Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlilere Sinir Oluyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Tamam hemen kızmayın. Bir dinleyin siz de hak vereceksiniz.

2015 Şubat ayında kendi motorumu aldım. 2016 Kasım ayından itibaren sezon kavramını kafamdan silip yaz-kış motora binmeye başladım. Mevsimsel korumalar ve kış lastiği kullanımıyla çok da zor birşey değil. Hatta ilginç bir şekilde en sevdiğim sürüş koşulu tepemden aşağı sağnak yağmur yağarken motor kullanmak.

Her sene olduğu gibi bu sene de havaların düzelmesiyle motorcular yollara çıkmaya başladı. Genel toplum yapısı itibariyle "sezonu açan" 100 motorcunun 70-80 i "uyuz tipler"

Geçecek yer olmadığından 2-3 motosiklet arka arkaya duruyoruz. 4. motorcu geliyor, garrr gurrr egzos bağırttırıyor sabah sabah. Onun yüzünden ortamdaki tüm motorculara bir uyuz olma başlıyor. "Napıyorsun yol yok bekle" diye el kol yapıyorum, anlamsız gözlerle bana bakıyor. Samimi söylüyorum motorcu olarak, motosikletimle kendisini sıkıştırıp yol vermeyi geciktiriyorum.

Yerinde duramaz tavırlarla benim süratimi beğenmeyip, bir sağımdan bir solumdan geçip, bana kornalar çalıp önümde tıkanıyor. Önüme geçince gidecek yeri olmadığından tıkanıp kalıyor. Ben de "hadi yürü bakalım bu kadar acele ettin. Korna çalarak aç yolu da görelim" diye düşünüp ön tekerimi onun arka teker hizasına getirip dit dit kornaya basıp kıllık yapıyorum.

Hatalı konumlanma yüzünden motorcu bir araba v.s. tarafından sıkıştırılınca araba sürücüsüne el-kol yapıyor. Ben yanına gidip konuşmak üzere vizörümü kaldırınca "gör müyor musun ne yaptı" falan deyip aklınca benden destek beklerken, benden "ne biçim sürüyorsun adamın oraya gideceği belli niye kendini zor duruma soktun" gibi şeyler dediğimde dumura uğrayıp "hönk" gibi kalıyor.

Apaçi tayfası var. Adam İstanbul e5 de kasksız çatapat egzosla serserilik yapıyor. Hatta geçen Cumartesi akşam 9 gibi gördüm. 4 apaçi 2 motosikletle e5 de gürültü ve tehlike saçıyor. Hemen arkalarından PCX li efendi bir tip sürüyor ama öndeki adamları görünce PCX liye bile uyuz oluyor insan. Sonra anladım ki önümdeki apaçilere uyuz olan bir arabacı, ben nazikçe yol istesemde yol vermez.(Bu gibi sebeplerden, motora başlamadan önce araba kullanıcısı olmak çok çok önemli)

Buradan sezonu yeni açan-henüz açmış-açacak arkadaşlardan rica ediyorum. Adam olun. Egzos sesini korna yerine kullanmayın. Ben arabamla bunu yapan motorcuya yol vermekte daha yavaş davranıyorum. Efendi gidin. Sizin yüzünüzden ben ve bu yazıyı okuyanların çoğunluğunu oluşturan(inşallah) örnek motorculara başkalarının uyuz olmasını sağlamayın. Sana kıllık yapan bir arabanın nedeni, senden önce yanından geçen bir barzo motorcu olabilir. Sabırlı olun. Motosikletler kağıt değildir. Bir genişliği var ve trafikte bazen gidemeyeceği yerler oluyor. Bekleyin. Kendi apaçiliği yüzünden beni de zor duruma düşüren kardeşlerime hakkım geçiyor. Bunu yapmayın. Birbirimize yardımcı olalım. Daha birbirimize saygı duymazken hangi arabacı bize saygı duyacak olm!

Efendi efendi motorunu süren arkadaşlarımı tenzih ederim.

