Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

wr250r - crf250l arasında kalkmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah ın selamı üzerinize olsun dostlar .
    İki motosiklet arasındaki farkları gayet iyi biliyorum , ancak bu gün karar vermem lazım ve ben aşırı şekilde kararsızım.

Amacım günü birlik hem yol hem soft arazide geziler yapmak , kısmetse temmuz ayında İran gezisi yapmak , arazide tek teker hoplama zıplama vs gibi apaçilikler yapmak .

Gönlüm wr den yana şu an acil satıyor sahibi 17 bin tl ye alma imkanım var ama 30 bin km ye yakın yol yapmış malum arazi motoru ne gibi süprizler çıkar bilinmez, wr125 gibi grenajları dandik ve pahalıysa eğlence için aldığımız motosiklet düşmeyelim kalkmayalım diye bizi tedirgin edicek belki.

Mantığım crfden yana daha düşük km daha yüksek model belki absli olanını alabilicem. Ve amacıma hizmet ederken düşüp kalktığında aklım parça fiyatında kalmıycak. Boy 1,89 kg90 iki motorun hakimiyeti de zorlamaz. Crf yi alırsam arka amortisörü update edip üzerine oturunca çökme mevzusunuda halledebilme imkanım var

Crf ye daha yakınım ancak istişare yapmadanda karar vermek istemedim. Daha önce ikisinide kullanmadım çünki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Git uyu bu saatte istişare peşindesin ����

Kalkmış servis kovalıyorum bu saatte, adam motor kovalıyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git uyu bu saatte istişare peşindesin ����

Kalkmış servis kovalıyorum bu saatte, adam motor kovalıyor
    Kapora göndercem bankalar açılınca 😅

Motosikleti
    N/A
    Crf rally varken neden crf L ? L’nin Tipi çok kötü değil mi ? Rally nin beni al der gibi havası var

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Serkan,

Wr250 30hp,crf 24hp.
    Crf serisi 2.elde hizlidir.

Bir ara yine boyle bir konu açmiştin,bende klx250 onermiştim.

Yinede sen bilin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan,

Wr250 30hp,crf 24hp.
    Crf serisi 2.elde hizlidir.

Bir ara yine boyle bir konu açmiştin,bende klx250 onermiştim.

Yinede sen bilin.
    abi biraz araştırsım klx pek içimi açmadı , crf oldu gibi Antalyadaki arkadaşı gönderdim motora bakması için okey verirse Pazartesi alıp gelicem inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf rally varken neden crf L ? L’nin Tipi çok kötü değil mi ? Rally nin beni al der gibi havası var
    rallynin fiyatı yüksek şu an benim için , 2. motor olucak crf 16-17 yi geçemiyorum.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    crf250l kullanıyorum. her türlü yolda herkes gibi memnunum.
    parça daha ucuz crf.de
    bakımlarını da kendin yaparsan çok daha ucuza kapatırsın mevzuyu.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Tip şekil endam yerinde ona eyvallah.
    Ama arazide kullanırsan sonucu üzer.
    Grenaj paraları üzer.
    Hele kafa fara birşey olursa baya üzer.
    Crf250L ile arasında dişe dokunur bir fark yok (performans olarak)
    Ama fiyat farkı baya dişe dokunuyor.

Ya Serkan sen crf250L al, "ben bu motoru niye aldım" dersen gel suratıma tükür.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yada 10000₺’ye ben senden direk satın alırım

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yada 10000₺’ye ben senden direk satın alırım
    Serkan bak daha motoru almadan müşterisi çıktı, böyle de akıcı piyasası var :D
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yorum yapan herkese teşekkür ederim 2013 model 3000 km'de samanlıktan çıkmış motosikletin kaporasını verdim 😁

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    hem arazide hem asfaltta keyifle kullanabileceğin bi lastik tavsiye edeyim sana
    michelin ac10

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    ...

Aslında amortisörleri çok daha iyi Rally'nin - ve daha yüksek düz versiyondan. (Arka 70kg'dan ağır adam için gene uygun değil de, ön taraf ciddi daha iyi...)

LED far sinyal ve ekstra karenaj fiyatı artırıyor tabi. (Motor tarafında da bir iyileştirme var ama çok ekstrem değil, emme manifoldu tarafında birtakım modifikasyonlar var diye hatırlıyorum...)

Her türlü, CRF 250L fiyatı için güzel bir motor. Zaten sonrasında modifiye et et dur paran oldukça. Şunun bir 400-500cc civarında olan uygun fiyatlı bir versiyonu olacaktı, tadından yenmezdi...

