Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlilere Sinir Oluyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine ön yargı yine yasin ç :D yasin çamur
    Alınırım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kışın havalar buz gibiyken Şile-Ağva yolu ne güzeldi. Bomboş, araba bile geçmiyordu. 2-3 haftadır havaların ısınmasıyla beraber tehlikeli bir hale geldi. Sadece spor motor sürenlere çemkirmeyelim, 50 yaşından sonra ilk motor olarak Gs alan abilerin de bir kısmı müthiş tehlikeli.
    MrMud, Green Arrow ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ki İstanbul'da motor sürmüyorum.
    Çok tehlikeli.
    Ankara'da en fazla bir kaç kişiyle karşılaşabiliyorum motor sürerken. Onlarda seni darlamıyor.
    Buradakileri görsen öper başına koyarsın. İstanbul da yaya olmak bile sıkıntı.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Aşağıdakileri de unutmayalım

Kafasında kamera ile gezip aksiyon arayanlar,
    35'inden sonra motor alıp (muhtemelen 600 - 800 cc civarı enduro), 90'la gidip, araba gördü mü boş yolda lüzumsuz makas atanlar,
    En ufak birşeyde sinir yapıp, karşısındaki üstüne yürüyünce geri vites yapanlar,

Ne yalan söyliyim, ben de sevmiyorum motorcuları. Bir tek, birkaç kere grup sürüşü yapan Harley'cilere denk geldim. Onlar efendi efendi gidiyordu.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu durumlar/tipler sinir bozucu kesinlikle hak veriyorum,yinede kafaya kasktan başka birşey takmayin.

Sürüşünüze odaklanin.zira trafik hata affetmiyor,tüm organlarin yola entegre olmasi lazim..
    espresso, erhn42 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    motosikletin marka veya fiyatı önemli değil ben hobi olarak hafta sonu motosiklet kullananların hepsine sinir oluyorum , uzun süre kapalı yerde kalıp bostana yayılan danalar gibi trafikte sağa sola dalıyorlar , egzozla sıkışık trafiği açabileceklerini mi zannediyorlar yoksa motosiklet sürerken kutsal bir görevi yerine getirdiklerini falan mı zannediyorlar tam emin değilim , o kadar garip davranıyorlarki yemin ederim bunlarla yanyana denk gelince ben utanıyorum..
    gurcanozturk, MrMud ve Öz_Musti bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben cahildem her yerde korkarım.
    Motor, araba vb. araç kullanmasına gerek yok.
    Cahil uykusunda bile tehlikelidir benim için, yürüyen bir cahilde öyle.
    Örn.; 5 metre ilerde yaya geçidi olmasına rağmen kafasına göre yolun karşısına geçmeye çalışan cahil..

Zemin kaygan hava bozuk, sağ şeritten 50-60 gidiyorum, o anda kaldırımda benimle aynı istikamette olan CAHİL SIĞIR aniden sola doğru yola atlıyor, 30 metre ötede trafik lambası ve yaya geçidi var.
    Düşmeden kalkmadan panik fren duruyorum, "Birader malmisin?" diyorum, sende yavaş git diyor, lan onun bunun evladı 50 de gidiyorum ve tam dibimdeyken yola atlıyosun 30 metre ilerde yaya geçidi var, 50'den daha yavas gitmek için elimle itmem gerek motoru.
    Böyle varya yumruğu ağzına sokacaksın, alacaksın altına, kafasının üzerinde tepineceksin, ağzını açıp kaldırımın köşesini ısırır pozisyona getirip ensesine botla bütün gücünle tekme atacaksın böyle cahil onun bunun evlatlarinin...

Vallahi yaşamaları anlamsız.
    Böyle cahil olup birde cahil olma konusunda inat edenleri, cehaletini reddetmeyip kendini eğitmeyi reddedenleri, tam teşekküllü bir araziye kapatacaksın orada kendi kendilerine takılacaklar, tek hücreli embesiller.
    sakin...
    ...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Böyle varya yumruğu ağzına sokacaksın, alacaksın altına, kafasının üzerinde tepineceksin, ağzını açıp kaldırımın köşesini ısırır pozisyona getirip ensesine botla bütün gücünle tekme atacaksın böyle cahil onun bunun evlatlarinin…
    Başkan bu ne biçim bir fantezi ''ağzını açıp kaldırımın köşesini ısırır pozisyona...'' Senden korkulur asdfggsdfad

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan bu ne biçim bir fantezi ''ağzını açıp kaldırımın köşesini ısırır pozisyona...'' Senden korkulur asdfggsdfad
    American History izle :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Yamaha R25
    American History izle :D
    Onu Kurtlar Vadisinde Memati bir bölümde yapmıştı reis, American olan bir şeyi izlemem ben....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

4:41 senin sahne reis :

American History X. Ne acayip filmdi gerçekten

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Oğuzhan10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu Kurtlar Vadisinde Memati bir bölümde yapmıştı reis, American olan bir şeyi izlemem ben....

