Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Severler Uyuyorsunuz !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Özet var mı özet ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özet var mı özet ??
    Özeti paramız yok motor alamıyoruz :D
    burakrak, sparrow07 ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özeti paramız yok motor alamıyoruz :D
    Eyvallah reis
    Oğuzhan10 bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 liraya wc'mi olur yav.

ona 2 lira vereceğime, marketten 25 kuruşa bir poşet alır, içine sıçarım daha iyi..
    sparrow07 ve MrMud bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650 Aquila
    Üreten değil tüketen toplum olup bide kapıda artan araba sayısından gurur duyan bi toplum olursa, Tlnin değeride kalmaz götümüzde don da kalmaz!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Uyuyorlar ama evlerinde sıcak yataklarında uyuyorlar.
    Ses çıkarırlarsa silivride uyumak var.
    espresso, leons, ozansntrk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Başkalarının hatasını biz çekiyoruz,hani her koyun kendi bacağından asılıyordu..100 lük cg süren gençler 600rr sürmek istemez miydi yani?Demek ki istemiyorlarmış..
    leons bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    ayda 5 bin koyup şikayet etmek ? 5bine ne motorlar var . ufak bi kerat cetveli hesabıyla yılda 60 bin eder ikinci el derken

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu serzenişler belli bir hayat standardı olan ve standardı düştüğü için mutsuz olan kesim için geçerli.Ülkede öyle bir kesim varki hayatında ayak parmağı Akdenize değmemiş ömründe bir tiyatro oyunu izlememiş.En son ne zaman sinemaya gittin desen cevap veremeyen.Ailesinle dışarıda güzel bir yerde yemek yiyemeyen.

Şimdi bu insanların en lüks olayı sahilde mangal yapıp kanat yemek olunca ve bun insanların daha fazlası için talepleri olmayınca geldiğimiz nokta da tamda burası oluyor.
    Cloud ve hiçlikevresi bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    Çare motosiklet tanzim satış noktası.. alırım direkt bi africa twin 10 bin tl ye bakarım keyfime.. tabi motoru aldıktan sonra tanzim benzin istasyonundan litresi 1 tl ye benzin de alıyoruz.. yoksa gene patlarız.. topcase e de 3 kilo patates attık mı(sınır o kadar diyorlar) akşamına kutlama yemeği de yiyebiliriz.. patatesle yapılan tonla yemek var.. iş arkadaşları gelir bir baklavasını yiyelim şu africa twinin derse ağzına kürekle vururum, lokma tatlısı neyinize yetmiyor..
    hiçlikevresi bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayda 5 bin koyup şikayet etmek ? 5bine ne motorlar var . ufak bi kerat cetveli hesabıyla yılda 60 bin eder ikinci el derken
    herkesin beklentisi farklı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu serzenişler belli bir hayat standardı olan ve standardı düştüğü için mutsuz olan kesim için geçerli.Ülkede öyle bir kesim varki hayatında ayak parmağı Akdenize değmemiş ömründe bir tiyatro oyunu izlememiş.En son ne zaman sinemaya gittin desen cevap veremeyen.Ailesinle dışarıda güzel bir yerde yemek yiyemeyen.

Şimdi bu insanların en lüks olayı sahilde mangal yapıp kanat yemek olunca ve bun insanların daha fazlası için talepleri olmayınca geldiğimiz nokta da tamda burası oluyor.
    gün içinde iş dolayısıyla az veya çok geliri olan kişilerle konuşuyorum ama emin ol kimse memnun değil şuan ki durumdan.. düşük geliri olan kişiler daha mutsuz.. yüksek geliri olan en azından geçim sıkıntısı çekmiyor ama parası olmayan adam için geçinmek daha zor.. küçük çoçuğunu okutamayıp çalıştıran insanlar kapımıza geliyor eleman lazımmı diye soruyor...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    %52 diyorum, gerisi hikaye.

