Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 Motordan sebepsizce gelmeye başlayan Vuruntu sesi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Bu gün mezarlığa gittim. toplam 50 km yol yaptım pera konseri varmış çektim motoru park ettim konsere gittim bu ana kadar motordan katiyen olumsuz bir ses çıkmıyordu. Motora bir bindim 4-6 bin devir arası bu ses çok kulağıma çarptı acaba dedim motor soğuk falan mı diye yok. Yağ bakıyım dedim nasıl sıktıysa servis kontrol bile edemedim. Motor bu sesi farkettiğimden olmaya başladığından beri daha çok kompresyona girmeye başladı. indiğim yokuşu 2.viteste 22-23 ile inerken 16-19 arasında indim. Yarın ilk işim servisin yolunu tutmak ama izmirde bana yakın servislerin hepsi bok gibi. Yağ değişmekten başka bir işe yaramıyorlar buyrun video.

https://www.youtube.com/watch?v=rXFM...ature=youtu.be" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

https://youtu.be/rXFMd2Idykg

motor 1800 km'de içinde 15-50 yağ var motul 5100

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Ses baya farklı geliyor rn180 sahibiyim ve ilk defa bir sorunu olan insanla karşılaşıyorum takipteyim.

Motosikleti
    MT 25
    Binince hemen fark ettim saatte 30 km ile döndüm korka korka

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam motorda çalışırken yağ akışını görebiliyor musunuz?

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorda çalışırken yağ akışını görebiliyor musunuz?
    Göstergede yağ ışığı mevcut ama daha hiç yanmadı. Egzozdan beyaz mavi duman da çıkmıyor.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergede yağ ışığı mevcut ama daha hiç yanmadı. Egzozdan beyaz mavi duman da çıkmıyor.
    Yok yanlış anlaşıldı. Motosikletlerde yağ gösterge camında (bazılarında) çalışınca yukarıdan aşağıya doğru yağ akışını görebiliyorsunuz.
    bunun gibi bir gösterge cam vb varmı sizin motorlarınızda.

Motosikleti
    MT 25
    Yağ çubuğu mevcut. cam yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

şşunu şuraya bırakıyım kuralkan gelir şimdi

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Zincir yağsız kaldığı için zincir sesi olmasın o?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş viteste zincir sesi nasıl gelecek

Motosikleti
    MT 25
    Beni güldürdün allah ta seni güldürsünn

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Ses subablardan geliyor olabilir mi ? cunku motorun ust kisimindan cikiyor ses anlayan birisi soyleyebilirse guzel olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Motoru bakimini yaptordigim servise goturdum bana subablardan ses geldigini krank vs olmadigini olsaydi şak şak şak diye vurucagini zaten sesin üstten geldiğini krankin assagida oldugunu soyledi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Bir sonraki bakımda yani bu cuma günü ayarlayacağını kullanmamın da bir sakıncasının olmadığını söylediler.

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Külbütör kapağını açıp bakmadan tahminde bulunmak boş bence sübap olur yayı olur zincir olur segman olur olur da olur ama seni korkutmayayım basit bir şey de olabilir ki masraflı da olsa motorum sıfır diyorsun servis de ücretsiz yapılır

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Rn 180 in sübab ayarları kaç kaç? Ayrıca motor bloğu ne(OHC,Sohc,Dohc)?

Motosikleti
    MT 25
    Bende onun peşindeyim para isterlerse ve motor açılacak olursda yaşanan değer kaybı ve ayıplı maldan mahkemeye giderim. Aynı süreçte de motora binmeye devam ederim. Hala parasını ödediğim için ayıbı kadar indirim alırım işime gelir. Sonuçta garantili.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rn 180 in sübab ayarları kaç kaç? Ayrıca motor bloğu ne(OHC,Sohc,Dohc)?
    Kitapçık yok. Yurt dışındaki modellerde 150 cc motor bloğu var 6 vites onlardan bakamıyorum. Kuba aynı motor blogunu cr1'de kullanıyor kuba adı altında. Oradan da bir bilgiye ulaşamadım müşteri hizmetlerini aradım servis (tamirci) bizim teknik servisimizi arasın biz söyleriz dediler. Kullanım kitapçığı için ayrı bir hakem heyetine gidesim var.
    UğurDankı bunu beğendi.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben kitapçık için direk Lifan Motorcycles(Lifan motosikletin global facebook sayfası) ile iletişime geçtim. Motosikletimi almadan öncede aldıktan sonrada yazışmaya devam ettim. Çok ilgililer ve çabuk veriyorlar. Siz de bu tarz bir yöntem izleyebilirsiniz zannımca.

Motosikleti
    MT 25
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kitapçık için direk Lifan Motorcycles(Lifan motosikletin global facebook sayfası) ile iletişime geçtim. Motosikletimi almadan öncede aldıktan sonrada yazışmaya devam ettim. Çok ilgililer ve çabuk veriyorlar. Siz de bu tarz bir yöntem izleyebilirsiniz zannımca.
    Bu marka gpx diye geçiyor taylandda falan. RKS olarak değil RKS Türkiye olarak geçiyor global sayfaları malesef yok. RKS Türkiye zaten bu gün görüştüğüm müşteri hizmetleri. Mail atıyorum cevap gelmiyor anlam veremedim gerçekten elimde kitapçık olsa zaten servisle değil izmirdeki iyi ustalara götürürüm

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Alıntı liquem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu marka gpx diye geçiyor taylandda falan. RKS olarak değil RKS Türkiye olarak geçiyor global sayfaları malesef yok. RKS Türkiye zaten bu gün görüştüğüm müşteri hizmetleri. Mail atıyorum cevap gelmiyor anlam veremedim gerçekten elimde kitapçık olsa zaten servisle değil izmirdeki iyi ustalara götürürüm
    Ben de kitapçık için bir sürü mail attım geri dönüt alamadım

Motosikleti
    Dominar 250
    Rks 125 kullanıcısıyim, bugün bendede bu ses gelmeye başladı. Bir çözümünü veya ne olduğunu bulursan benide bilgilendirirmisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Birde bendeki bu şıkırtı sesi, ısındıkdan sonra oluyor.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Rks türkiye Küba'nın sahip olduğu bir alt marka yada aynı grubun bir markası değil mi? Onlarla görüşsen ve mesajlarına cevap bulamadığını iletsen. Belki kullanım klavuzunu onlardan isteyemezsin ama Rks'nin ilgisizliğini şikayet edebilirsin. Belki böylece Rks'den bir cevap alma şansın da olur.

akustik
    agnostik
    Skolastik mi desem

bilemedim

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Lütfen şansınızı tekrar deneyin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)