Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Akü Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 ay, 26 bin km once 85 liraya 9 amper Orbus aku almistim. Hala sorunsuz kullaniyorum. Simdiki fiyatini bilmem ama bir daha o kadat para verip Yuasa almam. Gerekirse yilda bir Orbus alir devam ederim.

6 yıl 94.000 km dir motorumda Yuasa akü takılı ve hala ilk günkü gibi marş çeviriyor , sanırım 3-4 yıl daha değişim gerektirmez , kullanım süresini kıyaslarsak Yuasa 'nın yüksek fiyatı aslında daha ucuzdur..
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Akü araştırırken, satış sitelerinde 'yiğit akü' den pek şikayet görmedim. Fiyatları da oldukça uygun. Kampanya v.s. dolayısıyla yiğit akü (kuru akuymus ve anladığım kadarıyla elektrolit olmuyormuş akü içinde siparişle gelen,direkt motosiklete bağlaniyor ) veya 'varta' almayı düşünüyorum. .Bugüne kadar yuasa ve vlm kullandım. Geçen gün motorun bırine yuasa aldım fiyatlar malum..Yerli olması sebebiyle denemeye değer görünüyor gibi yiğit akü, fakat;

Bu kuru akülerin satıcıda bekleme durumu nasıl oluyor, kuru akülerde sıkıntı daha mı fazla olur..Kullanıcılarin fikri nedir bu konularda..Yoksa varta alıp geçeceğim. .Teşekkurler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Akü araştırırken, satış sitelerinde 'yiğit akü' den pek şikayet görmedim. Fiyatları da oldukça uygun. Kampanya v.s. dolayısıyla yiğit akü (kuru akuymus ve anladığım kadarıyla elektrolit olmuyormuş akü içinde siparişle gelen,direkt motosiklete bağlaniyor ) veya 'varta' almayı düşünüyorum. .Bugüne kadar yuasa ve vlm kullandım. Geçen gün motorun bırine yuasa aldım fiyatlar malum..Yerli olması sebebiyle denemeye değer görünüyor gibi yiğit akü, fakat;

Bu kuru akülerin satıcıda bekleme durumu nasıl oluyor, kuru akülerde sıkıntı daha mı fazla olur..Kullanıcılarin fikri nedir bu konularda..Yoksa varta alıp geçeceğim. .Teşekkurler.
    Sattığım motora varta taktım. 230 lira idi 8ah lok modeli. Çok uygun. Baya da kaliteli üründü.

Motosikleti
    Arkadaşlar motorunda yerli Yiğit Akü kullanan varmı, benim motora uygun akü (14 amper) piyasada pek yok , aslında ebat olarak (150×87×145) bolca marka var ama hepsi 12 amper , bu ölçülerde 14 amper yerli Yiğit Akü üretmiş ama firma hakkında hiç duyumum yok , aman abi uzak dur yada al kullan ben kullandım iyidir diyebilecek biri var mı ? teşekkürler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunda yerli Yiğit Akü kullanan varmı, benim motora uygun akü (14 amper) piyasada pek yok , aslında ebat olarak (150×87×145) bolca marka var ama hepsi 12 amper , bu ölçülerde 14 amper yerli Yiğit Akü üretmiş ama firma hakkında hiç duyumum yok , aman abi uzak dur yada al kullan ben kullandım iyidir diyebilecek biri var mı ? teşekkürler..
    Yiğit aküden kesinlikle uzak durun.Eski arabamda beni yolda bırakmıştı.Sadece 3 yıl içinde kullanılmaz hale geldi.Akü konusundan bilindik markalardan şaşmamak lazım.Zaten 150×87×145 boyutunda aküler(YTX14 BS) farklı bir teknoloji kullanmıyorsa genelde 12 amper oluyor.Motosikletinizin akü haznesini ölçüp,eğer müsaitse biraz daha büyük bir akü tipi seçebilirsiniz.Mesela eski motosikletimin standart aküsü YTX12 BS (130 mm yükselik,10 amper)di,onun yerine YTX14 BS(145 mm yükselik,12 amper) taktım.Motorun akü haznesine bir bakın kutup başlarını söküp takma işlerini de hesaba katıp ona göre yeterli alan varsa,amper arttırmak için YTX16-BS(150x87 x160mm) tipinde akü kullanabilirsiniz.Bu akü sizin standart akünüzden 1.5 cm civarı daha yüksek.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstediğiniz aküden Fullbat'ta da mı yok acaba? (Firma Fransız, bildiğim kadarıyla akülerini BS'ye ürettiriyor...) Distribütör Hasanpaşa'da Denimoto, arayıp sorabilirsiniz.

