Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

18.000 / 22.000 TL ARASI UZUN YOL MOTORU ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Rahat ve konforluk dersen kesinlikle inazuma öneririm. Ama otomatik olsun dersen sym joymax-cruisym 250i derim. Uzun yol için 250 cc yeter de artar. Cc arttıkça yakıt tüketimi ve bakım maliyeti de artıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Al ömürlük bin birazcık bütçeyi zorlamanı öneririm 200 - 250 cc motorlara verme o paraları

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...64126395/detay

uzun yol motoruysa hiç uğraşma onla bunla, al nc700s bin git. bu makine için 50k-60k hiçbirşey. yotube'da var 50k yapmış nc'nin motorunun tüm aksamını söktüler, hiç kullanılmamış gibi.

2 hafta önce 54k'da nc700s aldım, 19'a.. dün 300 km yol yaptım, katır gibi. sahibinden takip et 20'ye vs arada düşüyor, kap bitanesini.

az yakar, önde bagajı var, 700cc konforu 250cc'ye benzemez. satmaya kalksan çok beklemez satarsın.

Motosikleti
    R125 >> MT25

Uzun cam gp, irf çanta bağlantı demiri ve orta sehpa, shad sh39 çanta. Bitek gidon yükseltme kaldı yapacağım belki 3lcik korumada eklerim. 18. 600 motor sıfır 1500tlde aksesuar harcarsan uzun yol tur motoru haline geliyor mt25 hem gücü yetermi diye düşünmezsin.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 nin marş motoru burgman 400 ünkinden ucuz hocam siz yurt dışında yaşıyorsunuz sanırım 😀

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:35 ----------

Orjinallerini servisi arayıp sormadım tabi ama en azından piyasada satılanları öyle 😀
    Hala xmax burgman diyiii yavv . İstanbulun gobeğeende yaşıyorum yıllardır herkesin bildiği suzukinin uygun maliyetli ve hızlı tedarik avantajını illa değiştirecem diyorsun yani.
    Hayabusanin marş motoru 550 lira iken R6-R1 marşmotoru 750- 850 tl arası. İkinci el fiyatlarıdır.
    Sıfır R6 marş motoru 1300 liradir.
    Hayabusayla aradaki cc farkını söylememe gerek yok sanırım.
    Xmaxla suzukiyi kıyaslama . Markayla modeli değiiiilllll
    Suzuki ile yamahayı kıyasla.
    "Suzukiii daha ucuzu yok kiii "
    Viragonun bile marş motoru ikinci eli 750 lira be bu kadarda olmaz yahu 😀
    Bu arada R25 in ki de 810 lira bilgin olsun 👍

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    0 km 250 cc ile uzun yola çıkmaktansa , 4-5 yaşında 400-750 cc ile çıkmayı yeğelerim ,

nc 700 integra
    nc 700 x
    duke 390
    x-max 400

aklıma ilk gelenler

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    En mantıklı olanı sana yakın servisi olan iyi yorum yapmış bir marka bakmak.
    22-24.000 TL ye 250cc sıvı soğutmalı güzel modeller var.
    Yamaha-Honda-ktm-Cf Moto-Benelli

Alıntı FREEDOMOTO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet baktim onlarada var ama sorun en asagisi 55 60 bin kmde.
    Nc dediğiniz motosiklet ile düzgün kullanım ile 400-500 bin km görürsünüz 50 bin km lik motorlara hurda muamelesi yapmayınız derim.
    FREEDOMOTO bunu beğendi.

