Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Seyhan 125 (2003) uzun yolda konforlu hız ne olmalıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Geçtiğimiz haftalarda 2003 model bir Kanuni Seyhan 125 (sanırım KLASİK deniyor bu modele) aldım. Gençliğimde biraz motor kullanmışlığım var, yine de acemi olduğumdan başlangıç olarak bunu uygun gördüm, oturuşu gidonu falan çok rahat geldi ve bütçeme de uygundu.

Sizlere sormak istediğim, normal koşullarda bu motosikletin son hızı, ve uzun yolda konforlu seyir hızı ne olmalıdır? Örneğin düz yolda son hızı 100'e yaklaşmalı mıdır? Uzun yolda da konforlu olarak 60-70 ile gidebilmesi mi gerekir?

Cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Herkese kazasız belasız ve keyifli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bilmiyorum ama hiç araştırmadan mı aldınız bu motoru?

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    İnternette yok denecek kadar az var bilgi bu modelle ilgili. Eski model olduğundan sanırım. Oturuşu ve sürüşü bana çok rahat geldi. Hız merakım yok, sadece limitlerini bilmek istiyorum.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    2005 yılında sıfırını alıp 30000km kadar kullanmıştım. İlk Vitesli motorumdu. Günümüz 125cc motorları için herşey onun içinde geçerli. Çok bi farkı yok. Uzun yolda 80-90 gidersin. Fazlası yorar motoru.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Son hız rampa aşağı 120 görebilir,düz yolda 100-110 görebilir rüzgar durumuna göre.Üzerinde 125 cg bloğu vardır ve titreşimlidir ama oldukça sağlamdır.Uzun yolda 80 -90 km hızlarla yorulmadan uzun kilometreler yapabilir.En tatlı hızı 80 km/h olacaktır.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Yani düz yolda az rüzgarla 100'e çıkamıyorsa ve uzun yolda da 80'le konforlu ve yorulmadan gidemiyorsa sorun var demektir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Pratik olarak ne kadar doğru bilmiyorum ama şunu deneye bilirsin. Düz yola çık hızı 70 km/h ye getir ve gaza sonuna kadar bas yaklaşık (en fazla ) bir kilometre kadar gittikten sonra hızını oku. Diyelim ki 105 km/h senin bu motosikletinin maksimum hızı 10 km/h düş 95 km/h olarak kabul et.

Konforlu maksimum hızını da 10 km/h düş 85 km/h olarak kabul et. Verdiğim hız limitleri örnektir. ( kafadan atma )

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Tamam deneyeyim. Teşekkür ederim.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    Çoğunlukla uzun yol olmak üzere 600 km kullandım. Arkadaşların yorumlarıyla uyumlu.

- Konforlu uzun yol hızı 80-90 km/h
    - Düz yolda max hız 105 km/h
    - Yokuş aşağı max hız 120 km/h
    - Yakıt tüketimi ort. 3,25 lt/100 km
    - 7.000 devirden itibaren biraz titreşim başlıyor. Fakat rahatsız edici değil. Hiç başka motor kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum.
    - Boş vitese zor geçiyor, iyice alışmak lazım herhalde. Sanırım bir çok marka motorda bu sorun varmış.
    - 5. vites (son vites) hızı pek artırmıyor, sadece deviri düşürüp motoru rahatlatıyor. Yine de sanırım uzun yol için faydası var.
    - Sele benim için uygun değil (boy 1,84, kilo 105), 20 dakika sonra rahatsızlık vermeye başlıyor. Bilemiyorum, belki de yaşım, hantallığım ve acemiliğm sebebiyledir. Çıkma eski bir chopper selesi bulup takabilirsem deneyeceğim.
    - Genel olarak motordan memnun kaldım, keyifle kullanıyorum. Hafifliği ve kullanım rahatlığı ile ideal bir başlangıç motoru. Hata affediyor.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Kural [ Z ] bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler