Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

çakma ekipman 4000tl değirindeki mont 450tl

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    dün aklıma takıldı Dainese mont 2bin 3bin 4bine felan var aliexpres de çakması 450tl

ama ne kadar koruma sağlar 500tl bir bütçe desek markası bilinmeyen bir mont almak yerine bunun çakmasını almak mantıklı mıdır sizce ? ne dersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Beğendiğim bi parfüm vardı AVM de ki fiyatını sordum 421 TL dendi indirimsiz nakit fiyatı. İnternette ki fiyatı 189 tl orjınal adı altında. İkiside aynı koku test ettim. Tek farkı şu ; birinin kokusu kıyafet üzerinde 4 gün yoğunluğu aşınmaksızın kalırken diğeri sadece 2 - 3 saat civarı zor dayanıyordu. Şahsi fikrim çakma olan herşeyden kaçın. Birde kafaya takan yapısı olan insanlar için söylüyorum çin malı motosikletten uzak durun :D Çakma monttan da ne beklediğine bağlı olarak kokusundan mı başlıyım ? ham maddesindenki kansorejenden mi ? dayanıklılığından mı ? çakma çakmadır uzak durun. Daınese olmasın başka marka olsun ama orjınal olsun.
    bezor1, Can_517 ve Lazasker bunu beğendiler.

Kanserojen olabilecek herşeyden uzak durun... Herşey güzellik değil. 500 e bi Dünya mont var zaten

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Mantıklı mı sizce?

Kullanılan kumaş ne?
    Sürtünmeye ne kadar dayanıklı?
    Omuz, göğüs, sırt korumaları gerçekten korumalı mı?

Sizce 80-90 dolara bu olur mu?

Mantık hepsinin cevabını verecektir.
    bezor1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Bu montlardan bir tane ben de alacağım. Türkiyede bir ton vergi altında ezilmiş kalitesiz malzeme almaktansa, parasının vergiye yamanmamış çakmada olsa korumalarını internette gözlemlediğime göre idarelik olan bir monta vermek daha mantıklı geliyor. Zaten sırt koruması vs. şeyleri aşırı kalitesizse Bering Bruce montumun korumalarıyla değiştiririm. Yeni aldığım impatech sırt korumasınıda eklediğim zaman müthiş olur diye düşünüyorum. Sürtünme gibi durumlarda zaten benim motosikletim belli rks rn180 şehir içi keyif motoru, 90 dan fazla basmam.
    bezor1 bunu beğendi.

Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu montlardan bir tane ben de alacağım. Türkiyede bir ton vergi altında ezilmiş kalitesiz malzeme almaktansa, parasının vergiye yamanmamış çakmada olsa korumalarını internette gözlemlediğime göre idarelik olan bir monta vermek daha mantıklı geliyor. Zaten sırt koruması vs. şeyleri aşırı kalitesizse Bering Bruce montumun korumalarıyla değiştiririm. Yeni aldığım impatech sırt korumasınıda eklediğim zaman müthiş olur diye düşünüyorum. Sürtünme gibi durumlarda zaten benim motosikletim belli rks rn180 şehir içi keyif motoru, 90 dan fazla basmam.
    Kendinizi iyi kandırmışsınız.
    FREEDOMOTO ve bezor1 bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düştüğünüzde asfalt motosiklet modelinizi sormuyor kardeşim. oo bu düşük cc, ölmesin bu yaralanmasın demiyor. Ne biliyorsun uçuruma düşmeyecegini? Çinden ucuza alma sebebin kalitesiz olması. Vücuduna kalitesiz bir şeyi yakıştırabiliyorsan güle güle kullan.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bir söz var çok sevdiğim bilir misiniz;

"Ucuz ürün satın alacak kadar zengin değilim"

Bi sözü bi oturup düşünün
    Can_517 bunu beğendi.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    dainese montu olan ucurumdan dusunce ölmuyor mu?
    500 luk cakmayi incelemek lazim malzemesi dikisi guzelse alinabilir.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i

1:42 den itibaren saatte 19 km hızla sürüklenince kıyafetlerimize ne olacağını görebilirsiniz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Niye illa dainese veya alpinestars çakması? Bunları alana yanında hediye boncuk mu veriyorlar?

Orijinali kaliteli, parası bol olan alır, anlarım. Daha ekonomik fiyata yine çok iyi koruma sunan başka markalar da var, onları almak da çok mantıklı.
    Ama gidip illa dainese veya alpinestars logolu montların çakmasını almayı istemek sanki biraz özenti işi gibi olmuyor mu sizce de?

Üzülerek belirtmek zorundayım ki alacağınız çakma dainese veya alpinestars logolu mont sizi daha zengin veya daha güvende yapmayacak

Birçok kampanya oluyor, bu kampanyaların birinden başka markaların 500-750tl civarına çok kaliteli, korumaları sertifikalı avrupa üretimi tekstil montlar alınabilir.

Nike alamıyorsam Nike's alırım mantığından toplumca acilen kurtulmamız dileğiyle
    TempesTr ve bezor1 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çakmadan nefret ederim. Üstünde Hugo Bos logosu olan mal alacağıma Aynur logolu mal alırım.
    Zaten ne zaman ki Ülker ürünlerinin çakma olduğunu farkettim (Tadı da orijinallerinden güzel olmasına rağmen), Ülker ile işim bitti.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ekipman alırken şıklıktan ziyade işlevselliğe daha fazla önem vermeliyiz. 500 TL bütçemiz varsa da ne idüğü belirsiz bir ekipman alacağımıza, kendini kanıtlamış bir markanın temiz kullanılmış 2. el bir ekipmanını tercih ederim. Şu an kullanmakta olduğum Dainese Razon deri ceketi de, Kushitani gore tex kışlık eldiveni de Held yazlık eldiveni de neredeyse düşeş fiyatlara aldım ve yepyeni gibilerdi.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düştüğünüzde asfalt motosiklet modelinizi sormuyor kardeşim. oo bu düşük cc, ölmesin bu yaralanmasın demiyor. Ne biliyorsun uçuruma düşmeyecegini? Çinden ucuza alma sebebin kalitesiz olması. Vücuduna kalitesiz bir şeyi yakıştırabiliyorsan güle güle kullan.
    Uçurumdan düşsem zaten ekipman değil paraşüte ihtiyacım olur :D şaka bir yana zaten benim mont içi korumalarım full impatech level2 koruma 3000 liralık montum var, fakat bu mont yazın aşırı terletiyor full deri olduğu için. Tekstil montlarda türkiyede satılan ürünler zaten vergi yükü altında 500 liraysa 300 350 liralık ürüne eş değer düşüyor zaten 500 liralık bir ürün almamış oluyorum. Ekstradan çevremde bir iki kişinin bu replika ürünlerden kullanıp düşüşte ekipmanda ve kendinde zarar olmadığını görünce böyle karar kıldım. Maksat koruma ekipmanlarımı tutacak bir adet mont olsun düştüğümde çizilsin yırtılsın ekipmanlar görevini yapsın gerisi mühim değil.

Ls2 beyaz yazlık montunu tavsiye edebilirim. Sırt koruması yoktu onu da revit marka aldım. 2senedir problemsiz kullanıyorum. Beyaz olduğu için belli zamanlarda yıkamak gerek.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    inşallah trollsündür.
    çinden alacağın montların ne kumaşı ne de korumaları onaylı değildir. dış görünüşte birebir görünse de kumaşı ve korumaları seni sürüklenirken korumayacaktır.
    bu arada aklında bulunsun alpinestars gp pro eldiven normalde 1.000 küsür lira iken aliexpresste 200 küsur lira.ona da bak istersen.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman alırken şıklıktan ziyade işlevselliğe daha fazla önem vermeliyiz. 500 TL bütçemiz varsa da ne idüğü belirsiz bir ekipman alacağımıza, kendini kanıtlamış bir markanın temiz kullanılmış 2. el bir ekipmanını tercih ederim. Şu an kullanmakta olduğum Dainese Razon deri ceketi de, Kushitani gore tex kışlık eldiveni de Held yazlık eldiveni de neredeyse düşeş fiyatlara aldım ve yepyeni gibilerdi.
    Walla abi o mont çok dehşet birşeydi. Kazasız belasız giy...
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla abi o mont çok dehşet birşeydi. Kazasız belasız giy...
    Ben de çok severek kullanıyorum. Benden önceki sahibi de temiz kullanmış, tanışmıştık hali vakti yerinde,efendi adamdı.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir kere üzerine giymeden ekipman alınmaz. Koruma açısından mutlaka bir fark vardır (fiyat farkı kadar olmasa da) ama asıl fark konforunda ve dayanıklılığına olacaktır. Gerçi bir montu 10 sene kullanabilmek ne kadar iyi bir şeydir tartışılır. Çok pahalı bir montu alıp değiştirmeye kıyamayacağıma uygun fiyatlısını alıp sıkışınca değiştirmeyi tercih ederim. Tabi uygun fiyatlılar hiçbşr zaman pahalılar kadar güzel olmuyorlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne idüğü belirsiz çakma ekipman yerine, kimin yaptığı belli olan orta veya alt seviye ekipman almak daha mantıklı.

Unutmayın, beleşe bir şey yok. Herşeyin bir fiyatı var.

Çakma ekipman, üretim bütçesini orijinal ekipmana benzemek için kullanmak durumunda. O da en iyi ihtimal yarma deri, çoğunlukla da sahte deridir. İkisi de sürtünme anında ya erir, ya da parçalanır. Dikiş zaten tutmaz.

Korumalar çok güzel ve sağlam gözüküyor olabilir, ancak kaza esnasında onları yerinde tutacak olan ne?

Sahte veya kalitesiz (yarma) deri yerine dayanıklı tekstil (Cordura vs.) kullanan ekipman alsanız, en azından kaza esnasında katastrofik olarak parçalanmayacak bir ekipman edinmiş olursunuz...

Bakın genel kıyafet olarak sahte şeyler alıp kullanabilirsiniz, etik anlayışınıza kalmış. Ancak amacı koruma olan bir şeyin sahtesini kullanmak düpedüz aptallık... Çünkü zaten dar olan bütçenizi koruma yerine görüntüye harcamış oluyorsunuz...

Ki zaman zaman orijinal ürünler bile çok iyi üretilmemiş olabiliyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)