Valla ne yalan söyleyeyim kışın karşılaştığım motorcular daha bi adam gibi oluyor. "Onlar kuryeci" demeyin. Benim gibi binen de çok var. Bu sebepten "sezon" u pek sevmiyorum.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Bir gün yollarda bu tiplerden birisini sopalarlarken görürsem durup büyük bir zevkle izlerim.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    konu başlığına ve açıklamasına katılıyorum ,

bende yaz-kış kullandığım için motorumu bile bu özelliklere uygun seçtim , şimdi sezon açıldı , apaçiler yollarda ...
    mutluyduk aslında 3-5 motorcu işe gidip geliyorduk ...

o egzozcular zaten saçmalık ,
    1 yaşındaki kızım uykusunda irkiliyor sığırın teki yoldan egzozu bağırtıp kaldırıyor çocuğu , sonrası hadi baştan 1 saat daha uğraş bebek uyusun diye ben tabiki ana-avrat dümdüz....

ama bir gün çok fena dayak atacağım , söz uçar yazı kalır , ahada şuraya yazıyorum!!
    birbilent, Öz_Musti, Ebabil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SS kullanıcıların %90'ı
    Ebabil bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Açıkcası bu duruma katılmayan olmayacaktır. Her ne kadar ses olayını sevsemde, Özellikle gece millet uyuduktan sonra egzoz sesi duymak sinir ediyor. Bilinçli sürücü bekliyoruz ama zor..
    Ebabil bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Maalesef motosiklet kullanmayı egzoz bağırtmak,mahalle aralarında hız yapmak,scooterı bir sağa bir sola yatırarak sürmek,scooterı tek elle sürüp diğer elde telefon sipariş yetiştirmek,hız sınırını aşıp sanki haklı gibi bir de selektör ile taciz etmek,araba sinyal vermeyince kornaya asılan ama kendisi her şeride istediği gibi gireceğini sanan sığırlar ile işimiz var.
    Ebabil ve birbilent bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Zaten bu tipler arabada kullansa motorda kullansa aynı, bunlar hep azgınlık, azınlığın sonu kötüdür.
    Ebabil ve ozansntrk bunu beğendiler.

onlar gibi olmaktan ürküyosun (psikanaliz)
    ozansntrk bunu beğendi.

Özeti şu motosiklet kullanan da , araba kullananda, kamyon kullananda kurallara uymayan çok iyi sürücü olduğunu sanan cahillerden oluşuyor.

Ancak trafiğin şöyle bir acımasızlığı var affetmiyor.. Buradan kendi hayatını hiçe sayan cahil cühela kesime sesleniyorum. Diğer düzgün taşıt kullanan insanların günahına girmeyin.. Motorlu taşıt kullanmaya IQ , kapasite yetmiyorsa git bisiklet kullan..Ata bin vs..
    Öz_Musti bunu beğendi.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Kesinlikle farklı bir amacım yok , küçümsemek içinde söylemiyorum asla, ama 100 lük motora soba borusu gibi egzoz takıp , kafaya kask takmadan ağizinda sakız çiğneyerek kafada bir kutu jöle ile motosiklete benzeyen şeyi sürenler nedir yahu.
    Böyle adamları muhatap alıp konuşmayın , bakmayın , gülümsemeyin.
    Çünkü bunlarla besleniyorlar. Bana baktılar beni gördüler beni kaale aldılar diye mutlu olup dahada azgın hareketler sergiliyorlar.

Böyle tiplerle ne yolda nede formda konuşmayın.

Trafikte yanıma gelmiş , kafada kask yok , motoru yere sıfır , bana bu kaç yapıyor diye soruyor.
    Bende direk kaskı göstererek seni duymuyorum diyorum. Belki kafaya dank ederde bu kask takmak nasıl birşey bir gün bende deneyecem der diye.
    Bazende bana bu kaç basıyor diyene , sen bunu boşver senin ki hızlı gitmiyor galiba diyorum .
    Yoo nerden anladın diyo.
    Hızlı gitse kask takarsın diyorum bozuluyor.

Böylelerine tahammül göstermeyelim yüzlerine vuralım arkadaşlar vuralım ki
    Bir nebzede olsa , adam yerine konmak için adam olması gerektiğini anlarlar.👍
    Akias, DrFreeman, birbilent ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

dibine kadar katılıyorum...ilkbahar-yaz geldiğinde midem bulanıyor, motora binmek istemiyorum bu dangalaklar yüzünden..
    Öz_Musti bunu beğendi.

ERTOBİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Trafikte en çok çekindiğim yukarıda arkadaşların da anlattığı , özetle cahil motor kullanıcıları dır.Cahillik terimini burada tabi ki öğretim değil eğitim eksikliğini ifade etmek için kullandım. ne araba ne dolmuş ne kamyondur.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Hepsine katılmakla beraber, motokuryelerin saçma sapan yerlerden çıkmasını, her zaman aceleci olup herkesin hayatını tehlikeye atmalarını da eklemek lazım....
    ERTOBİ bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    adam haklı ,

koca koca adamlar geziye giderken bi ışık denk gelsin , çocuk gibi biri bi gaz veriyor , herkes veriyor ,

yeminle hepsi akıllı uslu okumuş adamlar ama işte dünya

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SS kullanıcıların %90'ı
    Kafa tasının içindeki et yığınını sadece içgüdüsel olarak kullanma yeri geldimi iyi patronun seni yönetmesine izin ver. Zor olmasa gerek, sonuçta kafatasının icinde 2/3 orana sahip.
    ozansntrk bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Ben cahildem her yerde korkarım.
    Motor, araba vb. araç kullanmasına gerek yok.
    Cahil uykusunda bile tehlikelidir benim için, yürüyen bir cahilde öyle.
    Örn.; 5 metre ilerde yaya geçidi olmasına rağmen kafasına göre yolun karşısına geçmeye çalışan cahil..

Zemin kaygan hava bozuk, sağ şeritten 50-60 gidiyorum, o anda kaldırımda benimle aynı istikamette olan CAHİL SIĞIR aniden sola doğru yola atlıyor, 30 metre ötede trafik lambası ve yaya geçidi var.
    Düşmeden kalkmadan panik fren duruyorum, "Birader malmisin?" diyorum, sende yavaş git diyor, lan onun bunun evladı 50 de gidiyorum ve tam dibimdeyken yola atlıyosun 30 metre ilerde yaya geçidi var, 50'den daha yavas gitmek için elimle itmem gerek motoru.
    Böyle varya yumruğu ağzına sokacaksın, alacaksın altına, kafasının üzerinde tepineceksin, ağzını açıp kaldırımın köşesini ısırır pozisyona getirip ensesine botla bütün gücünle tekme atacaksın böyle cahil onun bunun evlatlarinin...

Vallahi yaşamaları anlamsız.
    Böyle cahil olup birde cahil olma konusunda inat edenleri, cehaletini reddetmeyip kendini eğitmeyi reddedenleri, tam teşekküllü bir araziye kapatacaksın orada kendi kendilerine takılacaklar, tek hücreli embesiller.
    Akias, DrFreeman, mombohunter ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa tasının içindeki et yığınını sadece içgüdüsel olarak kullanma yeri geldimi iyi patronun seni yönetmesine izin ver. Zor olmasa gerek, sonuçta kafatasının icinde 2/3 orana sahip.
    bu işler böyle abi , alamayınca çirkef yapmış ,üşenmedim baktım yüksek cc almak gerek diye konusu var,sözde racing motorun var diye sen bilgisiz beceriksiz zengin çocuğu yada durumu iyi felan oluyorsun :D bu arkadaş geçen bana öyle dedi, önyargı işte yine aynı şeyi yapmış.

bu tip adamlar racing alınca , ara sokaklarda redline yapıp geziyor işte , ben aldım lan bak benzini boşa harcıyorum hınn hınnnnn :D

kaskıda takmaz bu , kimin aldığı belli olsun felan 50 bin 100 bin verdim diye alskdalşsdk

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aranan kanlar bulundu.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    yine ön yargı yine yasin ç :D yasin çamur

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    İyi ki İstanbul'da motor sürmüyorum.
    Çok tehlikeli.
    Ankara'da en fazla bir kaç kişiyle karşılaşabiliyorum motor sürerken. Onlarda seni darlamıyor.
    ozansntrk bunu beğendi.
    Bağımsızlık benim karakterimdir.

ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)