Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

enjeksiyon ne işe yarıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    motor enjeksiyonunu sordum araba enjeksiyonuyla az çok bilgim var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pekte yanlış sayılmaz biri manifolt ile gelen havaya karıştırıp yanma odasına gönderiyor diğeri direk yanma odasına gönderiyor. Yeni çıkan euro 4 motorlar da bildiğim kadarı ile direkt enjeksiyon sistemi mevcut.
    e4 motosikletler de enjektorler direk silindir içine değil emme supapının üzerine yakıtı boşaltıyor , direkt enjeksiyonun üretim maliyeti oldukça yüksek ve e4 için henüz gereksiz..
    YasinC bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    peki direk enjeksiyonun faydası ne

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    adam trollüyö :D

bu adam ya motor ustası yada müendiz birsürüde cevap gelmiş ciddi ciddi , işte geçenki muhabbet aynı , herkes biliyor ne güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı kaplıkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki direk enjeksiyonun faydası ne
    enjeksiyonu olmayana fakir denir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bilgi öğrenmeye çalışıyoruz hırtlar bundan nemalanıp bir de iftira atıyor

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    ayıp la , hakaret etme , aç google a tarat öğren , bu işin erbabı mühendisler ustalar video çekmiştir , anlatırlar animasyonlu felan .

beyin bedava.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor enjeksiyonu neyden farklıdır?

Motosikletlerde kullanılan enjeksiyon sistemi arabalardakilerden farklı demek istiyorsanız değil.

Video ile olmuyorsa okumayı denemenizi tavsiye ederim. Doğru düzgün bilen kimse burada bir ton vakit harcayıp birebir kaliteli bilgi sunmaz size. Basit bir şey değil çünkü. Kaliteli bilgi illa ki internette vardır, ancak kaliteli bilginin olduğu yere sizin gitmeniz lazım.

Bu konuda Türkçe kaliteli bilgi nerede bulunur? Arayıp bulacaksınız. Bu konuda Google en iyi arkadaşınız. Çünkü sizin gibi daha önce araştıranlar hangi linklerden daha memnun kaldılarsa onları gösterecektir size. Bu sıralama zaman içerisinde değiştiği için de bu aramayi bugün yapan siz en kaliteli içeriğe ulaşma imkanına sahipsiniz.

Yeter ki amacınız öğrenmek olsun... Ama eğer durum @SuleymanE'nin tarif ettiği şekildeyse, o zaman @Boldpilot'ınki gibi cevaplarla idare edeceksiniz...
    Bak gizli fötöcü yine içten içe amarikayı övüyor hep google kazansın zaten.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yerli ve milli gogil var da kullanmadik mi?

Motosikleti
    F 650 GS (2005)
    bilgi öğrenmeye çalışıyoruz hırtlar bundan nemalanıp bir de iftira atıyor
    Araba enjeksiyonunu (araba enjeksiyonu ifadesi bana ait değildir, alıntıdır) az çok bildiğini iddia edip, ''enjeksiyon ne işe yarıyor'' diye soran birisi, konuyu bir kaç forum yanıtı ile öğrendikten hemen sonra, uzmanlığını tamamlamak için bu sefer de ''direk enjeksiyonu'' (ne direği olduğu meçhul) öğrenmeye çalışıyor.
    Ve kendisine ait olması gereken bir sıfatı kolaylıkla başkası için kullanabiliyor.

Çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz.
    ozansntrk ve mchi bunu beğendiler.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerli ve milli gogil var da kullanmadik mi?
    yapmadılarmıydı onu

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Adam moto sohbet başlığı altında birşey sormuş, sohbet etmek istedi belkide tanışmak motosiklete ısınmak istedi ama gel gelelim sözüm burada UYUZ UYUZ CEVAP YAZANLARA; KARDEŞİM YAZMAK BİLGİ VERMEK İSTİYORSAN VER İSTEMİYORSAN BOK ATMA, BOK ATINCA AŞAĞILAYINCA ORGAZM OLANLAR VAR HER FORUMDA OLDUĞU GİBİ, BEN ONCA SENEDİR BURADAYIM KİMSEYE BÖYLE DAVRANMADIM...YAPTIĞINIZIN TÜRKÇE KARŞILIĞI UYUZLUK, KISKANÇLIK KİBİR VE İNSANLARA ÜSTTEN BAKMAKTIR...

Aynı şey yollardada yapılıyor kimsenin minik hatasına tahammül edemeyenler var, artisliğin lüzumu yok biliyorsan yaz bilmiyorsa sus cevap yazma.

Yazı yazarkende imla hatası yazı sürçmesi küçük harf büyük harfe takılıp onca cevap yazan var, sıkıntınız varsa çıkın dışlarda dolaşın buralardan hakemlik yapmayın.
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bana laf atanlar önce aynaya baksın sonra beni TAŞLASIN

Emrah Düzgit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS 2016
    Direk direk olalı böyle enjeksiyon görmedi

https://eksisozluk.com/direkt-enjeksiyon--1348037

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    bana laf atanlar önce aynaya baksın sonra beni TAŞLASIN
    ufak motoruma enjeksiyon taktırmak istiyorum olur mu ? bu kadar bilgilendin.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    kardeşim, enjeksiyon sistemi motoru ilk çalıştırdığın andan başlayarak motora gerektiği kadar yakıt püskürtüyor.
    soğuk motora daha çok, sıcak motora yeteri kadar yakıt püskürtüyor. motora fazla yakıt gönderip boğmuyor, yetersiz yakıt gönderip stop ettirmiyor.

sistem çeşitli sensörler ve elektronik kumanda ünitesinden oluştuğu için bu işi karbüratör ve jigle mekanizmasına kıyaslandığında çok daha iyi yapıyor. bu sayede en soğuk havada bile enjeksiyon sistemli motor stop etmiyor.
    hasmet ve RoofRoof bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ozan büyük motoruna takarsın

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim, enjeksiyon sistemi motoru ilk çalıştırdığın andan başlayarak motora gerektiği kadar yakıt püskürtüyor.
    soğuk motora daha çok, sıcak motora yeteri kadar yakıt püskürtüyor. motora fazla yakıt gönderip boğmuyor, yetersiz yakıt gönderip stop ettirmiyor.

sistem çeşitli sensörler ve elektronik kumanda ünitesinden oluştuğu için bu işi karbüratör ve jigle mekanizmasına kıyaslandığında çok daha iyi yapıyor. bu sayede en soğuk havada bile enjeksiyon sistemli motor stop etmiyor.
    Acaip basarili olmus... kisa, soruya cevap veriyor, gereksiz jargon kullanilmamis, fazla ayrintiya girmiyor, ama tumden es gecmiyor da...
    myagdi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)