Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nc 750x mi tracer 700 mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Byvukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bu ikili arasında kaldım aklımı karıştıran tek şey tracer ın yakıt konusunda ocağıma incir ağacı dikmesi. 4-5 litreler kabul edilebilir benim için fazlasıysa israf diye düşünüyorum. Nc ilk favorim ama ağırlığı ve benzin kapağı beni çokça düşündürüyor , tracer için de yakıtı korkutuyor kullanan birileri varmı sakin günlük kullanımdaki değerleri nelerdir. Her ikisini kullanan birileri varsa da önerilerinizi alabilirim. Şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    tracer şehir içi 5,5-6 uzun yolda 4-5lt yakar , 120-130 sabit hızda 4 litre yakıyor. Tracerin verdiği keyif nc de var mı bilmem hiç kullanmadım. Birinin her devirinde akıcı tork var birinin her devirinde yapma yanarız diyen törk 😀

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tracer şehir içi 5,5-6 uzun yolda 4-5lt yakar , 120-130 sabit hızda 4 litre yakıyor. Tracerin verdiği keyif nc de var mı bilmem hiç kullanmadım.
    Muhtemelen aynı keyfi vermez. Tracer seçeneğini düşünme sebebimde bu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Keyif eğlence Tracer, NC'de yüksek devirde çıldırma yok, dümdüz motor, Boldpilot'un dediğine ek olarak Tracer efendi kullanırsan 1-1,5 litre arası fazla yakar. Çok efendi kullanırsan 0,5-1 litre daha fazla.Ben NC ile 4 litre üstüne hiç çıkamadım, genelde 3,8 falandı.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyif eğlence Tracer, NC'de yüksek devirde çıldırma yok, dümdüz motor, Boldpilot'un dediğine ek olarak Tracer efendi kullanırsan 1-1,5 litre arası fazla yakar. Çok efendi kullanırsan 0,5-1 litre daha fazla.Ben NC ile 4 litre üstüne hiç çıkamadım, genelde 3,8 falandı.
    Ortalama olarak sakin kullanımda şehir içi 4-5.5 diyebiliriz o zaman. Gazlarsak 7 lere çıkacağını biliyorum 😀

Motosikleti
    xmax250
    söz mclisten dısarı ama 40-50 bin lira motosiklete verip 1-2 litre hesabı yapmak bana nedense biraz sacma geliyor..

evet devir tasarruf devri ama ozaman da 250cc bir motosiklet alıp benzin dusunmeden surmekten yanayım...

kaba hesapla ayda 1 depo fazla yaksın ama zevk aldıgınız motosiklete binin derim..
    espresso, pea, SavageGarden ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söz mclisten dısarı ama 40-50 bin lira motosiklete verip 1-2 litre hesabı yapmak bana nedense biraz sacma geliyor..

evet devir tasarruf devri ama ozaman da 250cc bir motosiklet alıp benzin dusunmeden surmekten yanayım...

kaba hesapla ayda 1 depo fazla yaksın ama zevk aldıgınız motosiklete binin derim..
    Hocam hemfikiriz, ama motor kullandığım dönemde hem keyif amaçlı, hem ulaşım aracı olarak motor kullandığım için çok fazla yol yapıyordum. Öyle olunca o 1-2 litreler aranıyor.
    espresso ve blueway2 bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

7 -8 senedir 250 cc motorabiniyorum aslında yükseltmek istemiyordum fakat sıkıldım diyebilirim. Benzinin litresi bu gün 6tl yarın ne olacağı mechul ken araba kadar yakan bir motorum olsun istemiyorum açıkçası.
    espresso, Kergit ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ha bir de NC'nin ağırlığı pek hissedilmiyor, ağırlık merkezi yatık pistonlar nedeniyle oldukça aşağıda, yürürken tüy gibi. Ben 1.90 ve 95kg olduğum için manevra veya ayağa indir kaldır korkunç ağır gelmiyordu, ama tabi ki sonuçta Tracer ile 20kg farkları var ve bu fark da kullanımda hissediliyor. Ama NC'yi manevrada çok hantal diye düşünmeyin.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı Byvukuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar. Bu ikili arasında kaldım aklımı karıştıran tek şey tracer ın yakıt konusunda ocağıma incir ağacı dikmesi. 4-5 litreler kabul edilebilir benim için fazlasıysa israf diye düşünüyorum. Nc ilk favorim ama ağırlığı ve benzin kapağı beni çokça düşündürüyor , tracer için de yakıtı korkutuyor kullanan birileri varmı sakin günlük kullanımdaki değerleri nelerdir. Her ikisini kullanan birileri varsa da önerilerinizi alabilirim. Şimdiden çok teşekkürler.
    Hocam ağırlığı boşver de depo kapağı illet. Dahası hiç 750 cc gibi de hissettirmiyor. Tracer hiç kullanmamış olmakla birlikte, yakıt değerlerini de göz önünde bulundurarak, eğer gözardı edilebilecek seviyede bir yakıt farkı varsa, kesinlikle tracer.

NC otomobilvari hissiyatıyla bir motosiklet heyecanı yaratmayacaktır. Kötü diyemem, ancak denedim, nedense bir şeyler eksik gelmişti.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı Byvukuat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 -8 senedir 250 cc motorabiniyorum aslında yükseltmek istemiyordum fakat sıkıldım diyebilirim. Benzinin litresi bu gün 6tl yarın ne olacağı mechul ken araba kadar yakan bir motorum olsun istemiyorum açıkçası.
    hocam yanlıs anlamayın sizin sahsınıza demedim bu yazdıgımı zaten.. genel olarak ulkenin sorunu aslında bu. cok buyuk sosyolojik bir durum ama şimdi konuyu o tarafa cekmiyim...

