Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Akü Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Teknik servis başlığında bahsettim hafta sonu aküm bitti. Akü tavsiyesi istiyorum siz değerli arkadaşlardan motosikletimin fabrika çıkışı aküsü Yuasa fiyatlarına baktım 700-800 TL, Unibat marka olanlar yarı fiyatına satılıyor. Unibat alıp geçeyim mi ? Yuasa'ya o kadar para vermeye gerek var mı ? Tavsiye ettiğiniz herhangi bir marka var mı ? Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 600
    3 hafta önce bir araştırma yapıp Varta aldım. Çok uygun fiyata geldi. Dilersen özelden aldığım yeri ve fiyatını yazabilirim.
    tuttacromata bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben sattığım motosikletime geçen yıl Varta marka akü takmıştım.Bir ay bekledikten sonra bile aküde zayıflama yoktu tek seferde marş aldı.Yuasa iyi akü ona kimsenin itirazı yok ama bence birazcık fazla abartılıyor.

Ben de Yuasa'nın iki katı fiyatının olmasına şaşırdım. Fiyatı iki katı olan ürün yarı fiyatındaki üründen iki kat daha uzun dayanmalı ki mantıklı olsun. Varta zaten akü, pil konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Varta veya Unibat bu ikisinden birini alırım herhalde teşekkürler cevaplar için.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Yuasa'nın iki katı fiyatının olmasına şaşırdım. Fiyatı iki katı olan ürün yarı fiyatındaki üründen iki kat daha uzun dayanmalı ki mantıklı olsun. Varta zaten akü, pil konusunda kendini kanıtlamış bir marka. Varta veya Unibat bu ikisinden birini alırım herhalde teşekkürler cevaplar için.
    Malum güzel ülkemizde çok olağan bir durum. Bir marka veya ürün tutulursa fiyat hemen katlanıyor.
    Fazla markaya takılmama taraftarıyım. Şahsen vlm akü kullanıyorum. Elbette normal kaliteli olan standartınız olsun.
    İyi sürüşler.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    yuasa çok abartıldı son yıllarda alıp kullanan var mı merak etmeye başladım, belli bir kalitenin altında marka diye tabir ettiğimiz ürünlerin hemen hemen çoğunun kaliteleri birbirine yakın, vlm, abuş, vb akülerle varta yuasa bosch gibi ürünler kıyas götürmez.

biraz bütçe ile alakalı ama seçip yaparkende yuasayı ben kafadan eliyorum artık
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

Yamaha bayisine gittim akü için kendilerinde de vlm akü bulunduğunu söylediler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Unibat iyidir. 4 yıldır tık demedi.
    tuttacromata ve aggressive bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum güzel ülkemizde çok olağan bir durum. Bir marka veya ürün tutulursa fiyat hemen katlanıyor. Fazla markaya takılmama taraftarıyım.
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuasa çok abartıldı
    Yuasa'nin fiyatı Türkiye'ye has bir şişirme değil, Amerika'da da yüksek fiyatları. Önde gelen motosiklet markalarının çoğunun orijinal aküsü Yuasa. Sorunsuz ve düzgün çalıştığı için tercih ediyorlarmış firmalar, soğukta da, sıcakta da, motosiklet yan yatınca da. 115 senelik şirketmiş. Bu arada şirket Japon olsa da ürünlerin yüzde yetmişi Amerika'da üretiliyormuş...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yuasa nın pahalı olması ing. DeepCycle denen özelliğinin çok üst seviye olmasıdır , yarı fiyata aldığınız akülerin DeepCycle değerini mukayese edin farkı anlayacaksınız..

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Akü modelinizi yazsaydınız uygun marka moselleri önerirdim,benim şu an favorim İtalyan Fiamm marka ve bugün kendime 1 adet Fiamm ftx9-bs akü satın aldım,yarın bir gün elime ulaşır daha net bilgi verebilirim,ben Fiamm markas aküyü Granada Elektrik işletmesinden 160 liraya aldım,diğer site ve yerlerde Fiamm ftx9-bs modeli Varta ile hemen hemen aynı fiyata yaklaşık 210-230 lira arasında fiyatlıyken buradan 160 liraya satın aldım,bir bakın derim hatta İstanbuldaysanız gidip yerinde görüp alın,Fiamm akü diğer araçlarımda kulandım kullanıyorum gayet de memnun kaldım ancak motosikletim için ilk kez deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Tenere varmış galiba sizde https://www.granadaelectric.com/akue...BCs%C3%BC.html
    buna bi bakın derim,İtalyan markadır Fiamm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Şu anki satış fiyatlarını görüp karşılaştırma yapabilmeniz için n11 sitesinde satılan linki koyuyorum ki fiyatın makül olduğunu görebilirsiniz Granada Elektriği arayıp bi fiyat alın derim,ben yazan fiyattn cüzi bir miktar farkla aldım.
    https://urun.n11.com/aku/fiamm-86-ah...B&gclsrc=aw.ds