öncelikle hayirli olsun, almissin motoru.
    iran gezisi icin uygun bir motor oldugunu dusunmuyorum ikisininde.
    sele rahat degil uzun yolcuklar icin, sele icin jel vs birseyler gerekir, yakit deposuda ayni sekilde uzun yollar icin uygun degil sanirim, yedek yakit bidonu tasiman gerekebilir.
    iran yollari (köy ve dag yollarina sapmayacaksiniz ki ozaman kucuk depo ve yakiti dusunun) gayet duzgunler.
    ama dersen ki dogu tarafi tozdur topraktir, hor kullanacagim, orasi baska tabii.

kaynaklarimiz
    deneme tahtasi youtube kanali irandan gecip nepale gittiler
    https://www.youtube.com/playlist?lis...MFy1XAb0JC0de3

burdaki bölumlerinde ise özhan ve aliye ciftnin CRF250L ile iran yolcuklarini ve motorun incelemesi var
    https://www.youtube.com/watch?v=Vb2VEjh0U_4

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı UzunYolAdami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayirli olsun, almissin motoru.
    iran gezisi icin uygun bir motor oldugunu dusunmuyorum ikisininde.
    sele rahat degil uzun yolcuklar icin, sele icin jel vs birseyler gerekir, yakit deposuda ayni sekilde uzun yollar icin uygun degil sanirim, yedek yakit bidonu tasiman gerekebilir.
    iran yollari (köy ve dag yollarina sapmayacaksiniz ki ozaman kucuk depo ve yakiti dusunun) gayet duzgunler.
    ama dersen ki dogu tarafi tozdur topraktir, hor kullanacagim, orasi baska tabii.

kaynaklarimiz
    deneme tahtasi youtube kanali irandan gecip nepale gittiler
    https://www.youtube.com/playlist?lis...MFy1XAb0JC0de3

burdaki bölumlerinde ise özhan ve aliye ciftnin CRF250L ile iran yolcuklarini ve motorun incelemesi var
    https://www.youtube.com/watch?v=Vb2VEjh0U_4
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hocam , hepsini en ince ayrıntısına kadar düşündük çözümlerimiz hazır. Daha önce İran'a ybr cbf ile gidip gelen dostlarımız var motosiklet gurubumuzda.

Motosikleti
    N/A
    Ama arazide kullanırsan sonucu üzer.
    Grenaj paraları üzer.
    Hele kafa fara birşey olursa baya üzer.

Öyle mi dersin valla sırf senden ötürü alıcaktım içimede sinmişti rally aralarında 4 bin lira oynuyor çoğunluk uzunyol yapıcam dağ bayırda gidicemde motoru parçalayacak kadar araziye giremem ki korkarım birde koruma demiri yeterli olmaz mı ?
    Bir arkadaşımı daha ikna ettim of road için hep bisikletle giderdik bu sefer ayağımızı yerden kesecek birşey olsun yeter dedik ne önerirsin ucuzundan arkadaşın imkanı pek yok iş arıyor hala.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Öyle mi dersin valla sırf senden ötürü alıcaktım içimede sinmişti rally aralarında 4 bin lira oynuyor çoğunluk uzunyol yapıcam dağ bayırda gidicemde motoru parçalayacak kadar araziye giremem ki korkarım birde koruma demiri yeterli olmaz mı ?
    Bir arkadaşımı daha ikna ettim of road için hep bisikletle giderdik bu sefer ayağımızı yerden kesecek birşey olsun yeter dedik ne önerirsin ucuzundan arkadaşın imkanı pek yok iş arıyor hala.
    Arazide grenaj hasarı almama gibi bir şansınız ihtimaliniz yok, onun için grenajlı motordan uzak durun maksimum seviyede.

Arkadaşın içinde ucuz kelepir arazi motoru olarak en uygun işletim ücretlilersen olan xtreme 150, kuba blackcat felan öneririm.
    İkinci elleri hareketli ve parasına göre gayet eğlenceli dayanıklı motorlar.
    -MrMud

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Benim crfde koruma demiri yoktu ama arka çanta demiri vardı düşünce koruyordu yine. Bi kere düştükten sonra ayağım altına sıkıştı. Tam egzozun olduğu yerde. Ters bi pozisyonda yakalandigimdan çekip kurtaramadım da. O yüzden çıkardım attım bende. Bir yerlere takılıp duruyordu zaten.

Birde CRFnin grenajlari çok sağlam hele on çamurlugü neredeyse ters çevirdim kırılmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)