Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet Severler Uyuyorsunuz !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Mrb arkadaşlar, motosiklet sektörü bitiyor sanki ya da bana mı öyle geliyor ?

Konuyu açma sebebim biraz ülke şartları biraz da sömürülmemiz. Malum motosiklet fiyatları uçtu gidiyor. Basit çift silindir mt07 etmesi gereken 18 bin lira istenilen 38 bin tl. Ne oluyor bu fiyatlara yani anlamakta güçlük çekiyorum ama sıkıntı fiyat değil, sıkıntı vergiler ve bazı kişilerin dövizi bu hale getirmesi. Bizim suçumuz nedir ? Motosiklet aşığı olmak mı, bu aleti sürmek mi ? Artık devir öyle bir hale geldi ki motosiklet zorunlu ihtiyaç oldu yani özel tüketim değil ve bunun aksine artan benzin fiyatları,sigorta fiyatları,vergiler vs... motosiklet kullanmaya daha çok teşvik etmesi gerekirken biz tam aksine uzaklaşıyoruz. Artık motosiklet kullanımı özel mi oldu sadece çok zenginler mi alabiliyor. Geçen sene 2015 636 aldım yani 65 bin tlye şimdi bakıyorum kawasaki fiyat listesine euro %30 artmasına rağmen 66 bin tl 2019 türkiye satış fiyatı. %37 ötv alınıyor birde ötvli fiyatıyla vergi alnıyor, 107 bin tl oluyor.Bu nasıl bir adalet mantık yani anlamıyorum. Niye bu ülkede biz rahat yaşayamıyoruz. Ayda 5 bin tl kenara koyuyorum bir senede ikinci el 600 cc motor zor alabiliyorum. Yazık 1 sene bunun için çalışıyoruz. Yani beni geçtim kenara bin tl koyanının yaşamaya hakkı yokmu, bir senede 250 cc motosiklet zor alabiliyor. Yazık ya birde ötv alınmıyor diye sevinen tayfa var bunlara daha çok yazık. Adamlar sayesinde güzel ülkemdeki 14 bin tllik r25 26 bin olmuş halen daha ötvye sevinip alan var. Yani bu ötv niye köklü olarak kalkmıyor niye bu haksızlık devam ediyor. Madem kaldırıyorsunuz köklü kaldırın yada belli bir süre üst cclerde de aynı hakkı tanıyın. Yaşadığımız yerden nefret etmeye başladık. Zorla arabalara mı itiyorlar bu yüzden mi bu vergi dilimleri ? Motosiklet işini serseri olarak mı görüyorlar ? Araç olarak saymıyorlar mı ? Neden bu sebepler ? 2019 model araca 60 bin lira vermek varken niye milletin kullandığı 4-5 yaşındaki araca aynı para veriyorum ? Niye bu riski göze alıyorum rodajı bakımları nasıl yapıldı niye bu riski ben göze alıyorum ?

Anlamadığım şu biz niye uyuyoruz bu duruma ? Niye toplanıp bu konuyu her yere haber etmiyoruz ? Niye 5 liralık araca 15 lira veriyoruz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    "Bazı kişilerin dövizi bu hale getirmesi" cümlesi ile tam senden uzaklaşıyordum ki mesajın ortalarında güzel yerlere değinmişsin. Ama son cümlende biraz yanlış yerlere gitmişsin.

57 milyon kişi toplanacak 31 Mart'da. İstediğin yere haber edebilirsin o gün. Bundan önce hiç haber ettin mi birşeyleri onu düşün. Ettiğin zaman olumlu-olumsuz ne oldu onu düşün. Olumlu olduysa da düşün ona göre haber et, olumsuz olduysa da düşün ona göre haber et. Yeter ki düşün. Düşünürsen öğrenmek istersin. Öğrenmek istersen okumak-bilgi toplamak istersin. Zaten gerisi de gelir.

Devletimizin her şeye gücü yeter. Haydi hayırlısı bakalım.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    İstediğiniz yere, istediğiniz şekilde sikayet edin.
    En ön safta destekleyeceğim cep numaramı özelden isterseniz de verebilirim.

AMA....

Sadece trajik bir gülümseme ile takip ederim çabanızı

Türkiye'ye hosgeldiniz
    leons, FatihC, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    TL nin dolar ve avro karşısındaki değer kaybı sebebiyle olabilir mi acaba. Düzgün marka kasklar 2-3bin liradan başlıyor, motosiklet fiyatları gayet normal bence. Biz fakir olduğumuz için alamıyoruz sadece.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Sırf motosiklet değil ki.Arabalar bilgisayar parçaları hatta yediğimiz patates bile ithal dövize bağlı.Biz kendimiz üretmezsek bu fiyatları mumla ararız.eskiden 500 tlye orta seviye ekran kartı alırken şimdi 1500 tl malesef döviz her sektörü vuruyor.
    uugguurr86 bunu beğendi.

