası Allah kerim, kim kimi yerse.
    Yeri geldi kafama bijon anahtarıyla vuran da oldu ama kaska önem veren bir insanım cok şükür, bijon anahtarı bile çimdik yemiş kadar canımı yakmadı, ama eminim gözümün altına ayni noktaya kevlarlı iki yumruk yiyen ben olsaydım cidden canım yanardı...
    Kavga etmeden sonunu düşünmek gibi huyum yok, kavga bittikten sonra ne yapmam gerektiğini düşünürüm hep.
    Yersek güzel bi dayak, hayırlısı derim, el elden üstündür.
    Göze alarak giriyorum bu topa...

Tek başımayım ve 1 araba dolusu adam benim hayatımı riskemi attı ?
    Aptal yada He-man değilim, çıtımı çıkarmadan takip ederim umarım arabalarını bi yere park edip uzaklaşmazlar...

Biliyorum hödükçe geldiğini, sığırlık olduğunun, insanlık dışı olduğunun da farkındayım...
    Ben çocuk yaşlardan bu yana motor üzerinde ömür geçirmiş, yaklaşık 10 yıldır aktif bir şekilde haftanın ortalama 5 günü, günde "En az" 1-2 saat motor süren bir insanım.
    Değil yaptığım toplam Kilometreyi hatırlamak, kaç yıldır motor sürdüğümü bile hatirlamayacak kadar çocuk yaşlardan bu yana motor üzerindeyim...
    Bunca zaman boyunca anladığım birşey var ki, trafikte insan olunmaz...

Olunmuyor kardeşim, çok uğraştım çok mücadele ettim olunmuyor.
    Sırf trafikte insan olmaya çalıştığım için, 10 gün komada yattım, gözümü açınca da 6 ay koltuk değneklerine mahkum yaşadım.
    Koltuk değneklerinden kurtulduktan sonra da yaklaşık 1 sene yer yer acısını çektim bu "İnsan olmaya çalışmanın"...

En büyük çözümü araziye kaçmakta buldum hep ama, sadece arazi ile doyamadım motora elimde değil.
    Bütün ömrümü ormanda geçirmek gibi bi şansım olsaydı hiç düşünmezdim ama malesef...

Ne zaman ki aklım başıma geldi, huzurluyum.
    Çiçek gibi sürüyorum motorumu, bir Allah'ın kulu korkudan değil yaklaşmak, olduğum şeritte durmuyor kolay kolay.
    Birisi beni fiziksel olarak tehlikeye atacak bir hareket mi yaptı ?
    Yapabileceğim en büyük çirkefliği yapıyorum.
    Atalarımız tarih boyunca çok büyük sözler etmiş, ve bunlardan en sevdiklerimden biri "Dinsizin hakkından, imansız gelir."

Bana bir köpek getirin, konuşarak anlaşırım, çok ciddiyim.
    Eninde sonunda dediklerimi anlamasa bile iç gücüleri sayesinde hislerimi anlarlar ve tepki verirler.
    Ama trafikteki beyinsizlerle konuşarak anlaşmak mı ?
    Size kolay gelsin ben almayayım...

Yaptığım büyük yanlış, olmaması gerek, bana yakışmıyor bunu kendim de biliyorum.
    Evli iseniz bunu sakın yapmayın, çocuğunuz varsa "ASLA" yapmayın.
    Arkanızda bakımınıza muhtaç biri varsa yapmayın.
    Ne olursa olsun yapmayın elbette.
    Bu yaptıklarımı tavsiye edecek yada çözüm diye sunacak değilim, çünkü bu yaptığım kumar ve kaybetme olasılığı %50...

Ben zamanında insan olmaya çalışmanın bedelini çok acı ödedim.
    Aylarca hayatım zehir zindan oldu, üzerinden çook zaman geçmesine rağmen hâlâ yer yer acısını çekerim...

Bir sürekli bana fazla yaklaşmadan yol mu istiyor ?
    Hemen buyur derim yol veririm.
    Sinyal mi verdi, hemen yavaşlarım.
    Tali yoldan çıkmayı mi bekliyor, istemese bile yol veririm.
    Nasıl olsa hepsinden hızlıyım geç git derim, yeter ki beni fiziksel riske sokmasın...

Özetle, bu ülkede motor sürmek, özellikle İstanbul gibi şehirde böyle beyler.
    Zor, tehlikeli.
    Bunu kabul ederek sürün, burda veya herhangi bir yerde ne yaparsak yapalım bu olaylar bitmeyecek.
    Çünkü bunların sebebi, motor sürmek/sürmemek, motorcuyu sevmek/sevmemek değil.
    Bu olayların kaynağı cehalet.

Cehaleti konuşarak ve anlatarak yok etmek için, cahil bireyin maksimum 15 yaşında olmasi gerek, 15 yaş bile fazla bana gore ama iyimser düşünceyle 15 yaşından sonra kimse iflah olmaz.

Yani ?
    Ailesi eğitebildiyse ne alâ, eğitemediyse geçmiş olsun..
    Boşuna yıpratmayın kendinizi, düzelmeyecek bu cehalet.
    Düzelirse de hic birimizin görme sansı yok çünkü bu ülkede cehaletin silinmesi en az 50-100 sene sürer.

Ya alışıp kabullenin, yada kendinizi boşuna yıpratmayın bırakın motor sürmeyi.
    Motor sürmeden de yaşarsınız büyük dert değil.
    Yok motorsuz yaşayamam diyen bir insan zaten bu olayları kabullenip dert etmez.

Saygılar.
    İlk önce yorumların için çok teşekkür ederim. Geçte olsa acı tecrübeyle trafikte efendi olunmaması gerektiğini anladım. Bunları kulağıma küpe edip yoluma bakacağım. Ben böyle dövüşenlere ne gerek var boşverin kafasıyla bakardım ama işte bazen boşverin olmuyormuş. Ben trafikte sessiz kalıp tepki vermemeye çalıştıkça daha da yorulduğumu fark ettim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)