Bmw f650gs al o fiyatlarda 2005+ var

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc dediğiniz motosiklet ile düzgün kullanım ile 400-500 bin km görürsünüz 50 bin km lik motorlara hurda muamelesi yapmayınız derim.
    En tutulan modeli hangisi acaba otomatik olan versiyonlarıda varmış sanırım anlamıyorum bu seriden pek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw f650gs al o fiyatlarda 2005+ var
    O kadar zengin değilim sanırım helede eski model bmw için

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Yamaha Tenere 660 serisi var birde 2013 2014 model 20*** 25*** km civarı 22 24 bin tl

Motosikleti
    kawasaki z 250sl
    bütçe kısıtlıysa, benzin parası dert ediliyorsa ve buna bir de işletim masrafları (vergiler, bakımlar, sigorta vs.) derdi geliyorsa 250 cc çok güzel iş görecektir. eğer bu dertler varsa konfordan kısılabilir. 250 cc. ile zaten performans olarak sorun yaşamazsınız.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Gene tipik klasik kendi motorumu öviyim git onu al konusu olmuş.. 400-500 bin km yapan nc lermi istersin. 50k lık nc motoru açmışlar hiç kullanılmamış gibiymiş falan mı istersin motor iç yapısı itibariyle düzenli bakımı yapılmışsa periyodik 100 bin km deki motorunda içinide açsan tertemiz çıkar.. neticede motorun içi hiç bir dış unsura maruz kalmıyor.. naked motor öneren mi istersin..

okuması zevkli oluyor.

kendi motorumu şu forumda bu kadar övsem rahat 10-15 kişiye aldırırdım.. şu foruma üye olduğum günden beri bir tane sahip oldğum motoru bile övmedim .

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk uzun yoluma 150'lik tek silindirli bir makineyle çıkmıştım, müthiş keyifli ve heyecanlı bir yolculuktu. Şu an da 250'lik tek silindirli bir makineyle çıkmaktayım. Teorik olarak bakımlı her cc motosikletle uzun yola çıkabilirsiniz ancak bir zaman sonra insan konfor arıyor. Belirli bir hızı korumak için sürekli redline civarı gezmek, yüksek devrin verdiği ilave titreşim ve yakıt sarfiyatının artması, selenin konforsuzluğu, hele naked kullanacaksanız rüzgardan daha fazla etkilenmek gibi dezavantajları var bu işin. Düşük cc ile uzun yol insana sabır ve dayanaklılık kazandırıyor. Tecrübenizi ve maddi imkanlarınızı bilmiyorum ama ben şu an uzun yola çıkacak olsam, bütçem de fazla olsa seçeceğim motor asgari Nc 700-750 X olur.

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk uzun yoluma 150'lik tek silindirli bir makineyle çıkmıştım, müthiş keyifli ve heyecanlı bir yolculuktu. Şu an da 250'lik tek silindirli bir makineyle çıkmaktayım. Teorik olarak bakımlı her cc motosikletle uzun yola çıkabilirsiniz ancak bir zaman sonra insan konfor arıyor. Belirli bir hızı korumak için sürekli redline civarı gezmek, yüksek devrin verdiği ilave titreşim ve yakıt sarfiyatının artması, selenin konforsuzluğu, hele naked kullanacaksanız rüzgardan daha fazla etkilenmek gibi dezavantajları var bu işin. Düşük cc ile uzun yol insana sabır ve dayanaklılık kazandırıyor. Tecrübenizi ve maddi imkanlarınızı bilmiyorum ama ben şu an uzun yola çıkacak olsam, bütçem de fazla olsa seçeceğim motor asgari Nc 700-750 X olur.
    Haklısınız fakat bütçemden dolayı internette bakmadığım motosiklet kalmadı. Uzun yol derken hafta ici binmeyi dusunmuyorum. Her hafta sonu cumartesi ogle saatlerinden pazar gecesine kadar kalmalı sekilde sehirler arasi yolculuk yapmayi dusunuyorum. Yani demem o ki istedigim sey ile o istegime sundugum bütce arasinda cok buyuk bi fark var. Malesef o yuzde nc700 gibi bi klansmana gucum yetmiyor. En azindan binilebilecek olan modelllerine

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gene tipik klasik kendi motorumu öviyim git onu al konusu olmuş.. 400-500 bin km yapan nc lermi istersin. 50k lık nc motoru açmışlar hiç kullanılmamış gibiymiş falan mı istersin motor iç yapısı itibariyle düzenli bakımı yapılmışsa periyodik 100 bin km deki motorunda içinide açsan tertemiz çıkar.. neticede motorun içi hiç bir dış unsura maruz kalmıyor.. naked motor öneren mi istersin..