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

4:41 senin sahne reis :

https://www.youtube.com/watch?v=SB03wEYgKRw
    Moruk ilk yapan American History X malesef
    birbilent bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Vallahi duygularıma tercüman olmuşsun. Ağzına sağlık.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozansntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işler böyle abi , alamayınca çirkef yapmış ,üşenmedim baktım yüksek cc almak gerek diye konusu var,sözde racing motorun var diye sen bilgisiz beceriksiz zengin çocuğu yada durumu iyi felan oluyorsun :D bu arkadaş geçen bana öyle dedi, önyargı işte yine aynı şeyi yapmış.

bu tip adamlar racing alınca , ara sokaklarda redline yapıp geziyor işte , ben aldım lan bak benzini boşa harcıyorum hınn hınnnnn :D

kaskıda takmaz bu , kimin aldığı belli olsun felan 50 bin 100 bin verdim diye alskdalşsdk
    Malesef bu tarz düşüncede olanlar yüzünden bir adım ilerleyemiyoruz. Genel olarak çekememezlik ülke olarak geri kalmamızın nedeni değilmi? Bunlari aslinda gormemek lazimda işte dayanamiyor insan.
    ozansntrk bunu beğendi.

"Ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok"

ver kontrayı

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bu tarz düşüncede olanlar yüzünden bir adım ilerleyemiyoruz. Genel olarak çekememezlik ülke olarak geri kalmamızın nedeni değilmi? Bunlari aslinda gormemek lazimda işte dayanamiyor insan.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MrMud , hocam sabah sabah daha adımı söyleyemiyorum ama öyle bir anlattın ki avuclarim terledi . Diz kapaklarına yandan tekme atıp kemikleri dışarı cikartasim geldi

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    Alınırım..
    oo mr çamur

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin marka veya fiyatı önemli değil ben hobi olarak hafta sonu motosiklet kullananların hepsine sinir oluyorum , uzun süre kapalı yerde kalıp bostana yayılan danalar gibi trafikte sağa sola dalıyorlar , egzozla sıkışık trafiği açabileceklerini mi zannediyorlar yoksa motosiklet sürerken kutsal bir görevi yerine getirdiklerini falan mı zannediyorlar tam emin değilim , o kadar garip davranıyorlarki yemin ederim bunlarla yanyana denk gelince ben utanıyorum..
    şunu belirteyim , ben egzoza karşıyım ,hemde çok ,hatta en yakın arkadaşım gaz vere vere gidiyor korna yok , direkt redline :D

gelip okur şimdi ayıp olacak ama , bilinçli insanların bu davranışları , orta parmak kaldırması felan 38-40 yaşında bana garip geliyor,

belkide sadece çılgın ama egzoz ile yol açtığını zanneden bir kitle var evet ,

sonrasında aldığım son 2 motorunda egzoz açıktı ve sonra sonra anladım ki egzozla arkadan bir arabaya yanaştığında sana yol veriyor ,

evet gerçekten işe yarıyor egzoz , hani geçsin gitsin allah belasını versin diyerek yol veriyorlar kanımca.

heleki uzun yolda sürekli bana yol veriyorlar şaşırtıcı. oda bnm hayvanlığım olarak kalıyor .

parayı denkleştirince ilk işim orjinal haline döndürmek olacak ama , :D borcunu yeni bitirdim.
    MrMud bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorcuların baska motorcu gördüğünde artistlenmesine acayip uyuz oluyorum.

Ucuz çin malı bir motorum var (vulture)

Tamam kurye motoru gibi de değil ama öyle artistlik birşey de değil. Motor 110 u rahat görüyor ancak 70-80 civarı gitmeyi tercih ediyorum. Hız bana göre değil.

Örnek veriyorum ana yolda 70 le giden bir motorlu beni gördüğünde yanımdan sıyırıp direk 100+ a geciyor aracları sollamaya aralardan gitmeye baslıyor.