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ağırlığı boşver de depo kapağı illet. Dahası hiç 750 cc gibi de hissettirmiyor. Tracer hiç kullanmamış olmakla birlikte, yakıt değerlerini de göz önünde bulundurarak, eğer gözardı edilebilecek seviyede bir yakıt farkı varsa, kesinlikle tracer.

NC otomobilvari hissiyatıyla bir motosiklet heyecanı yaratmayacaktır. Kötü diyemem, ancak denedim, nedense bir şeyler eksik gelmişti.
    İki motoruda kullanmadım hiç nasip olmadı benim karakterime uygun olan tracer gibi hissediyorum. Ama ona da 6-7 litreler yaktırmak istemiyorum gibi araflardayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

hocam yanlıs anlamayın sizin sahsınıza demedim bu yazdıgımı zaten.. genel olarak ulkenin sorunu aslında bu. cok buyuk sosyolojik bir durum ama şimdi konuyu o tarafa cekmiyim...
    Yok haklısın zaten bir şey demiyorum motora hobi olarak binenlerden değilim aylık ortalama 1k kilometre yapıyorum istemesen de bunun hesabını yapıyorsun.
    blueway2 bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Abiler konu dışı olacak biraz ama yukarıda nc için 3.8 litre yazılmış ağzım açık kaldı. Bende 100cc var şehir içi 70'i geçmememe rağmen 3 litre yakıyor 100km'de. Şaşırdım kaldım yahu. Satıp bi nc alayım bari
    blueway2 bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    nc yi ben beğenemedim. Otomatik olanı için söylüyorum. Skuter kullanıcısıyım fakat nc sürerken sanki otomobil kullanıyorum gibi tarif edemediğim bir şey var. Ruhsuz geliyor bana. 2018 model öncesi az yakıyor diyemem ben 5 lt den aşağı düşemedim neredeyse ama yeni modeller ciddi az yakıyor. Kısacası ben olsam tracer alırdım gözüm kapalı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Benim 4'ü geçirtemediğim NC750X'in modeli 2015'ti. Tebrikler vallahi 5 nasıl yaktırdınız hiç anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:42 ----------

Benimki manueldi yalnız, DCT değil...

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    NC sahiplerinin benzin, Africa sahiplerinin GS ezikliği bir bitmedi gitti şu ülkede.

Giriyosun NC'cilerin facebook sayfasına sabahtan akşama benzinlik fişi paylaşılıyor. Öyle az yaktım böyle az yaktım. Adam az yaktım diye paylaşabilmek için 80'e bağlıyor 6. vites gidiyor ondan sonra bütün grup, motorlarımız şahane şak şak şak.

Ya kardeşim eşek ölüsü gibi motorun var. Gaz açtığından tepki alamadığın bir gaz, ruhsuzca bir sürüş. Motor kullandığımı hissetmiyorsam 6.vites 80'le gitmenin ne manası var.

Bu yakıt konusu öyle bir hal aldıki TR'de anlamsız bir NC pazarı oluştu. 35bin TL'ye Versys, Tracer alabiliyorken, aynı dolulukta NC 45'ten başlıyor.
    Alanı da satanı da anlamıyorum.

Konu sahibine cevabım ; 15000km tracer 700 kullandım. Sadece İstanbul şehir için E-5'te yaptım bu km'yi. Yakıt ortalamam 5 lt'de sattım.

Ruhsuz bir motor istiyorsan al NC, facebookta bol bol pompa fotorafı paylaşırsın.
    Gaz açtığında motora bindiğini hissetmek istiyorsan al Tracer.

Bu arada NC'nin ön bagajı efsanedir, onu da eklemeden geçmiyim.
    pea, efendy06 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC750X
    2016 nc 750 kullanıyorum. yakıtı kıyaslanamaz diye tahmin ediyorum tracerla.. ben yeni motorcuyum üstad nerede gaz nekadar verilir hangi viteste gidilir tam oturmadı henüz, yarım gaz açılacak yerde çok açıyorum, henüz 2 depo bitirdim. ona rağmen tüketimim ilk depoda 4, 2. depoda 3.8 lt idi. benzin olmuş 6.70 tl, seçimden sonra ne olacağı belli değil.. yine de siz bilirsiniz.. tracer tip olarak çok hoşuma giden bir model ama, ona hiç sözüm yok.. eminim sürüş zevki de nc yi 3 e 5 e katlıyordur.. ha bu arada çok önemli bir detay olmamakla beraber nc nin ön bagajı acayip faydalı bir şey.. cüzdan telefon anahtarlık sigara vs. ne varsa atıyorum içine..büyük rahatlık..

Motosikleti
    xsr 900
    5000 km dir tracer kullanıyorum hiç nc kullanmadım. ortalamam 4.5 oluyor hep, ekranda da eco yazısını çok nadir görürüm. 1 vites büyük kullansam çok rahat 4 litreye düşer motor.6-7 litre yakar diyenleri çok merak ediyorum ne yapıyorlar? bence o noktada kullanıyorsanız sadece yakıt sarfiyatı değil, başka yıpranmaları da göz önüne almak gerekir.
    blueway2 bunu beğendi.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    250 cc var bende kafam rahat.

UzunYolAdami bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750x - 2019
    Tek amacın motor performansı ve CC sine göre en iyi hızlanma ve en iyi son hız ise hiç düşünmeden Tracer 700 al geç git. Hızlı kullanmayı seven insan için Tracer 700 tek çözüm.

Performans dışındaki bütün konularda NC750x Tracer 700 ü döver heleki son güncellemelerden sonra (TC kontrol , led far, showa amortisör eklendi) tracer 1 değil 2 adım geri kaldı. güncellenmesi gerekiyor.

Lakin Konfor Sele Şart.
    Cyan ve blueway2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)