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    golden marka alınabilir mutlu akünün sanıyorum alt markası yada motosiklet için ürettiği akü markası mutlu akünün yani 120 lira falan

Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü modelinizi yazsaydınız uygun marka moselleri önerirdim,benim şu an favorim İtalyan Fiamm marka ve bugün kendime 1 adet Fiamm ftx9-bs akü satın aldım,yarın bir gün elime ulaşır daha net bilgi verebilirim,ben Fiamm markas aküyü Granada Elektrik işletmesinden 160 liraya aldım,diğer site ve yerlerde Fiamm ftx9-bs modeli Varta ile hemen hemen aynı fiyata yaklaşık 210-230 lira arasında fiyatlıyken buradan 160 liraya satın aldım,bir bakın derim hatta İstanbuldaysanız gidip yerinde görüp alın,Fiamm akü diğer araçlarımda kulandım kullanıyorum gayet de memnun kaldım ancak motosikletim için ilk kez deneyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Tenere varmış galiba sizde https://www.granadaelectric.com/akue...BCs%C3%BC.html
    buna bi bakın derim,İtalyan markadır Fiamm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Şu anki satış fiyatlarını görüp karşılaştırma yapabilmeniz için n11 sitesinde satılan linki koyuyorum ki fiyatın makül olduğunu görebilirsiniz Granada Elektriği arayıp bi fiyat alın derim,ben yazan fiyattn cüzi bir miktar farkla aldım.
    https://urun.n11.com/aku/fiamm-86-ah...B&gclsrc=aw.ds
    Motosikletin bakım kitapçığında akü modeli GT9B-4 olarak geçiyor.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    1100 dragstarım da vlm marka akü kullanıyorum memnunum yuasa tabiki güzel akü de o kadar fiyata gerek yok bence

Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1100 dragstarım da vlm marka akü kullanıyorum memnunum yuasa tabiki güzel akü de o kadar fiyata gerek yok bence
    Benim makinede akü yakıt deposunun altında yani ulaşımı oldukça sıkıntılı o yüzden kafam ağrımasın istiyorum daha sonra. Bayi de vlm satıyormuş ama almışken iyi bir şey alayım diyorum. Hala arayıştayım.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim makinede akü yakıt deposunun altında yani ulaşımı oldukça sıkıntılı o yüzden kafam ağrımasın istiyorum daha sonra. Bayi de vlm satıyormuş ama almışken iyi bir şey alayım diyorum. Hala arayıştayım.
    al kurtul

https://urun.gittigidiyor.com/bilgis...-aku-409091033
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Kartımı hazırladım tam Motobatt alacak iken birde foruma sorayım dedim. Almayı düşündüğüm model Motobatt MBTZ10S, ama neden varta olmasın fiyatlar zaten çok farklı değil gibi deyip Varta TTZ10S-BS'mı alsam dedim. Motorsikletim 2014 Yamaha R6, zavallı gözümün nuru işim gücüm yüzünden yata yata aküyü yedi.. Önerilerinizi anlık beklemekteyim

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartımı hazırladım tam Motobatt alacak iken birde foruma sorayım dedim. Almayı düşündüğüm model Motobatt MBTZ10S, ama neden varta olmasın fiyatlar zaten çok farklı değil gibi deyip Varta TTZ10S-BS'mı alsam dedim. Motorsikletim 2014 Yamaha R6, zavallı gözümün nuru işim gücüm yüzünden yata yata aküyü yedi.. Önerilerinizi anlık beklemekteyim
    Vartanın soğuk marş performansı bir tık daha iyi, genel olarak ikiside aynı kalitede aküler fiyatlarına bakacak olursak. Ben olsam varta alırdım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ebatlarına bakın.
    Bir de ben 6 amperlik yerine 20 tl fark verip 9 amperlik aldım. Tavsiye ederim.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    11 ay, 26 bin km once 85 liraya 9 amper Orbus aku almistim. Hala sorunsuz kullaniyorum. Simdiki fiyatini bilmem ama bir daha o kadat para verip Yuasa almam. Gerekirse yilda bir Orbus alir devam ederim.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)