Furkan_venus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsx-R 600
    ne olursa olsun müslüman olsun mantığı olursa halkta sonucu bu olur
    leons, yamtareroglu, Umit1923 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetmez ama EVET!!!

leons, sparrow07, yigozya ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Anlaşıldı sen yaşın yanindeki kurusun
    leons bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Halimiz trajikomik zaten, bu kafayla gidersek zaten böyle devam edeceğiz öyle gözüküyor.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülke bitiyor, ülke biterken sektör ayakta duracak değil ya.
    sparrow07, uugguurr86, ERTOBİ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayda 5 bin tl kenara koyuyorum bir senede ikinci el 600 cc motor zor alabiliyorum. Yazık 1 sene bunun için çalışıyoruz.
    aga buradan sonra hiç bişi anlamadım kendime acımaya başladım resmen zengin gözyaşı bunlar.

Ancak yazdıklarını alt kesime de uyarlarsak haklısın; daha önce örneklemiştim

Harley Davidson İron 883 yurtdışında 7bin dolar civarı satılıyor; bu da en düşük amerika vatandaşının aldıgı asgari ücretin 2.5 katı oluyor. yani asgari ücretli 2.5 ayda bir harley alabiliyor.

Aynı motor ülkemizde 75bin + TL (dogru hatırlıyorsam) , asgari ücretli bir vatandaş 37 ayda alıyor.

2.5 ay
    37 ay

başka da sözüm yok.
    leons, uugguurr86, ozansntrk ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    Ayda 5 bin tl kenara koyuyorum
    Kafamın içinde yankılanıyo..

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga buradan sonra hiç bişi anlamadım kendime acımaya başladım resmen zengin gözyaşı bunlar.

Ancak yazdıklarını alt kesime de uyarlarsak haklısın; daha önce örneklemiştim

Harley Davidson İron 883 yurtdışında 7bin dolar civarı satılıyor; bu da en düşük amerika vatandaşının aldıgı asgari ücretin 2.5 katı oluyor. yani asgari ücretli 2.5 ayda bir harley alabiliyor.

Aynı motor ülkemizde 75bin + TL (dogru hatırlıyorsam) , asgari ücretli bir vatandaş 37 ayda alıyor.

2.5 ay
    37 ay

başka da sözüm yok.
    Şuan zengin değilim yani bir iş yeri ortağıyım aldığım ücret 10 sene önce olsaydı çok zengin olurdum ama şuan o paranın gram değeri yok yani. Tek yaşayan biri için bile en düşük 2 bin tl civarı gider var. Ev kirası,yemek,benzin,kıyafet,elektrik,su,doğal gaz gibi temel ihtiyaçlar 1 ayda 2 bini geçiyor kalmadı paranın değeri.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Memleket iyiye gidiyee

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Devletin ulaşım amaçlı motosikleti teşvik edeceğini düşünmüyorum çünkü vergiler yoluyla motosikletten kazandığı para otomobile göre daha düşük. Asya ülkeleri gibi trafikte her yerde 100-150 cc scooter olması bence devletin işine gelmez.
    leons bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motosiklete gelene kadar insanca yaşamayı zorlaştıran o kadar çok ÖTV varki.

Asıl derin uyku aşağıdaki listede (1.1.2019 resmi gazetede yayınlanandır)
    KHK ile indirim yapılanlar süreli indirim olduğu için dikkate almadım...

Traş öncesinde, traş sırasında veya traştan sonra kullanılan müstahzarlar, traş köpüğü, traş kremi, traş sabunu : %20
    Traş makinaları : %6,7
    Pilli radyo : %6,7
    Harici enerjiyle çalışan radyo : %20
    Televizyonlar : %6,7
    Meyve/sebze suları, maden suyu, gazozlar : %10
    Kolalı gazoz : %20
    Kurşunsuz benzin 95 oktan : 2,3765 TL litre başına
    Otogaz (LPG) : 1,7780 TL kilogram başına
    Doğalgaz : 0,0230 TL metreküp başına
    Motorin : 1,7945 TL litre başına
    Cep telefonları : %25

Benim en takıntılı olduğum petrol, yakıt ve türevleriyle ilgili olanlar.
    Konyadaki çiftçinin ürettiği gıdayı yeme diyor adamlar.
    Yok eğer o buğdayı yemek için kamyonla başka şehre naklediliyorsa o yediğin buğday LÜKS sınıfına girer.
    buğdaydan olmasada, dolaylı olarak nakliyesinden alırım lüks verigisini.