Dikizden kontrol ettiğmide bir noktaya kadar efendi efendi kullanıyor da amaç ne onu çözemedim.
    ozansntrk bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hemen kızmayın. Bir dinleyin siz de hak vereceksiniz.

2015 Şubat ayında kendi motorumu aldım. 2016 Kasım ayından itibaren sezon kavramını kafamdan silip yaz-kış motora binmeye başladım. Mevsimsel korumalar ve kış lastiği kullanımıyla çok da zor birşey değil. Hatta ilginç bir şekilde en sevdiğim sürüş koşulu tepemden aşağı sağnak yağmur yağarken motor kullanmak.

Her sene olduğu gibi bu sene de havaların düzelmesiyle motorcular yollara çıkmaya başladı. Genel toplum yapısı itibariyle "sezonu açan" 100 motorcunun 70-80 i "uyuz tipler"

Geçecek yer olmadığından 2-3 motosiklet arka arkaya duruyoruz. 4. motorcu geliyor, garrr gurrr egzos bağırttırıyor sabah sabah. Onun yüzünden ortamdaki tüm motorculara bir uyuz olma başlıyor. "Napıyorsun yol yok bekle" diye el kol yapıyorum, anlamsız gözlerle bana bakıyor. Samimi söylüyorum motorcu olarak, motosikletimle kendisini sıkıştırıp yol vermeyi geciktiriyorum.

Yerinde duramaz tavırlarla benim süratimi beğenmeyip, bir sağımdan bir solumdan geçip, bana kornalar çalıp önümde tıkanıyor. Önüme geçince gidecek yeri olmadığından tıkanıp kalıyor. Ben de "hadi yürü bakalım bu kadar acele ettin. Korna çalarak aç yolu da görelim" diye düşünüp ön tekerimi onun arka teker hizasına getirip dit dit kornaya basıp kıllık yapıyorum.

Hatalı konumlanma yüzünden motorcu bir araba v.s. tarafından sıkıştırılınca araba sürücüsüne el-kol yapıyor. Ben yanına gidip konuşmak üzere vizörümü kaldırınca "gör müyor musun ne yaptı" falan deyip aklınca benden destek beklerken, benden "ne biçim sürüyorsun adamın oraya gideceği belli niye kendini zor duruma soktun" gibi şeyler dediğimde dumura uğrayıp "hönk" gibi kalıyor.

Apaçi tayfası var. Adam İstanbul e5 de kasksız çatapat egzosla serserilik yapıyor. Hatta geçen Cumartesi akşam 9 gibi gördüm. 4 apaçi 2 motosikletle e5 de gürültü ve tehlike saçıyor. Hemen arkalarından PCX li efendi bir tip sürüyor ama öndeki adamları görünce PCX liye bile uyuz oluyor insan. Sonra anladım ki önümdeki apaçilere uyuz olan bir arabacı, ben nazikçe yol istesemde yol vermez.(Bu gibi sebeplerden, motora başlamadan önce araba kullanıcısı olmak çok çok önemli)

Buradan sezonu yeni açan-henüz açmış-açacak arkadaşlardan rica ediyorum. Adam olun. Egzos sesini korna yerine kullanmayın. Ben arabamla bunu yapan motorcuya yol vermekte daha yavaş davranıyorum. Efendi gidin. Sizin yüzünüzden ben ve bu yazıyı okuyanların çoğunluğunu oluşturan(inşallah) örnek motorculara başkalarının uyuz olmasını sağlamayın. Sana kıllık yapan bir arabanın nedeni, senden önce yanından geçen bir barzo motorcu olabilir. Sabırlı olun. Motosikletler kağıt değildir. Bir genişliği var ve trafikte bazen gidemeyeceği yerler oluyor. Bekleyin. Kendi apaçiliği yüzünden beni de zor duruma düşüren kardeşlerime hakkım geçiyor. Bunu yapmayın. Birbirimize yardımcı olalım. Daha birbirimize saygı duymazken hangi arabacı bize saygı duyacak olm!

Efendi efendi motorunu süren arkadaşlarımı tenzih ederim.

Valla ne yalan söyleyeyim kışın karşılaştığım motorcular daha bi adam gibi oluyor. "Onlar kuryeci" demeyin. Benim gibi binen de çok var. Bu sebepten "sezon" u pek sevmiyorum.

Saygılar.
    yolda kalabalık yapmayında bizde eglencemıze bakalım
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)