Motosikleti
    xv250
    tabi herkesin beklentisi farklı ama dünyada kaç insan vardır ki bir maaşıyla lüks bir motosiklet alabilen

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

imkanları olup da tiyatro sinamadan sıkalan adam da olabilir benim gibi mesela o konu biraz farklı. ama maddi açıdan gitmek isteyip gidemiyorsa başka tabi

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    mesele 15binTL lık motora 25Bin TL veriyoruz isyanı mı bu şimdi. TL değer kaybetmiş kimin umurunda di mi? Hadi toplanalım eylem yapalım kimse motor almasın fiyatlar düşer beklentisine sadece gülerim kimse kusura bakmasın. Motosiklet severler uyuyor diye oluyor bunlar di mi? ayda 5bin TL biriktirip 1 yılda ancak 600cc alabiliyormuş yazık yaw acıdım şimdi. Ayda o parayı bir arada göremeyenler naapsın bu neyin havası.

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Ülkede parayı basan kalkıp 200 bin tl motora verebildiği sürece biz ne yazsak boş .Bizim bu boş lafların asıl temeli dolar kur değil . İktidarın 16 yılda yaptığı en iyi şey orta kesim aile sınıfını ortadan kaldırdı .Yani paşam paran varsa hobini yaparsın istediğin motoru alır sürersin paran mı yok metrobüs iki kuruşun varsa da Çin malına devam .Ortası kalmadı malesef bu ülkede .E Japonlarda ara motorlar yerine 30-50 tane yüksek motor satıyor o yüzden dükkanı kapatmıyor ....
    hiçlikevresi bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Arkadaslar Konuyu niye saptiriyorsunuz benim yazmak istedigim bu konuda temel olarak şu, bu kadar kazanip kazanmamız önemli değil ne kazanırsak kazanalim yabancıların 3 ayda aldigi motosikletleri biz niye cok kazanabilsekte 1 senede satin alabiliyoruz. Bunu soruyorum sebeplerini de biliyorum fakat biz niye buna birşeyler yaparak engel olamıyoruz en azından vergilerin kalkması konusunda en azından herkesin yüksek cc motosiklet surebilmesine yardımcı olmak isterdim. Yaşım 30 oldu 19 yaşında ehliyet aldım ve 11 sene boyunca hep motosiklet kullandım. 2008 yılında japon mallarını bile satın alabilmek kolaydı şimdi ne değişti sonuç ne oldu o zamanlar ninja 250r bile hayalimizdi şimdi yüksek kazanç sağlasak bile hayalimizdeki motosikletlere zor ulaşıyoruz. Nedir bizim suçumuz bu ülkede yaşamak mi bunu sorguluyorum sürekli. Niye bu ülke yukselemiyor niye hep gerilerdeyiz. Benim bu konuyu açmamın amacı bu durumun beni feci halde sınır etmesi ve elden bisey gelmemesi uyuyoruz resmen.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Konuyu niye saptiriyorsunuz benim yazmak istedigim bu konuda temel olarak şu, bu kadar kazanip kazanmamız önemli değil ne kazanırsak kazanalim yabancıların 3 ayda aldigi motosikletleri biz niye cok kazanabilsekte 1 senede satin alabiliyoruz. Bunu soruyorum sebeplerini de biliyorum fakat biz niye buna birşeyler yaparak engel olamıyoruz en azından vergilerin kalkması konusunda en azından herkesin yüksek cc motosiklet surebilmesine yardımcı olmak isterdim. Yaşım 30 oldu 19 yaşında ehliyet aldım ve 11 sene boyunca hep motosiklet kullandım. 2008 yılında japon mallarını bile satın alabilmek kolaydı şimdi ne değişti sonuç ne oldu o zamanlar ninja 250r bile hayalimizdi şimdi yüksek kazanç sağlasak bile hayalimizdeki motosikletlere zor ulaşıyoruz. Nedir bizim suçumuz bu ülkede yaşamak mi bunu sorguluyorum sürekli. Niye bu ülke yukselemiyor niye hep gerilerdeyiz. Benim bu konuyu açmamın amacı bu durumun beni feci halde sınır etmesi ve elden bisey gelmemesi uyuyoruz resmen.
    Bu yaziyi basta yazsaydin bukadar uzamazdi olay kardesim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Acik konusacagim, kisa ve net yazabilmek icin genelleyecegim, oyle olunca da ister istemez bazi insanlarin hakkina girecegim, lutfen uzerinize alinmayin... Yazacaklarimin ulkemizin en az ucte ikisi, ve muhtemelen cok daha fazlasi icin gecerli oldugunu dusunuyorum.