okuması zevkli oluyor.

kendi motorumu şu forumda bu kadar övsem rahat 10-15 kişiye aldırırdım.. şu foruma üye olduğum günden beri bir tane sahip oldğum motoru bile övmedim .
    Önyargılı insanı izlemek keyifli oluyor.
    Ben şimdiye kadar hiç honda motosiklet sahibi olmadım. Aldığım motosikletlerin hepside yamaha idi. Ancak arkadaşa nc 700 x tavsiye ettim. 365.000 de nc 750x fotoğrafı paylaştılar. 125 cc bile iyi bir bakım ile 200.000 leri görebiliyor. Sırf cevap vermek için yorum yazarsanız komik duruma düştüğünüzü belirtmek istedim.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla 2.5 sene olmuş burgman 200 ü alalı. İyi ki de almışım. 40bin km oldu kayışına kadar fabrikadan çıkan parçalar üzerinde. Bakımlarını aldığımdan beridir kendim yapıyorum. Az yakar kronik sorunu yoktur. Oldukça konforludur. Hele ki artçınız varsa dua edecektir. Karenaj dışında yedek parçası boldur ve muadil parçaları da oldukça fazladır. Bakımları basittir. Eşek yükler gibi yüklersiniz arabadan farkı yok desem yalan olmaz. Benim için tek eksisi keşke tekerlekleri 2" kadar daha büyük olsaymış.

5lt lik su şişesi onlar ve daha üstünde mont felan koycak alan kalıyor
    tugrulbora bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 2.5 sene olmuş burgman 200 ü alalı. İyi ki de almışım. 40bin km oldu kayışına kadar fabrikadan çıkan parçalar üzerinde. Bakımlarını aldığımdan beridir kendim yapıyorum. Az yakar kronik sorunu yoktur. Oldukça konforludur. Hele ki artçınız varsa dua edecektir. Karenaj dışında yedek parçası boldur ve muadil parçaları da oldukça fazladır. Bakımları basittir. Eşek yükler gibi yüklersiniz arabadan farkı yok desem yalan olmaz. Benim için tek eksisi keşke tekerlekleri 2" kadar daha büyük olsaymış.

https://i.hizliresim.com/4jgL30.jpg

5lt lik su şişesi onlar ve daha üstünde mont felan koycak alan kalıyor
    https://i.hizliresim.com/1NbQ6j.jpg
    Özellikle merak ettiğim icin burgmani bayisinde canlı olarak gordum bindim gercekten cok geniş fotograflarla alakası yok. Ama ne sanirim konuda arkadaslarinda etkisiyle vitesli motosiklet ve ozellikle biraz daha ust cc motosiklet bakiyorum. Anliyacaginiz sifirdan vazgecmek zorunda kaldim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Arkadaslar tavsiyeleriniz uzere sifir yerine ikinci el arastirmaya basladim. Daha cok enduro veya touring klansmanina baktim. Suzuki vstrom 650 dl ve yamamha tenere 660x modelleri var tahmini kmleri yine 20 bin km ve uzeri olucaktir. Deneyimi olan arkadaslar varsa yardimlarinizi bekliyorum veya mantikli degilsede uyarilarinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    tenere iyidir 660 daki motor mt03 de ve başka modellerdede kullanıldı konvansiyonel kendini ispatamış kaliteli güzel bir motor..

3 milyon km yapan ları var resimlerini videolarını gördüm motorunu açdılar motorun içi pırıl pırıl ilk günkü gibi.

Motosikleti
    KTM EXC 250 TPI
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tenere iyidir 660 daki motor mt03 de ve başka modellerdede kullanıldı konvansiyonel kendini ispatamış kaliteli güzel bir motor..

3 milyon km yapan ları var resimlerini videolarını gördüm motorunu açdılar motorun içi pırıl pırıl ilk günkü gibi.
    Cumlenizin sonundaki emojiyi baz alarak 3 milyon km yi ciddiye alayim mi anlayamadim tam :D :D eger ciddiyseniz 20 30 k km deki motosiklet sifirdir :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)