Sanırım sizin motora uygun olan akü bu:
    https://fulbat.com/product/ftx14-bs-gel/

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğit aküden kesinlikle uzak durun.Eski arabamda beni yolda bırakmıştı.Sadece 3 yıl içinde kullanılmaz hale geldi.Akü konusundan bilindik markalardan şaşmamak lazım.Zaten 150×87×145 boyutunda aküler(YTX14 BS) farklı bir teknoloji kullanmıyorsa genelde 12 amper oluyor.Motosikletinizin akü haznesini ölçüp,eğer müsaitse biraz daha büyük bir akü tipi seçebilirsiniz.Mesela eski motosikletimin standart aküsü YTX12 BS (130 mm yükselik,10 amper)di,onun yerine YTX14 BS(145 mm yükselik,12 amper) taktım.Motorun akü haznesine bir bakın kutup başlarını söküp takma işlerini de hesaba katıp ona göre yeterli alan varsa,amper arttırmak için YTX16-BS(150x87 x160mm) tipinde akü kullanabilirsiniz.Bu akü sizin standart akünüzden 1.5 cm civarı daha yüksek.
    Yerine sığarsa iyi fikir ama akü haznesi koltuğun altında sandık gibi bir yere neredeyse silme girmiş , 14 amper BS marka aküde buldum o da ne hikmeti varsa Yuasa dan bile pahalı..Yiğit ten vazgeçtim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğiniz aküden Fullbat'ta da mı yok acaba? (Firma Fransız, bildiğim kadarıyla akülerini BS'ye ürettiriyor...) Distribütör Hasanpaşa'da Denimoto, arayıp sorabilirsiniz.

Sanırım sizin motora uygun olan akü bu:
    https://fulbat.com/product/ftx14-bs-gel/
    Baktım şimdi Fullbat Ftx14 kodlu iki adet akü var ikiside 12 amper..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yerine sığarsa iyi fikir ama akü haznesi koltuğun altında sandık gibi bir yere neredeyse silme girmiş , 14 amper BS marka aküde buldum o da ne hikmeti varsa Yuasa dan bile pahalı..Yiğit ten vazgeçtim teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Ya evet, ben 14A işini dikkate almamışım...

Yalnız Fullbat sitesinde motosiklet modeliyle aratınca bunu çıkarıyor:

BS'nin sitesinde de bire-bir yukarıdaki değerlerde akü çıkıyor R1200GS için, ama 14A'lık bir SLAMax serisi var bir tane:

BS'ninkini alacaksınız herhalde veya daha uygunsa Yuasa tabi

İşte böyle kalburüstü modeller olunca fiyatlar pahalı oluyor maalesef...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben orbus aldım en son memnun kaldım. Daha önce vlm ve yuasa kullandım yuasa suluydu asit akıttğı için şaside paslanma yaptı. Sonra vlm aldım 12 gün kullanmadım ve akü bitti. Orbusta şu anakadar sıkıntı çıkmadı 2021 nisan üretimli akü

Yerli ürün gerçekten var mı bence yok voltaydı sanırım yutubda ruhi usta var motopixelin videosunu yaptığı revolt sanırım yerli değil dedi

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    BC taktım şimdilik iyi..

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orbus aldım 4 senedir kullanıyorum. Hala tek marşta çalışıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)