Mineraller insan vücudunun en önemli ihtiyaçlarından... Yaşamın temel taşı...
    Mineralleri en kolay alabileceğimiz memba maden suları : Çak %10 ÖTV
    Sağlıklı yaşamak istiyorsan haracını vereceksin...

TV alma ve hiç seyretme. Lüks kardeşim.
    Radyomu, neyine gerek senin haber, müzik. Geç bunları. Ben cahil insan severim.
    Cep telefonumu... Kim demiş haberleşme özgürlüğü anayasal haktır diye. öde vergisini sana o hakkı vereyim.

Traş olmak mı?... Sakal sünnettir. Olma kardeşim sakal tıraşı. Oluyorsan haracını ÖTV olarak ödersin...
    The Dude, myagdi, leons ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mrb arkadaşlar, motosiklet sektörü bitiyor sanki ya da bana mı öyle geliyor ?

Konuyu açma sebebim biraz ülke şartları biraz da sömürülmemiz. Malum motosiklet fiyatları uçtu gidiyor. Basit çift silindir mt07 etmesi gereken 18 bin lira istenilen 38 bin tl. Ne oluyor bu fiyatlara yani anlamakta güçlük çekiyorum ama sıkıntı fiyat değil, sıkıntı vergiler ve bazı kişilerin dövizi bu hale getirmesi. Bizim suçumuz nedir ? Motosiklet aşığı olmak mı, bu aleti sürmek mi ? Artık devir öyle bir hale geldi ki motosiklet zorunlu ihtiyaç oldu yani özel tüketim değil ve bunun aksine artan benzin fiyatları,sigorta fiyatları,vergiler vs... motosiklet kullanmaya daha çok teşvik etmesi gerekirken biz tam aksine uzaklaşıyoruz. Artık motosiklet kullanımı özel mi oldu sadece çok zenginler mi alabiliyor. Geçen sene 2015 636 aldım yani 65 bin tlye şimdi bakıyorum kawasaki fiyat listesine euro %30 artmasına rağmen 66 bin tl 2019 türkiye satış fiyatı. %37 ötv alınıyor birde ötvli fiyatıyla vergi alnıyor, 107 bin tl oluyor.Bu nasıl bir adalet mantık yani anlamıyorum. Niye bu ülkede biz rahat yaşayamıyoruz. Ayda 5 bin tl kenara koyuyorum bir senede ikinci el 600 cc motor zor alabiliyorum. Yazık 1 sene bunun için çalışıyoruz. Yani beni geçtim kenara bin tl koyanının yaşamaya hakkı yokmu, bir senede 250 cc motosiklet zor alabiliyor. Yazık ya birde ötv alınmıyor diye sevinen tayfa var bunlara daha çok yazık. Adamlar sayesinde güzel ülkemdeki 14 bin tllik r25 26 bin olmuş halen daha ötvye sevinip alan var. Yani bu ötv niye köklü olarak kalkmıyor niye bu haksızlık devam ediyor. Madem kaldırıyorsunuz köklü kaldırın yada belli bir süre üst cclerde de aynı hakkı tanıyın. Yaşadığımız yerden nefret etmeye başladık. Zorla arabalara mı itiyorlar bu yüzden mi bu vergi dilimleri ? Motosiklet işini serseri olarak mı görüyorlar ? Araç olarak saymıyorlar mı ? Neden bu sebepler ? 2019 model araca 60 bin lira vermek varken niye milletin kullandığı 4-5 yaşındaki araca aynı para veriyorum ? Niye bu riski göze alıyorum rodajı bakımları nasıl yapıldı niye bu riski ben göze alıyorum ?

Anlamadığım şu biz niye uyuyoruz bu duruma ? Niye toplanıp bu konuyu her yere haber etmiyoruz ? Niye 5 liralık araca 15 lira veriyoruz ?
    Memleketin %52'si böyle olmasını istiyor, ondan.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin %52'si böyle olmasını istiyor, ondan.
    Memleket kalmayacak yakında herşeyi satıyorlar yabancılara,birşey üretmiyoruz ve de sürekli israf bakalım kaynaklar nereye kadar götürecek. O zmn o 52 ne diyecek onu merak ediyorum.
    Meraklı Genç bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Deveye sormuşlar neden boynun eğri, nerem doğru ki demiş...

Hariçten gazel okumuş olacağım ama makul fiyata motosiklet alamamak ülkenin geneline göre çoook lüks bir dert.

"Nerede yanlış yapıyorum ya da yapıyoruz " diye sormakta, sorunu ısrarla kendimizde aramakta da fayda var. Çünkü sen ben o herkes iyi de niye böyle o zaman?
    hiçlikevresi bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Ayda 5bin kenara koyuyorumdan sonrasını okumadım
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)