Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman An400 1999 model scooter alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba, fiyatlarin scooterlara kıyasla daha uygun olması sebebiyle vitesli motorlara bakıyordum ancak bugün bir tane ilana denk geldim. 1999 model 42.??? Kilometrede Suzuki Burgman. İnternette biraz araştırdım ancak net bilgiler bulamadim o yüzden sormak istedim. Motor fotoğraflarda çok temiz duruyor model hakkında bilginiz var mi? Yoksa 2. El Hero karizma almayı düşünüyorum sizce tercihim hangi yönde olmalı

7bin lirayı geçmeyecek bir bütçem var daha öncesinde Honda Fizy scooter kullanıyordum az çok tecrubem var yani. Cevaplarıniz için şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Bu arada motorla yazın akdeniz-ege turu yapmak istiyorum o yüzden uzun yolda başımı agritsin istemem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ankara’da ilanda motosiklet sanırım, satıcısıyla ufak bi muhabbetim oldu düzgün bi insana benziyor. Suzukinin parça fiyatları japonlar arasında en pahalı 2. , yinede motosiklet çok temiz duruyor , riskler göze alınıp alınabilir ama o riskler cepte para varsa alınır yoksa sezonda motosikletsiz kalmakta var işin ucunda ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Ayrıca 2003 model öncesi karbüratörlü bildiğim kadarıyla onuda göz önünde bulundur.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burgman 400'ün yağ yakma olayı var hangi modeli hatırlamıyorum ama çok yaygındı. Araştırmanı öneririm.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Burgman 400 ün 2007 model altı alınmaz. Çok fazla kronik sorunları var. 2007 modele kadar yavaş yavaş çözülmüş 2007 sonrası sorun yok gibidir.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Aslında marka ve kalite olarak 4 4lük bir motor ancak 20 senelik bir motor, ancak o yaşta bir motora servis parçaları haricinde bilhassa grenaj ve benzeri gibi muadili bulunmayan parçalara ihtiyaç duyulursa çok üzülürsün sipariş etmeye kalksan bulunması bir yana fiyatı bir yana çek depoya parça bekle çıkmasını zaten bulamazsın 42000 km o motor için çok değil, ancak hele uzun yol esnasında arıza gösterirse hem moralin bozulur, hem çaresiz kalır motorunu motorunu nakliyeyele eve getirirsin bunları tartarak iyi bir karar vermekde çok zor ancak bence temiz bir PCX veya SYM Symponie, veya Fiddle III almanız daha uydun olur düşüncesindeyim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben 2000 model KTM aldım. Parçası dert ustası dert. Ama ben kendime güvendimde aldım. Bişey olsa usta aramam kendim yaparım dedim. Parça lazımsa uydururum bi şekilde çözerim dedim. Şükür başım ciddi şekilde ağrımadı.

Yani kendine güveniyorsan ustalığını ben yaparım diyorsan ancak öyle alınır o motor.

Cevaplarıniz için herkese çok teşekkür ederim. Suzuki ile Türkiye'de parça sıkıntısı yaşayacağımı bilmiyordum açıkçası. Kendim zaten bir sorun olduğunda küçük detaylar hariç direk servise giderim o konuda henüz çok acemiyim. Bütçe ve isteklerime göre bir süre daha araştırma yapıp aranıza katılacağım umarım...

Motosikleti
    Artık Yok...
    7 bin liran varsa ve kaliteli bir scooter istiyorsan piaggio acaksın kardeşim.. burgman 2004 sonrası hatta mümkünse 2006 sonrası alıcaksın en sorunsuz onlardır..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Sakın ha son sahibi olursun piyasası yok , karbüratörlü ayrıca yakıtı içiyor bildiğin..

Dediğiniz modellerin ilanlarına göz gezdirdim benim bütçeme uygun olanlar biraz daha bitik durumda haliyle. Tamir işlerinden çokta anlamadığımdan dolayı bu işlere girmekten çekiniyorum en iyisi o fiyat civarında vitesli motorsikletlere bakayım

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kymco modellerinede bir bak.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orjinal 42 binse ve sen arızalı bir motorcu değilsen alınır.Bu scooter'ın yedek parçası ülkemizde sadece çıktıdır. Bu model temiz kullanılırsa eğer 150 bin yapabilir ama kaza yapmayacaksın...orjinal parça yoktu ben 2 sene önce Abd'ye göç etmeden önce...Çok yakın bir arkadaşımda vardı ve gözü gibi bakıyordu. Eğer alırsan; İngiltere ve İtalya'dan yedek parça bulabilirsin. Çok miktarda o ülkelere satıldıydı. Ojinal km ise 42 bin km fazla değil. Hele 7 bin tl için asla...Biraz alçak süspansiyon motordur o da çok sorun olmaz.

Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal 42 binse ve sen arızalı bir motorcu değilsen alınır.Bu scooter'ın yedek parçası ülkemizde sadece çıktıdır. Bu model temiz kullanılırsa eğer 150 bin yapabilir ama kaza yapmayacaksın...orjinal parça yoktu ben 2 sene önce Abd'ye göç etmeden önce...Çok yakın bir arkadaşımda vardı ve gözü gibi bakıyordu. Eğer alırsan; İngiltere ve İtalya'dan yedek parça bulabilirsin. Çok miktarda o ülkelere satıldıydı. Ojinal km ise 42 bin km fazla değil. Hele 7 bin tl için asla...Biraz alçak süspansiyon motordur o da çok sorun olmaz.
    Sakin ve dikkatli kullanırım benden kaynaklı motorun arıza vereceğini düşünmüyorum. Ama bu yurt dışından parça sipariş etme olayı korkutuyor

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    İstanbuldaysan facebooktaki burgman grubunda uğur vardır bir danış derim kendisine
    Piyasadaki pek çoğu burgmanı kendisinden iyi bilir

Bu arada kendisi burgmanlara kafayı takmış biri olabildiğince makul çözümler sunuyor video vs paylaşır sorunların çözümleri için

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Herşeyden önce motorun geçmişini bilmek lazım.
    Kaçıncı sahibi?
    Gerçek km?
    Yedek parça tedarik?
    Elinizin anahtar tutması? (ustalar eski modellere ölü muamelesi yapıyor)

Bu sorulara ne yanıt verebiliyorsanız. en önemli seçeneğiniz karşınıza çıkıyor. (Motor kapalı kutu bunu göze alıyor muyum?)

Hayırlısı olsun. Umarım gönlünüze göre bir motor bulursunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)