ne kazanırsak kazanalim yabancıların 3 ayda aldigi motosikletleri biz niye cok kazanabilsekte 1 senede satin alabiliyoruz. Bunu soruyorum sebeplerini de biliyorum fakat biz niye buna birşeyler yaparak engel olamıyoruz
    Gecti borun pazari. Engel olma vakti onceydi, olayin ucu bize dokunmadan onceydi. O zaman sustuk, sakalimiza baktik, "Kakara kikiri" yaptik, simdi de cekecegiz acisini hep beraber.

2008 yılında japon mallarını bile satın alabilmek kolaydı şimdi ne değişti sonuç ne oldu.
    Ulkenin anahtarini tek kisiye teslim ettik, yargi medya dahil.

Nedir bizim suçumuz bu ülkede yaşamak mi bunu sorguluyorum sürekli. Niye bu ülke yukselemiyor niye hep gerilerdeyiz.
    Suc ne ulkede, ne millette, ne dinde, ne de iktidarda... Suc bizde. Kotu insanlariz cunku. Faydaciyiz, vurdumduymaziz, sakalimizdan baska seyle kolay kolay ilgilenmiyoruz. Baskasinin hakki yenmis umurumuzda degil. Bilakis, kendimiz gibi dusunmeyenlere belli bir miktar baskiyi makbul sayiyoruz. Bagnaziz. Kabileciyiz. "Insan"a deger vermiyoruz. Ikiyuzluyuz. Sokakta kopek gorduk mu etrafinda sekiz donuyoruz, pek hayvanseveriz cunku, ama yanda simit satan dogulu cocuga tiksinerek bakiyoruz. Cahiliz. Medya, gazeteci, akademisyen, ogretmen, ciftci, kalifiye insanin onemini bilmiyoruz. Saplantiliyiz. Kimisi dine saplanmis, kimisi devrime, kimisi asiri milliyetcilige, kimisi Kemalistlige... Propagandalarla yasiyoruz, belli dusunce kaliplarinin disina cikamiyoruz. Icinde bulundugumuz kabin seklini almaya pek meyilliyiz.

En kotusu de butun bunlardan habersiziz, cunku kendimize toz konduramiyoruz, hala dogru ve masum oldugumuzda israrciyiz, gercekleri kabullenmeye hic hazir degiliz...
    tommygun, Cyan, espresso ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Çünkü asimile edilmiş durumdayız. Senin gibi televizyonlarda konuşanlara ülkenin başındakiler terorist diyor.. Hakkını aramak için sesi biraz yükseleni içeri alıyorlar. İnsanlarda güç kalmadı olanda banane ne halleri varsa görsünler diyip işin içinden çıkıyor. Motosiklete gelene kadar heryerde aynı durum yaşanıyor. Bürokrasi hızlansın diye tek adam olalım daha rahat hızlı hareket ederiz dedi başkanımız. İnananlar oy verdi ve oldu. Ya şimdi ? ne değişti hala ülkede mecliste olan bir partiye terorist diyorlar. Adamlar 1 2 yıllık bir parti mi ? yooo yıllardır meclisteler. Meclise bu partiyi ilk kim soktu ? Açılım muhabbetleriyle zamanında el ele tutuşan iki partiydi. Ya şimdi ? Adamlara terorist diye bağırıyorsun.. Al kardeşim ben bir izleyici olarak yoruldum gerçekten . Madem bu adamlar terorist bu adamlar eli silahlı vatanımızı tehdit ediyor al kardeşim ne bekliyorsun ?

Danışıklı dövüş işte.. Oy kazanmak için bugün terorist dedikleriyle yarın el ele tutuşabiliyorlar. Siyaset böyle birşey. Olan kime oluyor sana bana. Böyle bir ortamda kim neye güvenecek ? Büyük oyuncuların elinde kalmış durumdayız. Eğer yerel seçimlerden sonra dolar yükselme eğilimini gösterir ve bu oyuncular sahaya inerse vay halimize..

Yerli üretim alternatiflerimiz olmadığı için döviz bu tip ürünlerde %100 alım gücümüzü düşüren bir etken.
    tugrulbora, Cloud ve hiçlikevresi bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acik konusacagim, kisa ve net yazabilmek icin genelleyecegim, oyle olunca da ister istemez bazi insanlarin hakkina girecegim, lutfen uzerinize alinmayin... Yazacaklarimin ulkemizin en az ucte ikisi, ve muhtemelen cok daha fazlasi icin gecerli oldugunu dusunuyorum.

Gecti borun pazari. Engel olma vakti onceydi, olayin ucu bize dokunmadan onceydi. O zaman sustuk, sakalimiza baktik, "Kakara kikiri" yaptik, simdi de cekecegiz acisini hep beraber.

Ulkenin anahtarini tek kisiye teslim ettik, yargi medya dahil.

Suc ne ulkede, ne millette, ne dinde, ne de iktidarda... Suc bizde. Kotu insanlariz cunku. Faydaciyiz, vurdumduymaziz, sakalimizdan baska seyle kolay kolay ilgilenmiyoruz. Baskasinin hakki yenmis umurumuzda degil. Bilakis, kendimiz gibi dusunmeyenlere belli bir miktar baskiyi makbul sayiyoruz. Bagnaziz. Kabileciyiz. "Insan"a deger vermiyoruz. Ikiyuzluyuz. Sokakta kopek gorduk mu etrafinda sekiz donuyoruz, pek hayvanseveriz cunku, ama yanda simit satan dogulu cocuga tiksinerek bakiyoruz. Cahiliz. Medya, gazeteci, akademisyen, ogretmen, ciftci, kalifiye insanin onemini bilmiyoruz. Saplantiliyiz. Kimisi dine saplanmis, kimisi devrime, kimisi asiri milliyetcilige, kimisi Kemalistlige... Propagandalarla yasiyoruz, belli dusunce kaliplarinin disina cikamiyoruz. Icinde bulundugumuz kabin seklini almaya pek meyilliyiz.

En kotusu de butun bunlardan habersiziz, cunku kendimize toz konduramiyoruz, hala dogru ve masum oldugumuzda israrciyiz, gercekleri kabullenmeye hic hazir degiliz...

Çünkü asimile edilmiş durumdayız. Senin gibi televizyonlarda konuşanlara ülkenin başındakiler terorist diyor.. Hakkını aramak için sesi biraz yükseleni içeri alıyorlar. İnsanlarda güç kalmadı olanda banane ne halleri varsa görsünler diyip işin içinden çıkıyor. Motosiklete gelene kadar heryerde aynı durum yaşanıyor. Bürokrasi hızlansın diye tek adam olalım daha rahat hızlı hareket ederiz dedi başkanımız. İnananlar oy verdi ve oldu. Ya şimdi ? ne değişti hala ülkede mecliste olan bir partiye terorist diyorlar. Adamlar 1 2 yıllık bir parti mi ? yooo yıllardır meclisteler. Meclise bu partiyi ilk kim soktu ? Açılım muhabbetleriyle zamanında el ele tutuşan iki partiydi. Ya şimdi ? Adamlara terorist diye bağırıyorsun.. Al kardeşim ben bir izleyici olarak yoruldum gerçekten . Madem bu adamlar terorist bu adamlar eli silahlı vatanımızı tehdit ediyor al kardeşim ne bekliyorsun ?

Danışıklı dövüş işte.. Oy kazanmak için bugün terorist dedikleriyle yarın el ele tutuşabiliyorlar. Siyaset böyle birşey. Olan kime oluyor sana bana. Böyle bir ortamda kim neye güvenecek ? Büyük oyuncuların elinde kalmış durumdayız. Eğer yerel seçimlerden sonra dolar yükselme eğilimini gösterir ve bu oyuncular sahaya inerse vay halimize..

Yerli üretim alternatiflerimiz olmadığı için döviz bu tip ürünlerde %100 alım gücümüzü düşüren bir etken.
    Cevap arayan varsa şu iki adamın yazdıklarını "Anlasın" yeter.
    leons ve Cloud bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)